НУШ. Казка про здоровий спосіб життя «Казка про яблучко»

Опис документу:
Ні для кого не секрет, що казка та оповідання — один із найдоступніших видів передачі інформації дітлахам. У стислій ненав'язливій формі можна повідомити дітям основні життєві цінності, поділитися досвідом нації. До казки додаються запитання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Казка про здоровий спосіб життя

«Казка про яблучко»

Яскравий сонячний промінчик освітив зелене листя МОЛОДОЇ Яблуньки. Від яскравого світла Яблунька помружила очі, позіхнула й нарешті прокинулась, потягнувшись своїми гнучким гарним гіллям до сонечка. Сьогодні був незвичайний, майже казковий день – День народження малесенького Яблучка. Воно визирнуло з-за листочка – і його побачив світ! Яблучко було з червоненьким боком, яскраво- зелененьким листочком на голівці, а всередині в нього зріли здорові міцні кісточки. Яблучко розплющило очі, огледілось і побачило навкруги безліч усього цікавого. На гілках його Мами-Яблуньки висіло багато різних яблучок, які, між тим, дуже різнилися між собою. Одні вражали своєю красою та розмаїттям: були великими й маленькими, соковитими, різнокольоровими; а інші – безбарвні, іноді навіть чорні, зів'ялі, непринадні.

Яскраві здорові яблучка раділи життю, співали пісеньок, сидячи на своїх гілочках, танцювали, жваво підстрибуючи серед яскравого зеленого листя. А інші, безбарвні, самотньо висіли поодаль, а іноді, зриваючись із гілля, падали в траву й назавжди в ній губились. Маленьке Яблучко дуже здивувалося тому, що побачило. Воно вирішило запитати в Мами-Яблуньки, чому все так, чому всі яблучка такі різні:

Матусю, матусю, скажи-но мені! Я роздивлялося світ, роздивлялося своїх братів та сестер. Чому дехто з них має такий тьмяний колір, хоч більшість – яскраві та веселі? Мама-Яблунька пригорнула малюка до себе й почала розповідати:

Малюче, ти повинен знати, що в житті кожного яблучка бувають небезпеки. Адже поруч із нами живе банда маленьких хробачків... Вони галасують із ранку до темної ніченьки, сваряться, глузують один з одного, а також чіпляються до яблучок, до твоїх братів та сестер.

А як це... чіпляються? – здивувалося Яблучко.

Вони обіцяють веселе та щасливе життя, підбурюють до різних недобрих вчинків... І той, хто погоджується товаришувати з ними, назавжди можуть утратити свою молодість, здоров'я та красу.

Маленьке Яблучко мовчки слухало маму, адже йому зовсім не хотілось утратити свої яскраві кольори та впасти в темну траву.

Тільки розумні й упевнені яблучка можуть побороти банду маленьких хробачків та не пустити їх у своє життя. Усе у твоїх руках, малюче, – закінчила свою розповідь Мама-Яблунька.

Запитання до казки:

1. Чи можете Ви порівняти яблуневу родину зі світом людей?

2. Які небезпеки чатують на людину в ії житті?

3. Як потрібно поводитися, щоб не наражати своє життя на небезпеку?

4. Яких порад потрібно дотримуватися, щоб зберегти красу, молодість та здоров'я?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток і саморозвиток професійної креативності вчителя »
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн