МОВНЕ КАФЕ "ПРИКМЕТНИК". Інтегрований день

Опис документу:
Конспекти уроків інтегрованого дня (українська мова - «Повторення матеріалу про прикметник», основи здоров’я - «Здорове харчування», трудове навчання (аплікація з тканини та паперу «Фрукти»), образотворче мистецтво («Малювання фруктів акварельними фарбами») містять матеріали засвоєння теоретичного навчального блоку при виконанні практичних нестандартних цікавих вправ.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами, тут панують співпраця та взаєморозуміння.

З 1 вересня стартує нова Програма НУШ. Але вже сьогодні педагоги БЗШ І-ІІІ ступенів № 4 намагаються працювати по-новому.

Вчителька 3-А класу Омельчук Н. М. разом зі своїми учнями запросили гостей на відкрите інтегроване заняття «Кафе «Прикметник». Наталія Михайлівна показала використання інтерактивних методик і технологій на уроках української мови («Фішбоун», «Незакінчене речення», «Мозкова атака», «Метод Прес», використання ІКТ тощо), як засобу свідомого та якісного засвоєння знань і розвитку пізнавальної активності учнів; змогла організувати самостійну активність пізнавальної діяльності учнів (робота за індивідуальними картками – «Столові прибори»), групову роботу школярів (салат «Вінегрет», гарячі м’ясні страви «Приготуй сам!), самоаналіз роботи шляхом рефлексивної методики («Книга відгуків та пропозицій»).

Вдало поєдналися 4 різних уроки: українська мова, на якій діти систематизували знання про змінювання прикметників, значення частини мови у мовленні, синтаксичну роль прикметника; основи здоров’я, на якому «лікарі-дієтологи» повідомили інформацію про корисне харчування; трудове навчання – школярі працювали з кольоровим папером та картоном, прикрашаючи тістечка, «готували» фруктовий салат , вирізуючи яблука, груші, банани з тканини; образотворче мистецтво – учні малювали фрукти, готуючи вітамінні коктейлі. Дітям сподобалась робота над кросвордом, ребусом, загадками. Під час виконання творчих завдань вчителька задавала математичні задачі, учні перекладали назви десертів англійською мовою.

На урок завітала телевізійна програма «Ревізор». Ведучий перевіряв умови зберігання продуктів у холодильнику, наявність стікерів, чистоту в кафе. «Оператор» та «освітлювач» фіксували перевірку закладу громадського харчування на «камеру». Після ретельної перевірки кафе «Прикметник» було вручено табличку «Ревізор рекомендує…» (активніше використовувати прикметник у мовленні, щоб воно стало ще яскравішим та образнішим).

Дітям було цікаво виконувати різноманітні мовні завдання, корисно дізнаватися про значення продуктів для організму, «смачно» готувати з душею десерти разом з друзями. «Люксиками» учні оцінили і власну роботу на уроці.

Приємно, коли світяться очі дітей від радості навчання, впевненості в своїх силах, бажання дізнатися щось нове!

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УКРАЇНСЬКА МОВА

Тема: Повторення матеріалу про прикметник

Мета: – закріплювати знання учнів про прикметник (лексичне значення у мовле-

нні, морфологічні ознаки як частини мови, синтакчична роль у реченні);

          – вдосконалювати вміння впізнавати прикметник за питаннями, добирати

прикметники-антоніми, прикметники-синоніми, в прямому та переносно-

му значенні, розкривати їх багатозначність;

поповнювати словниковий запас учнів;

розвивати мовлення, вміння аналізувати, узагальнювати, творче мислення

учнів, увагу, спостережливість, навички культурного спілкування:

виховувати любов до рідної мови, почуття дружби та взаємодопомоги.

ОСНОВИ ЗДОРОВ’Я

Тема: Здорове харчування

Мета: – систематизувати знання про здорове харчування та профілактику харчо-

вих отруєнь;

розвивати санітарно-гігієнічні навички, компетенції, здоров’язбережува-

льні звички;

виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я.

ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ

Тема: Аплікація з тканини та паперу «Фрукти»

Мета: вдосконалювати вміння учнів працювати з папером та тканиною;

вчити правильно добирати кольорову гамму матеріалів, враховуючи

особливості кожного фрукта;

повторити правила безпечної роботи з ріжучим інструментом (ножиця-

ми);

розвивати творчий підхід до виконання роботи, самостійність, бажання

виконувати роботу охайно,

виховувати почуття колективізму.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО

Тема: Малювання фруктів акварельними фарбами

Мета: – вдосконалювати вміння учнів правильно передавати розміри, форми, про-

порції та колір предметів під час малювати фарбами;

розвивати уміння самостійно працювати з акварельними фарбами, вільно

змішувати;

вчити правильно користуватися пензлями, палітрою;

розвивати спостережливість, дрібну моторику.

Методична мета:

– показати використання інтерактивних методик і технологій на уроках

української мови, як засобу свідомого та якісного засвоєння знань і розвит-

ку пізнавальної активності учнів;

організувати самостійну активність пізнавальної діяльності учнів, групо-

ву роботу школярів, самоаналіз роботи шляхом рефлексивної методики.

Обладнання: компютерна презентація, ребус, мікрофон, картки із завданнями

для групової та індивідуальної роботи, таблиця «Меню», плакат «Книга

скарг та пропозицій (вражень)», обладнання для гри «Ревізор» (таблички

«ревізор», «оператор», «освітлювач», макет відеокамери, ліхтар, білі рука-

вички), серветниці з серветками, скатертини, акварельні (гуашеві) фарби,

пензлики, склянки з водою, трубочки для коктейлю, клей, ножиці, тканина,

кольоровий папір, фішечки «люксики», таблиця «Фішбоун», скляна салат-

ниця, муляжі овочів, картки із зображенням родів прикметників (жін. рід,

чол. рід, сер. рід), обладнання для гри «Деформований текст», розгортки

моделей тістечок (на картоні), прикраси для десертів (ґудзики, намистинки,

квілінг тощо), білі халати та шапочки «Лікар».

 

Хід уроку

І. Створення емоційного настрою уроку (слайд 2)

Бажаю гарного настрою! Сподіваюсь, що урок принесе вам творче натхнен-

ня, впевненість в своїх знаннях.

ІІ. Каліграфічні вправи

1) Вступне слово вчителя

Щоб отримати запрошення на відкриття нового громадського закладу,

треба охайно, красиво, виконати каліграфічні вправи.

2) Письмо буквосполучень (слайд 3 – а)

Вчитель нагадує правила написання букв (розмір, нахил), показує зразки.

ик / пр / ме / тн / ик

3) Складання слова із запропонованих частинок (слайд 3 – б)

Яке слово можна скласти із заданих частинок? (Прикметник) Так на-

зиваєься мовне кафе у місті Частин мови, на відкриття яко-

го нас запросили.

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку (слайд 4)

Запишіть його назву у зошити як тему уроку.

Сьогодні на занятті ми систематизуємо та поглибимо знання про

прикметник (лексичне значення у мовленні, морфологічні ознаки як

частини мови, синтакчична роль у реченні); будемо вдосконалювати

вміння впізнавати прикметник за питаннями, добирати прикметники-

антоніми, прикметники-синоніми, вчитимемось розрізняти прикметни-

ки в прямому та переносному значенні, розкривати багатозначність;

будемо розвивати мовлення, увагу, спостережливість, вміння аналізу-

вати, узагальнювати.

Вчитель слідкує за тим, щоб учні під час письма сиділи рівно, не нахи-

лялись, писали каліграфічно.

ІV. Повторення теоретичного матеріалу про прикметник

Робота над кросвордом (слайд 5)

Що таке прикметник?

Під час відповідей учнів вчитель поступово

заповнює кросворд словами з правила.

V. Ознайомлення з меню кафе «Прикметник»

Вчитель вивішує плакат «Меню кафе «Прикметник» (план уроку). (слайд 6)

VІ. Робота над прикметниками-антонімами

1) Вступне слово вчителя (слайд 7)

Щоб покуштувати ці страви, давайте спочатку перевіримо, чи пра-

цівники кафе «Прикметник» встигли приготувати посуд та столові при-

бори для зустрічі відвідувачів закладу.

2) Робота над прикметниками-антонімами (слайд 8)

Пригадайте, що таке антонім? (Запис на серветці – «Антонім».)

Доберіть антоніми до прикметників та запишіть їх у стовпчик.

Перевірка виконання завдання за

індивідуальними картками.

VІІ. Утворення прикметників від споріднених іменників. Відмінювання сло-

восполучень «прикметник + іменник»

1) Утворення прикметників даного роду від споріднених іменників.

(Овочевий салат «Вітамінний») (слайд 9)

а) Повідомлення лікаря (слайд 10) про користь вживання овочів. (група 1)

Овочі невід’ємна частина здорового засвоєння білків, жирів і

вуглеводів, основа раціонального харчування людини, найдоступ-

ніше джерело вітамінів і мінералів. Щоб довше жити, їжте більше

сирих, смажених, маринованих овочів.

б) Практична робота

У вчителя на столі стоїть скляна салатниця із муляжами овочів.

Педагог по черзі бере овоч, пропонує членам групи утворити спо-

ріднені прикметники заданих родів (показує картку – чол. рід,

жін. рід, сер. рід), скласти словосполучення, провідміняти його,

записуючи на перфокартці (групова робота). (слайд 11)

Група 1

Картопля – …(чол. р. – картопляний, жін. р. – картопляна,

сер. р. – картопляне).

Група 2

Помідор (томат) – ... (чол. рід – томатний, сер. рід – томатне,

жін. рід – томатна).

Група 3

Буряк – …( сер. рід – бурякове, жін. рід – бурякова, чол. р. –

буряковий).

Який висновок можна зробити? (Прикметники змінюються за

родами в однині).

2) Відмінювання словосполучень «прикметник + іменник»

Учні відмінюють словосполучення картопляне пюре (група 1), тома-

тна паста (група 2), буряковий салат (група 3) на перфокартах (коле-

ктивно).

Перевірка виконання роботи (слайд 11 – а, б, в)

Який висновок можна зробити? (Прикметники змінюються за питан-

нями – відмінками).

VІІІ. Змінювання прикметників за числами. Мовна розминка «Салат «Віне-

грет»

Для приготування наступної страви «Вінегрет» необхідно обрати сві-

жі корисні продукти. (слайд 12)

Для цього утворіть прикметники у формі однини та множини від спо-

ріднених іменників, поясніть написання слів, виконуючи завдання у

групі.

Група 1

Колір, майонез.

Запис в зошитах: кольоровий, кольорові; майонезний, майонезні.

(слайд 12- а)

На яке правило написання слів? (Буквосполучення ьо, йо.)

Група 2

М’ясо, м’ята.

Запис у зошитах: м’ясне, м’ясні; м’ятна, м’ятні.

На яке правило написання слів? (Апостроф.) (слайд 12 – б)

Група 3

Взуття, чуття.

Запис у зошитах: взуттєва, взуттєві; чуттєве, чуттєві.

На яке правило написання слів? (Подвоєння букв.)(слайд 12 – в)

Який висновок можна зробити? (Прикметники змінюються за числа-

ми).

ІХ. Робота над деформованим текстом

1) Робота над деформованими текстами «Мясна гаряча страва «При-

готуй сам!»

Вставте за змістом необхідні прикметники, встановіть послідовність

приготування мясних страв. (слайд 13)

Група 1

Рецепт приготування страви «Італійська піцца»

Спочатку необхідно розкатати … (тонкий) корж з … (пшени-

чного) борошна.

Потім змазати його … (майонезним) соусом, … (томатним)

кетчупом.

Для начинки можна використати … (ковбасний) фарш, …

(помідорні) скибочки, натертий … (твердий) сир, … (чорні)

оливки.

Випікати на … (повільному) вогні 15 хвилин.

Готову страву перед подачею бажано зверху посипати …(зе-

леною) цибулею, кріпом, петрушкою. Смачного!

Слова для довідки: тонкий, пшеничний, майонезний, томатний,

ковбасний, помідорний, твердий, чорний, повільний, зелений.

Перевірка виконання завдання (слайд 14)

Група 2

Рецепт приготування страви «Відбивні курячі»

Спочатку відбити … (куряче) філе.

Потім посолити його … (дрібною) сіллю, додати … (чорний)

перець.

Посмажити з однієї сторони на … (соняшниковій) олії, пере-

вернути.

Зверху покласти … (ріпчасту) цибулю, шматочки … (болга-

рського солодкого) перцю, посипати натертим … (твердим)

сиром.

Смажити на … (повільному) вогні. Смачного!

Слова для довідки: курячий, дрібний, чорний, соняшниковий, ріп-

частий, болгарський солодкий, твердий, повільний.

Перевірка виконання завдання (слайд 15)

Група 3

Рецепт приготування страви «Бабусині котлетки»

Спочатку перекрутити на мясорубці … (свиняче та яловиче)

мясо.

У фарш додати …(ріпчасту) цибулю, вимочений у … (коро-

вячому) молоці шматок … (білого) хліба, … (яєчний) жов-

ток.

За смаком додати … (морську) сіль, … (духмяний) перець.

Смажити на … (повільному) вогні з двох боків.

Страву подавати з … (овочевим) гарніром. Смачного!

Слова для довідки: свинячий, яловичий, ріпчастий, коровячий,

білий, яєчний, морський, духмяний, повільний, овочевий.

Перевірка виконання завдання (слайд 16)

Який висновок можна зробити? (Прикметники залежать від іменни-

ків.)

2) Повідомлення лікаря (сл.17) про користь вживання мясних страв (гр. 2)

Основна користь м’яса в тому, що воно – незамінний постачальник

не тільки білків, жирів і вуглеводів, а цілого ряду вітамінів, мінераль-

них речовин (кальцій, калій, цинк, магній, залізо, мідь) .і сприяє виді-

ленню шлункових соків. Мясо знижує рівень холестерину в крові та

знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Х. Синтаксична роль прикметника в реченні

1) Інтерактивна гра «Фішбоун» (слайд 18)

А чи корисні рибні страви? У цьому нам допоможе розібратись нова

інтерактивна технологія «Фішбоун» (в перекладі – «рибячий скелет»).

Що призводить до отруєння при вживанні риби?

По ходу відповідей учнів «скелетні кістки» кріпляться на верхню час-

тину тулуба.

Причини:

* неправильні умови зберігання;

* повторна заморозка продукту;

* недостатня термічна обробка;

* вживання риби з екологічно небезпечних місць проживання;

* алергічна реакція;

* вживання в їжу екзотичних видів риби (фугу, баракуда, морсь-

кий окунь).

Що треба робити, щоб уникнути отруєнь рибними продуктами?

По ходу відповідей учнів «скелетні кістки» кріпляться на

нижній частині тулуба.

Заходи:

* правильно обирати рибу при купівлі (запах, зовнішній вигляд);

* дотримуватись умов зберігання;

* готувати рибні продукти самостійно, а не купувати на стихій-

них ринках, у супермаркетах;

* не вживати рибу в сирому вигляді;

* слідкувати за терміном придатності рибної страви.

Які висновки можна зробити? (При правильному приготуванні та

збереження рибні страви приносять користь.) Яку?

2) Повідомлення лікаря (слайд 19) про користь вживання риби. (група 3)

Риба – джерело жирних кислот омега-3 і вітаміну D, який сприяє

розвитку і зміцненню кісткових тканин. Вживання в їжу риби полег-

шує процес пізнання нового, сприяє профілактиці інфаркту міокарда,

зміцнює імунний захист організму і покращує обмін речовин, одно-

часно знижуючи ризик виникнення онкологічних захворювань, діабе-

ту. Правильна рибна дієта додає здоровий вигляд шкірі та волоссю.

3) Синтаксичний розбір речення

а) Складання речення (слайд 20)

б) Запис речення з коментуванням на дошці.

Кухар Петро Іванович приготував рибну страву.

в) Синтаксичний розбір речення.

Визначте основу речення.

Яким членом речення виступає прикметник? (Другорядним.)

Дайте характеристику реченню за метою висловлювання (розпо-

відне), інтонацією (неокличне), за будовою (просте).

Який висновок можна зробити? (Прикметники в реченні найчастіше

виступають другорядними членами речення.)

Фізкультхвилинка (Виконання вправ під динамічну музику.) (слайд 21)

В кафе можна потанцювати.

ХІ. Робота над прикметниками-синонімами, багатозначними прикметника-

ми, прикметниками, вжитими в прямому та переносному значенні

1) Вступне слово (слайд 22)

До нас завітала телепрограма «Ревізор».

Доброго дня! Ми приїхали перевірити роботу кафе «Прикметник».

Виходить «ревізор», який білими рукавичками перевіряє чистоту меб-

лів кафе. Підходить до дошки, столів, за якими сидять учні, проводить

рукою по поверхні. Показує глядачам: «Чисто!»

В цей час оператор та освітлювач швидко ходять по класу, «знімаючи»

учасників уроку по класу

Треба перевірити кухню. Спочатку подивимось на одяг робітників,

технічне оснащення кухні.

2) Робота над створенням словосполучень «прикметник + іменник»

Вчитель (слайд 23)

Утворіть словосполучення «прикметник + іменник» за зразком: піч

на мікрохвилях – мікрохвильова піч.

Фартух для робіт – … (робочий фартух).

Ковпак кухаря – … (кухарський ковпак).

Ревізор: «Чисто!»

3) Робота над багатозначними прикметниками, прикметниками, вжи-

тими в прямому та переносному значенні, прикметниками-синоніма-

ми (слайд 24)

Перевіримо, як зберігаються продукти в холодильнику.

Мясо та риба повинні знаходитись окремо в холодильній камері.

Молочні продукти повинні зберігатися у холодильнику на різ-

них полицях з овочевими та фруктовими стравами.

Вчитель

Доберіть словосполучення, в якому прикметники виступає в прямо-

мому чи переносному значенні. (слайд 25)

Кисле яблуко – … (кисле обличчя – поганий настрій).

Твердий сир – … (твердий характер, тверде слово).

Солодкий соус – … (солодкі слова, солодкі сни – приємні, ніжні).

Ревізор

Чи враховуються терміни зберігання страв у холодильнику?

Чи є стікери на продуктах? Є!

Вчитель

Доберіть словосполучення, в якому прикметник має декілька значень

(слайд 26)

Свіже молоко – … (свіжа газета, свіжа сорочка, свіжий ранок).

Гострий перець – … (гострий зір, гострий ніж, гостра на язик, гост-

рий біль).

Доберіть синоніми до прикметників. (слайд 27)

До страви подали гострий (пекучий) соус.

Гарна страва – … (прекрасна страва).

Вогкий сир «Фета» – … (мокрий, сирий).

4) Інтерактивна технологія «Незакінчене речення» (слайд 28 – а)

Щоб отримати табличку від «Ревізора», потрібно продовжити речен-

ня: «Прикметник потрібно вивчати для того, щоб ... » (мовлення було

яскравішим, образнішим.)

Ревізор прикріплює на дошку табличку. (слайд 28 – б)

Після ретельної перевірки кафе «Прикметник» програма «Ревізор» …

рекомендує активніше використовувати прикметники у мовле-

нні, щоб запобігти повторів слів, прикрасити мову. (Уходить)

VІ. Практична робота з трудового навчання та образотворчого мистецтва

(+ міжпредметні звязки)

1) Робота над ребусом (слайд 29)

(десерт)

2) Практична робота учнів (слайд 30)

Пропоную провести майстер-клас по виготовленню десертів.

Які правила користування ножицями треба пригадати?

Група 1

Аплікація фруктів з тканини «Фруктовий салат». (слайд 31)

Група 2

Виготовлення тістечок «Смакота» з картону за лекалом, прикра-

шання їх намистинками, квілінгом, бісером, ґудзиками,

стрічками тощо. (слайд 32)

Група 3

Які гарячі напої подаються на десерт? (Чай, кава, какао.)

Приготуйте холодний напій (сік, кисіль, коктейль). (слайд 33)

Фарбування води, прикрашання трубочок для коктейлю нама-

льованими акварельними фарбами та вирізаними фруктами.

3) Впізнання предмета за описом (слайд 34)

Щоб гостям кафе не було сумно, таємні відвідувачі зададуть вам за-

гадки. Впізнайте за описом десерти.

* Холодне, біле, ванільне – … (морозиво). (слайд 34 – а)

* Бісквітний, вафельний, шоколадний – … (торт). (слайд 34 – б)

* Буває фруктове, ягідне, молочне; желатиновий десерт, який

подається у холодному вигляді,– … (желе). (слайд 34 – в)

Гостям вручаються призи (морозиво, шматочок торту, желе).

4) Переклад слів англійською

Завдання для учнів класу: (слайд 35)

Перекладіть англійською назви десертів.

морозиво – ice cream

торт – cake

желе – jelly

5) Математичні завдання (під час виконання майстер-класу)

Група 1

В сітці 3 кг яблук. Скільки яблук в 9 таких сітках?

Група 2

Одне тістечко коштує 12 грн. Яка вартість 8 тістечок? (96 грн)

Яка здача з купюри 100 грн? (4 грн)

Група 3

Скільки склянок соку по 200 г вміститься в 1-літрову банку? (5)

VІІ. Підсумок уроку (слайд 35 – а)

1) Мозкова атака «Запитання-відповідь». Гра «Мікрофон»

Щоб оплатити чек в кафе, треба показати свої знання з теми «При-

кметник», відповісти на питання:

1. Що таке прикметник?

2. Від якої частини мови залежить прикметник? (Від іменника.)

3. За чим змінюються прикметники? (За відмінками, числами, ро-

дами в однині.)

4. Яким членом речення виступає найчастіше? (Другорядним.)

2) Технологія «Метод «Прес» (слайд 35 – б)

Висловіть свою думку про роботу на уроці, починаючи словами «Я

вважаю, що …».

Поясніть причину цієї думки «…тому, що…».

Наведіть приклади, що ілюструють ваші докази «…, наприклад,

».

Узагальніть свою думку, зробіть висновок: «Отже, …».

3) Рефлексія (слайд 36 – а)

Чи сподобався урок? Чи були впевненими у своїх силах?

Розставте в алфавітному порядку слова: цікаво, корисно, смачно.

(Картки прикріплюються на дошку.)

Які завдання були найцікавішими?

Висловте свої враження від відвідування кафе «Прикметник» «люк-

сиками». (слайд 36 – б)

Заповнення учнями сторінок «Книги скарг та пропозицій (вражень)».

Тепер оцініть свою роботу. Якщо працювали плідно, закріпили свої

знання, дізнались нового – візьміть цукерку на палочці. Це гостинці

від кафе «Прикметник».

4) Домашнє завдання

Записати рецепт найсмачнішої страви «Кулінарні шедеври моєї ро-

дини», яку готує мама вдома. (слайд 37 – а)

В тексті підкреслити прикметники, вказати їх число, рід, відмінки.

Дякую за чудову роботу! (слайд 37 – б)

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
Українська мова Основи здоров’я “Повторення матеріалу про прикметник” “Здорове харчування” Трудове навчання Образотворче мистецтво “Малювання фрукт...
Слайд № 1

Українська мова Основи здоров’я “Повторення матеріалу про прикметник” “Здорове харчування” Трудове навчання Образотворче мистецтво “Малювання фруктів” “Аплікація з тканини. Виготовлення поробок з картону та паперу” Автор вчитель-методист БЗШ І-ІІІ ступенів № 4 Омельчук Н. М.

Гарного весняного настрою!
Слайд № 2

Гарного весняного настрою!

ик * тн * ме * пр * ик * Прикметник
Слайд № 3

ик * тн * ме * пр * ик * Прикметник

Оголошення теми та мети уроку
Слайд № 4

Оголошення теми та мети уроку

о з н а к у п р и к м е т н и к р е д м е т а а д і с н и й ч а с т н а я а о в и я к п и а н н я о з а ч а є я к й я і Робота над кросвордом
Слайд № 5

о з н а к у п р и к м е т н и к р е д м е т а а д і с н и й ч а с т н а я а о в и я к п и а н н я о з а ч а є я к й я і Робота над кросвордом

Овочевий салат “Вітамінний” Салат “Вінегрет” Гаряча м’ясна страва “Приготуй сам!” Рибна страва “Фішбоун” Рагу “Значення прикметників” Десерт “Смако...
Слайд № 6

Овочевий салат “Вітамінний” Салат “Вінегрет” Гаряча м’ясна страва “Приготуй сам!” Рибна страва “Фішбоун” Рагу “Значення прикметників” Десерт “Смакота” Меню кафе

Робота над прикметниками-антонімами
Слайд № 7

Робота над прикметниками-антонімами

велика (ложка) – … гострі (ножі) – … мілка (тарілка) – … Робота за картками
Слайд № 8

велика (ложка) – … гострі (ножі) – … мілка (тарілка) – … Робота за картками

Гра “Овочевий салат”
Слайд № 9

Гра “Овочевий салат”

Інформація лікаря про користь вживання овочів
Слайд № 10

Інформація лікаря про користь вживання овочів

Н. в. Р. в. Д. в. З. в. О. в. М. в. пюре Н. в. Р. в. Д. в. З. в. О. в. М. в. Н. в. Р. в. Д. в. З. в. О. в. М. в. салат паста Робота за перфокарткам...
Слайд № 11

Н. в. Р. в. Д. в. З. в. О. в. М. в. пюре Н. в. Р. в. Д. в. З. в. О. в. М. в. Н. в. Р. в. Д. в. З. в. О. в. М. в. салат паста Робота за перфокартками (групова)

Мовна розминка “Салат “Вінегрет” ,
Слайд № 12

Мовна розминка “Салат “Вінегрет” ,

Робота над деформованим текстом М’ясна гаряча страва “Приготуй сам!”
Слайд № 13

Робота над деформованим текстом М’ясна гаряча страва “Приготуй сам!”

Страва “Відбивні курячі”
Слайд № 14

Страва “Відбивні курячі”

Страва “Бабусині котлетки”
Слайд № 15

Страва “Бабусині котлетки”

Страва “Італійська піцца”
Слайд № 16

Страва “Італійська піцца”

Інформація лікаря про користь вживання м’ясних страв
Слайд № 17

Інформація лікаря про користь вживання м’ясних страв

Інтерактивна технологія “Фішбоун”
Слайд № 18

Інтерактивна технологія “Фішбоун”

Інформація лікаря про користь вживання рибних страв
Слайд № 19

Інформація лікаря про користь вживання рибних страв

(п, П) тро (і, І)ванович ? (яку?) страву ? ? (що зробив?) Робота над реченням. Синтаксична роль прикметника
Слайд № 20

(п, П) тро (і, І)ванович ? (яку?) страву ? ? (що зробив?) Робота над реченням. Синтаксична роль прикметника

На танцмайданчику кафе
Слайд № 21

На танцмайданчику кафе

Робота над значенням прикметників
Слайд № 22

Робота над значенням прикметників

Піч на мікрохвилях – мікрохвильова піч. ковпак кухаря – … фартух для робіт – ... Утворення словосполучень “прикметник + іменник”
Слайд № 23

Піч на мікрохвилях – мікрохвильова піч. ковпак кухаря – … фартух для робіт – ... Утворення словосполучень “прикметник + іменник”

Слайд № 24

Пряме та переносне значення прикметників твердий сир – … кисле яблуко – … солодкий соус – …
Слайд № 25

Пряме та переносне значення прикметників твердий сир – … кисле яблуко – … солодкий соус – …

Багатозначність прикметників свіже молоко – … гострий перець – ...
Слайд № 26

Багатозначність прикметників свіже молоко – … гострий перець – ...

Прикметники-синоніми гострий перець – … гарна страва – … вогкий сир – …
Слайд № 27

Прикметники-синоніми гострий перець – … гарна страва – … вогкий сир – …

8 Технологія “Незакінчене речення”
Слайд № 28

8 Технологія “Незакінчене речення”

,,, е Робота над ребусом 10 ,, десерт Робота над ребусом
Слайд № 29

,,, е Робота над ребусом 10 ,, десерт Робота над ребусом

Практична творча робота
Слайд № 30

Практична творча робота

Робота з тканиною. Аплікація “Фруктовий салат” Група 1
Слайд № 31

Робота з тканиною. Аплікація “Фруктовий салат” Група 1

Робота з картоном, папером. Об’ємна поробка “Тістечко” Група 2
Слайд № 32

Робота з картоном, папером. Об’ємна поробка “Тістечко” Група 2

Малювання акварельними фар- бами фруктів “Фруктовий кок- тейль”
Слайд № 33

Малювання акварельними фар- бами фруктів “Фруктовий кок- тейль”

Гра з гостями “Вгадай десерт за описом”
Слайд № 34

Гра з гостями “Вгадай десерт за описом”

Мозкова атака “Питання – відповіді” Технологія “Метод “Прес”
Слайд № 35

Мозкова атака “Питання – відповіді” Технологія “Метод “Прес”

Релаксація
Слайд № 36

Релаксація

Дякую за чудову роботу! Використано ресурси Інтернету
Слайд № 37

Дякую за чудову роботу! Використано ресурси Інтернету

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
7
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!