Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Креативні методики читання, що мотивують та виховують
»
Взяти участь Всі події

Мультимедійна презентація "Чорнобиль не має минулого часу" до виховного заходу присвяченого 35-й річниці Чорнобильської трагедії

Виховна робота

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас

24.03.2021

1622

216

3

Опис документу:
Презентація для виховного заходу до 35-х роковин з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС. Містить відеоролики з моментом вибуху на ЧАЕС, відеохроніку з фрагментів зйомки 1986 року, фото головних ліквідаторів аварії, музичний супровід. Сценарій заходу додається.
Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
«Чорнобиль не має минулого часу» 01:23
Слайд № 1

«Чорнобиль не має минулого часу» 01:23

Вибух на ЧАЕС
Слайд № 2

Вибух на ЧАЕС

Слайд № 3

Зйомка з місця катастрофи 1986 року
Слайд № 4

Зйомка з місця катастрофи 1986 року

Леонід Телятников Микола Ващук Bасиль Ігнатенко Олександр Лелеченко Володимир Тишура Микола Титенок Віктор Кібенок Володимир Правик
Слайд № 5

Леонід Телятников Микола Ващук Bасиль Ігнатенко Олександр Лелеченко Володимир Тишура Микола Титенок Віктор Кібенок Володимир Правик

ХВИЛИНА МОВЧАННЯ
Слайд № 6

ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

Пам’ять тим, хто врятував світ
Слайд № 7

Пам’ять тим, хто врятував світ

Слайд № 8

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!
Слайд № 9

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!

Перегляд
матеріалу
Отримати код

(Лунає сумна музика).

1-й учень.

Пісні співати про Чорнобиль — гріх.

Лише молитва здатна передати

Всю глибину великої біди,

Що змусила всю землю застогнати...

Чорнобильська біда. Чорнобильська біда,

Коли отруєні ліси, повітря і вода,

Коли, щоб своїх діток врятувати,

Доводиться дім рідний залишати.

 1. й ведучий. 26 квітня — дата, яка стала для всіх поколінь українців «чорною».

 2. й ведучий. 26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті неможливо.

 1. й ведучий. Чорнобиль — невеличке українське містечко, що знаходиться в 130 км від Києва. Заснований ще за часів Київської Русі, стародавній Чорнобиль дав свою гірку назву потужній атомній електростанції, будівництво якої було розпочато в 1971 році. В 1983 році вже працювало 4 енергоблоки цієї електростанції із запланованих шести. Але в історію людства Чорнобиль увійде назавжди як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф.

 2. й ведучий. Ту мирну весняну ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Вона була, як зараз усім здається, найтихішою і найтеплішою. І не сповіщала про біду. Навпаки, всім жителям містечка атомників ще звечора, під вихідний, жадалося отримати від природи хорошу погоду. Проте в ту саму ніч з 25 на 26 квітня відлік часу став уже не мирним, а бойовим і аварійним. О 1 годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі безтурботно спали, над четвертим реактором Чорнобильської станції несподівано велетенське полум’я розірвало нічну темряву.

ВІДЕО

Учень.

Радіо мовчить. Газети поніміли.

По телевізору - концерти та кіно.

А ми по воду до криниць ходили,

Дітей поїли теплим молоком.

Город садили, босими ногами

Збивали роси з ніжної трави,

Про радіацію не знали й не гадали,

І страх у душах ще не оселивсь.

Ведуча. Вранці в суботу 26 квітня всі шляхи Чорнобиля були залиті водою і якимсь білим розчином. А люди гуляють, скрізь діти. Стояла спека, люди на пляж їдуть, на дачу, на риболовлю, сиділи на річці, біля ставка-охолоджувача. У Прип’яті в школах проходили всі уроки. Як розцінити безвідповідальність, яку проявили до всіх дітей, коли цілу добу до евакуації не пояснювали, що трапилося, дозволяли дітям бігати на вулиці та гратися? А школярі, які нічого не знаючи, веселилися в суботу на перервах? Ніякої достовірної інформації не було. Тільки чутки. Вперше про евакуацію Прип’яті заговорили в суботу ввечері. А о першій годині ночі прийшов наказ - за дві години укомплектувати документи для вивезення.

 1. й ведучий. Міліціонери складали списки жителів Прип’яті і вже 27 квітня провели організовану евакуацію людей. Люди виїжджати з Прип’яті з надією на повернення до рідних домівок.

 1. й ведучий. До середини травня були вивезені понад 90 тисяч жителів. Радіоактивний пил осів на багатьох територіях. Підвищений рівень радіації був зафіксований у Німеччині, Норвегії, Швеції.

Відеохроніка з фрагментів зйомки 1986 року.

 1. й ведучий. За покликом рідної землі на захист свого народу першими до палаючого реактора за тривогою прибули пожежні з охорони Чорнобильської АЕС на чолі з начальником корпусу Володимиром Правиком.

 2. й ведучий. 23-річний Володимир Правик, як потім було встановлено комісією, обрав найбільш правильне рішення - спрямував свій загін із 14 осіб на дах машинного залу площею в 500 кв. м. Адже в цьому залі знаходилися всі турбіни, через нього йшли численні кабелі високовольтної лінії, які від вогню могли б перетворитись на бікфордів шнур.

 1. й ведучий. Незабаром прибуло підкріплення з міста Прип’ять на чолі з лейтенантом Віктором Кібеноком. Вступивши у вируюче полум’я, у смертельну небезпеку, якою дихав реактор, пожежні в ту ніч, не шкодуючи ні сил, ні самого життя, виконали присягу на вірність народу України.

 2. й ведучий. Через 2 тижні після аварії красивий юнак, відважний офіцер Віктор Кібенок помер у московській лікарні, так і не побачивши народженого вже після трагедії первістка. Тепер про Віктора і його бойових соратників кажуть: був добрим, чесним, сміливим, принциповим, любив сім’ю, друзів.

 1. й ведучий. Коли молоді пожежники, котрі першими вийшли на лінію вогню, отримавши смертельну дозу радіації, були ще живими, журналісти запитували у них: «У вас була можливість повернутися? Ви могли відступити?» Так, у даній ситуації вони могли тимчасово відійти до підходу підкріплення. Та про це ніхто з пожежних навіть і не подумав, тому що вони - воїни, бійці з пожежею, вони вступили в смертельну радіацію не за наказом командира, а за велінням совісті.

Учень.

Перший удар на себе,

Перший вогонь на себе.

Так відчайдушний Данко

Людям віддав своє серце.

Я к же тут не згадати,

Поруч з ним не назвати -

Вас, що уміли серцем

Грізний вогонь зупиняти.

І віддали, що мали ,

Життя, що одне в людини.

 1. й ведучий. Із вогню у безсмертя, смерть поправши, ступили вони. Одразу за пожежниками приступили до роботи медики. Швидко зорієнтувавшись в обстановці, надавши першу медичну допомогу, визначили межі часу перебування в радіоактивній зоні. Медики працювали цілодобово.

ведучий. На початку травня в Москві від променевої хвороби вмирали пожежники. Медицина виявилася неспроможною. Їх було 29 - пожежних Чорнобиля, першими вступили в боротьбу з атомною стихією, які взяли на себе жар полум'я і смертоносний подих реактора. Перед вами портрети тих, хто ціною власного життя врятував світ.

Запам’ятайте їхні імена

Правик Володимир Іванович. Начальник караулу 2-ї воєнізованої пожежної частини Управління внутрішніх справ Київського облвиконкому з охорони Чорнобильської АЕС, лейтенант внутрішньої служби.
Народився 13 червня 1962 року в місті Чорнобиль.

Під час гасіння пожежі на ЧЕАС отримав високу дозу опромінення. З підірваним здоров'ям він був відправлений на лікування до Москви. Помер в 6-й клінічній лікарні 11 травня 1986.

Кібенок Віктор Миколайович. Начальник караулу 1-й воєнізованої пожежної частини Управління внутрішніх справ Київського облвиконкому з охорони Чорнобильської АЕС, лейтенант внутрішньої служби.
Народився 17 лютого 1963 року в селищі Іванівка Херсонської області.

