Науковий період у дослідженні історичних джерел розпочався наприкінці XVIII – на початку XIX століття, коли з'явилися професійні історики, що розробили наукові методи аналізу джерел, заклали основи археології та спеціальних історичних дисциплін, перетворивши історію на самостійну науку, що вивчає минуле через аналіз достовірних джерел (артефактів, документів) для реконструкції подій.
























