і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

НУШ. Інтегрований день. Літературне читання. Конспект уроку "Бджоленя-немовля"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 1. Літературне читання

Бджоленя – немовля

Тема: Повторення матеріалу. Читання складів, слів, речень. Робота

над текстом

Мета: – вдосконалювати навички правильного, швидкого читання;

розвивати інтерес до читання під час роботи над новим текстом;

повторити теоретичний матеріал про звуки під час викладання звукових

схем;

вдосконалювати вміння обирати складову модель слова;

виховувати любов до природи,

розвивати спостережливість, бажання охороняти живе.

Обладнання: таблиці, складові схеми, індивідуальні картки для читання, плака-

ти з новим текстом, предмети одягу, іграшки, малюнки казкових героїв.

Хід уроку:

ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК

I. Вступне слово вчителя

У комашиному пологовому будинку

Народилось Бджоленя. (слайд 3)

Та вже встигло отримати

Звуковий паспорт немовля. (слайд 4)

II. Робота над звуками української мови

1) Складання дітьми звукової схеми слова Бджоленя

Робота за партами та на дошці. Викладання звуковими фішками

даного слова

- - ◦ - ◦ = ◦ (слайд 5)

Яка «цікавинка» зустрілася у цьому слові? ([дж] – один звук)

2) Фонетична розминка

Мама-Бджола, щоб дитятко заснуло, стала співати колискову пісню.

Дзу-дзу-дзу – дзвеніла пилка.

Джу-джу-джу – бриніла бджілка.

Яке буквосполучення теж позначає один звук? [дз]

III. Повторення матеріалу про склади та наголос

1) Гра «Іграшки для немовляти»

На столі вчителя лежать іграшки ( м’яч, дзиґа, робот, пірамідка, шахи,

кубики, санчата). (слайди 6, 7)

Які іграшки придбає мама-Бджола для своєї крихітки?

До третьої складової схеми підійшло 3 слова. Яку іграшку нам треба

обрати для Бджоленяти? (Дзиґу, бо вона «дзижчить».) (слайд 8)

2) Гра «Одягни крихітку»

Вчитель пропонує серед поданих зразків одягу обрати одяг для немов-

яти. (слайди 9, 10)

Учні обирають памперси, слинявчик, чепчик, повзунки.

Який предмет зайвий? (коляска) Але його обов’язково треба мати

при виписці з пологового будинку.

3) Самостійна робота (по рядах)

Оберіть складову схему слів: (слайд 11)

1 ряд – памперси,

2 ряд – слинявчик,

3 ряд – чепчик.

До якої з цих схем підходить схема слова коляска?

IV. Робота учня за індивідуальною карткою

Виразне читання вірша учнем класу. (слайд 12)

Тля напала на сади, В сад наш прилетіли.

Тля накоїть там біди… – Захистимо сади од тлі!

Раптом сонечка малі І всю тлю поїли.

V. Робота над кросвордом, читання «зашифрованого» слова

1) Робота над кросвордом (слайди 13, 14)

Хто з родичів прилетів провідати немовля у пологовому будинку?

Що принесли? (сік)

1 2 3

о

с

а

д

ж

м

і

л

ь

к

о

н

и

к

Покажіть складову схему слова, складіть звукову модель. (сл. 15)

2) Читання «зашифрованого» слова

Чим мама-Бджола буде годувати свою донечку? (слайд 16)

(слайд 17)

Складіть усно речення з цим словом за малюнками. (слайди 18-20)

Дайте характеристику звуку [й]. (Непарний, дзвінкий, м’який при-

голосний звук)

Наведіть приклади слів з буквосполученням йо. (слайд 21)

Фізкультхвилинка (слайд 22)

VI. Підготовка до читання тексту

Читання слів у «ромбі»

Щоб немовля не плакало, мама-Бджола дала дитині пустушку

посмоктати. (слайд 23)

НА ЛУЗІ

VII. Робота над текстом

1) Читання речень «ланцюжком»

Коли немовля забирали з пологового будинку, їх прийшли привітати

всі родичі. (слайд 24)

На зеленому лузі комашки влаштували святковий концерт.

виконував роль конферансу. Різнокольорові у ва-

льсі перелітали з квітки на квітку. Смугасті дзижчали у

хорі. Волохатий показував фокуси. лазила по ка-

нату. Зелений грав на скрипочці, а – на барабані.

читав смішну гумореску. Виконала адажіо з балету. Декла-

мував вірші . Маленьким феєрверком вітали свою сестричку

з днем народження. Весело пройшов концерт!

2) Мовчазне перечитування тексту учнями

3) Робота над текстом (слайд 25)

а) Вибіркове читання речень

Де відбувався концерт?

Хто виконував роль конферансу?

Що робила муха?

Яку гумореску читав жук?

б) «Відшукування» речень за початком, кінцівкою

Знайдіть речення, яке починається словом

Різнокольорові…

Смугасті…

Зелений…(Робота над багатозначним словом коник)

Знайдіть речення, які закінчуються словами:

фокуси.

вірші.

народження.

Знайдіть речення, в якому є буквосполучення «адажіо з балету»

(Робота над багатозначним словом бабка)

в) Читання речення за схемою

!

VIII. Конкурс на кращого читця

1) Робота в парах (при підготовці виразного читання тексту)

2) Робота за індивідуальними картками

Читання віршів, смішних оповідань за індивідуальними картками.

3) Конкурс на кращого читця (слайд 26)

Вручення солодких призів (цукерки «Мед та евкаліпт», шоколадні со-

нечка, бджілки).

ІX. Підсумок уроку. Рефлексія

1) Читання прислів’я

Де квітка – там медок.

(слайди 27, 28)

2) Читання вірша

Ти комах розпізнавай, Хай гудуть собі джмелі, (слайд 29)

Стрівши їх в природі. Світлячки мигтять в імлі.

У діброві при стежині У саду, на лузі, нині

Піраміди мурашині Хай співається бджолині!

Не чіпай, оберігай.

3) Технологія «Мікрофон»

Чого вчать прислів’я та вірш? Якими треба бути? (слайд 30)

Який матеріал повторили? Які завдання виконували?

Що запам’яталося?

4) Технологія «Галявина вражень»

На дошці – плакат із зображенням квітів на лузі.

– Якщо урок сподобався, ви гарно працювали, прикріпіть бджілку або

метелика на квітку. (слайд 31)

Дякую всім за активну гарну роботу! (слайд 32)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Пропоную колегам "тріо" уроків (літ. читання, укр. мова, математика), об'єднаних одним казковим героєм Бджоленятком. Сподіваюсь, ви із задоволенням використаєте мої цікаві ідеї. Буду вдячна, якщо матеріали сподобаються. Я старалась!
  • Додано
    11.08.2018
  • Розділ
    Українська література
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    122
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    5
  • Номер матеріала
    UI432013
  • Вподобань
    0
Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
2700 грн
790 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь