Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

МУЗИЧНА ДИТЯЧА ВИСТАВА ПО МОТИВАМ БАЛЕТУ П. ЧАЙКОВСЬКОГО «ЛУСКУНЧИК» (ЗГРОЮ ТА ТАНЦЯМИ УЧНІВ)

Музика

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас

18.09.2021

71

3

0

Опис документу:

Історія така незвичайна, що її можна назвати казковою. Але в той же час вона правдива і дуже схожа на дійсну, тому, що вона трапилась в новорічну ніч, а ми знаємо, що під Новій рік завжди трапляються якiсь дива.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

КЗПМО «ЧЕРНІГІВСЬКА МУЗИЧНА ШКОЛА №1 ІМ. С.В. ВІЛЬКОНСЬКОГО»

МУЗИЧНА ДИТЯЧА ВИСТАВА ПО МОТИВАМ БАЛЕТУ П. ЧАЙКОВСЬКОГО

«ЛУСКУНЧИК» (ЗГРОЮ ТА ТАНЦЯМИ УЧНІВ)Підготувала та провела викладач вищої

категорії

фортепіанного відділу

ШУГАЛІЙ Н.Д.Чернігів – 2019

1.Історія така незвичайна, що її можна назвати казковою. Але в той же час вона правдива і дуже схожа на дійсну, тому, що вона трапилась в новорічну ніч, а ми знаємо, що під Новій рік завжди трапляються якiсь дива.

Уявляємо собі маленьке німецьке містечко 100 років тому назад. Чистенькi вулички, акуратні будиночки. Зимній вечір. М’ яко падає сніг. Пусті вуличкі. Тільки деякі перехожі спішать до своїх домівок, до святкового столу, до яскравих вогнів новорічної ялинки. УВЕРТЮРА.

Марі і Фрiц, брат і сестричка і їх маленькі друзі ніяк не можуть дочекатись коли ж відкриють двері і їх пустять в кімнату, де дорослі прикрашають ялинку. А новорічні подарунки. Які напевно чарівнi подарунки розставляють дорослі зараз під ялинкою. Сердце вискакує з грудей від захоплення чогось надзвичайного. Тільки час в цей новорічний вечір чомусь зупинився. НОВОРІЧНИЙ ВЕЧІР.

Годинник б’є 9 раз. Все готово. Починається свято. Діти забігають в кімнату і застигають від радості і захоплення.

Посеред кімнати сяяла вогнями красуня ялинка. На її гілках росли солодкі горішки, яблука, цукерки, мерехтiли золоті кульки.

Ось зазвучав марш і дітям почали роздавати подарунки. Який тут здійнявся галас. Та ще цей яскравий марш. Не витримаєш і ноги самі починають відбивати ритм. МАРШ.2. Марі і Фрiц були в захваті від нових іграшок. Вони хотіли віднести подарунки в свою кімнату, але батьки сказали, що вони можуть зламати такі дорогі іграшки і сховали їх в шафу. Фріц надувся, а Марі навіть заплакала. І тоді батьки принесли ще одну іграшку- маленького дерев’яного чоловічка. Що це був за чоловічок! Він мав широкий тулуб на тонких і коротких ніжках, дуже велику голову. А вдягнутий був як справжній солдат. У нього було дуже привітливе обличчя і добрі, ласкаві очі.

Його звати Лускунчик, він клацаe горішки.

Подружки Марі давали Лускунчику маленькі горішки і він весело справлявся з цією роботи. А Фріц дав Лускунчику дуже великий горішок. Раптом крак і Лускунчик зламався.

Фріц кинув зламану іграшку на підлогу, а Марі бережно підняла чоловічка і поклала його в чудове ліжко хворого Лускунчика і почала наспівувати йому ласкаву колискову.

Час спати, всі стомились. І діти і дорослі. Треба їхати додому. Гості почали дякувати батькам Фріца і Марі за чудове новорічне свято.

І ось зала вже пуста. Тільки блищить прикрасами ялинка, в шафі за склом іграшки: вони теж стомились за день. Ніч. Спить дім. Темно у залі. Аж раптом скрипнули двері. Це Марі таємно прийшла в зал. Вона переживає за нього. Як він там хворий? Дівчинці страшно вночі. Але Марі відкрила шафу, дістала Лускунчика і почала розмовляти з ним. Милий Лускунчику вибач Фріца. Він це зробив випадково, але у Фріца добре сердце, я буду лікувати тебе, але Марі не встигла договорити ці слова,як вiн почав рухатися, раптом заговорив.

Дорога Марі, яка ви добра, як багато зробили для мене. Ви жаліли чудернацького Лускунчика, але я не завжди був таким, це все чари злої Мишильди, королеви Мишачого царства, і тільки вірне кохання може звільнити мене від цього чародійства. Але хто покохає такого бридкого малого невдаху.

Марі хотілося крикнути, що вона допоможе йому але стало дуже страшно, годинник пробив 12 разів і всюди почулося (писк, , шипіння) миші, миші. Незрозуміло звідки в залі з’явилося дуже багато мишей. МАША.

Вони вишикувались і почали наступ до шафи з іграшками. А там всі теж почали рухатися і готуватися до бою. Бій почався (

Як хоробро билась армія Лускунчика. Але Мишиний король вводив в бій все нові і нові сили. І армія iграшок почала відступати. І ось вони оточили вже з усіх сторін олов’яних солдатиків.

І Марі наче прокинулась. Вона зняла свого лівого черевичка й щодуху шпурнула його в найгустішу купу мишей, просто в їхнього короля.

Враз усе розвіялося, наче його й не було. Не стало мишиної армії короля. Спорожніла кімната. Тільки один Лускунчик лежав на підлозі без дихання. З плачами кинулась до нього Марі.

Милий Лускунчик! Ти не міг загинути, адже я так тебе люблю.

І трапилось чудо! Лускунчик відкрив очі, але це вже був не чудернацький чоловічок, а принц, прекрасний чарівний принц. І Марі вже не дитина, а доросла красива дівчина, яка згодна йти за Принцем куди завгодно. Новорічна ялинка збільшилась до фантастичних розмірів, а іграшки стали розміром з людину.

4. Вмить Марі і Принц опинилися в засніжному лісі. Налетів вітер і закружилися у воздусі сніжинки-пушинки.

ВАЛЬС СНІЖИНОК.

Вперед, Вперед! В столицю! В Цукеркобург! Немає вже снігу, королівства цукерок, вже зеленіють цукатні поля. На горізонті чарівне місто, з яскравими квітами, фонтанами, великими палацами і башнями.

На площі веселі мешканці казкового королівства. Вони вітали Принца і Марі голосними вигуками. Ми раді Вас вітати в Цукербурзі.І ось тут з’явилися чотири дами, це були сестри Принца.

Нарешті наш брат вернувся. Ось кому я зобов’язаній своїм поверненням. Якби на заваді не стала би Марі, мене б загриз Мишачий король. А відвага і любов цієї відважної дівчини повернули мене до життя. Принцеси дуже дякували Марі за їх брата. І почалося веселе свято : пісні, танці, жарти. Зазвучала ніжна східна мелодія. Ії чарівно проникливо співали скрипки, а бубен супроводжував їх

І ось вся зала наповнилася живими квітами: левкої, нарциси, гвоздики.

Вони закружляли біля Марі і Принца, даруя їм свою красу і аромат (Під звуки чарівного вальсу квіти почали свій танець. Яка щаслива була Марі! Весь цей бал і квіти і музика – все для неї. І головне, біля неї ії вірний товариш Лускунчик. Як добре їм було разом! А чарівна музика все кружляла їх в танці. А потім танцювали всі – і принцеси, і пані, і квіти, і Марі, і Принц Вона відчула, що у неї від втоми вже ноги не попадають в такт, вона тихенько вислизнула з зали в сусідню кімнату і сіла в крісло. В душі у неї було радісно і тривожно. До Марі долітали ніжні, наче дзвін кришталевих дзвіночків, звуки. Вони ставали все тихіше.

5. Перші сонячні промінчики зазирнули в віконце, освітили залу, мовчазних ляльок у шафі за склом засяяли на ялинкових прикрасах , добралися до маленької дівчинки, яка кріпко спала в кріслі. Один пустотливий промінчик почав весело грати з нею. Дівчина зразу ж прокинулась.

Марі(а очі вже здогадались, що це була вона) здивувалася і оглянула знайому кімнату. І побачила чудернацького чоловічка, і їй здалося, що Лускунчик лукаво їй посміхнувся і підморгнув Марі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.