Музичне заняття для дітей раннього віку "В гостях у казки"

Опис документу:
• вчити уважно слухати музику, емоційно відгукуватись на неї, розрізняти музику за темпом (швидка чи повільна), динамікою ( голосна чи тиха ), за настроєм ( весела чи сумна); розвивати увагу, пам'ять,музичний слух дітей; • вчити створювати музично-ігрові образи; • продовжувати вчити співати, чітко промовляючи слова, починати і закінчувати спів разом з усіма; розвивати співочі навички дітей ; • продовжувати вчити дітей змінювати рухи відповідно до зміни музики ( крокування,виставлення ног

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

«В гостях у казки»

Музичне заняття для дітей раннього віку

Мета :

  • вчити уважно слухати музику, емоційно відгукуватись на неї, розрізняти музику за темпом (швидка чи повільна), динамікою ( голосна чи тиха ), за настроєм ( весела чи сумна); розвивати увагу, пам'ять,музичний слух дітей;

  • вчити створювати музично-ігрові образи;

  • продовжувати вчити співати, чітко промовляючи слова, починати і закінчувати спів разом з усіма; розвивати співочі навички дітей ;

  • продовжувати вчити дітей змінювати рухи відповідно до зміни музики ( крокування,виставлення ноги на п'ятку ,пружинка);

  • виховувати дружні стосунки,виховувати інтерес до музичних занять .

  • Формувати інтерес до усної народної творчості засобами мистецтва, розвивати діалогічне мовлення дітей та активізувати словник .

Попередня робота: слухання контрастних за характером творів, розучування пісень, гри ; слухання казки «Колобок».

Музичний репертуар :

Музично – ритмічна вправа: « Пружинка», «Виставлення ноги на п’ятку»;

Слухання: « Вовк» , « Лисичка», «Ведмідь», «Зайчик» ( муз. Т.Ломової );

Музично – дидактична гра:«Упізнай,хто це?»

Пісня: «Святковий хоровод»(муз. Н. Рубальської), пісня « Колобка».

Гра з зайчиком( укр. нар. мелодія обр. Я. Степового).

Матеріали:

Картинки з зображеннями до казки колобок, зайчик іграшка, чарівна торбинка.

Хід заняття

Під музику діти заходять до залу, стають в коло.

Музичний керівник:

Діти, сьогодні я хочу запросити вас в подорож до країни музики. А для того, щоб потрапити до казкової країни нам потрібно пройти танцювальну стежину. Ви згодні?(відповідь дітей).

(Під музику діти виконують елементи таночку:ходьба по колу, виставлення ноги на п’ятку, пружинка)

Музичний керівник:

Із завданням ви всі справились,виконували рухи ритмічно, погоджували з музикою.

Музичний керівник:В країні музиці трапляються дива. Погляньте дітки, що ж це за торбинка чарівна? Ой у ній загадка:

Не злякався вовка він

Хоч пішов у ліс один,

А лисиці на зубок

Все ж потрапив (відповідь дітей колобок).

Музичний керівник:

Всі збирайтеся скоріш

Казка нас чекає

Сіли дітки всі тихенько

Вже розпочинаємо.

Дітки перш ніж потрапити у казкову країну,давайте пригадаємо куди колобок втік від баби і діда(відповідь дітей).А скажіть дітки, які звуки ми можемо почути коли потрапляємо до лісу?(відповідь дітей). Молодці,тож давайте разом з вами послухаємо музику і визначмо яких звірів змальовує музика.

Музично-дидактична гра «Упізнай,хто це?»

Мета: перевірити здатність дітей створювати музично-ігрові образи.

Обладнання:картинки із зображеннями різних казкових героїв.

Методика гри:після виконання кожної п’єси діти визначають,який персонаж змальований музикою і знаходять відповідне зображення,а потім визначають темп,характер музики,імітують рухи.

Музичний керівник:

Дітки, а тепер погляньте, чи усі герої казки «Колобок» присутні, чи можливо когось не вистачає?(відповідь дітей).

Музичний керівник:

Так звісно не вистачає бабусі і дідуся, героїв з яких розпочалась казка. Музичний керівник:

Дітки ви ж пам’ятаєте, що наш колобок, коли подорожував був веселий та постійно співав.

Давайте пригадаємо, яку саме пісеньку співав колобок.(діти пригадують пісню колобка,підспівують).

Музичний керівник:(бере іграшкового зайчика)

Дітки подивіться, щось наш зайчик засумував, тож давайте з вами розважимо його, пограємо з ним гру.

Гра з зайчиком

Мета:розвивати в дітей творчу уяву,вчити реалізовувати ігровий задум, спонукати дітей відтворювати рухи у грі за сюжетом,розвивати здібності приймати на себе ігрову роль.

Ось маленькі зайчики, зайчики сидять.(дітизайчики присіли, ручки на голівці )

Вони вушками ворушать

Ось так, ось так(почергово махають ручками)

Вони вушками ворушать.

Зайцям холодно сидіти (діти встають)

Треба лапоньки погріти (розтирання долоньок).

Вже набридло їм стояти

Треба трішки пострибати (стрибки на двох ногах).

Стриб, стриб, стриб, стриб

Треба трішки пострибати.

Зайчики поспішайте

Вовк за деревом – тікайте (діти біжать на стільчики).

Музичний керівник:

Казочка, казка добігла кінця,

Вже повертатись до групи пора

Прощавай колобок, наш веселий дружок!

А ми розпочнемо веселий танок.

«Хоровод Святковий»

Діти прощаються, виходять із залу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»