Зараз в ефірі:
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події

Наукова робота "Найчистіші міста світу"

Екологія

09.11.2018

386

2

0

Опис документу:
Важливими параметрами для визначення міст з найбільш сприятливою екосистемою стали: доступність і чистота води, ретельність прибирання сміття, стан каналізаційних мереж, рівень забруднення повітря, транспортні проблеми та рівень шуму. Від бездоганно чистих і зелених північних європейських міст, таких як Стокгольм і Рейк'явік, до разюче чистих міст в Африці і Азії, перед вами — 25 найчистіших міст нашої планети!
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ВИШНЯНСЬКИЙ КОЛЕДЖ
ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АГРАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

РЕФЕРАТ

на тему:

«НАЙЧИСТІШІ МІСТА СВІТУ»

Підготовив

студент гр. А – 11

Цебенко Ігор

Важливими параметрами для визначення міст з найбільш сприятливою екосистемою стали: доступність і чистота води, ретельність прибирання сміття, стан каналізаційних мереж, рівень забруднення повітря, транспортні проблеми та рівень шуму. У містах з найкращою екологією відновлювані джерела енергії використовуються оптимально. До того ж, у таких містах регулярно вживаються заходи по зменшенню забруднення повітря і води. Належна санітарія та акцент на здоров'ї населення є ключовими показниками.

Крім того, програми утилізації, регулювання відходів, якості повітря, якості води, якості земель і зелених насаджень – усі ці показники впливають на рейтинг міста.

Від бездоганно чистих і зелених північних європейських міст, таких як Стокгольм і Рейк'явік, до разюче чистих міст в Африці і Азії, перед вами — 25 найчистіших міст нашої планети!

25. Цюріх, Швейцарія
Пропонуємо розпочати цей список з міста, яке в значній мірі вважається одним із найчистіших і зелених міст у світі.
Будучи домом майже для 400.000 осіб, Цюріх відомий своєю безперервною оптимізацією і створенням екологічно чистих зупинок громадського транспорту, розширенням велосипедної мережі доріг, науковими дослідженнями і проектами з поновлюваних джерел енергії, обгороджуванням автомагістралей і так далі.


24. Веллінгтон, Нова Зеландія
Столиця і одне з найбільших міст Нової Зеландії Веллінгтон має репутацію чистого й акуратного міста з цілим рядом природних пам'яток, які добре збереглися і підтримуються у хорошому стані.
Більше третини місцевих жителів використовують громадський транспорт замість особистого автотранспорту, що значно знижує забруднення повітря в цьому регіоні.

23. Іфран, Марокко
З усього декількох африканських міст, які можуть похвалитися чистим навколишнім середовищем, Іфран, напевно, є найбільш відомим.
Розташований на гірському хребті Середній Атлас на висоті 1665 метрів над рівнем моря, Іфран не має промислових підприємств, тому місцеві жителі і туристи можуть насолоджуватися незабрудненим повітрям і водою.
Місто також є популярним гірськолижним курортом, оскільки у зимовий час покривається снігом.


22. Осло, Норвегія
Столиця Норвегії відома як одне з найдорожчих міст в світі, але ті, хто зможуть дозволити собі тут жити, будуть насолоджуватися свіжим повітрям і абсолютно чистим навколишнім середовищем.
В Осло легко пересуватися на громадському транспорті або орендованих велосипедах. У 2007 році Осло навіть потрапило на другу лінійку в списку найбільш зелених і найбільш придатних для життя міст світу, складеному популярним американським щомісячним журналом для сімейного читання «Рідерз Дайджест» («reader's Digest»).


21. Ієрро, Іспанія
Технічно, Ієрро — це не місто, оскільки є одним з Канарських островів (які належать Іспанії), який привернув до себе увагу всього світу, побудувавши гідро - та вітроелектростанції, здатні забезпечувати жителів електроенергією всі 24 години на добу.
Відомий своїми густими древніми лісами і вулканічними скелями, острів є біосферним заповідником ЮНЕСКО.

20. Фрайбург, Німеччина
Будучи домом для 220.000 людей, Фрайбург відомий як найбільш сонячне і тепле місто Німеччини. Його цінують за красиві парки, чисті вулиці, свіже повітря та чудові умови навколишнього середовища.
Розташований у самому серці головного виноробного регіону землі Баден, він служить для туристів головною відправною точкою до природи мальовничого гірського масиву Шварцвальд.


