Наближені обчислення

Опис документу:
У цьому документі йде мова про наближені обчислення та абсолютна і відносна похибки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Наближені обчислення. Абсолютна і відносна похибки

Вихідні дані, одержувані з експерименту, можна в основному визначити лише приблизно. Навіть точні числа, такі як число Пі, число е і т.п., при обчисленнях заміняють десятковими дробами, залишаючи певне число знаків після коми.

Обчислювальні методи в основному також є наближеними. Навіть при викор. найпростішої ф-ли рез-т, як правило, одержують наближеним.

Абсолютна похибка наближеного числа. Якщо а0 — деяке число (відоме точно або не точно), а а — число, прийняте за наближене значення числа а0, то помилкою наближеного числа а називають різницю а0 а. Звичайно точне число а0 не відомо, тому помилку наближеного числа а визначити не можна. Однак майже завжди можна вказати число, що оцінює цю помилку. Число , що задовольняє нерівності (1): |а0 - а| < , називається абсолютною похибкою (точніше граничною абсолютною похибкою) наближеного числа а.

Як абсолютна похибка наближеного числа а беруть по можливості найменше із чисел, що задовольняють нерівності (1). а0 приблизно дорівнює а з абсолютною похибкою . Абсолютну похибкою іноді називають оцінкою точності наближеного числа.

Відносною похибкою наближеного числа а називається відношення абсолютної похибки до модуля цього числа. Відносна погрішність познач. через : або у відс. . З цього слідує: . У техн. розрах. точність вимірів звич. характ.відносн. пох.. Рез-т вваж. хорошим, якщо відносна похибка не перевищує 0,1 %.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
4
дн.
1
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!