Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Національно-визвольна війна українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.

Історія України

Для кого: 8 Клас

01.04.2021

125

2

0

Опис документу:
Тестові завдання Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із теми «Національно-визвольна війна українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.» Мета: систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів з даної теми, визначити якість засвоєння знань, перевірити вміння систематизувати матеріал, складати розповідь, висловлювати власну думку, застосовувати набуті знання; виділити й актуалізувати в пам’яті учнів найважливіші явища і процеси;
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дата________

Клас 8

Тема: Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із теми «Національно-визвольна війна українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.»

Мета: систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів з даної теми, визначити якість засвоєння знань, перевірити вміння систематизувати матеріал, складати розповідь, висловлювати власну думку, застосовувати набуті знання; виділити й актуалізувати в пам’яті учнів найважливіші явища і процеси; виховувати зацікавленість історією.

Тип уроку : урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів

Обладнання: картки з тестовим завданням.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина уроку

Учитель повідомляє тему та мету уроку. Роз’яснює умови виконання роботи. Відповідає на запитання, які виникли в учнів стосовно правил виконання роботи.

ІІ. Виконання завдань

Відповіді:

1 – г, 2 – а, 3 – г, 4 – г, 5 – в, 6 – 7.

7. Гетьманщина або Військо Запорізьке – назва козацької держави.

8. «Березневі статті»

9. Іван Богун

10. 1 - г, 2 - в, 3 - б, 4 – а.

11. Іван Богун, Максим Кривоніс, Данило Нечай, Іван Виговський.

ІІІ. Домашнє завдання

Повторити § 17 (всесвітня історія)

Тест

Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із теми

«Національно-визвольна війна українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст»

Дата ___________ Клас_____ Прізвище, ім’я _______________________

І рівень (0,5 б.)

  1. Яка подія відображена на картосхемі?

А облога Львова Б облога Збаража

В облога Замостя Г облога Жванця

2. Де відбувся перший бій між повстанцями й польським військом?

А на Жовтих Водах

Б під Пилявцями

В під Батогом

Г під Берестечком

3. Доповніть твердження.

Про Пилявецьку битву відомо, що…

А вона відбулася після зняття облоги Львова й ухвали Б. Хмельницького рухатися на захід;

Б козацьке військо захопило табір двох коронних гетьманів М. Потоцького та М. Калиновського;

В перехід кримського хана на бік короля спонукав Б. Хмельницького до переговорів з поляками;

Г сучасники-поляки оцінили її як найганебнішу за всю історію Польщі.

4. Столицею та гетьманською резиденцією було місто:

а) Ніжин б) Переяслав в) Київ г) Чигирин

5. Доповніть твердження

Про Батозьку битву відомо, що…

А вона призвела до захоплення поляками Лівобережжя та частини Київщини;

Б керманичів польського війська Б. Хмельницький назвав «периною», «латиною» та «дитиною»;

В вона була найбільшою битвою Національно-визвольної війни за кількістю вояків;

Г вона сприяла відновленню влади гетьмана на території, передбаченій Зборівським договором.

6. Позначте рік проведення Переяславської ради

а) 1648 р. б) 1652 р.

в) 1650 р. г) 1654 р.

ІІ рівень (1 б.)

7. Дайте визначення:

Гетьманщина ‒ _______________________________________________________

_____________________________________________________________________

8. Про який документ йдеться?

«…козацька угода складалася з 23 статей від імені гетьмана та Війська Запорізького. Згідно з ними гетьмана й старшину козаки мали обирати на раді. Українська адміністрація та суд лишалися самостійними. Збирання податків покладалося на український скарб. Чисельність козацького війська встановлювалася у 60 тисяч.» ______________________

9. Про кого йдеться у твердженні?

Активний учасник національно-визвольної війни, під час

Берестецької битви за відсутності Б. Хмельницького був

обраний наказним гетьманом, організував вихід козаків з

оточення. Виступив проти союзу з московським царем.

_____________________________________

ІІІ рівень (1,5 б.)

10. Установіть хронологічну послідовність подій національно-визвольної війни.

А. «Митрополит не дозволив присягати, й отець архімандрит, і все духовенство… Гадяцький і Брацлавський полки не хотіли зноситися з Богданом Хмельницьким, не хотіли їхати на цю присягу до Переяслава…»

Б. «Через рік після перемоги під Берестечком повністю загинуло польське військо… Того ж року господарю Василє довелося влаштовувати весілля своєї дочки Розанди з Тимошем, сином козацького гетьмана Хмеля.»

В. «Уже кілька сотень років не були Польща і жоден король у таких обставинах... Але і цей день, поки існуватиме Польща, буде днем трауру і буде пам'ятний битвою і різнею, коли трупи поляків вкрили на велику милю Зборівські поля.»

Г. «Сам патріарх [єрусалимський, Паїсій] із тисячею вершників виїжджав до нього [Б. Хмельницького] назустріч з міста, і тутешній митрополит [С. Косів] дав йому коло себе місце в санях з правого боку. Весь народ, вийшовши з міста, вся чернь вітали його. Академія вітала його промовами й вигуками, як Мойсея, спасителя й визволителя народу від польського рабства, вбачаючи в імені його добрий знак і називаючи його Богом даним.»

1- ____ 2- ____ 3- ____ 4-____

11. Вкажіть прізвища чотирьох сподвижників Б. Хмельницького.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

IV рівень (3 б.)

12. Опрацюйте уривок з документа і дайте відповідь на запитання.

18 січня 1654 р. в Переяславі відбулася козацька, (а не «всенародна» чи «всеукраїнська») Рада, в якій разом із міщанами взяло участь понад 300 осіб, оскільки відомо, що присягу царю склали 284 особи. Вона ухвалила рішення прийняти протекцію царя. Правова невизначеність у тексті договору характеру політичних взаємин між козацькою Україною й Росією спричинила дуже різні оцінки з боку вчених. Одні вбачали в них унію двох держав, другі – воєнний союз; треті – протекторат, четверті – васалітет, п'яті – «приєднання» України до Росії. Протягом 50-х - 60-х рр. XX ст. у радянській історичній науці панувала його оцінка як «возз'єднання» України з Росією (у більш популярному тлумаченні – як «возз'єднання братніх народів»). Найімовірніше, за своїми формальними правовими ознаками договір нагадував акт про встановлення відносин протекторату, а за змістом – створення під верховенством царя конфедеративного союзу двох держав.

1)Яке питання розглядалося на козацькій раді в Переяславі?

2)Які наслідки мали події в Переяславі? Як вони вплинули на перебіг подій в Україні?

3)Яку з наведених оцінок Українсько-московського договору 1654р. ви вважаєте найбільш правильною? Обгрунтуйте свою думку.?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

Оцінка____________

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.