Урок 29.
Тема. Написання великої літери У.
Мета: ознайомити учнів з великою рукописною буквою у; вчити її писати; формувати вміння з’єднувати букву у з іншими буквами; удосконалювати вміння орієнтуватися на сторінці зошита.
Обладнання: карточки червоного та зеленого кольору на паличках; зображення літери у; зображення державних символів України.
Тип уроку: комбінований урок.
Освітня галузь: мовно-літературна, соціальна, громадянська.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організаційний момент.
Знову день почався діти, Тож пора нам починати –
Всі зібрались на урок. Кличе в подорож дзвінок.
2. Вправа «Впіймай звук»
- Піднесіть вгору зелену картку, якщо почуєте звук [у] в слові і червону, якщо ні.
Усміхалася Устинка:
— Я — маленька українка, Уквітчала я хустинку
Я удосвіта вставала Цвітом маку та барвінку
Та узори вишивала.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Робота за сторінками зошита (с.24)
1) Бесіда.
- Кого ви бачите на малюнку?
- У який одяг одягнені діти?
- Опишіть одяг хлопчика.
- Опишіть одяг дівчинки.
- Хто ці діти?
2) Графічний аналіз великої букви «У».
3) Письмо великої літери «У» в зошиті під рахунок «раз і, два і».
4) Розминка для пальчиків.
Пальчик, пальчик, де ти був? (беремо мізинчик)
Я з цим братцем в ліс ходив, (беремо безіменний пальчик)
А з цим братцем борщ варив, (беремо середній пальчик)
А з цим кашу куштував, (беремо вказівний пальчик)
А з найбільшим заспівав, заспівпав. (беремо великий пальчик)
5) Письмо великої літери «У» в поєднанні з малими літерами.
6) Фізкультхвилинка.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.
1. Бесіда.
- Яку букву ви навчилися писати на уроці?
- Навіщо потрібна велика буква у?
- Назвіть слова, в яких є літера у.
2. Емоційна рефлексія.
- Підходьте до смайликів, які розташовані на стіні та прикріпіть літеру свого імені на смайлик, який відповідає вашому настрою.
.












