Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Шляхи формування української ідентичності в новій українській школі
»
Взяти участь Всі події

Моє село Володіївці. Барського району, Вінницької області

Опис документу:
Село Володіївці належить до давніх поселень Поділля, про нього згадується вперше в реєстрі сіл в 1493 р., а потім в ‘’Підтверджуючій грамоті Симі Митковичу’’ в 1506 р. – Верещатинці, така була перша назва нашого села. А згодом в 20 – 30 рр. ХVІ ст. ворожі навали турків і татарів спустошили поселення і Володіївці при ‘’люстрації’’ сіл в 1530 р. згадується як пустом
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Моє село Володіївці

Цього року, як свідчать історичні документи, нашому селі і його жителям 522 роки, як вперше в документах далекого минулого згадується наше село. Мені хочеться ознайомити Вас з короткою історією мого села. Звичайно, історію невеликого села важко детально описати, але спроби цю справу зробити були в наших прапрадідів ( вчителів): Боднара І. М., Тарасовського С. Д., Яновича Й. Б., Марчака І. А., І. А. Михайлова та інших людей.

Територія, де сьогодні знаходиться село Володіївці, разом з прелеглими полями людиною обжита ще з давніх – давен.

Ті речі, які люди інколи знаходять на городах, при господарських роботах, дають підстави стверджувати те, що ще в камяному віці, а це приблизно 40 тис. років тому, так званий період пізнього палеоліту, на наших землях проживали люди , які займалися полюванням. Тут зустрічалися кам’яні рубила, кістяні шила, кістяні серпи, кістяні наконечники списів, та інші речі виготовлені з кістки та каменю. З розвитком історії людства, звичайно, і змінювалося життя людей, які жили на нашій території.

Як свідчать знахідки, перше поселення розташовувалося вздовж видолинку, який пролягає із Сходу на Захід, від сучасних дворів Сольвара Василя Миколайовича до Печенюка Григорія Євдокимовича. Саме на городах цією зони є багато керамічного посуду.

Село Володіївці належить до давніх поселень Поділля, про нього згадується вперше в реєстрі сіл в 1493 р., а потім в ‘’Підтверджуючій грамоті Симі Митковичу’’ в 1506 р. – Верещатинці, така була перша назва нашого села. А згодом в 20 – 30 рр. ХVІ ст. ворожі навали турків і татарів спустошили поселення і Володіївці при ‘’люстрації’’ сіл в 1530 р. згадується як пустом. Поселення увійшло в склад Барського староства і належало Володієвським. Сучасна назва походить від прізвища братів Володіївецьких, яким належало село в часі перебування у складі Барського староства.

Наш народ і село настраждався від панщини, війни і голодомору.

Мені б хотілося, до своєї роботи додати фотографії панської родини, яка проживала в нашому селі на початку ХХ століття. Ці фотографії зберегла родина Кметів. І ще хочу додати фото, які мені вдалося відшукати. Ліжко, скриню, керасинову лампу, стіл з глечиками, дерев’яну лавку, дерев’яну і залізну борону, серп, косу, дерев’яний віз та сані. Корову і коня (якими працювали в полі). П’єц.
Фото з двух шкіл, церкви, Братської могили.

Памятник, який був заснований на 500 – річчя нашого села…

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.