"Модель ООН. Україна. Каховка"

Опис документу:
Матеріали конференції старшокласників

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Каховський навчально –

виховний комплекс «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням

іноземних мов»

МОДЕЛЬ ООН.

Україна. Каховка – 2015

Матеріали конференції

старшокласників

Каховка

2015

Каховський навчально – виховний комплекс

«Гімназія – спеціалізована школа І ступня

з поглибленим вивченням іноземних мов»

Каховської міської ради Херсонської області

КОНФЕРЕНЦІЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ

«МОДЕЛЬ ООН. Україна. КАХОВКА – 2015»

«ЄДНАЙМОСЯ ЗАРАДИ ДІТЕЙ»

Додатки:

 • Інформація про проведення заходу

 • Пояснювальна записка

 • Запрошення

 • Рекомендації по підготовці до конференції

 • Регламент

 • Оціночний лист незалежного експерта

 • Порядок денний конференції

 • Привітальне слово координатора конференції

 • Промови послів

 • Сценарії візитних карток команд

 • Правила роботи в комітеті (комісії)

 • Політичні заяви делегатів конференції

 • Питання конкурсу знавців історії й діяльності ООН

 • Резолюції комітетів (комісій)

 • Зразки грамот

 • Приклади поширення інформації в ЗМІ

 • Список використаної й рекомендованої літератури

 • Диск з презентацією й матеріалами конференції

Стрельчук Світлана Іванівна

Завідувач бібліотеки Каховського навчально – виховний комплекс «Гімназія – спеціалізована школа І ступня з поглибленим вивченням іноземних мов»

+380502196204

sunny_sun55555@mail.ru

Каховка

2015

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОВЕДЕНИЙ ЗАХІД

КОНФЕРЕНЦІЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ

«МОДЕЛЬ ООН. УКРАЇНА. КАХОВКА – 2015»

«ЄДНАЙМОСЯ ЗАРАДИ ДІТЕЙ»

Попередня підготовка

За місяць до проведення самого заходу навчальним закладам міста надсилаються запрошення, рекомендації для підготовки до конференції, вимоги до команд, форми заявок, орієнтовні питання вікторини.

Протягом місяця координатором проводяться консультації з керівниками й учасниками команд.

Хід проведення заходу

Конференція старшокласників «Модель ООН. Україна. Каховка – 2015» за темою «Єднаймося заради дітей» відбулася 17 січня 2015 року.

В конференції, окрім учнів Каховського НВК, зголосилися взяти участь представники Каховської СЗОШ № 2.

На захід були запрошені адміністрація закладу, представники відділу освіти каховської міської ради, методичного комітету, відділів у справах сім'ї, молоді та спорту Каховської міської ради, представники засобів масової інформації міста, учні й випускники Каховського НВК.

Безпосередньо в заходах конференції брали участь п’ять команд 9 – 11 класів і команда 8 класу, запрошена для ознайомлення з ходом конференції, для кращої підготовки до участі в «Моделі ООН» наступного року.

Конференція не носила характеру змагання, але всі види робіт оцінюватися незалежними експертами (гостями, керівниками команд, головами й секретарями комітетів і комісій, вчителями іноземної мови), Всього заповнено 20 оціночних листів.

Одна з основних специфік конференції «Модель ООН» - учнівське самоуправління, тому в якості голові і секретарів комітетів і комісій виступали учні закладу, а також випускники минулих років, які мають досвід в участі в «Моделі ООН».

Координатор конференції оголосила про відкриття заходу. Пролунали гімни України й ООН.

З привітальним словом до присутніх звернулися заступник директора з навчально – виховної роботи НВК Комарницька О.М., юрисконсульт відділу освіти Зозуля І.С., випускниця НВК Сєрова Н.

Посли з перекладачами зачитали політичні промови англійською й українською мовами, після цього команди презентували свої країни й розійшлися працювати по комітетах і комісіях.

Кожен комітет обговорював власне питання в рамках спільної теми.

Комісія з охорони здоров’я: Формування у підростаючого покоління ідеології здорового способу життя;

Комісія з питань культури: Створення сприятливих умов для виховання дітей у містах;

Рада з прав людини: Шляхи підвищення правової захищеності неповнолітніх;

Комітет соціальних, гуманітарних питань: Підвищення ефективності державної допомоги родинам з дітьми з метою попередження соціального сирітства.

Кожен з гравців зачитував власну політичну заяву й вносив пропозиції до резолюції. Промови й пропозиції обговорювалися, пропозиції вносилися до резолюції шляхом голосування. Резолюції й стали результатом роботи комітетів і комісій.

Конкурс знавців історії й діяльності ООН відбувалася в два тури. Перший – в письмовій формі. Три команди – переможці змагалися в фіналі за принципом брейн - рингу. Питання для конкурсу бралися з переліку орієнтовних питань, які команди отримали заздалегідь.

На Генеральній асамблеї ООН представники комітетів зачитали напрацьовані резолюції, гравці виступали за підтримку резолюції або проти неї. В результаті голосування (1 країна – 1 прапор – 1 голос) більшістю голосів всі чотири резолюції були прийняті.

За підсумками оціночних листів були відзначені такі команди:

 • «Краща промова посла» - Іспанія

 • «Краща візитна картка країни» - Бельгія

 • «Краща робота в комітеті» - Велика Британія

 • «Кращий знавець історії й діяльності ООН» - Японія

 • «Краща команда» - Велика Британія

Фото, відео й інформація про проведення конференції розміщені:

- На сторінках газет «Євробум» Каховського НВК, «Что? Где? Когда?» Каховської СЗОШ № 2;

- У групі «Як пройти до бібліотеки?»:

https://vk.com/album-30640980_210137072

 • На сайті Каховської гімназії:

http://kgm.at.ua/news/ednajmosja_zaradi_ditej/2015-01-20-70

 • На сайті бібліотеки Каховської гімназії:

http://g-biblioteka.jimdo.com/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE/

- На сайті Каховської міської ради:

http://kakhovka-rada.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=5705:2015-02-19-06-54-04&catid=3&Itemid=86

- На ресурсі Сalameo.com:

http://ru.calameo.com/read/004261109eaea149eb741

Пояснювальна записка

Модель ООН - освітня рольова гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. ЇЇ учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури. Вони представляють різні країни і беруть участь  в обговоренні поточних питань, які стоять на порядку денному в ООН, серед яких: боротьба з бідністю, дотримання прав людини, охорона здоров'я, захист навколишнього середови­ща, роззброєння та міжнародна безпека, збереження миру. Результатом обговорення стає затвердження резолюцій, створених делегатами конференції у комітетах та комісіях, структура і завдання яких відповідають справжнім форумам Організації Об'єднаних Націй.

За рахунок імітації діяльності ООН, на прикладі роботи різних органів організації, учасники дізнаються про проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх вирішення ООН. Щорічно проходять сотні Моделей ООН у всьому світі, а 2009 року вперше відбулась Глобальна Модель ООН.

Перші спроби імітації діяльності міжнародних організацій розпочалися ще у 20-тих роках минулого століття в період діяльності Ліги Націй. Саме вони вважаються попередниками Моделі ООН, які почали проводитися після завершення Другої світової війни. В Україні першу Модель ООН було організовано у 1998 році на базі Київського ліцею бізнесу.

З кожним роком кількість існуючих Моделей ООН зростає, пропонуючи нові можливості тим, хто хоче зануритися у роботу найбільш відомої міжнародної організації.

Участь у рольовій грі «Модель ООН» допомагає сформувати в учнів уявлення про тенденції розвитку світової політики, навчити самостійно досліджувати різноманітні проблеми та явища суспільного життя, розвинути критичне мислення, риторичні та комунікативні навички, сформувати активну соціальну позицію.

В «Модель – ООН» Каховська гімназія (єдиний навчальний заклад в області) грає з 2002 року. Ставши лауреатом конкурсу есе «Рівний доступ до освіти», гімназисти отримали запрошення на київську конференцію. Наступного року команда гімназії брала участь у конференції «Модель ООН. Одеса». Вісім років поспіль гімназійна команда відвідувала Кривий Ріг, зустрічаючись з командами Києва, Миколаєва, Львова, Тернополя, Зеленодольська, Комсомольська, Полтави. За всі ці роки гімназійні команди представляли делегації Швеції, Італії, Румунії, Іраку, Греції, Куби, Естонії, Литви, Португалії тощо.

В 2008 році гімназія стала ініціатором проведення першої в Херсонській області відкритої шкільної конференції, присвяченої темі боротьби з найгіршими формами дитячої праці. З тих пір гімназійна Модель ООН гостинно запрошує каховських старшокласників.

Одна з причин популярності конференцій Модель ООН серед молоді — величезне коло питань, які вони охоплюють. Відображаючи усю різноманітність діяльності Організації Об'єднаних Націй, форуми МООН будуть цікавими не лише для майбутніх дипломатів та політиків, але й для ме­диків, фізиків, екологів, економістів — фактично людей будь-якого фаху.

IV відкрита шкільна конференція старшокласників

«Модель ООН. Україна.

Каховка, 2015»

Єднаймося заради дітей

КАХОВСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ГІМНАЗІЯ – СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА І СТУПНЯ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ»

Каховської міської ради Херсонської області

Вул. Червоноармійська, 116а, м. Каховка, Херсонська область, 74800

тел/факс (05536)41489, e-mail: kakhovka-nvk@ukr.net

________________________________________________________

Шановні друзі!

Запрошуємо Вас взяти участь у IV відкритій шкільній конференції старшокласників «Модель ООН. Україна. Каховка - 2015», яка відбудеться 12 січня 2015року.

Темою конференції обрано «Єднаймося заради дітей»)

В рамках роботи Генеральної Асамблеї будуть працювати комітети та комісії (питання комітетів та комісій додаємо).

Вимоги до учасників

 1. Ви повинні подати заявку зі списком команди та керівником до 12 січня 2015 року (зразок заявки додається).

 2. Команда складається з 4-х учасників 9-11х класів та одного керівника . Делегати повинні мати бейджики. Стиль одягу – офіційно-діловий.

 3. Посол від делегації готує Вступну промову англійською мовою з обов’язковим перекладом українською (всього 1,5 хв.) для виголошення її на Генеральній Асамблеї.

 4. Кожен учасник готує політичну заяву з питань, які внесені для обговорення в комітетах та комісіях, яка виголошується в комітеті чи комісії на першому засіданні.

 5. Кожен делегат готує проект резолюції з питань, які внесені для обговорення в комітеті чи комісії.

 6. Делегація обов’язково повинна мати прапорець країни для голосування. Вимоги до розмірів: 30см х15 см , з одного боку прапор країни з іншого назва країни.

 7. Кожен делегат повинен бути обізнаним з питань діяльності ООН за увесь період існування.

Заявка на участь у IV відкритій шкільній конференції старшокласників

«Модель ООН. Україна. Каховка, 201

Затверджую:

Директор школи ________

М. П.

1. Заклад освіти ________________________________________

2. Адреса _____________________________________________

3. Телефон/факс _______________________________________

4. Е.mail ______________________________________________

5. П. І. Б. керівника (повністю) ________________________________

Список команди

№ п/п

П. І. Б. учня (повністю)

Клас

Питання для обговорення в комітетах і комісіях

Комісія з охорони здоров’я:

Формування у підростаючого покоління ідеології здорового способу життя

Комісія з питань культури:

Створення сприятливих умов для виховання дітей у містах

Рада з прав людини:

Шляхи підвищення правової захищеності неповнолітніх

Комітет соціальних, гуманітарних питань:

Підвищення ефективності державної допомоги родинам з дітьми з метою попередження соціального сирітства

АДРЕСИ КОРИСНИХ ІНТЕРНЕТ-СТОРІНОК

ГМООН

http://www.thimun.org/

ООН

http://www.un.org/

Міжнародний суд

http://www. icj-icj.org/

Місії ООН

http://www. un.org/Overview/missions.htm

UN CyberSchoolBus

http://www. un.org/Pubs/ CyberSchoolBus/

UN System

http://www. un.system.org/

CIA World Fact Book

http://www.cia.gov/ cia/publications/factbook/

The Economist

http://www. economist.co.uk/

CNN

http://www.cnn.com/

Embassy Page

http://www.embpage. org/

Embassy Worldwide

http://www. embassyworld. com/

Телефони для консультацій : Стрельчук Світлана Іванівна

роб.-(05536) 4-14-89

Моб. – 0502196204

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ПІДГОТОВЦІ

ДО КОНФЕРЕНЦІЇ МОДЕЛЬ ООН. УКРАЇНА

З чого починати підготовку до конференції:

Знайомство учасників конференції з системою ООН. Для тих, хто хоче отримати більш широку інформацію, слід скористуватися сайтом  ООН:

"http://www.un.org/russian/cyberschoolbus/"

Познайомте команду з історією, культурою, політичним устроєм країни, яку  ви представляєте.

План дослідження країни, організації та проблеми

Політична структура
Походження політичної структури
Конституція та уряд
Стабільність і політика сучасного уряду

Природні ресурси
Основні товари, що виробляються
Договори про торгівлю
Рівень самодостатності

Культурні фактори
Етнічні групи
Релігія
Історія культури

Оборона
Військова структура
Залежність від інших держав
Членство у блоках

Географія
Сусідні країни
Топографія
Геополітичні міркування

Погляди на світові проблеми
Роль та вплив у світі
Членство у блоках та геополітичних угрупованнях

Економіка
Монетарна система
Залежність і борги
Членство в економічних та торгових організаціях

Історія
Загальна
Останні 50 років
Сучасна історія

 

Дослідження країни за темою конференції

 • прочитати довідкові матеріали ООН;

 • стежити за розвитком міжнародних подій;

 • вивчити історичне і геополітичне підґрунтя проблеми;

 • ознайомитись з резолюціями ООН, звітами і документами, які стосуються проблеми.

Дізнайтесь про позицію країни по питанням, які винесені на обговорення. Для цього можна звернутися в Посольство країни, яку ви представляєте. Хорошу допомогу в цьому вам можуть надати виступи представників держав на сесіях Генеральної Асамблеї, засіданні Ради Безпеки та конференції ООН (інформацію можна знайти на сайті http://www.un.org) .

Ознайомтесь зі своїми однодумцями і опонентами, їх позицію щодо питань, які винесені на обговорення. Знання їх позицій допоможе вам під час дебатів та дискусій. Це допоможе вам заздалегідь вирішити по яким питанням ваші позиції співпадають і де потрібно шукати компроміс.

Ознайомтесь з правилами і процедурою конференції (дивіться регламент).

ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА

  Пдготовка до програми МООН включає в себе написання короткої, але змістовної політичної заяви кожним делегатом з кожного питання. Цим досягається три важливі цілі. По-перше, це дає делегатові можливість більш старанно обдумати свою політику; по-друге, це задовольняє потребу його делегації мати документ, який містить виклад позиції країни стосовно усіх питань конференції, що забезпечить послідовність у політиці різних членів делегації. В ідеалі кожен делегат повинен бути ознайомлений з усіма питаннями, щоб почуватися зручно під час викладення точки зору своєї країни, отримавши відповідне запитання, навіть якщо він не має спеціальної підготовки. Третя важлива функція політичної заяви полягає в тому, що вона служить начерком попереднього проекту резолюції.

СКЛАДОВІ ПОЛІТИЧНОЇ ЗАЯВИ

 Пояснення і визначення проблеми та її ключових термінів, як вони містяться в порядку денному. Наприклад, важливо визначити такі терміни, як "без'ядерна зона" (БЗ), і те, що буде чи не буде її частиною, вказати межі слова "центральна" у створенні БЗ у Центральній Європі.

Коротке резюме останніх міжнародних подій, пов'язаних з проблемою.
Посилання на основні документи, що стосуються проблеми (їх слід підкреслити).
Загальний виклад позиції країни щодо проблеми.

Конкретні пропозиції щодо вирішення проблеми, які можуть бути використані для першого проекту резолюції.

ЗРАЗОК ПОЛІТИЧНОЇ ЗАЯВИ

Делегація: Ботсвана

Комісія: Роззброєння

Проблема без'ядерних зон (БЗ)

  Ботсвана вважає життєво важливим для мирного співіснування сприяти створенню без'ядерних зон у різних регіонах світу. Ми сподіваємося, що такі зусилля призведуть до тотального знищення ядерної зброї в світі. Як визначено у попередніх резолюціях Генеральної Асамблеї, без'ядерними зонами вважаються будь-які зони, визнані такими Генеральною Асамблеєю, створені будь-якими групами країн у вільному і суверенному волевиявленні на основі договору чи конвенції, які:

а) визначають статус повної відсутності ядерної зброї, що поши­
рюватиметься на цю зону;

б) створюють міжнародну систему верифікації і контролю з метою
гарантування дотримання зобов'язань, що випливають з даного статусу.

Ботсвана вітає нещодавні зусилля членів ООН, спрямовані на створення без'ядерних зон у Африці на основі Договору Пеліндаба 1996 року. Ми також підтримуємо створення таких зон в Азії, на Близькому Сході і в Латинській Америці. Ботсвана сподівається, що всі держави підтримають створення без'ядерних зон у цих регіонах і закликає використовувати атомну енергію тільки в мирних цілях. Однак Ботсвана висловлює своє глибоке невдоволення тим, що під час недавніх спроб створити БЗ деякі країни не прислухалися до волі міжнародного співтовариства. Ми глибоко зацікавлені в тому, щоб ядерні держави робили все можливе для непоширення такої зброї в країнах, які знаходяться в потенційних БЗ.

Вступна промова

Кожна делегація має можливість звертатися до Генеральної Асамблеї під час вступної сесії. Вступна промова делегації може стосуватися і загальних і конкретних справ, проте вона передусім повинна демонструвати позицію держави чи організації щодо стану справ у світі. Промовці не повинні намагатися висловити погляди своєї делегації щодо якомога більшої кількості питань порядку денного у наданий для промови час і в жодному разі не можуть використовувати її для завдання образ іншим членам ООН, так само як і представляти свою делегацію у недостойній манері.

Делегація може дійти певного висновку щодо найважливішої теми в атмосфері спілкування зі світовою спільнотою. Ця тема може належати до сфери війни і миру, прав людини, екології, розвитку і роззброєння. Інша делегація може підкреслити взаємопов'язаність тих сфер, які викликають занепокоєння, наприклад, вплив розвитку на навколишнє середовище. Ще одна делегація може зосередитися на окремій темі, яка торкається багатьох членів ООН, зокрема, на палестинському питанні.

ЗРАЗОК ВСТУПНОЇ ПРОМОВИ (1)

Делегація: Індія

Чотири п'ятих населення світу залежить від однієї третини глобального доходу. Ця група країн виживає, обмежуючися річним доходом у сто доларів на душу населення або менше. Протягом останнього десятиріччя тут спостерігалося економічне зростання лише на 10 відсотків, в той час як доходи багатшої, однієї п'ятої населення, зростали в п'ять, а той й у десять разів вищими темпами. Бідні народи біднішають, а багаті збагачуються. Зростаюча різниця в доходах між розвиненими країнами і країнами, що розвиваються, є ганьбою для міжнародного товариства.

Народи розвинутих країн несуть відповідальність за країни, що розвиваються. Зараз одна тільки сплата відсотків по боргах все більше віддаляє країни, що розвиваються, від економічної стабільності та незалежності. Це бездонна прірва, для бідних країн з якої їм не вибратися, якщо розвинені країни не зроблять якісь поступки щодо сплати боргів. Тому Індія закликає країни Великої сімки розглянути проблеми бідних країн, якщо вони не хочуть підірвати власний добробут.

ЗРАЗОК ВСТУПНОЇ ПРОМОВИ (2)

Делегація: Нідерланди

Нідерланди розуміють необхідність багатосторонніх зусиль для досягнення балансу в розвитку між різними державами світу. Однак Нідерланди також вважають, що будь-яка надія на досягнення прийнятного економічного балансу з точки зору глобальних стандартів життя повинна передбачати вирішення екологічних проблем. Повоєнна епоха понад усе піднесла ідею розвитку, не звертаючи уваги на стан навколишнього середовища. Покращання умов життя людини, як вважалося, мало стати результатом виділення величезних за обсягом фондів новим незалежним державам третього світу. Проте ми вже переконалися, що капіталовкладення і допомога не є автоматично запорукою розвитку. Ми також знаємо, що екологічні наслідки проектів розвитку повинні братися до уваги, бо інакше може бути знищена база ресурсів того суспільства, яке хоче будувати процвітаюче життя.

Нідерланди вітають недавні зміни у стратегії розвитку і закликають приділити більше уваги взаємопоєднанню планування розвитку і екологічної безпеки. Проекти розвитку повинні мати безпосередній позитивний вплив на стан світового довкілля. Ті уроки про довкілля і розвиток, які засвоїли індустріальні держави, треба передати країнам, що розвиваються. Екологічні загрози, пов'язані з індустріалізацією, повинні бути враховані під час створення планів розвитку. Ось чому Нідерланди твердо обстоюють ідею того, що об'єкти допомоги та інвестицій повинні визначатися на місцевому рівні, де традиційні знання про довкілля можуть відігравати значну роль у процесі модернізації.

Виголошення виступу. Зазвичай кожна промова повинна починатися офіційним привітанням, а саме "Пане президенте, шановні делегати..." і закінчуватися фразою "Дякую, пане президенте". Делегати мають уникати надто довгих вступів і закінчень, оскільки їм відводиться лише одна хвилина, і Асамблея скоро почне позіхати, знудьгована довгими, вишуканими вступними фразами.

На прикладі попередніх зразків виступів можна зрозуміти, що виступ має бути змістовним і звучати схвильовано. Учасники конференції реагуватимуть на такий виступ, що одночасно є інформативним і емоційним. Основна мета вступного виступу полягає в тому, що він дає можливість делегаціям висловити те, що вони вважають важливим для світової спільноти.

Проект резолюції

Резолюція складається з одного, досить довгого, але тим не менше цілісного речення, розділеного на пункти і підпункти. Як зазначалося раніше, належним чином підготована політична заява стане основою для проекту резолюції. Оскільки у делегатів обмаль часу на конференції, а документи треба вивчати уважно, проект резолюції не повинен бути довшим, ніж дві сторінки. Остаточний варіант може бути збільшений в результаті внесення змін.

Формат. Проект резолюції повинен бути надрукований у форматі, що відповідає офіційним вимогам, з нумерацією кожного рядка. Приклади проектів резолюцій подаються, у додатку до посібника. їх можна використовувати як моделі форми і структури проекту резолюції. Інші приклади резолюцій можна знайти у звітах попередніх конференцій МООН. Слухачам слід нагадати, що резолюції у звітах є остаточним результатом, отриманим після кількох місяців підготовки і багатьох днів лобіювання та обговорень, тому вони не можуть бути зразками для проектів резолюцій.

Вступні і нормоустановчі статті. Резолюції повинні ділитися на вступні і нормоустановчі розділи. При підготовці резолюції краще почати з викладу нормоустановчих статей. Як тільки ви вирішили, до яких дій повинна вдатися ООН, чи якого погляду повинна дотримуватися ця організація, ви можете повернутися до вступу. Він повинен складатися з викладу проблеми, аргументів і обґрунтування закликів, що містяться в нормоустановчих статтях. Важливо передбачити, щоб нормоустановчі статті ґрунтувалися тільки на тих висловленнях і тих закликах до дій, інформації та аргументах, які наявні у вступі.

Формулювання. Оскільки питання запозичуються зі справжнього порядку денного ООН і оскільки багато тем обговорювалися уже багато років не тільки в ООН, але й в МООН, делегати можуть використати резолюції ООН не тільки як джерело інформації, але й як джерело запозичення статей і фраз, тому що вони чітко і точно формулюють їхню політику. Люди, для яких англійська не є рідною, часто стикаються з проблемою пошуку власних фраз на заміну тих, що містяться в документах англомовних авторів. Хоча загалом немає нічого поганого у запозиченні фраз із попередніх документів, делегати повинні остерігатися сліпого копіювання цілих розділів резолюцій без глибокого розуміння того, що в них написано, не перевіривши зміст на точність викладу.

Написання власного проекту резолюції має свої очевидні переваги. Вам буде набагато легше захищати і обговорювати ідеї, висловлені вашими власними словами або мовою, зрозумілою для інших делегатів. Будь-які нечіткі висловлювання чи неточності, можливо, будуть скориговані під час лобіювання чи процесу об'єднання текстів.

Вступні фрази

Визнаючи
Сподівається

Із вдячністю відзначаючи

Підтверджуючи

Висловлює своє схвалення

Зі схваленням відзначаючи

Стривожений тим, що

Висловлює своє задоволення

Відзначаючи з глибокою тривогою

Схвалює
Виконуючи

З жалем відзначаючи

Свідомий того, що

Вкрай стривожений

Із задоволенням відзначаючи

Переконаний

Повною мірою усвідомлює

Дотримуючись
Проголошує

Якнайглибше переконаний

Вказуючи на
Пам'ятаючи про

З усією глибиною засуджує

Підтверджуючи
Впевнений

З новою силою закликає

Усвідомлюючи
Вітаючи
Керуючись
Ще раз нагадуючи
Маючи намір
Ухваливши
Визнаючи

Глибоко занепокоєний

Розглянувши
Звертаючись

Глибоко свідомий того, що

Ще глибше розглянувши

Нагадуючи

Глибоко стурбований

Звергаючи пильну увагу

Прагнучи
Глибоко шкодує
Проаналізувавши
Беручи до уваги

Вважаючи негідним

Проаналізувавши
Враховуючи
Прагне
Одержавши

Звертаючи увагу на

Підкреслює

Звороти для оформлення нормоустановчих статей

Погоджується

Висловлює свою високу оцінку

Висловлює жаль
Підтверджує
Висловлює надію
Вимагає
Схвалює
Ще глибше вітає

Сповнений рішучості

Запитує

Ще більш переконано заявляє

Прагне
Санкціонує

Ще більш наполегливо радить

Ще переконаніше підтверджує

Закликає

Ще з більшою силою вимагає

Ще глибше засуджує

Засуджує

Сповнений ще більшої рішучості

Ще переконливіше закликає

І тому заявляє
Сподівається
Радить
Вважає негідним
Вітає
Підтримує
Вказує на
Проголошує
Вірить
Підтримує
Пропонує
Передає
Радить
Закликає

Особливу увагу зверніть на назву документа – вона повинна бути на кожній сторінці, кожна з яких має бути пронумерована:

ЗІБРАННЯ: назва зібрання, а в разі потреби — й підкомісії
ПИТАННЯ: питання, про яке йдеться в резолюції
Предмет резолюції, тобто назва зібрання великими літерами, з комою після них. Окрім того, зверніть увагу на таке:

1. Вступне слово чи формулювання кожної статті підкреслюється.

2. Між усіма статтями робиться пробіл.

3. Рядки тексту пронумеровані.

4. Кожна нормоустановча стаття пронумерована.

5. Підстатті позначено літерами — а, b, с тощо.

6. Акроніми та абревіатури подаються повністю, коли вони зазначаються в резолюції вперше.

7. Назви навчальних закладів у резолюції не вказуються.

Модель ООН: Програма та методичні рекомендації до спецкурсу / Кобзар Л.А., Стаценко Н.В, Рева Г.О. – К., 2004. – 78 с.

Права, обов’язки та можливості Генерального секретаря :

Генеральний секретар зобов’язаний слідкувати за дотриманням регламенту на засіданнях працюючих комітетів, фіксувати та виправляти порушення Голів комітетів та делегатів. У його повноваження входить організація та проведення церемоній відкриття за закриття Конференції.

Права, обов’язки та можливості Голови комітету

Голова комітету – керівник та координатор роботи колективу, об’єднаного однією метою за завданням роботи на конференції.

Голова комітету має своїм обов’язком:

  1. Організація та забезпечення роботи закріпленого за ним комітету.

  2. Організація дискусій, обговорень, виступів членів групи

  3. Контроль над процесом проведення обговорень

  4. Запобігання порушень правил Регламенту

  5. Голова комітету є гарантом забезпеченням рівних прав кожного делегата при роботі в комітеті

  6. Однаково ставитися до всіх делегатів, поважати думку та права кожного

Голова комітету має право:

2.1 У будь-який момент зупинити доповідь делегата та посадити його на місце

2.2 Припинити будь-яку суперечку , дискусію обговорення

Обов’язки делегатів:

Кожен делегат має своїм обов’язком:

3.1 Постійно дотримуватися рішень головуючого

3.2 Виступати лише після надання йому слова

3.3 Виступати стоячи

3.4 Припиняти виступ на вимогу головуючого

3.5 Увесь час бути ввічливим

3.6 Утримуватися від вживання образливих або брутальних висловлювань

Статут Конференції ООН

Делегації повинні постійно діяти з дотриманням статей та принципів Статуту ООН за Загальною декларацією прав людини.

ОЦІНОЧНИЙ ЛИСТ НЕЗАЛЕЖНОГО ЕКСПЕРТА

(за 5-бальною шкалою)

Категорії та критерії оцінювання

Виступ посла (глибина, змістовність, логічність, мова, зовнішній вигляд, темпоритміка)

Презентація країни (дотримання регламенту, використання технічних засобів, декорування, змістовність, наочність)

Робота представника комітету (дотримання регламенту, чіткість аргуменації позиції, дотримання правил дискутування, залучення до дискусії інших, сутнісні зауваження, формулювання протиріч в аналізі)

Кращий спікер

Оцінка резолюцій (внесок країни в опрацювання резолюції – наскільки ідеї, шляхи рішення проблеми, запропоновані країною, вплинули на кінцевий варіант резолюції)

Конкурс знавців історії й діяльності ООН

Команда – переможець (за сумою балів)

17 січня 2015 р.

Конференція «Модель ООН. Україна»

Тема: «Єднаймося заради дітей»

9.00 – 10.00

Актова зала

Урочисте відкриття конференції

 • Виступ генерального секретаря ООН

 • Проголошення вступних промов послами делегацій

 • Презентації країн

10.00 – 12.30

Кабінети 9-11 класів

Робота комітетів, опрацювання резолюцій, експертне оцінювання.

12.30 – 12.45

Кабінет музики

Вікторина (відбірковий тур)

12.45-13.00

Актова зала

Вікторина (фінал)

13.00

Актова зала

Пленарне засідання Генеральної асамблеї.

 • Прийняття резолюцій.

 • Урочисте закриття конференції.

 • Підбиття підсумків, нагородження переможців

ПРИВІТАЛЬНЕ СЛОВО

КООРДИНАТОРА КОНФЕРЕНЦІЇ

Шановні делегати й гості!

Ми живемо в світі, повному нерівності, нестабільності, недоречного суперництва й екологічних проблем ... Саме тому я хочу акцентувати вашу увагу на особливому вкладі ООН у розвиток майбутнього світу, справедливості, свободи і благополуччя.

Уже 13 років поспіль найкращі представники молодого покоління України збираються разом і спільними зусиллями створюють нашу конференцію, яка залучає учасників до обговорення світової політики і є однією з найбільш реалістичних платформ для вирішення актуальних та глобальних питань, що стоять на порядку денному. Дев’ять років беруть участь у цьому процесі старшокласники гімназії. Дуже хотілося б, щоб ця традиція продовжувалася й надалі, і щоб коло нашого зібрання постійно розширювалося.

Цьогорічна конференція присвячена 25 ювілею Конвенції про права дитини. Дитячий Фонд Організації Об'єднаних Націй­ – ЮНІСЕФ - керується Конвенцією про права дитини і прагне до того, щоб ці права стали непорушними етичними принципами та міжнародними стандартами поведінки по відношенню до дітей. ЮНІСЕФ наголошує, що виживання, захист і розвиток дітей є універсальними вимогами розвитку і невід'ємною частиною прогресу людського суспільства.

«Модель ООН. Україна. Каховка» - це прекрасний шанс навчитися переконувати опонента в своїй думці, відточити ораторські здібності і відчути себе представником іншої держави. Це емоції та яскраві враження для всіх учасників, тому що всі ми - одна команда. Це наш світ, тому зробімо його кращим спільними зусиллями!

ПРОМОВА ПОСЛА БЕЛЬГІЇ

Dear ladies and gentlemen!

School education in Belgium is declared to be the best in the world. It provides students with knowledge enough for universities. Therefore the main principles of state politics concerning the consolidation for the sake of children are as follows:

School devision into secondary comprehensive schools, subsidized schools, catholic schools, high price private schools and special boarding-schools for disabled children;

Universities division according to language features;

The excistence of Ombudsmen, the aim of which is to give recommendations as for the changes in politics, education and information of the society to implement of the Convention on the Rights of the Child;

Relying upon the main regulations of present politics the Kingdom Belgium appeals to all countries:

To facilitate the realisation of the Convention on the Rights of the Child;

To protect the rights of the children;

To assist the children whose rights are not observed

Belgium is full of hope to evoke great interest of the public in the whole world as for the Convention on the Rights of the Child.

Відзначаючи, що ООН в одній зі своїх доповідей визнала Бельгійську систему освіти «кращою в світі», де діти отримують запас знань, достатніх для продовження освіти у вищому навчальному закладі, основними принципами державної політики Бельгії у питанні єднання заради дітей є :

Поділ шкіл на категорії загальнодоступні школи субсидовані державою, католицькі школи, дорогі приватні школи і школи-пансіони для дітей з особливими вимогами.

Поділ університетів за мовною ознакою, існування Омбудсмена, головною функцією якого є розгляд справ дітей ,надання рекомендації про зміни політиці з метою вирішення проблем ,що виникають, навчання та інформування суспільства про правозахисні інституції у справах дітей ,а також реалізації Конвенції ООН про права дитини

Посилаючись на основні положення нинішньої політики, Королівство Бельгія закликає усі країни :

 • сприяти реалізації Конвенції ООН про права дитини ;

 • підвищувати поінформованість дітей та громади міста про їхні права;

 • моніторинг стану дотримання прав дітей

 • вирішення питань захисту прав дітей, визнати пріоритетними надання допомоги дітям, права яких порушені ,через органи влади та правоохоронні органи .

Бельгія сподівається за допомогою своєї діяльності в цьому напрямку збільшити інтерес громадськості у всьому світі до реалізації Конвенції ООН про права дітей .

ПРОМОВА ПОСЛА ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ

Dear delegates!

Great Britain is fully aware of the importance of improving the status among children in social and legal spheres and deeply condemns all violations of any possible standards in relation to minors. Taking note with regret that a number of the world community has priority vision of nations and global society of children, United Kingdom believes that by adopting a joint action plan on social and legal protection and improvement of the living conditions of minors, the international community will make an important step towards peace and prosperity,

UK leads the field of social and legal support of children. With a strong basis for further modernization of the conditions of children in society and the world, United Kingdom stresses that only through the joint efforts of the international community it will be possible to resolve important issues in the field of minor's necessary grounds for development. Once again reminding the world community faces challenges of absence of favorable conditions for children in a number of UN member states, the United Kingdom with a bang calls upon the international community to act together.

Шановні делегати!

Велика Британія повною мірою усвідомлює важливість покращення положенням дітей у соціальних та правових сферах та з усією глибиною засуджує порушення будь-яких можливих норм по-в/дношенню до неповнолітніх. З жалем відзначаючи те, що низка країн світової спільноти не має пріоритетним бачення майбутнього націй та глобального суспільства в цілому за дітьми, Сполучене Королівство переконане, що ухваливши план спільних дій щодо соціального та юридичного захисту та покращення умов життя неповнолітніх, світова спільнота зробить важливий крок на шляху до миру та процвітання,

Великобританія є провідною країною у сфері соціально-правового забезпечення дітей. Маючи потужне підґрунтя для подальшої модернізації умов розвитку дітей у суспільстві та світі в цілому, Сполучене Королівство наголошує, що лише завдяки спільним зусиллям світової спільноти стане можливим вирішення важливих питань у сфері забезпечення неповнолітніх необхідною базою для розвитку. Ще раз нагадуючи, що світова спільнота стикається з проблемами відсутності сприятливих умов для життя дітей у низці країн-членів ООН, Велика Британія з новою силою закликає світове співтовариство до спільних дій.

ПРОМОВА ПОСЛА ІСПАНІЇ

Dear delegates!

Spain deeply aware that the current generation of education is one of the most important factors of development. The cultural development of young people plays a very important role in the existence of the child in society. Spain is aware of how important it is to instill a healthy lifestyle ideology younger generation. Spain is actively struggle with substance abuse in adolescents. According to the Spanish Constitution children are fully protected in all areas of life according to the conventions of the European Union. We can'conf idently say that it is children in Spain as the most honorable citizens of the country. Spain calls for more attention to be paid to the education of the younger generation and believes that the efforts of all of these problems can be solved.

Шановні делегати!

Іспанія глибоко усвідомлює, що виховання сучасного покоління є одним з найголовніших факторів розвитку держави. Культурний розвиток молоді відіграє дуже важливу роль у існуванні дитини в соціумі. Іспанія усвідомлює, як важливо прищепити ідеологію здорового способу життя підростаючому поколінню. Іспанією ведеться активна боротьба зі шкідливими звичками у підлітків. Згідно з Конституцією Іспанії діти повністю захищені у всіх сферах життя відповідно до конвенцій Європейського Союзу. Можна з впевненістю говорити про те, що саме дітей в Іспанії вважають найбільш почесними громадянами країни. Іспанія закликає приділяти більше уваги вихованню підростаючого покоління і вірить, що зусиллями всіх країн дані проблеми можуть бути вирішені. Дякую за увагу.

ПРОМОВА ПОСЛА США

The United States of America realize the necessity for all the nations to unite for the sake of children around the world. It is obvious that without proper education, suitable environment and healthcare children cannot fulfil themselves in any spheres of life. We have attended this session to find out the safest and quickest ways of improving children's lives by making some changes to the Conventions created to enhance standards of human life. The USA is the world leader in living standard. Even though the country faces some problems connected with children's safety. According to the research children's living standards are declining much faster in comparison with living standards of adults. We are confident that today's conference can help us find solutions to the global problems. Thank you for your attention!

США розуміє необхідність єднання людей всіх націй заради дітей по всьому світі. Очевидно що без належної освіти підходящої атмосфери спілкування та належної медицини дитина не зможе само реалізувати себе в будь-якій сфері життя. Ми всі пришли на що конференцію аби знайти найбезпечніший та найшвидший шлях для покращення дитячого життя внесенням деяких змін до конвенцій створених для покращення рівня життя. США є світовим лідером по рівню життя. Хоча політика країн має деякі проблеми у розумінні дитячого питання. Відносно до дослідження кількість дітей відносно дорослих швидко зменшується з року врік. Ми впевнені що сьогоднішня конференція може допомогти знайти рішення до глобальних проблем людства. Дякую за увагу!

ПРОМОВА ПОСЛА ЯПОНІЇ

Dear President and the delegates!

Japan is deeply aware of the importance of uniting of all the countries for the sake of the happy future of all the children. Japan also considers that it is impossible to achieve that without solving some problems in different spheres of life of modern children.

For example, improving wellbeing of the children in towns and cities by building new schools, developing educative centres and universities. Japan is sure that it is necessary to increase the level of law protection of underage children through introduction of national strategies of protection of children from violence. It is also important to take care of the health of the future generation organizing new perspective organizations and funds for healthy way of life. It is important to give state assistance to families with children providing them with dwellings and financial support.

Japan strongly believes in the necessity of integrating efforts of the world community in general and is ready to unite for the benefit of the children!

Пане президенте, шановні делегати!

Японія глибоко усвідомлює важливість проблеми об'єднання країн усього світу заради щасливого майбутнього дітей. Японія також вважає, що цього неможливо досягти без вирішення декількох проблем у різних сферах життя сучасних дітей.

Наприклад поліпшити виховання дітей у містах будуванням нових шкіл, розвиваючих центрів та вищих навчальних закладів. Японія впевнена, що потрібно підвищити рівень правової захищеності неповнолітніх шляхом впровадження національних стратегій захисту дітей від насильства. Також потрібно турбуватися про здоров'я наступного покоління, створюючи нові перспективні організації та фонди за здоровий образ життя. Необхідно надавати державну допомогу сім'ям з дітьми, забезпечуючи їх житлом та фінансовою допомогою. Японія вважає за потрібним інтегрувати зусилля світового співтовариства в цілому та готова об'єднатися заради дітей!

Велика Британія

Презентація країни

Під гімн виходить «Англія». За нею – всі інші.

Англія: Доброго дня! Я – Англія, як ви здогадалися, я - найважливіша у Великобританії. Так, так. Аплодисменти, у мою честь. (запис аплодисментів) Всім відомо про мою міць та велич. Усі заздрять мені.

Шотландія: Ой, ну ви подивіться на це. Ну і що це ти таке базікаєш? Про яку таку міць та велич ти говориш? А-ха-ха. Адже це я - Шотландія, найбільш значуща та сильна країна у Великій Британії

Уельс: Ха-ха-ха. Припиніть глузувати та вводити публіку в оману. Ну що, взагалі, може знати про стиль країна, у якій більшість чоловічого населення ходить у спідниці в клітинку? Ось хто з нас найбільш величний, так це я - Уельс! Ви тільки погляньте на мою історичну спадщину. Мій замок Карнарвон цілком гідний того, щоб про нього говорили не інакше як з приставкою «най». Це найбільший, найдревніший, і один з найцінніших замків усієї Великобританії.

Англія: Ви мене завжди соромите. Малеча, знайте своє місце! Нікчемніша та безглуздіша за вас тільки Північна Ірландія. Не те, що я! Ви тільки уявіть, 54% усієї площі ВБ! Тільки вслухайтесь у цю цифру.

Ірландія; (виходить, ридаючи)

Ш.: Ну і чого ти нюні розвела?

І.: Я найменша та найслабша. (Ридає) Мене ніхто не любить та не цінує.

У: Кожен із нас - невід'ємна частина Великої Британії. Не бери все так близько до серця, кожен із нас має свої недоліки.

А.: Уельс, ти звісно правий, але я усе ж таки не маю недоліків.

У. : Та-а-ак, звісно (з сарказмом)

Ш. : Англіє, а як ти можеш пояснити той факт, що увесь колорит твоєї кухні можна виразити однією фразою: «Вівсянка, сер»?

І. : (витирає сльози) Так, так. А ще у тебе постійний смог. Через таке брудне повітря Біг-Бен можна знайти лише за звуком!

У: І то, від ваших дощів він скоро розмокне.

Всі: азазазазаБугога.

А. : Перш ніж критикувати мене, гляньте на себе! Шотландіє, слідкуй за своїм кілтом, бо зараз подує вітерець і сумочка тобі не допоможе. А ти, Уельс! Адже твоя мова - валійська, А чи знаєш ти як це буде в перекладі? А я тобі скажу: «нести нісенітницю»! А тепер стих!

І. : Що це за суржик?

А. : А це, мила моя, не суржик. Це дієслово! (Повертається до Уельсу) Уельс, сів та стих! І ви заодно з ним.

Всі: Та як ти смієш, як ти можеш!!!

Чути бій годинника

Ш: Пора пити чай!

Всі вгамовуються, дістають чашки, та починають мовчки пити. Раптом дзвонить телефон. (Бітлз)

У.: Оу, вибачте (вимикає телефон) Зателефоную пізніше.

І.: Ммм, «Бітлз»... Гарна група. А ви не пам'ятаєте чиї вони саме? Мої, чи твої, Шотландіє.

Ш: Я... Я не знаю. Вони і не твої, і не мої. Адже Бітлз – це представники британської музики.

А: Саме так. Не можна їх ділити. Вони вихідці з Великої Британії. Та й не лише вони. У нас багато талановитих людей, котрими можна пишатись.

У: Наприклад, режисер Чарлі Чаплін, або дитячий письменник Редьярд Кіплінг.

Ш: А ше Джон Толкін та Джоан Роулінг

І: Знаєте, ... Навіть незважаючи на те, що ми маємо багато відмінностей, ми усе ж таки - одне ціле.

А: Ви праві. Давайте від тепер намагатись уникати конфліктів.

У: Дійсно, давайте думати про майбутнє та дружно крокувати уперед.

Усі: Єднаймося заради дітей!

Іспанія

(візитна картка країни)

Українська родина збирається в подорож за кордон, у сонячну Іспанію.

(Пісня «Дороги»). Їх зустрічає екскурсовод:

Екскурсовод: Проходьте, проходьте, дорогі туристи, раді вас бачити в нашій країні. Вибачте, але про визначні пам'ятки буду вам розповідати я, інші відпочивають після новорічних свят.

Іспанія ... країна-свято! Іспанці - народ войовничий, талановитий, гордий ... Щорічний Фестиваль Маврів і Християн, кориди нагадують нам про боротьбу Реконкісти за звільнення Іспанії. Ви хотіли б побувати на кориді?

Тато, мама: - Так. Звичайно ..

Екскурсовод: Я так і знав. Ось тому й підготувався заздалегідь. (дістає маску бика і червону тканину)

Звучить «Корида» (дружина ганяється за чоловіком, як за биком)

 Екскурсовод: Все - все, вистачить. Захопилися, удома продовжите, а ми рухаємося далі.

- Іспанська - дуже гарна мова, звучна, музична і в той же час енергійна, схожа на мелодію гірського джерела. Недарма ця мова - друга за поширеністю у всьому світі.

І тільки в Іспанії могло народитися свято співдружності іспаномовних народів - Іспанідада! І незмінний герой цього дня - іспанець Колумб, що відкрив землі, на яких тепер живе близько трьохсот мільйонів людей різних націй, які говорять однією мовою!

Екскурсовод: Знайомимося з Колумбом, де ще доведеться побачитися з такою людиною (подає костюм Колумба, Колумб іде до Королеви і віддає їй карту, і фотоапарат) - фото для нащадків на пам'ять про Іспанію)

Звучить Гімн Іспанії

Екскурсовод: А чи знаєте ви ще якусь країну, у якій ДЕНЬ КНИГИ - офіційний національне свято? Тут, в Іспанії, на батьківщині Веласкеса, Сервантеса, Лорки, тут, у країні, де кожен - сам поет чи співак, глибоко розуміють і цінують мистецтво. І очолює святкову ходу в цей день звичайно найвідоміший у світі символ лицарської відваги, вірності, щирості і простодушності ... Дон Кіхот! І його вірний зброєносець Санчо Панса (витягає костюми і спис)

Діалог:

  - Сеньйор! Що ж нам робити, сеньйор ?!

  - Що робити ?! Надавати допомогу і заступництво слабким і беззахисним, а особливо дітям! А щоб вступити в бій, можна і не мати лицарського звання!

Звучить «Дон Кіхот»

 Екскурсовод: «Життя - Батьківщині, Честь - нікому!» Для іспанця це не порожні слова. Не дивлячись на важкий гніт диктатора Франка, іспанці все одно шукали можливості розважитися! Єдиний дозволений в ті часи карнавал- це Карамельна битва. У це свято Іспанці з величезним задоволенням демонструють народні костюми .. і .. обсипають один одного карамельками. Це свято дуже люблять діти, а діти - це ж квіти життя (дитина, ти зі мною згодна?)

Дитина: Так

Екскурсовод: Ух ти мій хороший, на тобі карамельку. Тато, мама, а ми йдемо на Карамельний свято, ось ваші костюми

Звучить «Карамельний танець»

Екскурсовод: А хтось же найвідоміша жінка Іспанії? Так, Кармен! Іспанці обожнюють жінку. Усі пісні, усі подвиги, усі свята - для неї і заради неї! День закоханих тут - не формальність. Це свято має свого героя --- Святого Георгія, який бився з драконом, щоб звільнити прекрасну дівчину. З крапель драконової крові і виросли троянди, які отримують всі прекрасні дівчата в цей день (дає татові букетик троянд, тато дарує їх мамі)

Звучить «Кармен»

Екскурсовод: От і все, наша екскурсія підійшла до кінця, дякую за увагу, думаю, вам сподобалося у нас, у Сонячній Іспанії! Приїжджайте до нас ще! Аста ла віста!

ВІЗИТНА КАРТКА ДЕЛЕГАЦІЇ США

Аташе: Прошу проходити на першу й останню єдину лекцію великого і непереможного предводителя військ Півдня й Півночі великої Америки.
Грант: Доброго дня я сер Вільям Грант. І сьогодні я проведу лекцію на тему нашої батьківщини. У вас є запитання?

Анна: Сер, а на яку тему?

Грант: Якщо ви думаєте, що це чергова розповідь про громадянську війну, ви помиляєтесь. Давайте уявимо, що ми перенеслися в наступну епоху, або навіть ще далі!

Кейт: Сер, а можете сказати орієнтовну дату?

Грант: Ну, давайте почнемо з 21 століття… Я думаю, саме з нього, а потім продовжимо. Я, як великий полководець і географ, можу сказати, що пройдуть докорінні зміни, а які саме, слухайте.

Аташе: Ми припускаємо, що населення Америки до 21 століття буде близько 320 млн. осіб. Наша Конституція, прийнята що до мого народження, так і залишиться незміною віками. По забезпеченості нашої країни фінансовими ресурсами: ми посядемо передові місця в світі. Думаю, перше за купівлеспроможністю населення та ВВП. Ми не знаємо що це, але в майбутньому від цього значення залежатиме добробут країни. Юридично офіційної мови не буде, але де-факто буде англійська власного зразка. Також через стрімкий розвиток науки та техніки на наших теренах працюватиме багато науковців. Ми передбачаємо, що 45% лауреатів всіх можливих премій будуть американці, 80% відсотків всіх наукових розробок складуть наші проекти. Також серб з нашим громадянством, найбільший геній 19 століття буде призваний Богом, аби прославити нашу велику землю. Нам будуть послані великі письменники, які уславлять Америку. Нашою національною валютою буде долар - одна з валют, навколо якої буде крутитися світова економіка. Символами американської культури будуть: яблучний пиріг, бейсбол,американський прапор. Сер, це все що вдалось вибити з Жуля Верна. А і ще він казав про якийся космос і про те, що ми перші висадимося на Місяць.

Грант: Що ж, я думаю, що для першого разу досить. Можливо у вас є якісь запитання?

Анна: Невже ви справді в це вірите?

Грант: Я б не вірив, але завтра за данимм шановного Верна я маю стати вісімнадцятим президентом США і мене надрукають на 50- доларовій купюрі як великого полководця.

Кейт: А наші міста? Що з ними буде?

Грант: Хороше питання. Вашингтон буде столицею, але лише по принципу; такі міста, як Нью-Йорк, Лос-Анжелес, Чикаго розростуться і будуть перлинами нашої величної країни. Я думаю, досить! Час їсти яблучний пиріг.

А перед ним – танець!

ПРАВИЛА РОБОТИ В КОМІТЕТІ (КОМІСІЇ)

Наголошуємо, що:

 • 3 початку роботи називати себе потрібно як делегата тієї країни, яку представляє ваша команда.

 • Стиль одягу - діловий.

 • Не можна запізнюватись.

 • Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном віл час засідання.

Правила спілкування в комітеті (комісії)

 • Виступати лише після надання слова та припиняти виступ на вимогу голови комітету (комісії).

 • Виступати стоячи

 • Всі виступи розпочинаються словами. «Пане (і) голово, пані та панове - учасники цього зібрання...»

 • Звертаючись до інших промовців, слід називати їх на зразок «Делегат Японії вважає...», а не «Ви вважаєте..,»

 • Під час висловлювання говорити чітко, по суті справи, наводячи приклади і пояснюючи свої думки.

 • Говорити по черзі. а не всі одночасно.

 • Уточнювальні питання ставити після того, як промовець закінчить виступ.
  Недопустима некоректна поведінка.

 • Не галасувати, не створювати шуму.

 • Рекомендувати заходи мирного залагоджування будь-якої ситуації, яга могла б порушити дружні стосунки між націями.

 • Намагатимемося дійти спільної думки.

ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА

Делегація: США

Комісія: З охорони здоров’я

Проблема: Формування у підростаючого покоління ідеології здорового способу життя.

Шановні делегати! США переконані, що співпраця країн – членів ООН необхідна для забезпечення людства трудовими ресурсами, а саме забезпечення висококваліфікованих, високооплачуваних потенційно перспективних та необхідних кадрів. Тому ООН наголошує на необхідності впровадження нових (альтернативних) та перевірених віками способів формування у підростаючого покоління ідеології здорового способу життя. Причини цього – значне скорочення населення дитячого віку, зумовлене демографічним вибухом у другій половині 20 століття, яке, у свою чергу, повело за собою сильну пост-індустріалізацію та зменшення народжуваності на початку 21 століття, а також станом довкілля, зумовленим техногенними аваріями останніх 30 років. Головною проблемою США вважає негативний вплив дорослих на дітей, а також старших дітей на молодших. Вплив полягає у порушенні більшості норм моралі та навіть законодавства країн, у яких вони живуть.

Ми акцентуємо увагу на тому, що в США приділяється багато уваги й турботи дітям. Згідно з доповненням Конвенції ООН (?) 1978 року від 12 квітня 1987 року, безкоштовне харчування отримують діти в таких країнах як США, Британія, Німеччина, Швейцарія, Бельгія, Люксембург. Програма включає у себе 3 прийняття їжі в день, а саме гарячу страву, другу страву та напій (приблизно 200 мл), енергетична цінність якого приблизно 84 кілокалорії. В цілому енергетична цінність складає приблизно 3000 кілокалорій в день, що є денною нормою. Ця програма допомагає всім дітям до 17 років у США та до 19 у всіх інших країнах - учасниках даної програми.

На основі цієї програми були розробленні доповнення, які стали частиною програми по залученню дітей різного віку до здорового способу життя. Адже, як роблять висновок вчені, здоров’я це не тільки спорт, а і спеціальна посилена дієта, строгий режим дня та найголовніше - бажання бути здоровим. Тому з раннього віку дітей вчать любити життя та вважати його головною цінністю. На основі аналізів поведінки різних груп людей було доведено, що дотримання режиму залежить від бажання. Тому зважаючи на все вищезазначене, ми пропонуємо:

1. Ввести заборону на продаж та розповсюдження комп’ютерних ігор у зв’язку зі зменшення уваги, яка приділяється дітьми їхнім родичам друзям та потрапляння дитини у віртуальну пастку, яка, наче сипучі піски, всмоктує дитини і зомбує її.

2. Залучення дітей до вищевказаних програм (Конвенцій від 1978 яка повела за собою програми по оздоровленню дітей), використовуючи фінанси ЮНІДО.

3. Право спортивних секцій та приватних гуртків на спеціальну сертифікацію, яка поведе за собою безкоштовне рекламування та пільги, пов’язані з проїздом у громадському транспорті.

4. Проведення благодійних змагань, в основному забігів, для збору коштів для розширення зон впливу людей, що провели даний забіг або альтернативний збір коштів для тяжкохворих.

5. Введення спеціальних премій за просування здорового способу життя та здорового харчування.

6. Проводити пояснювальну роботу в школа на тему ціни життя та впливу спорту на людину.

7. Проведення «Чистих Четвергів» та «Суботників» з метою залучення молоді до справ країн, в яких вони живуть, звідси - спроба збільшити довіру до влади та стійкої життєвої позиції.

В мене все, дякую за увагу

ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА

Делегація: Японія;

Комітет: соціальних, гуманітарних питань

Проблема: Підвищення ефективності державної допомоги родинам з дітьми з метою попередження сирітства


Пані Голово! Пані та панове делегати!

Незважаючи на те, що Японія є однією з найбільш економічно розвинених країн світу, проблема сирітства там теж присутня. Японія глибоко усвідомлює, наскільки важливе вирішення проблеми соціального сирітства і робить все можливе щоб його позбутися. У 2012 році більше 80 тис. Чоловік було усиновлено в Японії - це один з найвищих показників у світі. Правда, 90% з них були 20 або 30-річними людьми. При цьому близько 36 тис. Дітей-сиріт живуть у притулках. У Японії сім'ї рідко позбавляють батьківських прав - тільки в крайніх випадках.

Основними причинами залишення дітей без батьківського піклування є:

- соціально-економічні, пов’язані із зубожінням сімей (безробіття обох або одного з батьків, жебрацтво батьків, тривала відсутність батьків, відсутність постійного житла, розлучення батьків);

- морально-етичні (асоціальний спосіб життя батьків, різні види залежності, примушення дітей до жебракування, злочинні діяння батьків, різноманітні форми насильства, спрямованого на дітей);

- психологічні (суб’єктивні) – раннє або позашлюбне материнство; дисфункційність сім’ї (неповна, новоутворена, багатодітна, сім’я інвалідів), нездорова емоційна атмосфера в сім’ї, конфліктність її членів;

- медичні – наявність хвороб у батьків, що унеможливлюють виконання батьківських обов’язків.

Японія повною мірою усвідомлює проблему сирітства і тому пропонує такі рішення:

1- повідомляти місцевий орган опіки та піклування про виникнення у прийомній сім'ї несприятливих умов для утримання, виховання і навчання прийомних дітей (орган опіки і піклування здійснює також контроль за умовами проживання прийомних дітей).

2 - залучення інших країн світу до вирішення цієї проблеми

3 Поселення в державні установи для дітей, позбавлених батьківської опіки (дитячі будинки, школи-інтернати)

4 - Відродження, розвиток і пропаганда кращих виховних традицій, заснованих на гуманізмі, любові і повазі до дитини.

Японія вірить, що зусиллями всіх країн дана проблема може бути вирішена

ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА

Делегація: Іспанія

Комітет: соціальних, гуманітарних питань

Проблема: Підвищення ефективності державної допомоги родинам з дітьми з метою попередження сирітства

Пані Голово! Пані та панове делегати!

Іспанія усвідомлює, наскільки важливе вирішення проблеми соціального сирітства. Іспанія повністю підтримує резолюцією 50/155 Генеральної Асамблеї ООН про права дитини. Держави світу повинні поважати і забезпечувати всі права, передбачені цією Конвенцією, за кожною дитиною, яка перебуває в межах їх юрисдикції, без будь-якої дискримінації незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров'я і народження дитини, її батьків чи законних опікунів або яких-небудь інших обставин.

Іспанія, як і інші країни світу, глибоко занепокоєна питанням про соціальне сирітство. Для будь-якого суспільства характерно, що із зниженням потенціалу загальнолюдських і духовних цінностей в ньому активно проявляється феномен розвитку сирітства – зростає кількість дітей, які залишилися без батьківського піклування. Ця риса ,нажаль, не обминула і Іспанію. Становище дітей, що втратили опіку біологічних батьків нині дуже складне. Як проблема національного значення, що потребує першочергового розв’язання. Має розглядатись питання поліпшення уморозвитку дітей, які вже опинились в скрутному становищі, а також запобігання поширенню цього явища в суспільстві.

У світі спостерігається стрімке збільшення кількості дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, що відбувається на фоні зменшення загальної чисельності дитячого населення. У деяких державах жінки народжують первістка майже в 31 рік (Іспанія, Італія, Данія). Одночасно росте число незареєстрованих шлюбів, сімей з одним батьком, дітей, народжених поза шлюбом. Однією з суттєвих причин зростання кількості дітей, позбавлених батьківського піклування, є зубожіння родин. Особливо це стосується сімей з дітьми: у 2006 році серед родин із двома дітьми 40% жили за межею бідності, із трьома дітьми і більше – 64%.

Згідно з результатами соціологічного опитування населення, найбільш суттєві причини зростання кількості дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в першу чергу пов’язані з внутрішньоособистісними процесами: зростанням алкоголізації у світі, низьким рівнем матеріального забезпечення сімей з дітьми, безвідповідальним ставленням батьків до виконання своїх обов’язків стосовно дітей, зловживання з боку батьків наркотичними засобами.
Ще одним фактором відмови батьків від виховання власних дітей є зниження рівня моральності населення, зниження традиційних цінностей сім'ї. Істотними визначаються також злочинна діяльність батьків, агресивна поведінка батьків, брутальне та жорстоке поводження з дітьми, що становить загрозу дитячому життю та здоров'ю, збільшення рівня смертності населення, психічні захворювання.

Щодо заходів, спрямованих на зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, можна визначити такі перспективні напрям державної політики: у першу чергу підвищення рівня матеріального забезпечення населення, що можливе за умов створення робочих місць та адекватного життєвим потребам розміру оплати праці; реалізація соціальних програм, спрямованих на матеріальну та соціальну підтримку сімей з дітьми, молодих сімей, неповних сімей; соціальна політика, спрямована на піднесення сімейних цінностей, формування культу сім’ї, виховання в батьків відповідальності за виконання батьківських обов’язків; боротьба з алкоголізацією та наркоманією – суттєвим причинами безвідповідального батьківства, поширення соціального сирітства. Іспанія вірить, що зусиллями всіх країн дана проблема може бути вирішена.

ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА

Делегація: Іспанія

Зібрання: Рада з прав людини

Проблема: Шляхи підвищення правової захищеності неповнолітніх

Пане Голово! Шановні делегати!

Іспанія вважає, що співпраця країн-членів ООН необхідна для вирішення проблеми захисту прав неповнолітніх. Закон про захист дітей та підлітків в Іспанії є одним з найпрогресивніших у світі. Він передбачає радикальні заходи відносно тих, хто порушує права дитини, застосовуючи насильство як форму виховання.

Через наявність у неповнолітнього певних вікових особливостей він не в змозі самостійно захистити свої права так само ефективно, як дорослий, що є головною причиною створення у світі спеціальних правових засобів по захисту дитини.

Правовий захист охоплює всі сфери життєдіяльності неповнолітнього: виховання, освіту, медичне обслуговування, трудову зайнятість, соціальне забезпечення, дозвілля та ін.

Відповідно до Конвенції ООН про права дитини, найбільш важливими стратегічними завданнями Іспанії та суспільства в сфері поліпшення становища дітей є максимально можливе в рамках наявних ресурсів збереження базових гарантій забезпечення життєдіяльності та розвитку дітей і мінімізація їхніх втрат у рівні життя; забезпечення безперешкодного доступу дітей до систем освіти та охорони здоров'я, розвиток різних форм матеріальної підтримки сімей з дітьми.

Закони забезпечують захист неповнолітніх від насилля і жорстокого поводження, від економічної і сексуальної експлуатації. Усі ці права визнаються більшістю країн світу. Однак на практиці відсутність у неповнолітніх політичних, соціальних і економічних можливостей робить їх незахищеними та вразливими. 

Таке положення в Іспанії існувало не завжди. До недавнього часу карали лише тих, хто систематично і дійсно жорстоко поводився з дітьми.

В Іспанії, за статистикою, 59% батьків застосовують ремінь і ляпаси регулярно, ще 20% - час від часу. Проведений на цю тему опитування громадської думки показало: більше половини іспанців вважають, що в справі виховання без покарань обійтися ніяк не можна. З подібною думкою не згодні, зокрема, іспанські соціалісти, які перебували при владі до недавнього часу. При них в 2007 році був прийнятий новий Закон про охорону дітей та ініційовано поява в Кримінальному кодексі 153-й статті, яка передбачає тюремне покарання за «фізичний або психологічний вплив» на неповнолітнього. за роки його дії новий закон про охорону дітей так і не привів до зникнення ляпасів в сім'ях. Справа в тому, що діти, систематично піддаються поводженню, як правило, бувають заляканими і не вирішуються поскаржитися кому-небудь на своє становище.

Враховуючи серйозні економічні, політичні, соціальні проблеми, які існують в країні, недоліком діяльності держави в сфері захисту прав неповнолітніх в Іспанії є надмірна увага до неповнолітніх, надто забагато честі для них. У результаті, випускники іспанських шкіл показують найнижчий рівень знань у порівнянні зі своїми однолітками з країн Євросоюзу. Подібний рівень загальних знань найчастіше не дозволяє їм отримати кваліфіковану робочу спеціальність і знайти роботу.

З метою вирішення проблеми Іспанія пропонує такі заходи:

а) лобіювання прийняття законів щодо прав неповнолітніх;

б) запровадити пропедевтичний курс правознавства в початковій школі;

в) проводити роз'яснювальну роботу для детального ознайомлення громадськості та офіційних органів з цими правами.

ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА

Делегація: Iспанiя

Комісія з питань культури

Проблема: Створення стриятливих умов для виховання дiтей у мiстах

Панi Голово! Панi та Панове делегати!

Іспанія глибоко усвiдомлює, наскiльки важливим є вирiшення проблеми виховання підростаючого покоління. Зовсім скоро саме на нинішню молодь ляже головна відповідальність за долі країн, тобто нинішня молодь буде визначати демографічний, економічний, науковий та соціокультурний розвиток своїх держав. Величезну роль в тому, чи зможе нинішнє покоління молоді прийняти від старшого покоління «тягар відповідальності», грає соціально - моральна позиція молоді – сукупність соціальних установок, морально – етичних принципів і ціннісних орієнтацій молодих людей. Сьогодні моральна, духовна дезорієнтація молодого покоління помітна неозброєним оком, це і є головною проблемою.

ООН звертає пильну увагу на проблему виховання молоді. Наприклад, у ст. 20 і 21 Конвенції про права дитини, прийнятої генеральною Асамблеєю ООН у 1989 р.

У нинішніх умовах функціонування іспанського суспільства дане питання, будучи багато в чому доленосним, представляється архіскладним , а рішення цієї проблеми здається в чомусь важкодосяжним, майже нереалістичним. Чому? Причин багато. Серед них: слабкість основних інститутів соціалізації та виховання - сім'ї та освіти, а також сучасні глобальні процеси індивідуалізації та ускладнення суспільства, що призводять до втрати соціальних установок і розмивання моральних принципів , що роблять мораль «текучою».

Для вирішення проблеми виховання молоді Іспанія пропонує:

- сприяти працевлаштуванню неповнолітніх, випускників навчальних закладів, молодих людей з обмеженими можливостями;

- зміцнювати і розширювати мережу додаткової освіти й виховання дітей, не зважаючи на чисельність населення міст (позашкільні заняття сприяють розвитку творчого потенціалу особистості, її естетичних, етичних смаків і цінностей)

- Надання всім дітям, особливо підліткам, можливостей для діяльної участі в житті їх громад (можливості активної участі в житті суспільства дітей - інвалідів, створення в державах систем і програм, що дозволяють їм отримувати освіту, професію, відвідувати громадські місця, брати участь у культурному та соціальному житті суспільства).

- Створювати умови для духовного, інтелектуального розвитку та змістовного дозвілля молоді (розвивати систему технічної та художньої творчості, відкривати гуртки, секції, літні спортивні табори, спеціальні пізнавальні туристичні маршрути для дітей. Все це має бути доступне кожній дитині, незалежно від місця проживання або матеріального стану сім'ї).

ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА

Делегація: Іспанія

Комітет з охорони здоров’я

Проблема: Формування у підростаючого покоління ідеології здорового способу життя.

Пані Голово! Пані та панове делегати!

Іспанія глибоко усвідомлює, наскільки важливо прищепити ідеологію здорового способу життя підростаючому поколінню. Іспанія схвалює 43-ю статтю Конституції своєї держави, яка стосується питання охорони здоров’я кожної людини від народження й до останнього дня життя і включає наступні пункти: визнається право на охорону здоров'я, до відання державних властей належить організація і керівництво громадської охорони здоров'я, за допомогою проведення профілактичних заходів, а також необхідних послуг і допомоги. Закон встановлює відповідні права та обов'язки, державна влада розвиває санітарну освіту, фізкультуру і спорт і сприяють також правильному використанню дозвілля. У 2002 році Генеральною Асамблеєю ООН була проведена спеціальна сесія, під час якої порушувалось питання важливості прав дітей та охорони їх здоров’я. Іспанія вважає, що права дитини в межах держави захищені відповідно з усіма конвенціями Європейського Союзу. Можна з абсолютною впевненістю говорити про те, що саме дітей в Іспанії вважають найбільш почесними громадянами країни. Слід підкреслити, що останнім часом Іспанія порушує проблему формування у дітей ідеології здорового способу життя в рамках проекту Activilandia, запропонований міністром з охорони здоров’я Ана Мато.

Activilandia - це віртуальний парк розваг, потрапляючи в який, діти в процесі гри отримують у вигляді музики, захоплюючого відео, анімації та іншого контенту масу корисної інформації: від порад по правильному і збалансованому харчуванню до рекомендацій, як провести активно вихідні всією сім'єю.

Іспанія глибоко стурбована проблемою шкідливих звичок у мешканців своєї держави, особливо у підлітків. Насамперед, за статистикою, в Іспанії від захворювань, викликаних нікотином, щорічно вмирають 50 тисяч осіб. Тому щоб запобігти появі такої шкідливої звички як куріння у наступних поколінь, з 2011 введена тотальна заборона на куріння у громадських місцях, причому їх власникам не дозволено навіть обладнати спеціальні ізольовані кімнати для курців.

Розвиток сучасних міжнародних відносин явно свідчить про те, що внутрішньодержавні відносини в галузі прав дитини і людини в цілому на охорону здоров'я стали безпосереднім об'єктом міжнародно-правового регулювання. Міжнародне законодавство з прав людини посилається на «найвищий досяжний рівень стану здоров'я», як об'єкт гарантованого права на охорону здоров'я.

Враховуючи свій досвід, Іспанія закликає до вирішення проблеми «Формування ідеології здорового способу життя у підростаючого покоління». Іспанія пропонує:

Проведення різноманітних соціальних акцій щодо заохочення дітей до здорового способу життя;

Звертати увагу батьків на дану проблему за допомогою ЗМІ;

Створити міжнародні молодіжні проекти на кшталт Activilandiї для дітей і юнацтва;

Залучати все більше батьків до занять спортом, тим самим даючи дітям правильний приклад наслідування;

Іспанія вірить, що зусиллями всіх країн дана проблема може бути вирішена.

ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА

Делегація: Японія

Зібрання: Комісія з питань культури

Проблема: Створення сприятливих умов для виховання дітей у містах

Японія глибоко усвідомлює важливість проблеми створення сприятливих умов для виховання дітей у містах не тільки для неї самої, а й для усіх інших країн світу. ООН визнає цю проблем і приділяє багато уваги її вирішенню. Так, 11 грудня 1946 року була створена спеціалізована структура ООН під назвою ЮНІСЕФ. Цей дитячий фонд є світовим лідером із захисту прав 6 дітей та залучає найширше коло тих, хто може і повинен подбати про виховання, розвиток, майбутнє нових поколінь, активно співпрацюючи з урядами, бізнесом, громадськими організаціями, лікарнями і навчальними закладами . пропонуючи перевірені та ефективні рішення.

Із задоволенням відзначаємо, що в Японії проблема розвитку і виховання дитини у містах вже вирішена і є неактуальною на сьогоднішній день. Оскільки японські вчені вважають, що починати розвивати дитину потрібно з народження, в усіх містах Японії працюють безліч розвиваючих гуртків для дітей. Також приділяється особлива увага освіті. Бюджетом виділяються значні кошти на навчальні заклади, використовуються інформаційні технології для вдосконалення якості освіти, наймаються лише кваліфіковані спеціалісти для викладання предметів (вчителі і. складання правильної о меню харчування (дієтолог) та підтримки як фізичного, так і психологічного здоров'я школярів (медсестра, психолог). У школі панує принцип «Працювати на межі своїх можливостей», який забезпечує бездоганні результати японських школярів в оволодінні основами наук. Також японських школярів вчать грати на 2 - 3 музичних інструментах, дають початкові навички образотворчого мистецтва. У японській школі, особливо в початковій, виконують повагу до батьків і старших, віру в друзів. І таке виховання залишає на психіці японця незгладимий слід.

Беручи до уваги успіхи у вирішенні цієї проблеми. Японія пропонує декілька способів створення сприятливих умов для виховання дітей у містах:

1) Навчальні заклади мають забезпеч)ваги доступну та якісну освіту, що відповідає вимогам суспільства, запитам особистості: посилювати виховний вплив на учнівську молодь за допомогою проведення різноманітних тренінгів. вікторин та відвідування театрів, концертів, музеїв з класом.

2) Потрібно створювати умови для навчання та виховання шляхом модернізування кожного навчального закладу до сучасних потреб.