19. Торонто, Канада
Торонто є яскравим доказом того, що навіть величезний мегаполіс з більш ніж 2,6 мільйона жителів може бути чистим і акуратним.
Відомий своїми екологічними інноваціями, Торонто особливо успішний в справі скорочення викидів парникових газів. Місто також має дуже ефективну комплексну систему громадського транспорту, що вносить вагомий внесок у підтримання чистого навколишнього середовища.18. Амстердам, Нідерланди

Має понад 600.000 орендованих автомобілів по всьому місту, Амстердам вважається раєм для велосипедистів, і саме ця незвичайна практика допомагає підтримувати місто у надзвичайній чистоті.
У 2012 році Амстердам навіть зайняв друге місце в списку кращих міст для життя, складеному аналітичною компанією Economist Intelligence Unit, і 12-е — в списку найкращих міст за якістю життя за навколишнє середовище та інфраструктуру, складеному міжнародною консалтинговою компанією Mercer.


17. Брісбен, Австралія
Більшість австралійських міст може похвалитися чистим навколишнім середовищем з відносно низьким рівнем усіх видів забруднення. Однак Брісбен виділяє той факт, що він є чистим і акуратним, незважаючи на свої розміри (його населення складає більш ніж 2,3 мільйона осіб). У місті є кілька великих парків, ботанічних садів та інших зелених зон відпочинку.


16. Портленд, штат Орегон, США
Званий «Містом Троянд», Портленд часто визнається одним з найбільш екологічно безпечних міст в світі, завдяки своїй високій пішохідної доступності, великим співтовариством велосипедистів, рухом «з ферми на стіл» (farm-to-table), великої мережі громадського транспорту і більш ніж 4.000 гектарам громадських парків.

15. Стокгольм, Швеція
Вважається одним з найчистіших столиць в світі, Стокгольм у 2010 році отримав нагороду «європейська Зелена столиця» (European Green Capital Award) від Європейської Комісії, ставши першою в Європі «зеленою столицею».
Претендентів оцінювали за кількома критеріями, такими як зміна клімату, місцевий транспорт, громадські зелені зони, якість повітря, шум, відходи, раціональне використання земель, біологічне різноманіття та іншими.14. Ноттінгем, Великобританія
У Сполученому Королівстві теж є декілька міст, які можуть похвалитися незабрудненим навколишнім середовищем і чистими вулицями. Один з них — Ноттінгем — розташований в Центральній Англії.
Місто ініціювало безліч проектів, покликаних вирішити проблеми з сміттям і графіті, і навіть виграв нагороду «Найбільш чисте місто Великобританії» в 2014 році.

13. Кобе, Японія
Відоме як найчистіше місто в Японії, Кобе впровадив одну з найефективніших у світі систем утилізації відходів. Оскільки місцеві жителі дуже стурбовані збереженням навколишнього середовища, вулиці завжди чисті.
Хоча місто є величезним мегаполісом, де живуть більш ніж 1,5 мільйони осіб, в ньому є немало гарних зелених зон для відпочинку.

12. Люксембург, Люксембург
Званий «зеленим серцем Європи», Люксембург є столицею держави Люксембург (офіційно відоме як Велике Герцогство Люксембург). Місто може похвалитися цілим рядом добре збережених стародавніх замків і зелених лісів, а в минулому році він був оголошений третім найчистішим містом у світі.


11. Калгарі, Канада
Калгарі регулярно входить в число самих чистих міст світу протягом останніх кількох років, і для цього є вагома причина. Місцеві жителі навчені п'яти основним принципам, яких потрібно дотримуватися, щоб зберегти навколишнє середовище чистого та сприятливого для здоров'я. Ці 5 пунктів — якість каналізації, питійність і доступність води, вивезення і переробка сміття, дорожні корки та забруднення повітря.

10. Сінгапур
Єдиний у світі острів-держава, Сінгапур відомий низкою строгих правил, що стосуються екологічних проблем та чистоти міста, включаючи заборону на жувальну гумку. Майже 10% сінгапурської землі віддано під парки та природні заповідники.
У місті також запущено кілька озеленювальних кампаній по посадці дерев для поліпшення якості життя.

9. Курітіба, Бразилія
У той час як Бразилію навряд чи коли-небудь віднесуть до чистих країн, існує один виняток — місто Курітіба. Місцеві органи влади заохочують своїх жителів підтримувати місто в чистоті, дозволяючи обміняти мішки з відсортованим сміттям на продукти харчування і жетони на автобус.
В результаті, до 70% міського сміття йде на переробку. Переробка паперу, наприклад, дозволяє зберегти в еквіваленті 1200 дерев в день.8. Женева, Швейцарія
Женева відома як один з найбагатших, дорогих, придатних для життя і безпечних міст у світі, але місто виділяється ще дечим: зусиллями екологів і чистотою.
Один з найчистіших міст в світі, Женева є домом The Geneva Environment Network — мережі глобальних організацій, що працюють в області охорони навколишнього середовища і сталого розвитку.


7. Відень, Австрія
Столиця і найбільший місто в Австрії, Відень має населення близько 1,8 мільйона осіб, однак місто регулярно входить в число найчистіших міст в світі.
Протягом останніх десятиліть Відень інвестував в систему утилізації відходів величезні кошти, і тепер це дає плоди. Крім того, місцеві жителі дуже стурбовані охороною навколишнього середовища, тому допомагають владі підтримувати своє місто в бездоганній чистоті і порядку.


6. Рейк'явік, Ісландія
Розташована в безпосередній близькості від Північного полярного кола, Ісландія є однією з найчистіших країн у світі, тому не дивно побачити її столицю серед найчистіших міст світу.
Тут не було ніякого міського розвитку до XIX століття. Навіть зараз Рейк'явік залишається одним із найчистіших і зелених міст у світі, в якому практично відсутнє забруднене повітря.

5. Гельсінкі, Фінляндія
Ще одне скандинавське місто в цьому списку, Гельсінкі, є столицею і найбільшим містом Фінляндії. Жителі Гельсінкі є справжніми прихильниками захисту навколишнього середовища та підтримання вулиць у чистоті і порядку.
Щоб скоротити кількість споживаної електроенергії до мінімального рівня, була навіть розроблена комплексна система, що дозволяє виробляти тепло за допомогою електроенергії.4. Гонолулу, Гаваї, США
З населенням майже 340.000 осіб, Гонолулу є найвіддаленішим великим містом у світі, оскільки найближчим до нього місце на материку — це маяк Point Arena (Point Arena Lighthouse) в Каліфорнії, що знаходиться на відстані 3800 кілометрів.
Можливо, саме завдяки такій надзвичайній ізоляції Гонолулу (а також весь штат Гаваї) є одним із найчистіших і зелених місць у світі.

3. Копенгаген, Данія
Столицю Данії Копенгаген, визнано одним з найбільш екологічно чистих міст у світі. Завдяки своїй прихильності до високих екологічних стандартів, Копенгаген отримав високу оцінку за свою «зелену» економіку, в 2014 році ставши найзеленішим містом вдруге, згідно з Глобальним індексом зеленої економіки (Global Green Economy Index).
Завдяки значним інвестиціям у модернізацію каналізації, якість води в міський гавані покращився до такої міри, що в ній тепер можна купатися.

2. Чикаго, штат Іллінойс, США
Маючи населення більш ніж 2,7 мільйона осіб, Чикаго є третім найбільшим містом в США, але має репутацію дуже чистого і екологічно чистого міста.
У Чикаго озеленили більш 186.000 м2 дахів по всьому місту, перетворивши їх у сади, щоб поліпшити якість повітря. Влада міста також заохочує своїх жителів користуватися громадським транспортом заради скорочення шкідливих викидів.


1. Гамбург, Німеччина
Друге за величиною місто в Німеччині, Гамбург отримав високу оцінку за свої багаторічні зусилля по охороні навколишнього середовища.
Місто поставило перед собою мету скоротити до 2050 року викиди вуглекислого газу на 80%. Влада міста також випустила детальну інформацію про плани з розробки «Зеленої мережі», а це означатиме, що людям більше не доведеться користуватися особистим автотранспортом, щоб відправитися в іншу точку міста.

ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА

  • 25 найчистіших міст нашої планети. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.climateinfo.org.ua/content/naichistishi-mista-svitu;

  • Найчистіші міста світу. [Електронний ресурс]. Режим доступу:http://www.climateinfo.org.ua/content/naichistishi-mista-svitu

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.