До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
5
міс.
1
9
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Наукова робота на тему: "Програми німецького флоту 1860-1880-х рр"

Опис документу:
Наукова робота на тему: "Програми німецького флоту 1860-1880-х рр". Інформація подана у роботі буде корисною вчителям в якості додаткової підготовки до уроків, учням та студентам для поглибленого вивчення даної тематики.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Програми німецького флоту 1860-1880-х рр

Станом на середину 1840-х років, прусський флот нараховував один парусний корвет та два канонірських човни. На початок 1850-х років флот було підсилено двома пароплавами та декількома канонірськими човнами. Постійно розвиваючись, в 1860 році німецький флот налічує 29 парових, 8 парусних та 40 канонірських човнів, загальною вогневою міццю 380 гармат.

Нарощення морської потужності дає змогу Німеччині впевненіше почуватися на морях, вже в 1864 році під час війни з Данією, прусський флот впевнено протистояв військово-морським силам останньої. В 1865 році командування приймає рішення втілити в життя першу суднобудівничу програму, проте, на заваді цьому стала австро-прусська війна 1866 року, через це відповідний законопроект був поданий на розгляд до Рейхстагу лише в 1867 році. Згідно з програмою, флот мав налічувати 16 броненосців, 20 корветів, 8 авізо (посильних кораблів0, 22 канонірських човни та 2 учбово-артилерійські кораблі.

Після вдалого завершення франко-прусської війни 1871 року, політична вага Німеччини стрімко зростає на політичній арені. Разом з тим зростає і роль військово-морських формувань в структурі держави, оскільки саме в цей час не вщухає боротьба за владу на морі та верховенство над колоніями, вже наказом від 16 квітня 1871 року всі військово-морські сили об’єднуються під владою кайзера та створюються морське міністерство. Під егідою міністерства засновуються військово-морські школи для офіцерів, ведеться побудова портів та модернізація флоту.

В умовах швидкого розвитку технологій, Німеччина відчуває ще більшу недостачу військово-морських сил, тому вже в 1872 році було розроблено нову суднобудівничу програму.

В 1873 році у Рейхстазі було оголошено новий план побудови кораблів строком на 10 років. При розробці даного плану було вирішено обмежити дії флоту, оскільки він був ще значно слабшим ніж флот Британії та Франції, та спрямувати вектор роботи на посилення здатності кораблів до захисту портів та берегових укріплень, за планом суда мали бути озброєними так, щоб у випадку нападу супротивника флот міг витримати удар та захистити берегову лінію.

Відповідно до завдань, були змінені критерії побудови кораблів, керівництво, виходячи з нововведених завдань, постановило будувати кораблі відповідно до глибини фарватерів та зменшити їх у розмірах для покращення маневрування. Приймаючи таке рішення, Німеччина значно вигравала, адже могла скористатися досвідом в суднобудівництві передових країн Європи та Америки, не витрачаючи багато ресурсів на побудову наступального флоту, таким чином, до кінця 1890-х рр. Німеччина підготувала сильну базу, без якої не можливо створити сильний флот.

Відповідно до програми 1873 року, окрім зазначених 6 броненосних корветів та 13 канонірських човнів, планувалося побудувати 10 міноносців першого класу та 18 другого класу. Однак, після побудови двох міноносців першого класу, будівництво призупинили, щоб на виділені кошти оснастити кораблі новими мінами Уайтхеда [Див додаток 1], побудувати при стрілочні станції та дочекатися поки провідні держави випробують та визначаться з найкращим варіантом міноносця.

Безсумнівно, успіх Німеччини перш за все залежав від її сухопутних частин, але, для вдалого ведення боїв на віддалених територіях, щоб мати змогу впевнено протистояти флоту одної з другорядних держав, країні потрібно було будувати броненосці. Станом на 1880-ті рр. німецький флот включав: 7 фрегатів («Гроссер Курфюст», «Кьонінг Вільгельм», «Фрідріх Карл», «Кронпринц», «Кайзер», «Дойчланд», «Пройссен») 6 корветів («Ганза», «Ольденбург», чотири типу «Саксен») та 13 канонірських човнів. [Див додаток 2].

В 1884 році, по завершенні програми 1873 року, таку кількість броненосців було визнано достатньою, навіть у випадку створення нових військово-морських баз. Маючи тенденції до збільшення числа кораблів, міністерство прийняло рішення розпочинати будівництво нового корабля при виході з строю застарілої моделі. [А. А. Быстров «Первые броненосцы Германии»]

Отже, німецький флот пройшов складний шлях в своєму розвитку. Довгий час, на заваді розвитку флоту стояла проблема роздробленості держави, окремі землі не могли спорядити власний флот, а імпорт кораблів та запрошення іноземців на службу носили тимчасовий характер. На заваді стояла і відсутність чітко вибудуваної стратегії розвитку морської галузі. Перші зрушення в плані розвитку флоту відбуваються за участю принца Адальберта Прусського. В цей час суднобудівнича справа в Німеччині переживає справжній злет, завдяки виваженій та обережній політиці Адальберта Прусського розробляються суднобудівничі програми, створюються навчальні заклади для підготовки кадрів, Німеччина, в ході переможних локальних конфліктів здобуває порти для подальшого будівництва військово-морських баз. Певний спад в розвитку флоту спостерігається під час керівництва так званих «сухопутних генералів», проблема криється в статусі військово-морських сил, вони все ще залишаються придатком армії, спрямованим лише на підтримку сухопутних сил та пасивно-оборонні дії в прибережних водах. Нова хвиля розвитку флоту пов’язана з ім’ям Альфреда фон Тірпіца, що незважаючи на міжнародну напругу, зумів перетворити флот на другий за потужністю в світі, що суттєво вплинуло на баланс сил в міжнародних відносинах.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.