Сьогодні відбувся
Семінар:
«
Досягнення та перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні
»

"Нас життєвими стежками всіхт ведуть за руки мами"

Виховна робота

Для кого: 7 Клас

14.04.2021

75

2

0

Опис документу:
Сценарій виховної години в групі дівчат з особливостями психофізичного розвитку. На заняття запрошенні мами. Розглянуто історію виникнення свята, традиції його святкування в інших країнах. Проведенно ігри спільно з мамами.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

НАС ЖИТТЄВИМИ СТЕЖКАМИ ВСІХ ВЕДУТЬ ЗА РУКИ МАМИ

конспект виховної години до Дня матері в групі дівчат

Підготувала: Стельмах Т.Ф., вихователь Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю «БлагоДар»

Мета: виховувати любов до безцінного людського скарбу — матері, повагу, вдячність своїм матерям протягом усього життя.

Присутні: мами вихованок.

Оформлення: святково вбрана кімната; стіл накрито вишитою скатертиною; скринька запитань; дрібні паперові квіти «яблуневий цвіт»; кошик з білими і різноколірними гвоздиками.

Хід:

Педагог: Добрий день, дорогі друзі! Сьогодні ми з вами зібралися, щоб привітати найдорожчу, найближчу людину, яка носить прекрасне горде ім'я– Мати.

Нехай світанок травневим святом
Над цілим світом зоряно цвіте.
Хай сяє сонцем в серці слово "мати"
Таке незгасне, вічне і святе.

Саме в травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пісня жайворонка, теплий весняний вітер приносить Свято матері (День матері). У календарі свят, для мами, визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня.

Дівчатка, погляньте, ваші мами сьогодні чарівні як весна. Їхні посмішки зігрівають ваші серця, як тепле весняне сонечко Землю, бо мама - це справжнє, одне єдине сонечко для кожної дитини. Мама - найрідніша людина для кожного з нас. Їй присвячують пісні, вірші. Ми також знаємо багато віршів про маму, давайте деякі пригадаємо.

Діти:

 1. Якщо говорити між нами,
  То все починається з мами.
  І казочка перша у світі,
  І сонячна подорож в літо.
  Найперші легенькі сніжинки
  І сяюче диво – ялинка.
  Від мами – і літери, й слово,
  І зроблена разом обнова….
  Якщо говорити між нами,
  То все починається з мами.

 2. Можна у світі багато зробити -

 3. Перетворити зиму на літо.

 4. Можна море й океани здолати,

 5. Гору найвищу штурмом узяти,

 6. Можна пройти крізь пустелі і хащі,

 7. Тільки без мами не можна нізащо,

 8. Бо найдорожче стоїть за словами -

 9. "В світі усе починається з мами!”

 1. Педагог: Дійсно, з першої миті життя руки матері колихали нас в колисці; коли ми були маленькі, мама зігрівала нас своїм диханням. Колискова - це пісня материнської душі і безмежної любові, ласки і неповторної ніжності. Лагідний материн наспів засівав дитячу душу любов'ю до людей, до природи, до всього живого. А тому в ній преплетені радість і біль, тривога і надія. Якби не мамина пісня сказав якось один історик, яким убогим би було наше життя. Давайте на деякий час поринемо в дитинство і послухаємо колискову. ( Мама виконує колискову.)

 2. Педагог: Мама веде нас через усе життя, не помічаючи, що ми вже стали дорослими. І як би далеко не закинула нас доля, ми завжди відчуваємо серце матері, згадуємо її очі, які недосипали ночей, руки, які пестили нас у дитинстві, бо душа матері завжди поряд з нами. І найбільша подяка мамі наша усмішка, лагідне слово.

 3. Гра«Хто більше знає лагідних слів присвячених матусі»

 4. (Мамочко, Матусе, Матінко, Ненько, Нене, Матусю, Мамусенько, Матусенько. Ніжна, Чуйна, Лагідна, Милостива, Люба, Справедлива.)

 5. Педагог: А зараз пропоную мамам зазирнути в чарівну скриньку запитань.

 6. ( По черзі кожна з мам достає з скриньки запитання і дає - відповідь.)

 • Яка улюблена страва вашої дитини?

 • Яке улюблене заняття вашої дитини?

 • Яка була вага вашої доньки при народженні?

 • Хто найкращий друг у вашої дитини?

 • Назвіть в який день народилася ваша дитини (дата), яка була погода того дня.

 • Які традиції має ваша родина?

 • Які сімейні свята ви відзначаєте у своїй родині?

 • Що не любить робити ваша дитина? Чим вона це пояснює?

 1. Педагог: Дякуємо за цікаві розповіді.

 2. А тепер пропоную зазирнути в чарівну скриньку запитань дівчатам.( По черзі кожна з дівчат дістає зі скриньки запитання і дає - відповідь).

 • Які улюблені квіти мами?

 • Чим займається ввечері мама?

 • Де працює мама?

 • Улюблена страва мами?

 • У мами волосся довге чи коротке?

 • Є сестричка чи братик ?(назви імя).

 • Яке хобі у мами?

 • Які фільми любить дивитися мама?

 • Що мама не любить робити?

 1. Педагог: Молодці.

 2. Мати, мама, матуся… Скільки ласки таїть це магічне слово, бо називає людину, яка завжди для нас найближча, найдобріша, найкраща, наймиліша.

 3. «Пісня про маму» Н. Матвієнко

 4. Педагог: А чи знаєте ви, коли і де було започатковано свято День Матері? Це родинне свято має свою біографію, що сягає початку XX століття, коли молода американка з Філадельфії Анна Джервіс звернулася до законодавців з пропозицією присвячувати один день року вшануванню матерів, символізуючи його кольорами квітів. Ті, в кого матері живі, мали прикріпити до одягу рожеву квітку, а в кого вже залишили цей світ - білу. 1914 року Конгрес США ухвалив постанову про святкування Дня Матері, обравши для цього травень - час весняного буяння квітів.

 5. В Україні День Матері широко почали відзначати з 1929 р. Цього дня в церквах правили молебні за здоров'я матерів і за упокій померлих. З усіх-усюд з'їжджалися до рідної домівки діти. Мати пригощала їх найсмачнішими стравами, очищала свяченою водою. Усі почесті цього дня - Матері. У багатьох мовах світу слово “мама” починається літерою “м”. Не вірите? Переконайтесь! (демонстрація) Майка – болгарська; Матка – польська, чеська; Мама – румунська; Мітір – грецька; Мор – норвезька; Me – в’єтнамська; Мудер – голландська; Мутер – німецька; Мадре – іспанська, італійська; Мазе – англійська; Ман – португальська; Мер – французька.

 6. Педагог: А зараз пропоную, вам закінчити рядки чудового вірша – загадки. Відповідайте разом.


 1. Який струмочок повсякчас
  Співає ніжно коло нас?
  Всі: Мамин голос.

  А що солодке знаєшь ти,
  Чого в крамниці не знайти?
  Всі: Мамині вуста.

  Яке колосся золоте
  Униз вершечками росте?
  Всі: Мамині руки.

  Які сніги постійно йдуть,
  Які сніги не розтають?
  Всі: Мамина сивина.

  Які дві зірки, знаєшь ти,
  Завжди нам сяють з висоти?
  Всі: Мамині очі. 

  Які поля з кінця в кінець
  Зорали сльози навпростець?
  Всі: Мамине лице.

  А що широке, як земля,
  Та не займа чужі поля?
  Всі: Мамина душа.

 1. Педагог:  Мати, як сонечко, зігріває вас усе життя. Нам завжди потрібна її ласка, погляд, ніжне слово. І чим більша ваша любов до неньки, тим світліше і радісніше життя. Це тому, що вона вам бажає тільки добра. Умійте цінити любов матері, не ображайте її різким словом, неслухняністю.

 2. А зараз ми з вами складемо вірш про маму. Останні слова у кожному другому рядочку добиратимете всі разом у риму до попереднього.

 3. Всі стежки і дороги

 4. Йдуть від рідного … ПОРОГУ.

 5. Нас життєвими стежками

 6. Всіх ведуть за руки… МАМИ.

 7. Мама любить нас! Так само

 8. Кожен любить рідну… МАМУ.

 9. Вміє мама захистити,

 10. Може дітям все… ПРОСТИТИ.

 11. Що б не трапилося з нами,

 12. Біжимо куди?... ДО МАМИ.

 13. Відведе біду руками,

 14. І прихилить небо… МАМА.

 15. Вам не рередать словами,

 16. Як летить душа… ДО МАМИ.

 17. Підростаємо з роками,

 18. Але мами завжди… З НАМИ.

 19. То ж за все тобі, матусю,

 20. Я низенько… ВКЛОНЮСЬ.

 21. Педагог: святкування Дня матері - це чудова можливість висловити свою подяку і безмежну вдячність за все, що роблять для нас наші мами, за їх любов і розуміння. Найяскравішим виявом любові до рідної неньки в цей день були зібрані на світанку росяні пелюстки яблуневого цвіту, якими обсипали матір. Давайте і ми привітаємо наших мам символічними квітами. (Дівчата обсипають мам «яблуневим цвітом».)

 22. Педагог: мами завжди поруч з нами, ми відчуваємо їх підтримку повсякчас, вони наші провідники на життєвому шляху. Давайте зробимо колаж «Нас життєвими стежками всіх ведуть за руки мами». (Мами прикріплюють фотографію де вони з маленькими дітьми і пригадають (розповідають) про події на фото. Дівчата – фото з мамами в наш час.)

 23. Педагог: У США і Австралії в День матері до одягу прикріплюють квітку гвоздики. Причому, колір квітки важливий: гвоздику будь-якого кольору, крім білого, носить той, чия мати жива, а біла квітка - той, чиєї матері вже немає в живих. Пропоную усім прикріпити такі гвоздики. (Всі присутні прикріплюють квіти.)

 24. У цей святковий день, дорогі матері, прийміть слова вдячності, любові і поваги! Нехай у Ваших очах не гаснуть усмішки! Від усієї душі бажаю всім жінкам-матерям здоров'я, щастя, надійної чоловічої підтримки, домашнього вогнища, родинного благополуччя, взаєморозуміння і відповідного тепла від своїх дітей! На цьому наша зустріч закінчується.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.