! В а ж л и в о
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

"Народжений Природою" (Джозеф редьярд Кіплінг "Книга Джунглів" ) З досвіду роботи Цюх О.А.

Опис документу:
Щзнайомити у чнів з творчістю Р Кіплінга та його творчою манерою письма, сюжетною канвою твору.Проаналізувати образну систему твору, вчити дітей розуміти поділ героїв на позитивних та негативних. Навчити знаходити вихід із важких ситуацій,приймати правильні рішення та приходити на допомогу слабшим.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Джозеф Редьярд Кіплінг – народжений природою

Казка ,,Мауглі.

Перша подорож у Джунглі

Мета: ознайомити учнів з основними фактами біографії Дж. Р. Кіплінга, творчою спадщиною, розглянути сюжет і систему образів казки Мауглі, розвивати навички виразного читання в особах, виховувати у дітей бажання прийти на захист слабших.

Обладнання: портрет Р. Кіплінга,текст казки «Мауглі», ілюстрації на яких зображено природу Індії, ілюстрації до казки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Вибирай письменника так, як ти вибираєш друга.

Англійське прислів’я

ХІД УРОКУ

  1. Підготовка до сприйняття навчальної теми.

Вчитель: Ви звичайно знайомі з чемним і допитливим слоненям, якого крокодил ухопив за носа і зробив із нього довгий хобот (ілюстрація), а ще, мабуть, бачили мультфільм про пригоди мангуста Ріккі-Тіккі-Таві та маленького хлопчика Мауглі, який став володарем Джунглів.

Тоді ви повинні знати, що людиною, яка дала життя цим героям є Джозеф Редьярд Кіплінг – англійський письменник.

  1. Оголошення теми, мети, епіграфа уроку.

Розповідь вчителя про письменника

Дж. Р. Кіплінг народився 1815р. в Помбеї – одному з найбідніших міст Індії, яка у ХІХст. Була Британською колонією. Батько майбутнього письменника працював у Локарському музеї, а мати була відомою на той час поетесою.

Найкращу пору життя – дитинство Редьярд провів серед надзвичайної природи Сходу, поряд смаглявих людей в білосніжному вбранні, які розповідали хлопчикові старовинні легенди.

Саме в Індії він дізнався про Вежу Забуття і дітей які виросли серед Джунглів, у зграях диких тварин.

Перші дитячі враження, почуті історії і лягли в основу майбутніх творів, а першим серед таких – є казка «Мауглі»

Сьогодні ми зупинимося саме на цій літературній казці.

ІІІ. Сприйняття і засвоєння нового матеріалу

3.1. Бесіда на повторення

- Який твір називається казкою?

- На які дві великі групи поділяються казки?

- Чим відрізняються літературні казки від народних?

3.2. Слово вчителя

Літературна казка «Мауглі» - її ще називають повістю укладена із двох «Книг Джунглів». Головним її героєм є Мауглі – «людське дитинча», виховане вовчицею за законами Джунглів. Отже, меленьке людське дитинча, яке воно?

3.3. Робота з підручником

Вчитель: Діти, знайдіть і зачитайте портрет маленького Мауглі, коли він вперше з’явився біля печери Батька Вовка.

3.4. Запитання до учнів?

Яке ваше перше враження від Мауглі?

3.5. Гра «Я бачу майбутнє»

Вчитель: З цього самого моменту, коли Мауглі з явився біля вовчої печери, давайте уявимо, що продовження казки немає і подумаємо, що чекає Мауглі далі, яке у нього майбутнє?

(відповіді учнів)

Як бачите, ви всі поєднали долю манглі з долею сім ї вовків. То давайте повернемося назад і поступово пройдемо шлях маленького хлопчика Мауглі.

3.6. Виразне читання учнями тексту «ланцюжком»

Учні читають текст від фрази «На Сіонійські гори впав тихий вечір…» до фрази «… І якщо добре подумати, то так воно і мало бути.»

3.7. Словникова робота

Сказ- Сіонійські Гори-

Джунглі- Закон Джунглів-

3.8 Бесіда за прочитаним

- Який час для ловів вибрав Батько Вовк?

- Скільки вовченят жило у сім ї вовків?

-Хто завітав до сім ї вовків?

-Як поводив себе шакал Табакі?

-На кого полював тигр?

-До кого прибилося людське дитинча?

-Чого вимагав від вовків Шер-Хан?

-Як повелася у цій ситуації Мати-Вовчиця?

9. Виразне читання в особах.

Зачитати діалог Матері-Вовчиці і Шер-Хана?

10.Запитання до учнів

-Що змусило Матір-Вовчицю кинутися на захист людського дитинчати?

11. Заключне слово вчителя

Мати-Вовчиця, підкоряючись споконвічному інстинкту матері, стала на захист дитини, байдуже-своєї чи чужої. Вона стала на захист слабшого, того,хто потребував допомоги. З цього моменту її доля стала тісно пов’язана з долею Мауглі. Тварина стала найближчою істотою людині. Та у житті буває й інакше: часто людина стає непримиренним ворогом людини і природи. Але про це - іншим разом…

Закріплення вивченого матеріалу

  1. Підсумкова бесіда

  • Чи зацікавила вас казка? Чим?

  • З якими героями цієї казки ви познайомилися на сьогоднішньому уроці?

  • Чи зацікавила вас постать Шер-Хана? Та його підлабузника Табакі?

  • Які почуття викликали у вас ці герої?

  1. Узагальнення результатів бесіди вчителем

Указці багато героїв. І всі вони різні: добрі і злі, чесні та підлі. Як вони живуть, як ладять між собою, як ставляться до головного героя - дізнатися на наступному уроці.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Дочитати казку до кінця.

  2. Виписати з тексту Закони Джунглів і запам’ятати їх.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Психологічні особливості навчання вчителів у системі формальної і неформальної освіти»
Швень Ярослава Леонідівна
24 години
490 грн
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись