Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Нервова система ,її значення і розвиток у різних тварин

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №YV709150
За публікацію цієї методичної розробки Романюк Євгенія Вадимівна отримав(ла) свідоцтво №YV709150
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Нервова система ,її значення і розвиток у різних тварин

Мета уроку : дати визначення "Нервова система";

з'ясувати функції нервової системи тварин

познайомити із типами нервових систем тварин

розглянути нервові системи різних тварин

ознайомити із рефлекторною дугою тварин

розвивати зв'язне мовлення

виховувати бережливе ставлення до тварин

Тип уроку:комбінований

Обладнання :таблиця "Нервова система "(для різних видів тварин), відео фрагменти реакцій тварин на подразнення ,підручник ,зошит

Епіграф до уроку :

"Природа та про все подбала ,

що скрізь ти знаходиш чому навчитись"

Леонардо да Вінчі

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Вправа "Пошта"

Учні мають розподілити приклади покривів тіла тварин - "листи"за відповідними типами тварин - "скриньками "

"Скриньки " А - безхребетні тварини ;Б - хребетні тварини

"Листи":

  1. дерма

  2. кутикула

  3. луска

  4. роги

  5. мушля

  6. копита

  7. хітиновий панцир

  8. кігті

  9. епідерміс

  10. шкірно - мускульний мішок

  11. підшкірно жирова клітковина

  1. Відповіді: А :2,5,7 Б:1,3,4,6,8,9,10,11

  2. ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності

    1. Знання про все мені дали

    1. Шість вірних слуг (скажу я так):

    1. Їм імена Де, Що, Коли

    2. Та Хто, Чому і Як.

    1. Вони бувають всюди й скрізь

    1. Шукають, що скажу.

    1. Були у сотнях різних місць,

    1. Про це вам не збрешу.

    1. Проте і відпочити час

    1. Я щедро їм даю,

    1. Та частуваннями завжди

    1. Годую і пою.

    1. Однак, хлопчиська я знавав,

    1. Чий невситимий ум

    1. Мільйонів з десять слуг ганяв

    1. Без відпочинку й сну.

    1. У справах вже біжать вони

    1. Ледь прокинеться зранку хлоп’я.

    1. Мільйон «Чому», мільйон «Коли»

    1. Мільйони «Де» і «Як»

  3. "Характер взаємовідносин тварин із навколишнім середовищем та іншими тваринами визначається рівнем розвитку нервової системи "

  4. IV.Вивчення нового матеріалу

  5. Діти ,ми з вами продовжуємо розглядати процеси життєдіяльності тварин і сьогодні ми розглянемо нервову систему тварин та з'ясуємо значення для організму .

  6. Перш за все ми з вами повинні пояснити ,що таке нервова система ?

  7. Нервова система - це сукупність органів, які об'єднують діяльність усіх органів і систем організму і забезпечують швидку відповідь на впливи чинників середовища

  8. Які ж функції виконує нервова система в організмі тварин ?

  9. Складання схеми

  10. Які ж існують типи нервових систем ?

    1. Типи нервової системи

    1. Особливості будови

    1. Приклади

    1. 1

    1. Дифузна нервова система

    1. Нервові клітини і нервові волокна утворюють сітку по всьому тілу тварини

    1. У нижчих кишковопорожнинних (гідра)

    1. 2

    1. Дифузно-вузлова нервова система

    1. Нервові клітини скупчуються та утворюють вузли, які зв’язані між собою і рецепторами

    1. У вільноплаваючих кишковопорожнинних (медузи)

    1. 3

    1. Вузлова нервова система

    1. Нервові клітини зосереджені у вузлах (головні вузли розвинені найкраще і домінують), які зв’язані між собою, з рецепторами і виконавчими органами за допомогою нервових волокон

    1. У кільчастих червів, молюсків, членистоногих, голкошкірих

    1. 4

    1. Трубчаста нервова система

    1. Нервові клітини зосереджені у нервовій трубці, від якої відходять нервові волокна, що забезпечують зв’язок її з рецепторами і робочими органами

    1. У безчерепних, хребетних тварин (риб, земноводних, плазунів, птахів, ссавців) і людини

  11. Основою діяльності нервової системи є рефлекси, пов’язані зі збудженням відповідних рецепторів, передаванням нервових імпульсів до центрів рефлексів і адекватна відповідь м’язів (робочі органи) на подразнення.

  12. Як же це все відбувається в організмі тварин ?Ми з вами почули що основою нервової системи є рефлекси ,а чи всі вони однакові і виконую одну і ту ж роботу,чи кожен із рефлексів виконує свою функцію . Давайте з вами розглянемо класифікацію рефлексів

  13. Цікаво ,а як же проходить нервова реакція в організмі тварин ?

  14. Складання схеми рефлекторна дуга

  15. Це шлях нервового імпульсу від рецептора до робочого органа.

  16. Постає питання ,а чи в усіх тварин нервова система однакова ?(Заповнення таблиці )

    1. Тварини

    1. Особливості нервової системи

    1. Кишковопорожнинні

    1. Дифузна: нервові клітини рівномірно розташовані в ектодермі та з’єднані відростками

    1. Черви.

    2. Членистоногі.

    3. Молюски

    1. Нервові клітини утворюють вузли — ганглії. Велика концентрація гангліїв у передньому відділі тіла — «головний мозок».

    2. • вузлова нервова система

    1. Хордові

    1. Трубчаста нервова система.

    2. Центральний відділ: спинний мозок і головний мозок із п’ятьма відділами; периферійний відділ: нерви, нервові вузли.

    3. Відділи головного мозку розвивалися залежно від середовища існування, що ускладнювало їхню поведінку: інстинктивну та набуту (особливо зміна великих півкуль).

    4. У птахів є кора (шар нервових клітин), яка збільшується й ускладнюється у ссавців

  17. V.Підсумок уроку

  18. Біологічний диктант

  1. Уроджені рефлекси. (Безумовні)

  2. Вони становлять периферійну нервову систему. (Нерви)

  3. Набуті рефлекси. (Умовні)

  4. Відповідна реакція організму на подразнення, що здійснюється через нервову систему. (Рефлекс)

  5. Сукупність складних безумовних рефлексів. (Інстинкти)

  6. Довгий відросток нейрона. (Аксон)

  7. Короткі відростки нейронів. (Дендрити)

  1. Бліц опитування

  • Що таке нервова система ?

  • Які вам відомі типи нервових систем ?

  • Розкажіть шлях проходження нервового імпульсу ?

  • Яка нервова система у хордових ?

  • Назвіть види рефлексів

  • Які функції нервової системи ?

  1. VI. Домашнє завдання

  2. опрацювати відповідний параграф підручника

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    26.02.2018
  • Розділ
    Біологія
  • Клас
    7 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    383
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    YV709150
  • Вподобань
    1
Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №YV709150
За публікацію цієї методичної розробки Романюк Євгенія Вадимівна отримав(ла) свідоцтво №YV709150
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти