НУШ. Інтегрований день. Українська мова. Конспект уроку "Бджолярочка-школярочка"

Опис документу:
Пропоную колегам "тріо" уроків (літ. читання, укр. мова, математика), об'єднаних одним казковим героєм Бджоленятком. Сподіваюсь, ви із задоволенням використаєте мої цікаві ідеї. Буду вдячна, якщо матеріали сподобаються. Я старалась!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 3. Українська мова

Бджолярочка – школярочка

Тема: Повторення матеріалу

Мета: – повторити правила написання слів зі з’єднаннями дж, дз, апострофом,

буквосполученням йо, власних назв; правила оформлення речення (велика

буква на початку, крапка в кінці речення);

розвивати навички каліграфічного письма під час виконання творчих

вправ, здібності дітей при складанні речень за даною темою;

виховувати працелюбність, почуття взаємодопомоги при роботі в парах;

розвивати бажання приносити людям радість, вчити цінувати чужу пра-цю.

Обладнання: ребуси, таблиці, кросворд, індивідуальні картки, картки з загадка-

ми, предметні малюнки, ілюстрації з зображенням казкових героїв (кома-

шок), іграшка (бджілка), комп’ютерна презентація.

Хід уроку

У ШКОЛІ

I. Каліграфічні вправи

Потрапило бджоленя у школу. Тут її радо вітає вчителька Сороконіжка.

Перше завдання для школярки – каліграфічно підписати зошит. (слайд 3)

1. Каліграфічне написання буквоз’єднань, слів

Бд дж ол бджола бджілка бджоленя (слайди 4, 5)

2. Робота над ребусами, таблицями з зашифрованими словами, загад-

кою при заповненні кросворда (слайд 6)

Хто однокласники Бджоленятки?

а) Складання слова з перших букв слів малюнків

(коник)

(слайди 7, 8)

б) Робота над ребусами (слайд 9)

(оса) (комар) (слайди 10, 11)

в) Читання слова за напрямком. Гра « Зірка»

(бабка) (слайди 12, 13)

г) Робота над загадкою

Хто над нами догори ногами? (муха) (слайд 14)

ґ) Розміщення букв за «зростом», читання слова

(метелик)

(слайди 15, 16)

Заповнення кросворду при паралельному записуванні слів-відгадок у

зошити через кому.

3. Об’єднання групи слів одним терміном. Каліграфічне записування

речення

Комахи літають над квітами. (слайд 17)

II. Робота над багатозначним словом. Розвиток мовлення учнів. Робота над

анаграмою

1. Робота над таблицею «Рухайся за напрямком»

(сонечко)

(слайд 18)

2. Складання речень зі словом сонечко у різних значеннях

а) Сонечко – зірка. (слайд 19)

Сонечко світить на небі.

б) Сонечко – комаха.

Сонечко сидить на листочку.

3. Запис схеми речення у зошит

.

4. Робота над анаграмою

Я на пасіці стою, бджолам хаткою служу, (слайд 20)

Перед «Л» поставлю «З», на нитках зв’яжеш мене. (вулик – вузлик)

Якою буквою різняться слова? («зе»)

Ш. Самостійна робота

Добір 5 слів, у написання яких є буква «зе» (слайд 21)

Зірка (багатозначне слово: на небі, на ялинці верхівка, зірка на по-

гонах, зірка естради), зайчик (тваринка, сонячний промінчик), Зіна

(ім’я), береза, Запоріжжя (назва міста), зошит (словникове слово)…

ПЕРЕРВА

Фізкультхвилинка (слайд 22)

Учні класу під текст вірша виконують фізичні вправи.

Між деревами, на павутинці походжали жуки-сміливці. (навшпиньках)

Хрущик, ніби мотоцикліст, мчав по колу, аж тьохкав ліс. (крутяться на місці)

Всім відомий силач-комар зразу трьох синів підняв. (руки вгору)

Равлик-фокусник в мить одну із листочків робив хатину. (сідають навколішки і

встають)

А прозорі бабки літали в долоньки аплодували. (імітація «польоту», оплески)

ІV. Робота над матеріалом уроку

На перервах діти граються, бігають. І тому трапляються, на жаль, травми.

Бджілку штовхнув злий шершень. Вона впала і поранилася. Подружки пове-

ли постраждалу у медпункт.

МЕДПУНКТ

1. Вибірковий диктант

У медпункті Бджоленятко зустрічають лікар Комар і медсестра Оса.

Що трапилося? (слайд 23)

а) Запис слів синець, гуля, сльози у зошит

Назвіть слова зі з’єднанням «ьо» з віршика.

б) Запис слів тьохкав, трьох у зошитах

в) Коментування написання слів

Чим обробити рану? Лікар Комар пропонує вату, бинт, йод.

