« Музичне мистецтво Київської Русі. Українські народні музичні інструменти»

Опис документу:
Конспект уроку художньої культури для 10 класу на тему « Музичне мистецтво Київської Русі. Українські народні музичні інструменти»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Смолінська загальноосвітня школа № 2 II-III ступенів

Конспект уроку

художньої культури

для 10 класу

на тему « Музичне мистецтво Київської Русі. Українські народні музичні інструменти»

Підготувала

вчитель зарубіжної літератури

та художньої культури

Маджар В.Д.

2018 рік

смт. Смоліне

Музичне мистецтво Київської Русі. Українські народні музичні інструменти

Мета: ознайомити учнів з музичним мистецтвом Київської Русі (народним, придворно-світським, церковним) та українськими народними музичними інструментами (духовими, струнними, ударними та шумовими);

повторити відомості з художньої культури 9-го класу за темою: «Жанрова палітра музичного мистецтва»;

навчити використовувати спеціальну термінологію, набуті знання у процесі художньо-творчої самореалізації; самостійно знаходити джерела для збагачення знань з української культури;

виховувати емоційну чутливість до музики.

Тип уроку: комбінований (урок засвоэння нових знань)

Обладнання:комп `ютер, диск із музичними творами, таблиці: «Українські народні музичні інструменти», «Музичні жанри»

А пісня- це душа. З усіх потреб потреба.

Лиш пісня в серці ширить межі неба.

На крилах сонце сяйво їй лиша-

Чим глибше пісня, тим ясніш душа.

Іван Драч

Хід уроку

  1. Організація навчальної діяльності

Оголошення теми та завдань уроку.

II.Підготовка до сприйняття навчальної теми

Музика… Вона супроводжує нас усе життя, починаючи від маминої колисової. Весела, сумна,швидка і повільна, класична та естрадна- кожен із нас має свої особисті уподобання. Різнобарв я музичних жанрів дає можливість отримувати задоволення від прослуховування музики на різних етапах нашого життя.

Сьогодні на уроці ми пригадаємо класифікацію музичних жанрів та різновиди вокального мистецтва.

-Розгляньте та пригадайте по таблиці класифікацію музичних жанрів та різновиди вокального мистецтва.

(Дивитися : Художня культура .Альбом-посібник. 9 клас.-Тернопіль:Навчальна книга-Богдан. 2009. Сторінки 16,17)

IV. Подання нового матеріалу.

Завдання для учнів (під час вивчення нового матеріалу)

-Перша група :створити кросворд (на 10 завдань-запитань)

-Друга група:підготувати 5 запитань для програми «Що? Де? Коли?»

-Третя група:створити схему « Українські народні музичні інструменти»

Структура лекції

1.Музичне мистецтво Київської Русі

1)Нові народнопісенні жанри.

2)Скоморохи.

3)Музика княжого двору.

4)Якими ж були музичні інструменти?

5)Центри навчання співу.

6)Церковний спів.

7)Внесок Київської Русі у розвиток культури.

2. Українські народні музичні інструменти.

1)Духові народні музичні інструменти:

-волинки

-жалійка

-брьола

-свирілі,кувички

-свистульки, окарини

-сопілка та її різновиди

-сурми

-трембіта, ріг, ріжки

-Володимирський ріжок

2)Струнні народні музичні інструменти України:

-бандура

-басоля, бас, козобас

-ліра

-скрипка

-торбан

Цимбали

3)Народні ударні та шумові музичні інструменти в Україні:

-ложки дерев яні

-тріскачки

-накри

-рубель

-бубон (решітка)

-бугай

V.Перевірка засвоєних знань.

Презентація результатів кожної групи.

1.Кросворд.

2. 10 запитань-завдань.

3. 5 запитань до програми «Що? Де? Коли?»

4. Презентація схеми «Українські народні музичні інструменти»

VI. Висновки

Пісенна культура українського народу багатьма своїми джерельцями впадає в океан культури світової. Пісня колискова, весільна, лірична супроводжує нас від народження до останньої межі. Вона ріднить нас тремтливими своїми звуками, живе в душі кожної людини і, як вічне світло, осяває нам життя. Як сказав поет:

А пісня - це душа. З усіх потреб потреба.
Лиш пісня в серці ширить межі неба.
На крилах сонце сяйво їй лиша -
Чим глибше пісня, тим ясніш душа.

Іван Драч

З сивої давнини, покоління за поколінням щедро народжують від рідної землі, сонця, неба, води, вітру дивні звуки мелодій, неповторну магію слова, що ведуть нас по стежках рідного краю. Ті стежинки переплітаються, біжать і виходять на широкий шлях високого творчого генію народу. І якщо цей геній живе й сьогодні, не погас, то тільки тому, що живе пісня. Вона - в образах калини, сонця, житечка й пшениці, дивних птахів. "Пожену я сірі гуси від броду до броду, ой летіте, сірі гуси, до мойого роду... » Творить і береже ці дорогоцінні перлини наш народ. Він співає в радості й зажурі. Пісня - його величний храм любові до людини, до рідної землі, до батька й матері

VII. Домашнє завдання.

1.Підготувати інформацію з різноманітних джерел (літературних, преси, Інтернету тощо):

«Давньоруські музиканти», «Виконання українських народних пісень».

2.Підібрати пісні до кожної групи «Українські народні пісні».

VIII.Оцінювання .

Використана література

1. Весела Абетка. Читанка. Українські народні музичні інструменти (с.1-5)

2. Програма. «Українська художня культура» 10 клас.(с.1-4)

WWW.ostriv.in.ua

3.Українські народні інструменти. (с.1-10).

http//abetka.ukrlife.ord/muzik-instr.htm.

4.Трач С.К. Художня культура. Альбом-посібник. 9 клас.-Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2009,( с.16).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00