Наукова робота " Домашні терапевти "

Опис документу:
Біля нас живе відома й невідома таємниця . Незалежна, волелюбна й дуже гарна киця. Це не просто звір у домі – це сімейний лікар. Ви погладьте йому спинку – і не треба ліки, Заспокоїть муркотінням, хвостиком потреться - Стреси, клопоти й турботи - все кудись минеться. Двійко в мене лікарів – психотерапевтів, Вони мене краще знають від всіх екстрасенсів. Це Багіра і Пушок - наче просто киці, А насправді – це великі диво – таємниці.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Відділ освіти Сарненської райдержадміністрації

Тинненська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Робота

« Домашні психотерапевти »

учасниці районного туру «Юний дослідник»

Номінація: охорона здоров’я

Секція: дослідження впливу домашніх тварин на

самопочуття та емоційний стан людини.

Учениці 4-Б класу Боятюк Іванни

Науковий керівник: вчитель початкових класів

Коток Аліна Миколаївна

Сарни

2018 рік

Зміст

1. Вступ.

2. Незалежне біологічне створіння.

3.Найперші згадки про котів . Історична версія одомашнення котів.

4. Домашні психотерапевти : несподівані сторони.

5.Живі барометри.

6.Велика повага до наших « братів молодших»

7.Висновок.

Тема дослідження - домашні тварини – психотерапевти.

Мета дослідження - більше дізнатися про домашніх вихованців і довести, що вони приносять людям хатнє тепло, задоволення і навіть покращення здоров’я.

Предмет дослідження – охорона здоров’я.

Об’єкт дослідження – домашні коти.

Термін дослідження: 4 роки

Результат дослідження: здобуто багато цікавого матеріалу про історію виникнення і одомашнення котів, ставлення людей до них в минулому; стало відомо про позитивний вплив домашніх тварин на самопочуття та емоційний стан людей ; сформувалась велика повага до «братів наших молодших» і бажання їх оберігати.

Вступ

Біля нас живе відома й невідома таємниця .

Незалежна, волелюбна й дуже гарна киця.

Ви не смійтесь, не дивуйтесь – я вас розумію!

Та сьогодні цю загадку я для вас розкрию !

Це не просто звір у домі – це сімейний лікар.

Ви погладьте йому спинку – і не треба ліки,

Заспокоїть муркотінням, хвостиком потреться -

Стреси, клопоти й турботи - все кудись минеться.

Двійко в мене лікарів – психотерапевтів,

Вони мене краще знають від всіх екстрасенсів.

Це Багіра і Пушок - наче просто киці,

А насправді – це великі диво – таємниці.

Незалежне біологічне створіння

Свійський кіт - хижак, родини котових. Вага кішки від 2 до 5 кг, хоча зустрічаються види і до 13 кг. Розмір від кінчика носа до кінчика хвоста — у середньому 50 см, нормальна температура тіла 38—39,5 °C. У домашніх умовах коти живуть десь 15—21 років.

Скільки років вашій кішці за людськими мірками? Якщо вашій кішці 3 роки, це відповідає людському 21 року. Якщо 8, то по-людськи – 40 . Якщо їй 14, то вам 70 років. Найстаріший кіт живе у Англії — йому 41 рік.

Кожна кішка має свій характер, який, за словами дослідників можна, визначити за її забарвленням .

Білий - ласкавий
Рудий - грайливий
Сірий - волелюбний
Голубий - доброзичливий
Димчастий - розсудливий
Чорний– слухняний

У мене живуть два котики – Багіра (чорний) і Пушок (сірий). Підтверджую, що їхні характери точно відповідають їх забарвленням.
Живучи поряд з нами, кішка веде незалежний спосіб життя, адже предки домашніх кішок — одиночні тварини. Ось кішка і «гуляє, як сама собі знає». Її важко дресирувати, вона швидше дресируватиме нас .

Найперші згадки про котів

Трохи менше 1 мільйона років тому перестала існувати на Землі кішка, яка жила в Європі і на Близькому Сході. Її назвали дикою кішкою Мартеллі. Припускають, що саме вона була прародителькою диких кішок. В Європі кішка з’явилась лише в ХІІ столітті напевне через Італію ( Рим ), Балкани і Причорномор’я. Розкопки показали, що в Україні кішки  з'явилися  в VI столітті до н. е.