Запис слова йод з коментуванням.

2. «Розшифровка» слів (з пропущеними буквами)

Рецепт від Оси: (слайди 24-25)

ос - - а (дерево) осика – листочок прикласти до рани;

оса - - - (осанка) – треба слідкувати за поставою;

- ос - - а (Москва) – треба купити путівку у санаторій.

Щоб не хворіти, Бджоленяті треба приймати по 1 ч. л. нектар тричі на

день перед їдою.

БІБЛІОТЕКА

1. Виконання завдань за картками (індивідуально)

Жук-буквоїд вигриз у словах книжок дірки. (слайд 26)

с - р - н - (сарана) (слайд 27)

ш - вк - пр - д (шовкопряд) (слайд 28)

св - тл - ч - к (світлячок) (слайд 29)

п - п - л - ц - (попелиці) (слайд 30)

2. Фронтальна робота

шк - л - (голосні о, а) (слайд 31)

руч - а (одну букву к)

- о - озиво (дві букви м, р)

З букв скласти слово, записати його, поділяючи на склади. (ко-мар)

УРОК МАТЕМАТИКИ (слайд 32)

1. Робота зі складовими таблицями

«Розв’язування» виразів (вампіри царства комах) (слайд 33)

бл +…+ щи + ц +…= блощиці – Покажіть складові таблиці слів-

ше + р + ше+ …+… = шершень відповідей «виразів». (слайд 34)

2. Запис слів з апострофом у зошити

Розв’язування задач з відповідями 5, 9

Запис: п’ять, дев’ять, розв’язувати. (слайди 35, 36)

3. Складання звукових схем слів овод

Читання слів у «квадраті» хрущ (слайд 37)

– Скільки складів у словах? міль

Запишіть 1-складові слова. муха

Складіть звукові схеми (за варіантами). (слайд 38)

4. Читання слів у «трикутнику» (Гра «Мурашник»)

У якому слові 6 букв і 4 звуки? (джміль) жук (слайд 39)

джміль

мурашка

5. Колективне складання звукової схеми слова (слайд 40)

ЇДАЛЬНЯ

1. Складання слова з букв

Перед їдою треба мити руки. (слайд 41)

Гра «Мильні бульбашки»

З букв, які не повторюються, складіть слово.

У А С

С А П Ж И К А (жук)

2. Розвиток мовлення. Складання речень з даним словом. Запис речення

на дошці та у зошитах

Жуки танцюють на листочках. (слайд 42)

Жук читає книжку.

Жук на може вибратись із пастки.

Жук грає на гітарі.

За правильно виконане завдання нагодували у їдальні медом.

СПОРТЗАЛ

1. Гра «Подолання перешкод» (слайд 43)

1) Робота над ребусом (сліпень) (слайд 44)

2) Мініфізкультхвилинка

«Перестрибування» через «пеньочки». (слайд 45)

Складання слова зі складів, пояснення його написання.

2. Гра «Перетягування каната»

Гра «Гусінь» (слайд 46)

Красивий, але отруйний гриб Овоч Кущ – символ

України

Овоч Іграшка

3. Гра «Стрибки на батуті» (слайд 47)

Гра «Хто потрапив у сіті павука?»

(муха)

КАБІНЕТ ПРИРОДОЗНАВСТВА (слайд 48)

1. Робота над народною прикметою

Складання народної прикмети з «розсипанок» (слайди 49)

КОМАРІ ЛІТАЮТЬ РОЄМ – БУТИ ГАРНІЙ ДНИНІ.

Запис речення у зошити та на дошці з коментуванням

2. Повторення матеріалу з курсу «Я і Україна». Бесіда

Яких комах знаєте? Які особливості будови тіла? (6 ніжок, вуса, крила)

КАБІНЕТ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ (слайд 50)

1. Добір споріднених слів (без уживання терміна)

а) Робота над таблицею (слайд 51)

Що дають бджоли? (Віск, парафін, пилок, мед.)

б) Добір споріднених слів до слова мед

Медмедок, медовий. (слайд 52)

2. Запис речень

а) Робота над таблицею

Бджола

та

квіти

працює.

мала,

й

джміль

а

мед

Запис речення /диференційовано – гр. Б, В. (слайд 53)

б) Записування речення дітьми (група А) під диктовку

Бджоли дають людям не тільки солодкий мед, а й вчать працювати
у колективі, любити працю, допомагати один одному.

V. Підсумок уроку. Рефлексія

Що повторили? Які завдання виконували легко? А які з труднощами? Що

сподобалося? Що запам’яталося? Чого навчилися у бджілок? (слайд 54)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
7
дн.
2
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!