НУШ. Оповідання про здоровий спосіб життя «Шкільні змагання»

Опис документу:
Ні для кого не секрет, що казка та оповідання — один із найдоступніших видів передачі інформації дітлахам. У стислій ненав'язливій формі можна повідомити дітям основні життєві цінності, поділитися досвідом нації. До оповідання додаються запитання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Оповідання про здоровий спосіб життя

«Шкільні змагання»

Мишко прокинувся зранку в піднесеному настрої. Він швидко схопився з ліжка й уже чистив зуби у ванній кімнаті, коли мама зайшла будити його.

Ти чому це так рано прокинувся сьогодні? – запитала вона, не помітивши його в ліжку.

Сьогодні в школі будуть змагання. І вчителька сказала, що хто дійде до фінішу, тому відкриється шлях до щасливого життя.

Шлях до щасливого життя? – перепитала мама. – Цікаво, і що ж це може бути?

Ще не знаю, але це – основа для успіху в майбутньому, – швидко й радісно говорив Мишко, витираючи обличчя рушником. Він швидко одягнуся, поснідав і, подякувавши мамі за смачний сніданок, подався до школи.

Ідучи вулицею, хлопець думав, що ж може бути основою щастя. "Звичайно, це – гроші", – міркував він, побачивши на зупинці розкішне авто, біля якого стояв дорослий чоловік і розмовляв із кимось по мобільному телефону. "От класно!" – подумав Мишко та, задивившись на бізнесмена, мало не збив із ніг молоду дівчину, яка кудись шалено поспішала. На плечі в неї була велика сумка, а в руках – папка з безліччю папірців. "Студентка, напевно", – промайнуло в голові; – от добре мати вищу освіту. Вивчиться вона, піде на роботу, стане професіоналом, а згодом у неї також з'являться гроші й вона зможе купити собі авто та мобільний. Отже, щоб гарно заробляти, потрібно вміти щось дуже добре робити. А до цього треба закінчити школу, значить я на правильному шляху", – Мишко посміхнувся сам собі й закрокував ще швидше.

А біля школи вже коїлося щось неймовірне. Усі учні п'ятих класів із нетерпінням чекаючи початку змагань, сперечалися між собою, що ж може стати основою для всього. Мишко приєднався до гурту й почав розповідати про свої ідеї щодо щасливого майбутнього. Але ось з'явилася вчителька та запросила всіх до актового залу.

Зараз ми, – заговорила вона, коли всі нарешті зібрались і заспокоїлися, – виберемо по одному представнику від кожного класу й саме ці учні будуть учасниками на змаганнях. Усі інші мають право підказувати своєму однокласнику правильні відповіді й активно вболівати за своїх.

Спершу Мишко трохи розчарувався, що, можливо, йому й не пощастить брати участь у змаганнях, але потім подумав, що він і його клас – одна команда, тим паче, що можна буде підказувати. "Один – за всіх, і всі – за одного", – подумав він і заспокоївся. Але після жеребкування виявилося, що саме Мишко буде представником від свого класу.

Отже, – промовила вчителька, коли учасники зайняли свої місця біля старту, – розкрию вам, таємницю, що є основою щасливого майбутнього. Те, що допомагає нам учитись, те, що допоможе нам здобути гарну професію й створити в майбутньому сім'ю – це, любі мої, наше з вами здоров'я. Адже коли людина хвора, вона бажає лише одного – швидше одужати. Той, хто сьогодні дійде до фінішу, знатиме про складові здоров'я та про те, що треба робити, щоб бути здоровим. Правила такі: учень, який говорить правильно про те, що саме робить його здоровим, робить два кроки вперед; хто погоджується з ним – один крок, і ті, хто говорить неправильно, залишаються стояти на місці. Зрозуміло? Тоді починаймо!!!

Кожен клас почав підтримувати своїх, активно плескати в долоні та вигукувати різні підбадьорюючі слова, а учасники тим часом думали.

Першим озвався Сашко з 5-Б:

Відсутність шкідливих звичок, таких, наприклад, як паління чи вживання алкоголю.

А я не погоджуюся, – заперечив ще один учасник Сергій, – викурена цигарка заспокоює нерви й наші нервові клітини не руйнуються, а ще вона втамовує голод.

Але що в цей час терплять твої легені, – утрутилась учителька, – смола, що міститься в цигарці, осідає в них і їм стає важко дихати, а серце, якому стає важко битись, а печінка, клітини якої руйнуються? І взагалі, паління може викликати таке захворювання, як рак легень. Невже це корисно для твого організму?

Сергійко хвильку подумав і сказав: "Ні", – і також зробив крок уперед.

Здоров'ю також допомагаєш, коли чистиш зуби, миєш вуха й узагалі часто приймаєш душ, – сказав Мишко та, розуміючи, що це справді на користь здоров'ю, зрадів і зробив два кроки.

Так, правильно, – сказала вчителька. Усі погодились і тепер першими були Сашко та Мишко.

Також це чистота нашої оселі. Потрібно прибирати в кімнатах, витирати пил, – сказала Оленка. Знову правильно й знову трохи ближче до фінішу.

А ще це чисті продукти, які потрібно мити перед тим, як з'їсти, – вигукнув Мишко й зробив ще два кроки вперед. Тепер він був на один крок попереду Сашка.

Але той враз крикнув:

Ще треба робити зарядку, – і вони знову зрівнялися з Мишком.

Було зрозуміло, що хто зараз скаже правильне твердження, той і отримає перемогу. Уболівальники голосно аплодували й вигукували імена двох призерів, раптово Мишко згадав ще одне:

Це спорт! Потрібно займатися спортом, – крикнув він і був за межею фінішу.

Ура, ура! – кричали всі його однокласники.

Вони підбігли до нього й почали його обнімати та вітати з перемогою. Учителька також потисла йому руку й похвалила за добрі знання. Настрій в усіх був чудовий і Мишко був дуже задоволений, але найголовніше й найцінніше: тепер він знав про те, як бути щасливим у майбутньому, як отримати вищу освіту, за допомогою чого заробити гроші на авто та мобільний, а головне – це те, що він знав, як зберегти своє власне здоров'я – основу для всього, що може бути важливим.

Запитання до оповідаання:

1. Що означає для Вас словосполучення "щасливе майбутнє"?

2. Чи погоджуєтеся Ви з тим, що саме здоров'я – основа для щасливого майбутнього? Поясніть свою відповідь.

3. Чи може людина постійно покращувати свій стан здоров'я? Які дії для цього потрібні?

4. А що Ви робите для збереження та зміцнення свого здоров'я?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»