Музичне мистецтво Людвіг Ван Бетховен

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Урок з музичного мистецтва про життя великого німецького композитора Бетховена. Розгорнуто розповідається про нелегке життя музиканта, про історію створення його шедевральних творів "Симфонія №5" "До Елізи" "Місячна соната"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок музичного мистецтва Людвіг Ван Бетховен

Тема уроку: Людвіг Ван Бетховен

Мета уроку: познайомити дітей з німецьким композитором,який не зважаючи на втрату слуху продовжив займатися улюбленою справою,досягнув успіху і весь світ почув його без перебільшення геніальні твори.

Обладнання: дошка,проектор,ноутбук,зображення композитора.

Хід уроку

  1. 1. Організація дітей до уроку музичного мистецтва.

2. Оголошення теми уроку. Людвіг Ван Бетховен - німецький композитор, самобутня постать,перший романтик. Розширив зміст музики,ввів героїку,вперше ввів похоронний марш і хор в симфонію. Автор симфонії-драми,розвинув ораторію,збагатив техніку фортепіанної мови.

Головною темою в його творах була тема боротьби з життєвими перешкодами.

З самого дитинства в Бетховена було тяжке життя. Його батько Йоган був музикантом,скрипалем в оркестрі часто пив, приходив додому вночі бив матір і син теж діставалося.

Йоган хотів,щоб його син був таким же популярним і талановитим, як в той час був Моцарт,тому він вирішив його навчати музиці. Хлопчику довелося грати одразу на 5 музичних інструментах:орган, клавесин, скрипка,флейта,альт. Періодично він запрошував до сина вчителів для вдосконалення гри, проте ці вчителі були переважно бездарні, а їхня манера викладати безсистемна. Хлопчику важко було вчитися,бо за помилки батько його систематично лупцював.

В 6 років хлопчик дав свій перший концерт, проте не отримав великий гонорар, на який так розраховував батько.

В 1782 році директором придворної капели назначають Крістіана Готлобу, він бачить талант хлопчика, та розуміє,що заняття однією лише музикою мало. Він прищеплює юному музиканту любов до літератури,філософії,стародавнім мовам. Шиллер,Гете,Шекспір – стають улюбленими письменниками композитора. Людвіг натхненно вивчає роботи Баха та Генделя, мріє про співпрацю з Моцартом.

В 1787 році композитор вперше поїхав до музичної столиці Європи, де і познайомився з відомим музикантом Вольфганом Амадеєм Моцартом.

Почувши гру Бетховена Моцарт сказав: « Не відривайте погляд від цього хлопця. Одного разу про нього заговорить світ»

Людвіг навіть домовився про кілька уроків з маестро,та їх довелося перервати,оскільки мати музиканта захворіла і він змушений повернутися додому.

Поховавши матір у композитора настали важкі часи. Йому довелось доглядати за меншими братами і терпіти завжди п’яного батька,сусіди з них насміхалися, а Йоган пропивав всі гроші,тому сім’я ледве зводила кінці з кінцями.

Талановитий хлопець знайшов прихильників свого таланту. Родина Бройнінг взяла опіку над Людвігом, а він в свою чергу почав давати приватні уроки для їхньої доньки.

В 1792 хлопець переїхав жити до Венеції, знайшов друзів – меценатів і вирішив вдосконалювати навички своєї гри. Він звернувся до Йозефа Гайдна,якому приносив на перевірку свої твори, та відносини між учителем і учнем одразу не залагодились, оскільки Гайдну не до вподоби був норовливий учень.

Досить швидко Бетховен стає популярним музикантом у Венеції і вже в 1795 році грає 6 своїх творів, які публіка сприймає на «Ура». Глядачі відмітили бурний темперамент, багатство фантазії і глибину почуттів композитора.

1802 - рік трагедії у житті композитора. 32 роки кризовий вік. Композитор перехворів віспою,хвороба дала ускладнення на вуха і з 27 років почав втрачати слух. В 30 років майже нічого не чув. Самотній,хворий, не привабливий написав передсмертний заповіт,перечитавши його передумав помирати.

Довгі роки композитор писав свій шедевральний твір. Не одноразово за нього брався,багато раз переписував, і от нарешті світ почув Симфонію №5. Цей твір про те,як головний герой бореться зі злою долею. Цей твір є своєрідною біографією композитора, ці 4 ноти одразу закарбовуються на слуху і забути їх вже дуже важко. Його секретар почувши цей твір сказав «Так доля стукає в двері», тому досить часто вона має саме таку назву. Я пропоную вам послухати її.

Дуже багато спорів виникло як композитор створював свій ще один шедевр «Місячну сонату», він написав цей твір своїй учениці,до якої в нього були почуття і надіявся на, що вони будуть разом. Проте дівчина вибрала собі більш знатного і багатого чоловіка. Твір,який композитор почав писати з почуттями щастя та надії закінчився гнівом і злістю.

Я пропоную послухати цей твір.

Ще один твір «До Елізи» досліджували багато років,щоб вияснити кому ж саме був написаний цей твір. Він був написаний про учениці Терези Малфат – Елізі Беренсфельд, дівчина володіла хорошими вокальними даними і звісно Бетховен почув цей талант.

Давайте послухаємо разом з вами цей ніжний , романтичний твір.

Що стосується особистого життя,композитор так і не одружився. Навіть ставши популярним він вважався простолюдином, а том не міг претендувати на дівчину з аристократичної родини, проте саме такі дівчата були до вподоби Бетховен.

В 1801 році він закохався в юну графиню Жулі Гвіччіарді, та їхні почуття не були взаємні,вона одночасно зустрічалася з графом фон Галенбергом, за якого через 2 роки вийшла заміж. Саме тоді він написав «Місячну сонату», як гімн нерозділеного кохання.

З 1804-1810 був пристрасно закоханий у вдову графа Йозефа Дейма, жінка була ним захоплена, проте родичі наполягли розірвати з ним всілякі стосунки, адже він простолюдин і просто не може бути їй гідною партією.

Після відмов композитор рішуче вирішив провести своє життя в самоті, та після смерті брата був втягнений у судові справи, через опіку над племінником, мати хлопця була гулящою, тому племінник залишився з композитором.

Оскільки Бетховен все життя прожив без сім’ї, він не знав як виховувати хлопця, тому виховував його в строгості, хотів щоб той полюбив музику, аби викорінити такі звички хлопця як алкоголь і картяжну залежність, проте це було не так легко. Вкотре після скандалу з дядьком Карл хотів покінчити життя самогубством,невдало і дядько відправив його в армію.

В 1826 році композитор захворів запаленням легень. Потім добавилися ще й шлункові хвороби. Лікар не вірно розрахував дозу ліків і хвороба прогресувала. 6 місяців чоловік був прикований до ліжка, друзі і знайомі приходили до нього,щоб хоч якось розрадити його.

Талановитий композитор помер на 57 році життя (1827 році) в той день була гроза, а під час похорону страшно гримів грім і сіяла блискавка. Попрощатись з музикантом прийшло 20000 жителів міста.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.