Музично - літературна композиція "Стежками Великого Кобзаря".

Музика

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

07.10.2021

34

2

0

Опис документу:

МЕТА: створити дітям життєрадісний емоційний фон, збагачувати внутрішній світ дітей приємними враженнями від власного виконання пісень, танків, хороводів, створювати позитивний психологічний клімат, сприяти тому, щоб діти вміли володіти власними емоціями, вчити дітей триматися на публіці, розвивати їх акторськи, та музичні здібності, заохочувати до творчості, підтримувати їх ініціативу, вміти виразно виконувати (пісні, вірші, танки, хороводи) залучати до індивідуального виконання, сприяти руховій активності в процесі організації музичної діяльності, розвивати пластичність, гнучкість, ритмічність руху розвивати мовне дихання, артикуляцію, виховувати потребу в спілкуванні з однолітками, приймати активну участь в суспільному житті своєї групи та садочка , виховувати почуття патріотизму, любов та повагу до літературної спадщини свого народу.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Хід заходу.

Зала прикрашена в народному стилі (хата, стіл, лави, імітація вишневого саду), діти вдягнені в українські костюми. На великому екрані зображення портрету Т.Г.Шевченка.

Під музику до зали заходять гості та діти і сідають на свої місця.

Дівчинка і хлопчик: Гостей наших любих вітаємо щиро,

Бажаємо здоров`я, любові та миру. (сідають)

Ведуча: Дорогі діти, шановні гості!!!!! Сьогодні ми зібралися в цьому залі, щоб пройти стежками далекого минулого та продовжити знайомство з кращими зразками творчості – Великого українського поета та художника Т.Г. Шевченка.

А поринути в незвичайну атмосферу тих далеких часів, нам допоможе –музика. Сьогодні до нас завітала гостя з міста Чернігова, яка виконає нам свій твір на дуже цікавому і незвичному музичному інструменті – бандурі. Отже, зустрічайте учасниця капели бандуристів – Волк Ольга Олександрівна.

Виступ бандуристки

(після виступу – поаплодувати, подякувати та подарувати квіти)

Ведуча: Сподіваюсь, що всі присутні отримали задоволення від такого виступу. А зараз ми переглянемо невеличкий відеофільм про життя Т.Г.Шевченка. Тож прошу вашу увагу на екран. (вмикаю відео та зачитую текст на слайдах ).

Відеофільм «Дітям про Тараса Григоровича Шевченка».

(після перегляду відеофільму)Ведуча: Ось таким непростим та важким було життя Т.Г. Шевченка. Подивіться, у мене в руках дуже відома в усьому світі книга - КОБЗАР. Вона ввібрала в себе найкращі твори та вірші Т Г. Шевченка. Одним з таких віршів, є вірш «Садок вишневий коло хати…». І сьогодні до вашої уваги, ми презентуємо невеличку інсценізацію цього твору. Тож прошу моїх помічників (дітей), зайняти свої місця на нашій сцені.

(на фоні спокійної музики, дівчата йдуть до «хати» а хлопці готуються до танку)Ведуча: (починає читати вірш, звучить фонограма «Ранок в селі».)

Садок вишневий коло хати

Хрущі над вишнями гудуть,

Плугатарі з плугами йдуть….

Хлопчик: Гей, ви хлопці всі за мною.

Танок «ПЛУГАТАРІ»

українська народна мелодія

Хлопчик: Нумо хлопці, час додому.

(після танку хлопці йдуть до хати, (двоє хлопчиків беруть свищики), а дівчата виходять готуватися до хороводу)

Ведуча: Співають ідучи дівчата….

Хоровод «ЗАЦВІЛА В ДОЛИНІ»

сл. Т.Г.Шевченка, муз. А.Філіпенка.

( дівчата сидячі слухають як співає соловейко (хлопці зі свищиками імітують спів соловейка) )

Ведуча: А мати їх вечерять жде….(виключити світло, залишити тільки аварійне)

Мати: (махаючи рукою зве дітей на вечерю) Дівчата, ходіть додому, вечеря жде.

(під музику дівчата йдуть до хати та сідають за стіл, а одна дівчинка йде за хату)Ведуча: Сім`я вечеря коло хати….. (гомін за столом на фоні музики)

Вечірня зіронька встає…. (імітація сходу зіроньки ліхтарем)

Дочка вечерять подає…. (дівчинка виходить із хати та несе вечерю, ставить її на стіл і сама сідає до столу).

А мати хоче научати…… (показує рухами та мімікою повчання для дітей).

Та соловейко не дає…. ( хлопчики за допомогою свищиків імітують спів солов`я) ( вимкнути аварійне світло ).

(Звучить спокійна музика, в цей час хлопчики виносять люльку та стільчик для матері, а дівчатка йдуть готуватися до танку з ліхтариками та вмикають їх)

Ведуча: Поклала мати коло хати

Маленьких діточок своїх

Сама заснула коло їх……. (звучить фонограма колискової «Ой ходить сон»).Міні- танок «КОЛИСАНКА»

українська народна пісня-колискова «Ой ходить сон».

(у кожної дівчинки в руках по два ліхтарика )

По закінченню таночка, (вимкнути колискову) дівчатка присідають та вимикають ліхтарики.

Ведуча: Затихло все, тілько дівчата

Та соловейко не затих. (хлопчики за допомогою свищиків імітують спів солов`я) (вмикаю колискову - дівчатка підіймаються та йдуть класти ліхтарики і повертаються до столу, а хлопчики прибирають люльку та стільчик і в кінці вмикається все світло).Ведуча: Також багато віршів Т.Г. Шевченка було покладено на музику. Так з`являлися пісні. І зараз одну з таких пісень, яка називається «Тече вода» ми сьогодні виконаємо. (діти стають півколом )Пісня «ТЕЧЕ ВОДА»

сл. Т.Г.Шевченка, муз. А.Філіпенка.

(Після пісні хлопчики йдуть і сідають на стільчики до глядачів, а дівчатка йдуть готуватися до танку з віночками).

Ведуча: Т.Г. Шевченко, був не тільки поетом а й художником. Але і наші діти теж дуже люблять малювати. Мабуть всі присутні в залі помітили це і звернули увагу на нашу виставку дитячих малюнків, яка присвячена творчості Т.Г. Шевченка. На одному малюнку зображена маленька дівчинка-українка з оберегом, а що це за оберіг, зараз нам розкаже наша Поліна.Дівчинка: З квітів його виплітають, ним голівку покривають,

Щоб дівчиноньку зберіг, український оберіг.

Ведуча: Здогадалися, що це за оберіг? (віночок). І зараз наші дівчата виконають танок з віночками. (вмикаю музику дівчата займають свої місця посеред залу).Танок «ВІНОЧОК»

українська дитяча пісня «Ти пливи, пливи віночку».

(у кожної дівчинки в руках віночок)

(Після танку дівчата кладуть на місця віночки і повертаються на килим і до них виходять хлопчики).Ведуча: Що ж на цьому наша подорож стежками минулого, завершується. Дякую любі діти вам за допомогу. Дякуємо всім, хто сьогодні до нас завітав, за вашу увагу та підтримку. І на останок хочемо вам всім побажати…

ВСІ РАЗОМ: ХАЙ БІДА І ГОРЕ МИНАЄ ВАШ ДІМ

ДОБРОГО ЗДОРОВ`Я ЗИЧИМ ВАМ УСІМ!!!!!!!Під музику діти виходять із залу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.