Написання літери х, складів і слів з нею. нуш

Опис документу:
Мета: Дидактична: вчити учнів писати малу букву х, склади і слова з нею;вдосконалювати навички каліграфічного письма вивчених букв при списуванні тексту; Розвиваюча: розвивати усне зв'язне діалогічне мовлення учнів, пам'ять, увагу; збагачувати словниковий запас дітей, сприяти формуванню цінісного ставлення до природи; Виховна: виховувати охайність, старанність, любов до рідної мови. Обладнання: Інтерактивна дошка, відео-показ написання літери, прописи, презентація.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дата:
Предмет: Навчання грамоти.
Тема: Написання літери х, складів і слів з нею.

Мета:

Дидактична: вчити учнів писати малу букву х, склади і слова з нею;вдосконалювати

навички каліграфічного письма вивчених букв при списуванні тексту;

Розвиваюча: розвивати усне зв'язне діалогічне мовлення учнів, пам'ять, увагу; збагачувати

словниковий запас дітей, сприяти формуванню цінісного ставлення до природи;

Виховна: виховувати охайність, старанність, любов до рідної мови.

Обладнання: Інтерактивна дошка, відео-показ написання літери, прописи, презентація.

Хід уроку

І. Організаційний момент.
1. Привітання.

Любі діти!

Всі за парти ми сідаємо,

Працювати починаємо.

Перевірка наявністі на партах необхідного приладдя, готовності учнів до уроку.

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та завдань уроку.

-На цьому уроці ви будете вчитися писати малу літеру « х» («ха») та слова з нею. А також ви дізнаєтесь, з яких елементів вона складається.

ІІІ.Актуалізація опорних знань учнів

— Яку букву вивчали на уроці читання? ( «Ха»)

— Які звуки вона позначає на письмі? ([х], [х'])

— З поданих слів знайдіть лише ті, які «загубили» літеру х («ха»).(Інтерактивна дошка)

…ліб, біл…а, кожу…, стіле…ь, …віст, ..вороба, смі….;

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Звуко-буквенний аналіз слів «хата» - - о – о , «арахіс» - о – о = о -,

«муха» - - о – о. (Інтерактивна дошка)

Фізкультхвилинка.

2.Робота в прописах (20-23)

2.1 Графічні вправи, підготовка руки до письма

Демонстрація зразка рукописної та друкованої літери. Аналіз графічної будови

- Починаємо писати правий півовал нижче верхньої робочої лінії,ведемо вгору за часовою стрілки до верхньої лінії робочого рядка,заокруглюємо праворуч, біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо ліворуч, ведемо вгору; закінчуємо писати близько середини робочого рядка. Ручку відриваємо і починаємо писати лівий півовал: починаємо писати елемент нижче верхньої рядкової лінії, ведемо вгору проти часової стрілки до верхньої лінії робочого рядка, заокруглюємо ліворуч, ведемо вниз на себе, з’єднуючи з правим півовалом посередині робочого рядка, біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч; торкнувшись нижньої робочої лінії, ведемо вгору; закінчуємо писати близько середини робочого рядка

5. Письмо «у повітрі»

— Працюємо під рахунок і-раз-і, і-два-і.

6. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як розміщувати зошит та тримати ручку під час письма

На уроці у Мудрої Сови Зайчик сидить не зовсім правильно. Давайте нагадаємо йому правила сидіння за партою, вимог щодо того, як розміщувати зошит та тримати ручку під час письма

(діти розповідають правила)

Правила сидіння за партою

IV. Підсумок уроку.

-Діти, чого ми навчились на уроці?

(Писати букву х, слова і склади з нею).

- То який звук позначає буква х? ([х], [х'])

-На цьому наш урок закінчено, бажаю вам добра.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»