і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Наші електричні помічники

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №EP226378
За публікацію цієї методичної розробки Титарчук Тетяна Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №EP226378
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код

Мета. Розширити знання дітей про роботу електроприладів, їх роль у житті людини. Формувати мотивацію до дій та модель поведінки, спрямовані на свідоме заощадження електроенергії у повсякденні. Усвідомлювати необхідність дотримуватися правил безпечного користування електроприладами. Розвивати увагу, пам’ять, мовлення, пізнавальну активність під час роботи з коректурними таблицями. Виховувати самостійність, відповідальність.

Матеріал: ноутбук, відео- загадки про електроприлади, коректурна таблиця «Електроприлади», іграшкові електроприлади, кубики Нікітіна, електрична та ручна соковижималка, яблука, склянки для соку, фартушки по кількості дітей, пісочний годинник.

Хід заняття.

ВИХОВАТЕЛЬ. Любі мої малята,

Чи можете пораду дати?

Що з цим робити, розкажіть,

З’ясувати проблему допоможіть!

(Вихователь показує дітям шматок електропроводу у з вилкою, малюки висловлюють свої думки про призначення даного предмету).

ВИХОВАТЕЛЬ. Так, це електричний провід, він є частиною приладів, які працюють на електриці. А в нашій груповій кімнаті є електрика? По яких предметах ви здогадались про їх наявність? (Відповіді дітей). Так, в кімнаті є вимикач, розетки, лампочки, проводи. Тож електрика є в кожному домі. Це наша перша помічниця, коли ввечері стає темно, ми клацаємо вимикачем і кімнату освітлює яскраве світло електролампочки. Електричний струм надходить у наші оселі з електростанцій по дротах, завдяки ньому працює багато приладів. Пригадати їх назви ви зможете, відгадавши відео загадки.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВІДЕОЗАГАДОК «ЕЛЕТРОПРИЛАДИ-ПОМІЧНИКИ»

(після відгадування загадки на екрані з’являється відповідне зображення).

  1. Всю білизну позбирає

І старанно покупає.

Буде знову вся чистенька,

Незабруднена, гарненька. (Пральна машина).

  1. Любить вишивки, тканини,

Сукні, светрики, гардини.

Всі їх складочки знайде!

Розізлиться – пара йде!... (Праска).

  1. Суп, морозиво, ковбаси,

Сало, м’ясо, яйця, кваси…

Все в животику ховає

І свіженьким зберігає. (Холодильник).

  1. Сніг зимою, сонце літом,

Поле, що чарує цвітом –

Все на чіп він зберігає –

Дуже добру пам’ять має. (Фотоапарат).

ВИХОВАТЕЛЬ. Як можна одним словом назвати ці предмети? (Відповіді дітей). Так, це електроприлади. Для чого вони людям? Чи завжди вони потрібні? Як вони нам допомагають? (Думки дошкільнят).

РОБОТА З КОРЕКТУРНОЮ ТАБЛИЦЕЮ «ЕЛЕКТРОПРИЛАДИ».

*Інтелектуально-мовленнєве завдання «Назви що зайве»

*Гра-вправа «Кому потрібне»

*Дидактична вправа «Знайди найбільший(найменший) електроприлад»

ВИХОВАТЕЛЬ. Завдяки електроприладам ми можемо подивитись мультики чи улюблену телепередачу, поспілкуватися з друзями по мобільному телефоні, випрати чи попрасувати білизну, прибрати у кімнаті, а потім ще й швидко зварити смачний обід. То ж електричний струм – наш надійний помічник. У чому ще нам допомагають електроприлади? Пропоную розкласти картинки з зображеннями електроприладів до відповідних піктограм: для приготування їжі, полегшення праці, відпочинку та комфорту. До піктограм з синіми кружечками картинки добиратимуть хлопчики, а до піктограм з червоними кружечками – дівчатка.

ДИДАКТИЧНА ГРА «ПІДБЕРИ ЕЛЕКТРОПРИЛАД».

Мета. Закріпити знання дітей про призначення електроприладів, їх роль у різних сферах діяльності людини. Розвивати увагу, мислення, вміння пояснювати свій вибір та відстоювати свою думку.

(Діти розкладають картинки електроприладів у двох підгрупах. Наприклад, для приготування страв потрібні: електроплита, міксер, мікрохвильова піч, м’ясорубка).

ВИХОВАТЕЛЬ. У наших ляльок теж є електроприлади, допоможіть їх відшукати.

ВПРАВА «ЗНАЙДИ ПРИЛАД».

Мета. Сприяти розвитку уваги дітей, умінню орієнтуватися у просторі.

(Вихователь пропонує дітям відшукати наявні у кімнаті іграшкові електроприлади і розставити їх на полиці у правильному порядку: зліва від полиці, посередині, праворуч від).

ВИХОВАТЕЛЬ. Чи пам’ятаєте ви, малята, що з електроприладами потрібно бути обережними? Чому? (Відповіді дітей). Погляньте, що може статися, якщо не виконувати правила безпечного поводження з електроприладами.

РОЗГЛЯД ІЛЮСТРАЦІЇ «НЕБЕЗПЕЧНІ ПОМІЧНИКИ».

(Діти розглядають картинку, на якій зображений хлопчик, що вмикає одразу декілька електроприладів).

ОБГОВОРЕННЯ ПРОБЛЕМНОЇ СИТУАЦІЇ.

Запитання до дітей. Які правила користування порушив хлопчик ? Яка небезпека може йому загрожувати? Що варто вимикати з розетки? Чи траплялося з вами таке?

ВИХОВАТЕЛЬ. Електричний струм хоч і наш помічник, та може бути небезпечним навіть для життя людини. Пальчиками пограємо – про небезпеку запам’ятаємо.

ПАЛЬЧИКОВА ВПРАВА «СТРУМ БІЖИТЬ ПО ДРОТАХ».

Струм швидко біжить по дротах,

Світло запалює в наших квартирах і хатах. (по черзі стукають пальцями однієї руки по пальцях другої руки)

Він допомагає приладам працювати:

Пральній машині та соковижималці,

Телевізору, холодильнику та кавоварці. (по черзі загинають пальці на правій руці)

Та правила поводження з ними не слід забувати! ( стукають рукою об руку, які стиснуті у кулачки).

ВИХОВАТЕЛЬ. Нагадайте мені, малята, чого не можна робити з електроприладами.

ГРА-УЗАГАЛЬНЕННЯ «ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ З ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ».

Мета. Формувати у дітей безпечну поведінку під час користування електроприладами. Розвивати вміння формулювати правило, працювати в парі.

(Діти отримують половинки сюжетних картинок з зображенням неправильного поводження з електроприладами, знаходять товариша, складають з них ціле зображення, формулюють правило).

  • Не можна користуватися зламаними електричними приладами;

  • Не можна торкатися розетки, сунути туди різні предмети;

  • Небезпечно торкатися електроприладів мокрими руками;

  • Не варто їх вмикати без дозволу дорослих.

ВИХОВАТЕЛЬ. Людям, як і приладам потрібна енергія. Найкращим способом поповнити енергію є смачний та свіжий сік. Та де його взяти? (Пропозиції дітей).

ПОШУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ «ЕНЕРГЕТИЧНИЙ НАПІЙ».

Мета. Формувати у дітей мотивацію до дій та моделі поведінки, спрямованих на збереження ресурсів.

(Діти спостерігають за приготуванням вихователем соку на електричній соковижималці, пригощаються напоєм).

БЕСІДА – ОБГОВОРЕННЯ «БУДЬМО ОЩАДЛИВИМИ».

ВИХОВАТЕЛЬ. Ми приготували сік на електричній соковижималці за лічені хвилини і без жодних зусиль. Хоча за використану електроенергію потрібно буде заплатити гроші. Як на вашу думку можна зекономити гроші? (Пропозиції дітей). Спробуємо вичавити сік за допомогою ручної соковижималки. (Діти одягають фартушки і по черзі працюють на ручній соковижималці. Час виготовлення соку фіксується за допомогою пісочного годинника). Коли ми швидше приготували напій? А в якому випадку вичавити сік було легше? Чи витратили ми електроенергію, коли працювали на ручній соковижималці? (Відповіді дітей). Тож електроенергію потрібно витрачати лише тоді, коли це дійсно необхідно. Як же ще ми можемо заощаджувати електроенергію?

ЛОГІЧНА ГРА «ОЩАДЛИВІ МАЛЯТА».

Мета. Розвивати у дітей звичку ощадливо використовувати електроенергію, увагу, мислення.

(Під час виконання ігрового завдання діти підбирають предметні картинка-замінники, які на їх думку допоможуть зекономити електроенергію. Наприклад: одну річ не варто прати у пральній машині, можна попрати вручну).

ВИХОВАТЕЛЬ. Ощадливі ви в мене, малята! Нумо, ощадливі віршики складати!

МОВНА ГРА «СКЛАДИ ВІРШИК».

Мета. Вправляти дошкільнят у підборі рими, розвивати вміння знаходити схожі слова.

  • Якщо йдеш з кімнати ти ,

Світло вимикай ... (завжди).

  • Вдень сонечко у вікно заглядає:

«Вимкни лампи» - нас … (прохає).

  • Холодильник вирішив купити тато,

Лише економного потрібно … (придбати).

  • Будьте ощадливими, малята,

Якщо не користуєтесь електроприладами їх слід … (вимикати).

ВИХОВАТЕЛЬ. Я пропоную ці віршики розповісти вашим меншим братикам та сестричкам, щоб вони теж навчилися ощадливості, вміли берегти ресурси, що потрібні для життя кожної людини. Пригадаємо, чому ж ми навчилися, що цікавого дізнались і що найбільше вам сподобалось під час нашої зустрічі з електроприладами.

ГРА-РЕФЛЕКСІЯ «ГАМАНЕЦЬ».

(Вихователь пропонує скласти у гаманець «уявні» гроші, як ознаку знань та відчуттів).

ВИХОВАТЕЛЬ. Ось і закінчилась наша розмова про наших помічників у побуті. Та що нам потрібно ще зробити? (Вихователь спрямовує дії дітей на перевірку електроприладів: чи вимкнені. Пропонує вимкнути світло перед прогулянкою).

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Конспект заняття з ознайомлення з довкіллям (з пріоритетом економічного виховання)
  • Додано
    23.02.2018
  • Розділ
    Економіка
  • Клас
    Дошкільнята
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    7486
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    3
  • Номер матеріала
    EP226378
  • Вподобань
    1
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти