Написання великої букви "В" (ве), складів, слів із нею. Закріплення навичків письма рядкової букви "В" (ве). Малюнковий диктант

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Написання великої букви "В" (ве), складів, слів

із нею. Закріплення навичків письма рядкової букви

"В" (ве). Малюнковий диктант

Мета. Вчити учнів писати велику букву "В" (ве), склади та слова з нею; закріплювати їх навички письма рядкових букв, з'єднань між буквами; збагачувати словниковий запас; повторити вживання великої букви;

Обладнання. Зразки друкованих і писаних букв; предметні малюнки.

Зміст уроку

I. Організаційний момент.

II. Повторення вивчених букв (зокрема, рядкової букви "в" (ве).

1. Буквений диктант.

Савокшиіле.

2. Гра "Склади слово з букв" (з даних, записаних букв у попередньому диктанті):

сова, вовк, вишні, волошка, лев, ліс, сало, шишка, лис.

3. Малюнковий диктант.

Сова, вовк, лев, ведмідь, журавель, півень.

III. Актуалізація опорних знань.

1. Загадка. Він веселий і незлобний,

Цей хороший дивачок.

З ним господар, хлопчик Робін

І товариш П'ятачок.

До прогулянки він ласий,

Є на мед чутливий нюх.

Зветься плюшевий балясник,

Цей ведмедик ... (Вінні-Пух).

2. Звуко-буквений аналіз слова "ведмедик" (або "ведмідь").

3. Проблемне завдання.

Учні викладають ім'я ведмедика (Вінні-Пух) буквами з каси.

А чи можемо ми записати ім'я писаними буквами? (Ні.)

Чому? (Ще не вміємо писати велику букву В.)

То для чого треба вміти писати великі букви? (Щоб писати імена, назви міст, річок, перше слово у реченні.)

IV. Робота над малюнком у зошиті (с. 41).

1. Розгляд малюнка.

2. Бесіда за малюнком.

Кого бачите на малюнку? (Вінні-Пуха.)

До кого він прийшов? (До Сови.)

Чому він прийшов до неї? (Щоб підписала горщик для Ослика у подарунок.)

3. Аналіз звукової моделі слова "сова".

-О-О

4. Складання речень за схемою.

Ведмедик приніс горщик до сови.

V. Робота над новим матеріалом.

1. Демонстрація великої літери "В", порівняння друкованої літери з писаною, з рядковою буквою.

Дві вишеньки, дві вишеньки Василь стулив на хвильку.

Дві вишеньки, мов вісімка!

Як буква "Ве", Васильку.

2. Показ і пояснення вчителем написання букви "В".

Велика буква " складається з прямої похилої подовженої палички із заокругленням та верхнього і нижнього правих півовалів.

Від міжрядкової лінії пишемо вниз пряму похилу подовжену паличку, яку біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо вліво. Потім — лівий півовал ліворуч від верхнього кінця першої частини, який закінчуємо писати вище верхньої рядкової лінії, без заокруглення вгору. Не відриваючи руки, рухом праворуч і вниз описуємо більший нижній півовал, який торкається нижньої рядкової лінії.

Пишемо під лічбу раз-і, два-і, три-і.

3. Робота в зошиті на с 41.

а) Написання букви "В" у повітрі, по пунктирах зразка в зошиті (1-ийрядок).

б) Написання великої і малої літер (ве) (відкритої і закритої) (2-ий рядок).

5. Написання слів (імен) з великої букви.

Василь, Віра, Валя, Віктор, Валерьян

а) Звуко-буквений аналіз окремих слів.

б) Повторення буквоз'єднань ас, ір, аля, ор, р'ян.

VI. Фізкультхвилинка.

Раз, два дерева! Три, чотири вийшли звірі! П'ять, шість пада лист! Сім, вісім птахи в лісі! Дев'ять, десять он сунички Підвели червоні личка!

VII. Списання речення з друкованого тексту.

1. Читання речення. Володя виразно читав вірш.

2. Аналіз речення.

Речення має чотири слова, які треба писати окремо. Починаємо писати з великої букви, бо це ім'я хлопчика і початок речення. У кінці речення ставимо крапку.

3. Повторення писаних букв, з'єднань. Во оло од аз ав ір

4. Написання речення.

5. Фізкультпауза. (Гімнастика для пальців, очей, м'язів шиї.)

6. Чистомовки.

Ве-ве-ве, ве-ве-ве корівка реве. Ви-ви-ви, ви-ви-ви дуже хоче трави. Ву-ву-ву, ву-ву-ву зараз їй нарву. Ва-ва-ва, ва-ва-ва та й висока ж трава! Ві-ві-ві, ві-ві-ві загубився у траві.

7. Гра "Зміни за зразком ". Валя малювала вишні.

Валя і Василь малювали вишні. Віктор малював вишні.

Вона.......

Він.......

Воно.......

Вони.......

Вони малювали вишні в альбомі.

Вони сьогодні малювали вишні в альбомі.

Вони сьогодні після уроків малювали вишні в альбомі.

Вони сьогодні вдома після уроків малювали вишні в альбомі.

Вони сьогодні вдома після уроків малювали вишні в альбомі.

Вони сьогодні вдома після шкільних уроків малювали вишні в альбомі.

Вони сьогодні вдома після шкільних уроків малювали червоні вишні в альбомі

Вони сьогодні вдома після шкільних уроків малювали червоні вишні фарбами в альбомі.

8. Гра "Впіймай звук [в]." Летів ворон, Каркав слова: Чи сова це, чи ведмідь, а може, і лев?!

VIII. Розфарбовування малюнка.

IX. Підсумок уроку.

Яку букву ви навчилися сьогодні писати?

Чи важко було її писати?

Які слова пишуться з великої букви?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!