Історична версія одомашнення котів

Одомашнення кішки відбулося в Єгипті близько 4 тис. років до н.е. В гробницях було знайдене зображення кішки в нашийнику, що свідчить про її одомашнення. Приручення було або поступове зближення, або насильне утримання. По - різному ставилися до кішок в ті часи. В Англії за крадіжку чи вбивство цієї тварини тяжко карали. Християни навпаки кішкам приписували злих духів, переслідували тих, хто їх утримував, підозрювали у чаклунстві. Вважалось, що жінки – відьми перетворювалися на чорних кішок. У Давньому Римі їх порівнювали з символом волелюбності. В Індії та Китаї їх зображували богів в подобі кота. В індійських легендах богиня материнства Сашті їде верхи на кішці. У моряків в давнину було повір'я: якщо чорна кішка поселиться на кораблі, то це щасливий знак. Прогнати її було теж саме, що прогнати щастя.

Та найбільше мене вразили єгиптяни. За свідченням грецького історика Геродота, кішок привезли до Єгипту із золотом, слоновою кісткою, рабами. Кішку вважали священною твариною, втіленням бога Амона Ра. Її пестили і берегли. Якщо вона гинула, всі члени сім'ї були в траурі і за традицією збривали собі брови. Убивцю кішки забивали на смерть камінням, а кривдникові відрізали руку. Мертвих котів бальзамували і з почестями ховали на кладовищах або в гробницях. При розкопках було знайдено стародавнє кладовище Бубастіс, де було поховано 800 тис. мумій котів. У його центрі - богиня Баст ( Бастет) (символ любові, щастя і дітонародження).

У наш час мало вважають кішку священною твариною, але те, що вона повноправний  член родини – це факт. У неї є свої власні свята, медичне обслуговування, «меню» на кожен день. І при цьому вона лишається загадкою. Вчені мають дуже багато нових  даних про це звіря, але вони самі до цих пір продовжують дивуватися неймовірним здібностям цих створінь.

Зображення кішки , найдені в гробницях фараонів.

Домашні психотерапевти : несподівані сторони.

Людина приручивши тварин, дружить з ними і багато чому у них навчається. Вчені доводять, що «домашні тварини приносять щастя». А психологи стверджують: люди, у яких є кішки, живуть довше . Їх ще називають « домашніми психотерапевтами». Для менш активних людей вихованцем часто стає кіт. Він радує нас дружнім спілкуванням і ніжною прихильністю.

Ви втомилися на роботі, посварилися, довго поверталися додому і зарплату, як завжди, затримали... На жаль, картина, знайома. Тут вас зустрічає улюблений кіт, який ніколи не пропустить вашого приходу. Він треться об коліна, мурличе, заглядає в очі... Ви, непомітно для себе, скидаєте напругу і розслабляєтеся… Якщо кішка біля Вас, і її хвіст тремтить – це найбільше відчуття любові, яке вона може виразити.

До речі, коти - це тварини, що мають унікальну здібність до розслаблення. Постежте за їх граціозними рухами це тому, що жоден м'яз незатиснений. До того ж, малюнок поверхні носа котів унікальний, як і відбиток пальця людини. Вони неповторні, як і ми. Тому домашня тварина може не лише стати вірним другом, але і покращити нам життя та здоров'я. Останнім часом цьому з'являється все більше доказів.

  1. Попередження та подолання серцевих захворювань


У людей, в кого живуть домашні тварини, лиш за місяць поліпшується загальний стан здоров'я. Вони рідше страждають на головний біль, мають більш низький рівень холестерину у крові, частоту серцебиття і стабільний кров’яний тиск. Отже зменшується ризик серцево-судинним захворюванням.  Це не пояснюється змінами харчування , курінням або іншими факторами,

а саме в позитивному впливі цих звірят на наше здоров'я.

2. Подолання стресу

Відомо, що лікарі радять проводити більше часу з тваринами, бо вони грають роль природних «ліків». «Пухнасті лікарі» добре позначаються на людях з проблемами  психіки , відчуваючи менший стрес і знижують агресію . Тому недивно, що деякі люди скрізь беруть з собою улюблених вихованців.

  1. Користь тварин для дітей

Дружба дитини з вихованцем - це не тільки незабутні моменти, гарний настрій малюка. Головне треба правильно вибрати домашню тваринку. Частіше коти стають улюбленцями всієї родини. Доглядаючи за нею, малюк вчиться відповідальності,  спостерігатиме за харчуванням, поведінкою і звичками киці, починає розуміти необхідність щоденної турботи. Такі заняття сприяють розвитку дитини, роблять її уважнішою, дбайливішою та добрішою. А такі риси характеру в своїй дитинці хоче бачити напевно кожна мама.

  1. Користь тварин для літніх людей

Домашні тварини – для літніх людей гарні компаньйони. 

м  доводиться частіше виходити з дому, щоб купувати корм  і  вигулювати  його на свіжому повітрі. Невелика активність просто необхідна  для  гарного  самопочуття.  А ще щоденні обов'язки і відповідальність - сенс  життя  самотніх людей.  Саме тварини часто допомагають їм впоратися  з депресією. Власники тварин менше звертаються до лікарів, а значить, рідше вдаються до ліків.

Головне є відчуття, що Ви комусь потрібні і Вас люблять.

Живі барометри

А ще здавна кішку вважають живим барометром.

  • Якщо кішка лиже лапку, гладить шерсть — бути гарній погоді.

  • Ховає мордочку на мороз; шкребе підлоту — на вітер;

лежить животом догори, вивертається— на тепло.

Велика повага до наших « братів молодших»

Споруджуючи пам’ятники, увічнюються події чи заслуги людей . І що цікаво, відзначають заслуги також тварин і птахів. У Росії є пам’ятник коту. У Велику Вітчизняну війну в місті Ленінграді, під час голоду люди з’їли всіх кішок, і почалися різні інфекційні хвороби. Причиною були пацюки та миші. Тоді в місто завезли вагон вусатих мисливців. Епідемія була призупинена.

Коти і зараз стоять на бойовому чергуванні в зоні АТО поруч з українськими бійцями - захищають наші землі від гризунів та загарбників.

Тому варто не забувати , що 4 жовтня визначається Всесвітній день захисту тварин .

Епілог

Виникає питання – а як можуть вжитися в одному домі дві різні істоти? Недаремно головними персонажами скульптури « Лавка примирення » в Росії стали кіт та собака, як дві ворогуючі сторони прийшли до дружньої згоди. Тому, дивлячись на цю милих домашніх тваринок, так і хочеться сказати словами добре нам відомого кота Леопольда :

« Давайте жити дружно! »

Висновок

Позитивні емоції не тільки приємні,і корисні. Адже існує так звана "сміхотерапія", коли людину лікують приємними емоціями. Щоб посміятися, просто поспостерігайте за нашими домашніми вихованцями - настільки бувають вони смішні і забавні самі пособі. Кожен домашній улюбленець знімає напругу, полегшує порозуміння, робить все, щоб в домі була тепла атмосфера. Ви любите їх, а вони чутливі до вашого настрою і дарують вам також любов і увагу. Їм байдуже, хто ви і як виглядаєте, повний ви або худий, багатий або бідний, здоровий або хворий.

Проте не завжди щастя, в домі залежить саме від них. В більшості винуваті в цьому ми, "царі природи", з всіма своїми недоліками і комплексами. Кіт ніколи не сяде людині на коліна, від якої не відчуває любові. Тому не поспішайте проганяти його, адже він може лікувати вас від хвороб, які вам і не відомі. В даний час в домашніх умовах живуть мільйони породистих і безпородних тварин. Проте багато і бродячих. То, можливо, настав час нам всім завести вдома «сімейного психотерапевта".

Ми не винні, що народились на вулиці!

Використана література1. Брюс Фогл "Поведінка кішки"

2. Ольга Арнольд «Мохнаті сімейні терапевти»

3. А. Зоріна, І. І.Полєтаєва – Зоопсихологія та елементарне мислення тварин.

4. К. Лоренца: «Оповеденииживотных»

5. Д. Мак – Фарленд «Поведение животных»

6. Лоренц К. Человек находит друга

7. Фабри К. Э. Основы зоопсихологии.

8. Хайнд Р. Поведение животных

9. Хрестоматия по зоопсихологии и сравнительной психологии: Уч. пособие/Ред. Н. Н. Мешкова, Е. Ю. Федорович.

14

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Впровадження веб-квестів в освітній процес»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн