"Німеччина - зимова казка"

Опис документу:
виховниий захід "Німеччина - зимова казка" знайомить учнів з визначними пам’ятками Німеччини, георафічними, культурними, національними особливостями країни, виховує повагу до культури та традицій Німеччини, повагу до оточуючих. Форма проведення: презентація країни Обладнання: прапор Німеччини, фото визначних місць, презентація, фото-презентація, відео, музика

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Німеччина – зимова казка

Мета: ознайомити учнів з визначними пам’ятками Німеччини, георафічними, культурними, національними особливостями країни, виховувати повагу до культури та традицій Німеччини, повагу до оточуючих.

Форма проведення: презентація країни

Обладнання: прапор Німеччини, фото визначних місць, презентація, фото-презентація, відео, музика

Хід заходу

Відео 1. (https://www.youtube.com/watch?v=6z6Hfc9MGls)

Ведучий: Guten Tag, liebe Zuschauer! Heute haben wir uns mit Ihnen getroffen, um das europäische Land Deutschland kennenzulernen. Heute reden wir über das Beste, was es in Deutschland gibt

Перекладач: добрий день, шановні глядачі! сьогодні ми зустрілися з вами, щоб познайомитися з європейською країною Німеччиною. сьогодні ми будемо говорити про все найкраще, що є в Німеччині.

Ведучий: Deutschland ist ein Märchenland, es ist unübertroffene Landschaften, interessante Traditionen, liebevolle Menschen

Німеччина -це країна-казка, це неперевершені пейзажі, цікаві традиції,любязні люди

Willkommen in Deutschland. Gute Reise!

тож ласкаво просимо до Німеччини. Гарної подорожі!

Презентація «Визначні місця Німеччини»

Слайд 1,2

Ведучий: Після возз’єднання, популярність Німеччини, як туристичної держави, значно зросла. Найпопулярніше місце Німеччини – Берлін – одна з найбільш контрастних столиць Європи. Слід зазначити, що туристичні визначні пам’ятки Німеччини не обмежуються окремими містами, пам’ятки є в усіх куточках країни

Слайд 3,4,5

Рюген – це найбільший і найкрасивіший серед німецьких островів. Скелі Рюген розташовані в національному парку Ясмунд, на північному сході острова Рюген. Піддаються постійній ерозії. Крейдяні скелі над Балтійським морем мають висоту 118 метрів

Слайд 6,7,8

Рейн - найважливіший водний шлях Європи. Загальна довжина 1.320 км. Ця неперевершена річка простягається від Швейцарії до Німеччини і Нідерландів. В Німеччині є сотні місць, де можна насолоджуватися величчю річки, але Долина Рейну вважається найкращим. Тут протягом 65 км є близько 40 замків і 60 живописних середньовікових міст. Романтичний Рейн є найвідомішою частиною Рейну, яка простягається від Кобленця в Бінген. Річка пробиває собі шлях через виноградні пагорби, увінчані різними замками і руїнами. З найдавніших часів річка була важливим торговельним маршрутом.

Слайд 9,10,11

Фра́уенкірхе (нім. Frauenkirche — «церква Богоматері») — Євангельсько-Лютеранський храм в стилі бароко, який виступає домінуючою спорудою в центрі Дрезденської площі Ноймаркт, між Старим ринком та річкою Ельбою. Виступає чи не одним з найкращих прикладів протестантської церковної архітектури, увінчаний одним з найбільших кам'яних куполів на північ від Альп.

Під час Другої світової війни, в ході військових дій, авіацією союзних військ 13 лютого 1945 року було здійснено бомбардування Дрездена. «Дрездена більше немає», — писали газети. Дивом уціліла при бомбардуванні Фрауенкірхе, горіла як і все довкола. Збудована з пісковику, сакральна споруда, зруйнувалась на наступний день. Від прекрасної церкви залишились руїни. Після війни вони були збережені і «законсервовані». Довгий час провадились дискусії: залишити Фрауенкірхе в стані руїн, як нагадування про війну, чи відновити її до попереднього, цілісного стану.
Церква відновлена з використанням первинних плит, які були закладені в 1720 році і знову відкрита в 2005 році. З моменту свого відкриття, Фрауенкірхе стала надзвичайно популярною туристичною визначною пам’яткою в Дрездені. У 2009 році церкву відвідав президент Барак Обама.

Слайд 12,13

Місто Ліндей знаходиться поруч з місцем зустрічі австрійської, німецької та швейцарської кордонів, у східній частині Боденського озера (Bodensee). Місто пов’язане з материком лише мостом та залізничними коліями.

Слайд 14,15

Виконаний у готичному стилі, Кельнський собор був найвідомішим символом Кельна протягом століть. Будівництво собору розпочалося у 1248 році і тривало з частими перервами, тому було завершено через 600 років. Він присвячений святим Петру і Марії і є резиденцією католицького архієпископа Кельна. Собор входить до світової спадщини, один з найбільш відомих архітектурних памятників в Німеччині. UNESCO описує цю пам’ятку як «виняткова робота людського творчого генія». Він завдовжки 14.5 м та має 86.5 ширини, а його дві вежі сягають 157 м у висоту. Через свої дві вежі, він ає найбільший фасад за будь-яку церкву в світі

Слайд 17,18

Голштинскі ворота є одними з двох, що залишилися, міських воріт міста Любек. Побудовані в 1464 році, ворота тепер слугують музеєм. Ворота являють собою символ Любека і одну з головних визначних пам’яток Німеччини.

Сучасні цегляні ворота входили в систему міських укріплень і були побудовані в кінці 15 століття в готичному стилі. Біля воріт, на березі каналу, стоять кілька старовинних будівель, що утворюють красиву композицію.

Слайд 19,20

Розташований в долині річки Неккар, Хейдельберг є одним з найпопулярніших туристичних напрямків. Під час Другої світової війни місто не постраждав від бомбардувань, які знищили більшу частину великих міст Німеччини. В результаті цього Гейдельберг зберіг свою чарівність в стилі бароко, вузькі вулички, мальовничі будинки і знаменитий замок Гейдельберг .

Хайдельберг відомий насамперед своїм університетом. Хайдельберзький університет був заснований у 1386 році і є найстарішим й одним з найпрестижніших у Німеччині. Тут навчалися такі відомі люди, як Дмитро Менделєєв, Микола Миклухо-Маклай, Макс Борн, Пауль Йозеф Геббельс, Макс Вебер, Гельмут Коль.

Туристи приїжджають у Хайдельберг подивитися старе місто. Воно знаходиться не в центрі, а на околиці, на березі річки Неккар. Тут на горі розташований замок (1294), головна резиденція курфюрстів Пфальца до кінця 17 століття. У 1693 році замок був перетворений на руїни військами Людовика XIV. Реконструкція була проведена тільки у 1897-1900 роках. Реконструкція проводиться й зараз, що ви можете бачити на фотографіях. Щорічно замок відвідує 1,3 млн туристів, він ділить перше місце за відвідуваністю в Німеччині. У підвалах розташована найбільша у світі винна бочка, піднятися сюди можна на фунікулері зі старого міста.

Слайд 21,22

Перша й головна визначна пам'ятка, що зустрічає нас у Берліні - це Рейхстаг, імовірно, найвідоміша будівля в Німеччині
30 квітня 1945 року радянські війська взяли штурмом Берлін і підняли на Рейхстазі Прапор Перемоги (цю постановочну фотографію знають усі). На стінах Рейхстагу радянські солдати залишили безліч написів, частина з яких збереглася й була залишена при реставраціях будівлі. У 1947 році за розпорядженням радянської комендатури були видалені написи непристойного характеру і вписано декілька "ідеологічно витриманих". У 2002 році в Бундестазі ставилося питання про видалення цих написів, але більшістю голосів пропозиція була відхилена. Велика частина збережених написів радянських солдатів знаходиться у внутрішніх приміщеннях Рейхстагу, нині доступних лише з екскурсоводом за записом.
Після війни й будівництва Берлінського муру Рейхстаг опинився на Західній стороні і був відновлений. Після об'єднання Німеччини 20 червня 1991 року Бундестаг у Бонні (столиця ФРН) приймає рішення переїхати до Берліна в будівлю Рейхстагу, яку вирішили реконструювати. У травні 1995 року рада старійшин Бундестагу після тривалих дебатів приймає рішення звести сучасний скляний купол.

Купол Рейхстагу є одним з чудес Берліна, де є оглядовий майданчик. Завдяки ньому Бундестаг став найбільш відвідуваним парламентом у світі. На екскурсію до бундестагу потрібно записатися заздалегідь

Слайд 23

На вулиці Нідеркірхерштрасе знаходиться єдиний збережений у центрі міста залишок Берлінського муру. Перекопаний пустир за парканом - місце колишньої штаб-квартири гестапо.

Берлінський мур довжиною 155 кілометрів було зведено у 1961 році. Він став символом "холодної війни" майже на 30 років. За цей час було здійснено понад 5000 успішних втеч із НДР у ФРН. У 1990 році рок-гурт Scorpions випустив пісню "Wind of Change", присвячену падінню муру. Композиція стала гімном возз'єднання Німеччини

Слайд 24,25

Бранденбурзькі ворота з часу будівництва були головним символом Берліна.  Будівництво грандіозної споруди висотою в 26, довжиною 65 і товщиною 11 метрів тривало 3 роки (1788 —1791). Над воротами височіє знаменита Квадрига, побудована у 1793 році, на якій зображена статуя богині Миру на колісниці, запряженої чотирма кіньми.

Ворота розміщені на Парижській площі і є пам’яткою тих часів, коли в місто можна було потрапити через них. Довгий час, з ІІ Світової війни до об’єднання у 1989 році, вони слугували символом розколу Німеччини, але зараз це символ миру та єдності.

Слайд 26,27,28,29,30

Казковий замок Нойшванштайн розташований на пагорбі біля Фюссен в південно-західній Баварії. Він був натхненням для казки «Спляча красуня». Замок був побудований за замовленням короля Людвіга II Баварського

Людвіг II отримав у народі прізвисько "казковий король" через красу побудованих ним замків. Будівництво було зупинено у 1886 році з причини арешту короля й оголошення його душевнохворим. 11 червня у Нойшванштайні, де він проживав уже декілька років, були зачитані пункти обвинувачення. Першим пунктом було те, що Людвіг II побудувув надмірну кількість "нікому не потрібних" замків, витративши величезну кількість грошей з державної скарбниці. 14 червня за нез'ясованих обставин король був знайдений мертвим у воді Штарнберзького озера.

Сьогодні подивитися на "нікому не потрібний" замок щорічно приїжджає понад 1,4 мільйони туристів. Правда, в цьому є і певний недолік: якщо ви не хочете йти до замку пішки, вам доведеться стояти в довгій черзі охочих проїхати нагору на автобусі.

Одна з кімнат викличе здивування у будь-якого відвідувача. Це штучна печера всередині замку.

Замок сплячої красуні у Діснейленді побудований за мотивами Нойшванштайна, яким надихнувся Уолт Дісней.

Основна причина популярності замку серед туристів - його приголомшлива фотогенічність. Основний оглядовий майданчик - міст Маріенбрюке, куди автобуси і привозять усіх туристів.

Слайд 31

красивий Шварцвальд з його темними пагорбами, порослими лісами – один з найпопулярніших природних масивів у Європі. Цей ліс простягається на 160 км. Це справжній рай для мандрівників з численними пішохідними стежками і велодоріжками. Із західної сторони ліс спускається до Рейну. Серед популярних місць Шварцвальду старий гірськолижний курорт Баден-Баден.

Слайд 32, 33

У Гамбурзі розташований унікальний атракціон - Miniatur Wunderland (мініатюрна "Країна чудес"), найбільший в світі парк-музей мініатюр.

Розпочався проект з ідеї німця Фредріка Брауна, яка з'явилася в нього під час відвідин Цюріха. Вирішивши реалізувати дитячу мрію, він втягнув у цю справу свого брата-близнюка Герріта. Разом вони зібралися побудувати найбільшу в світі мініатюрну залізницю. Підприємство було ризикованим і дуже затратним. Перші макети (Гарц, Кнуффінген і Австрія) для відвідувачів з'явилися в 2001 році. Власне, спочатку це і була тільки залізниця в масштабі 1/87. Але, поступово, з розвитком технологій і збільшенням бюджету, автори зрозуміли який потенціал приховує їх починання.

Зараз це вже не просто залізниця, хоча поїзди тут всюди. Відвідавши музей мініатюр, більшість відвідувачів будуть шоковані, тому що масштаб споруди просто не піддається опису. Ще більше вражають технології, які стоять за всім цим дивом.

Слайд 34

Музейний острів є найстарішим і найвідомішим музейний комплекс Берліна. Розташований на острові в центрі річки Шпрее, яка протікає через Берлін.

Вона включає в себе Музей Пергама, Старий музей, Новий музей, Alte Nationalgalerie і Музей Боде.

Крім того, Berliner Dom та Лустгартен зовсім поруч. Музейний острів є найбільшим у світі музейний комплекс і є Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Ліза

Слайд 35

Берлінський собор.

Першим ділом хотілося б відзначити, що його побудували в якості відповіді католицькому собору Святого Петра, який розташовується, як відомо, в Римі. Задумка була така - зробити Берлінський кафедральний собор найбільшим і приголомшливим за красою релігійною спорудою в усьому світі. В якійсь мірі ця мета була досягнута. На сьогоднішній день цей споруда є складовою культурних цінностей людства. А якщо говорити про будівлю, то його сміливо можна назвати справжньою перлиною будівельного та архітектурного мистецтва. Взагалі існує припущення, що протестантська релігія - це втілення скромності і простоти. Причому поширюються ці принципи на все. Однак якщо подивитися визначні пам'ятки Берліна на карті, то першим ділом в очі кидається саме собор. Це масштабне пишність немов руйнує всі існуючі уявлення про протестантизмі. Будівля виглядає неймовірно переконливо і розкішно. Стиль, в якому воно побудоване, - псевдо-ренесанс. Купол собору досягає 85 метрів у висоту! Дивлячись на цю споруду, мимоволі відчуваєш якесь схиляння перед настільки масштабної красою. Під куполом є навіть майданчик, звідки можна помилуватися панорамними видами столиці. 270 сходинок необхідно пройти, щоб дістатися до самого верху. По обидві сторони центрального купола розташовуються каплиці. Фасад будівлі прикрашений різними скульптурами, колонами, арками і ліпниною. У сукупності все це створює масштабне і величне видовище.

Слід зазначити, що Берлінський собор в прямому сенсі слова таким ніколи не був. Адже в столиці не бував єпископ католицької церкви. Тільки в 1930 році в Берліні була створена католицька єпархія (цьому посприяв Святий Престол), проте на той момент собор уже був протестантською церквою. Також слід знати, що в 1945 році в купол потрапила бомба. Однак будівля навіть не думали зносити - близько півстоліття воно було немов обезголовленим. Не так давно, в 1990-х роках, його реконструювали, адже собор дійсно сильно постраждав. 6 червня 1993 відбулося урочисте відкриття. А ще прямо перед будівлею розташувався Парк бажань з фонтаном. Це місце регулярно зазнавало змін, але в 1999-му стало таким, яким його можна бачити сьогодні. Багато приїжджих хочуть відвідати Музейний острів і безпосередньо Берлінський кафедральний собор. Адреса, за якою знаходиться ця пам'ятка: Am Lustgarten, 10178.

Слайд 37,38

Цугшпітце - найвища гірська вершина Німеччини (2962 метри). На вершині гори проходить кордон між Німеччиною й Австрією. Потрапити нагору можна з обох країн, але з боку Німеччини це набагато цікавіше.

Справа в тому, що з Гарміш-Партенкірхена їздить зубчастий потяг, який їде прямо всередині гори й везе пасажирів на висоту 2600 метрів, на проміжну станцію. Далі на вершину ви їдете у вагончику канатної дороги.

Піднімаючись угору, ви обов'язково побачите цікаву споруду на схилі гори. Це Schneefernerhaus - колишній готель в Альпах, який на даний момент використовується як екологічна науково-дослідна станція. З 1945 по 1952 рік був місцем відпочинку й відновлення військових США.

15 травня 1965 р. в районі верхньої станції поїзда зійшла лавина. Загинуло 10 осіб і 21 було поранено. Ця трагедія стала поштовхом до введення державної служби попередження лавин.

Спуститися вниз можна на поїзді або на канатній дорозі до озера Айбзее, й далі поїхати на поїзді (дивіться схему).

Слайд 39,40

Парковий ансамбль Сан-Сусі займає площу 290 га і є найбільшим і найвідомішим у Бранденбурзі. У XVIII-XIX століттях при Фрідріху Вільгельмі IV і Фрідріху Великому парк був оформлений у стилях рококо і класицизму і став центром цілісного твору архітектурного та садового мистецтва. Палац Сан-Сусі, зведений за проектом короля Фрідріха Великого у 1745-1747 роках, є найвідомішим палацом Потсдама. Палац, парк та інші спорудження Потсдама внесені до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Слайд 41,42

Біля швейцарського кордону розташований один з найвідоміших німецьких островів - «Острів квітів» Майнау. На невеликому острові площею близько 45 га біля берегів озера Бодензеє, найбільшого озера Німеччини, зовсім недалеко від міста Констанц і знаходиться цей воістину унікальний парк. Цей острів покритий дивовижними садами, які полонять своєю красою і викликають непідробний захват у відвідувачів. М`який клімат озера Бодензеє створює ідеальні умови для шикарного зростання квітів, фруктових дерев, а також пальм та інших екзотичних рослин, сяючих найрізноманітнішими фарбами залежно від пори року.

Слайд 43-45

Цікаві факти

... втеча з в’язниці в Німеччині не карається законом, тому що у 1880 році суд постановив, що її виправдовує прагнення до свободи – один із головних інстинктів.

... в Німеччині дуже багато велосипедистів, велодоріжок і світлофорів. На 80 мільйонів німців припадає 60 мільйонів велосипедів.

найвища церква в світі - Ульмський Собор (а не Кельнський). Його висота сягає 161.5 м (проти 157,4 у Кельнського).

середній вік в Німеччині один з найбільших в світі:жінки живуть в середньому 83 роки, а чоловіки - 78

у німецькій поштовій компанії Deutsche Post AG працює більше півмільйона людей по всьому світові,

а 94% листів всередині країни доходять до свого адресати уже на другий день після відправки

...Німеччина – перша країна, яка перейшла на літній час. Сталося це 1916 року у зв’язку з економією вугілля під час війни

...у світовй класичній музиці переважають німецькі композитори: Бах, Шуман, Мендельсон, Гендель, Бетховен, Вагнер, Брамс та ін..

... з 1516 року в Німеччині діє закон, який регламентує виробництво пива (Райнхайтсгебот — Reinheitsgebot). Згідно якого, для приготування пива має бути використано лише 4 компоненти: вода, ячмінь, дріжджі та хміль.

... якість німецької питної води найкраща в світі

автомобільні марки Audi, Seat, Scoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Scania и MAN належать концерну Volkswagen.

найпоширеніше прізвище в Європі - Мюллер. В Німеччині живе близько

320 000 людей з таким прізвищем.

німецька мова розповсюджена в мережі Інтернет. Приблизно 6,9% користувачів Інтернет говорять на неметкій мові, а 12% запитів в пошуковій системі Google робиться німецькою

... перша в світі друкована книга була на німецькій мові. У 1455 винахідник книгодрукування Гуттенберг надрукував німецькою Біблію, в якій було сього 42 сторінки. Зараз німецькою друкується кожна 10 книжка в світі.

кількість носіїв німецької мови нараховує 105 мільйонів людей, і ще приблизно 80 мільйонів воодіють нею як іноземною.

в Німеччині існує більше 300 сортів хліба і декілька музеїв хліба.

Ведучий: правда ж багато цікавого і прекрасного в цій країні?!

Давайте переглянемо ще декілька фактів про Німеччину та німців

( відео «13 фактів про Німеччину»)

Ведучий: і на завершення нашого знайомства перегляньте фото-презентацію Німеччини і послухайте музику

(Фото-презентація під музику)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн