Музей та його функції (конспект заняття)

Опис документу:
Мета заняття: Ознайомитись з поняттям музей, та з його основними функціями. Виробити навички системного вивчення функціонування закладів культури. Прищепити бережливе ставлення до історичної спадщини Криворіжжя.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Музей та його функції

(конспект заняття)

КПНЗ «ЦТКЕУМ «Меридіан» КМР

Войтовицька Т.А.

Керівник гуртка

«Краєзнавці-екскурсоводи»

Кривий Ріг

МУЗЕЙ ТА ЙОГО ФУНКЦІЇ.

Мета заняття:

Ознайомитись з поняттям музей, та з його основними функціями. Виробити навички системного вивчення функціонування закладів культури. Прищепити бережливе ставлення до історичної спадщини Криворіжжя.

Обладнання:

телефони, комп’ютери, ноутбуки, які мають вихід до мережі Інтернет.

Опорний конспект заняття.

  • Організаційна частина. Безпека життєдіяльності вихованців під час заняття.

  • Ознайомлення з темою і метою заняття :є багато визначень сутності музею – від «Храму муз» до «Містка, що поєднує минуле і сучасне». Музей допомагає сучасникам зрозуміти багатогранну культуру рідної землі.

  • Основна частина.

  • Розповідь керівника гуртка:

Музей-це постійно діюча, некомерційна, установа культури, яка створена для збереження, вивчення, і публічного представлення музейних предметів та музейних колекцій. Функції музеїв у більшості співпадають з функціями екскурсії. Це, насамперед, функція освіти і виховання, функція формування світогляду і системи ціннісних орієнтацій. Важливе місце мають і такі функції як документування, забезпечення історичної наступності, розширення можливостей для пізнання; консолідації суспільства; розвиток творчої активності особистості; формування національної та професійної самосвідомості а також організації вільного часу.

  • Перегляд ілюстрацій до функції освіти і виховання – музейної виставки «Польовий щоденник археолога».

ПІДСУМОК.

Підводимо на наступному занятті, коли буде виконане завдання для самоконтролю.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ.

  • Підберіть приклади, які ілюструють функції музею школи.

ВИСНОВОК :

  • Державні музеї постійно вивчають попит та інтереси відвідувачів, проводять соціологічні дослідження, що сприяє поліпшенню всіх видів музейної діяльності, удосконаленню роботи з музейною аудиторією, підвищенню ефективності музейних заходів. Це гарний приклад для наслідування шкільними музеями.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»