Під час гасіння пожежі отримав високу дозу опромінення. З підірваним здоров'ям він був відправлений на лікування до Москви. Помер в 6-й клінічній лікарні 11 травня 1986.

Телятников Леонід Петрович. Начальник воєнізованої пожежної частини Управління внутрішніх справ Київського облвиконкому Української РСР, майор внутрішньої служби.
Народився 25 січня 1951 року в селищі Введенка республіки Казахстан.

Через 7 хвилин після сигналу аварії перші пожежні розрахунки, приписані до ЧАЕС, вступили в боротьбу з вогнем. Їх безпосередній начальник майор внутрішньої служби Л.П.Телятников, прибувши до аварійного енергоблоку, незважаючи на реальну загрозу радіоактивного опромінення, нарівні з підлеглими був у перших рядах вогнеборців. Леонід отримав дозу опромінення в 520 бер - практично смертельну, але вижив. Помер 2 грудня 2004 року у віці 55 років.

Микола Ващук. Командир. Його відділення проклало пожежний рукав на покрівлю ЧАЕС. Він працював на великій висоті в умовах високого рівня радіації, температури і задимленості.

Василь Ігнатенко. Командир. Був у числі перших, хто піднявся на дах палаючого реактора. Боротьба з пожежами йшла на великій висоті - від 27 до 71,5 м. Василь виніс з вогню Миколи Ващука, Миколи Тітенка та Володимира Тішуру, коли ті втратили свідомість через високу радіацію.

Олександр Лелеченко. Заступник начальника електричного цеху Чорнобильської АЕС. Після вибуху, оберігаючи молодих електриків, сам тричі ходив у електролізну. Якби він не відключив апаратуру, станція вибухнула б, як воднева бомба.

Володимир Тишура. Старший пожежний. Був у числі тих, хто гасив реакторний зал - тут був максимальний рівень радіації.

Микола Титенок. Пожежний. Не маючи ні найменшого уявлення про те, що його чекає, прибув, як і товариші, в безрукавках, без всякого захисту від радіації. Шматки радіоактивного графіту відкидав чобітьми і брезентовими рукавицями.

Через високу температуру пожежні зняли протигази в перші 10 хвилин. Без такої самовідданості викид радіації був би набагато більшим.

Борис Алішаєв, Іван Бутрименко, Михайло Головненко, Анатолій Хахаров, Степан Комар, Андрій Король, Михайло Крисько, Віктор Легун, Сергій Легун, Анатолій Найдюк, Микола Нечипоренко, Володимир Палачега, Олександр Петровський, Петро Пивоваров, Андрій Половінкін, Володимир Олександрович Прищепа, Володимир Іванович Прищепа, Микола Руденюк, Григорій Хміль, Іван Шавро, Леонід Шавро.

Їх подвиг рівний тільки великим епохальним подіям в ім'я світу і людей всієї планети. Вони врятували, вони заступили собою всіх нас. Шестеро з них - ціною свого життя.

Ведуча.

Це були перші жертви Чорнобиля... А скільки людей вже поповнили і ще поповнять цей список?

У вогні не згорів їх жертовний чорнобильський слід.

Ще затужить по хлопцях земля і скорбота земна.

(Хвилина мовчання. Звучить музика«Реквієм» Моцарта).

1-й ведучий. Чорнобиль пред’явив суворий рахунок. Але чи стане квітнева трагедія для нас уроком лиха, що самі не знаючи, виношували в собі? Адже Чорнобиль починався задовго до аварії - Чорнобиль наших душ.

2-й ведучий. Пройшло 27 років із часу аварії. Але не глухне біль, тривога не залишає людину. Ще багато років екологічна ситуація в нашій державі буде залишатися складною.

Учень.

300 літ поволеньки пролине –

Стронцій розпадеться і помре.

По новому полі неодмінно

Час його, мов попіл, прибере.

Час очистить Прип’ять незглибинну,

Оживуть і луки, і сади,

Та Чорнобиль вічно берегтиме

Хрест своєї вічної біди.

ВІДЕО

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.