3) Необхідно виділяти кошти на створення нових розвиваючих гуртків та центрів як для маленьких дітей віком від 1 до 6 років, так і для підлітків, і наймати лише працівників з високим рівнем кваліфікації.

4) Потрібно заохочувати дітей до активної громадської позиції, розвитку інтелектуальних здібностей і реалізації їх творчого потенціалу за допомогою

надання стипендії за перемоги у конкурсах і олімпіадах.

Японія вважає за потрібне інтегрувати зусилля світового співтовариства в цілому та на власному прикладі допомогти вирішній цю проблему. Наша країна впевнена, у тих державах, де формування та втілення державної політики в галузі освіти відбувається саме на засадах пріоритетного її розвитку, є впевненість у майбутньому. Японія готова об'єднатися заради дітей!

ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА

Делегація: США

Зібрання: Комісія з питань культури

Проблема: Створення сприятливих умов для виховання дітей у містах

Шановні делегати! США вкрай стривожені проблемою створення сприятливих умов для виховання дітей у містах.

Кожна людина, щоб жити в суспільстві, повинна оволодіти здобутками людства. Самостійно цього зробити дитина не може. Передавання дитині й засвоєння нею суспільно-історичного досвіду людства становить суть виховання. Опанування нових знань і вмінь, формування здібностей відбувається в процесі активної участі дитини в різних видах діяльності (пізнавальній, предметній, ігровій, трудовій, навчальній та у спілкуванні), розвиток яких забезпечує дорослий. Дитина виховується не тоді, коли з нею ведуть розмови, повчають її, а коли вона отримує відповіді на питання, які її цікавлять, свідомо і самостійно бере участь у діяльності.

Беручи до уваги, на сьогоднішній день у США було зроблено такі заходи створення сприятливих умов для виховання дітей у містах:

 1. Тілесні покарання не застосовуються. Батьків, "піднімають руку на свою дитину", можуть притягнути до суду і навіть позбавити батьківських прав.

 2. Релігійне виховання грає в Америці велику роль. Діти разом з батьками відвідують церкви, допомагають ближнім, вивчають Біблію з раннього віку.

 3. Домашньої освіта, мами намагаються якомога більше часу проводити зі своїми дітьми.

 4. Дитячий садок. Привозити дитини можна в будь-який час з 8 до 9 годин ранку. Кількість днів і годин відвідування садка можна вибрати.

 5. У всіх дитячих садках та інших дитячих установах, поважають свободу вибору дитини. Хочеш йти гуляти - йди, подвір’я дитячих садів огороджені та оснащені різноманітними розважальними та розвиваючими знаряддями. Не хочеш гуляти - залишайся в приміщенні і грай в іграшки. Те ж саме відноситься до їжі і денного сну.

Окрім положень, пов'язаних з США, існує велика кількість конвенцій про надання пільг дітям у містах. Немає чіткої Конвенції яка б включала в себе тільки положення відносно до дітей у містах але більше ніж 31 Конвенції включають у себе інформацію та рішення до дітей які проживають у містах. Вживання базових пільг у кожній країні є рішенням вищих інстанцій які в свою чергу отримують оплату від МВФ та резервних фондів. Наша країна як світовий лідер по рівню життя має право вносити зміни до конвенцій подібного плану та типу.

Зважаючи на все вище сказане США пропонує:

1. Зміни режиму дня у дитсадках. Дитина сама має вибирати, де вона буде гратися - на вулиці чи в приміщенні. режим має бути гнучким не можна змінювати дії пов'язані із денним сном та прийомом їжі.

2. Введення домашнього навчання для дітей з різними дефектами (слуху зору інших).

3. Ввести грошові стипендії для учнів - відмінників навчання у розмірі 2 прожиткових мінімумів.

4. Залучення дітей до громадського життя міста за допомогою «зелених акцій», Акцій по прибиранню парків, пам'ятників та інших культурних місць.

5. Безкоштовне відвідування одного гуртку за інтересами (раціональне використання грошей МВФ для забезпечення цієї програми.

6. Проведення спеціальних занять для дітей та батьків які не можуть знайти спільну мову - безкоштовна допомога психолога.

 1. Спеціальні конкурси, спрямовані на різні типи мислення та підготовки. (Суть: конкурси для різного віку прикладом є наприклад малювання за 30 хвилин та схожого та різко протилежного типу).

 2. Для дітей - сиріт та знедолених ввести спеціальне жалування (сума та інші подробиці уточнюються для кожної країни по-різному).

Дякую за увагу!!!

ПОЛІТИЧНА ЗАЯВА

Делегація: Велика Британія

Зібрання: Комісія з питань культури

Проблема: Створення сприятливих умов для виховання дітей у містах

Шановні делегати! Велика Британія розуміє необхідність багатосторонніх зусиль для досягнення сприятливих умов для виховання дітей у містах. Згідно з конвенцією ООН про права дитини Серед завдань сімейного виховання Конвенція (ст.18) вимагає, щоб "докладалися всі можливі зусилля до того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки, або у відповідних випадках законні опікуни, несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування ". Виховна діяльність спрямована на сприяння індивідуальному становленню особистості, формування її рис і якостей. Виховання є головним чинником формування особистості дитини, завдяки якому реалізується програма її соціалізації, розвиваються природні задатки І здібності. Як особистість, що розвивається, дитина є носієм фізичного, душевно-духовного, індивідуального начал свідомості, активним суб'єктом діяльності, партнером у спілкуванні. Виховання покликане правильно організувати діяльність дітей, збагатити її зміст і надати цінні у педагогічному значенні спрямування.

Маючи намір покращити умови для виховання дітей у містах у Великій Британії на сьогоднішній день було здійснено такі заходи:

 1. Дошкільним вихованням охоплено майже 100% дітей. Дошкільне виховання здійснюють муніципальні (державні) та приватні денні ясла, ясельні школи та класи, ігрові групи, де здійснюється догляд за дітьми та їх виховання. Набирає популярність заклади, де є різновікові «сімейні» групи, які складаються з дітей від кількох місяців до 5 років.

 2. Середня школа є обов'язковою до 16 років. Середні школи поділяються за типами: граматична, об'єднана, сучасна, технологічна. Крім того існують елітні приватні «паблік сісулз» — школи інтернатного типу з роздільною системою навчання.

 3. Вища освіта у Великій Британії є державною, навчання здійснюється у понад 850 вищих навчальних закладах (43 університетах, 159 педагогічних коледжах, 30 політехнічних інститутах тощо). Найбільш престижними університетами є Оксфорд та Кембридж

4. Утворенні нові типи середнього навчального закладу — місцеві технологічні коледжі. Вони, отримуючи додаткові субсидії від уряду та великих фірм, повинні готувати спеціалістів вищого рівня для промисловості. Навчання у цих школах спрямоване на вивчення природничих наук і технології.

 1. Прийнято закон, згідно з яким є обов'язковим один урок вивчення релігії на тиждень.

 2. Працівники служби у справах дітей контролюють умови проживання та виховання дітей в сім’ях. При необхідності сім’ям та дітям надається методична, юридична та практична допомога щодо захисту їхніх прав та інтересів.

Політична заява

Делегація: Японія

Зібрання: Рада з прав людини

Проблема: Підвищення правової захищеності неповнолітніх

Японія глибоко усвідомлює важливість проблеми підвищення правової захищеності неповнолітніх не тільки для неї самої, а й для усіх інших країн світу. ООН розуміє цю проблему і придає багато уваги її вирішенню. Саме тому, 20 листопада 1989 року була прийнята Конвенція про права дитини резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН. Конвенція - це не стільки перелік прав дитини, скільки всеосяжний список обов'язків, які держави готові визнані у відношенні до дитини. Ці обов'язки можуть бути прямими, наприклад забезпечення належного відправлення правосуддя у відношенні до неповнолітніх, або непрямими, коли вони дозволяють батькам або опікунам виконувати обов'язки вихователів та захисників.

Проблема правової захищеності і вирішеною та неактуальною для Японії. Японія має великий досвід правового виховання, тому вона - країна, що має найнижчий рівень злочинності серед індустріально розвинених держав світу. Японські вчені вважають, що у життєдіяльності людських спільної важливе місце посідають звичаї та традиції. Послідовне безконфліктне їх передавання від одного покоління до іншою забезпечу! стабільність розвитку соціальної організації Японії.

Ефективність японського правової о виховання дослідники пояснюють перш за все відповідністю правової системи і головним засадам японського суспільства.

Важлива роль у правовиховній діяльності надається кримінальній політиці держави у стримуванні злочинності за допомогою інтеграції соціальних і а правових засобів боротьби з нею.

Також, у Японії велику роль у захисті прав неповнолітніх відіграють сімейні суди, які мають індивідуальний підхід до кожної дитини.

Мільйони дітей в світі все ще погребують захисту: діти, як і раніше, стають жертвами насильства, експлуатації, бездоглядності та дискримінації. Деякі форми насильства все ще є легальними, дозволеними соціумом та широко розповсюдженими в суспільстві.

Беручи до уваги успіхи у вирішенні цієї проблеми, Японія пропонує декілька способів підвищення правової захищеності неповнолітніх:

 1. Державним та місцевим органам влади необхідно вживати дій, які б більш ретельно забезпечували права людини та які о постійно здійснювались, і при цьому вони б були засновані на чіткому баченні проблем.

 2. Підвищити доступ до освіти, медичних послуг, правосуддя, соціального захисту, турботливого і сприятливого середовища певним категоріям дітей.

 3. Діти та молодь зазначають, що вони ставляться з насторогою до державних послуг та систем. Вони хочуть, щоб до них відносились, як до особистостей, та щоб їх спілкування зі спеціалістами було засноване на довірі та повазі.

 4. Мають створюватися у мови для формування і гідної життєвої перспективи для кожної дитини, її освіти, виховання та соціалізації, максимально можливої самореалізації в соціально позитивних видах діяльності.

Японія вважає за потрібне об'єднати зусилля світового співтовариства в цілому та на власному прикладі допомогти у вирішенні цієї проблеми. Погоджуючись з Декларацією прав дитини, « ..., приймаючи до уваги, що дитина, через її фізичну, розумову незрілість, має потребу в спеціальній охороні, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження».

Японія готова об'єднатися заради дітей.

КОНКУРС ЗНАВЦІВ ІСТОРІЇ Й ДІЯЛЬНОСТІ ООН

ВІДБІРКОВИЙ ТУР

 1. Хто став першим Генеральним секретарем ООН ? (Трюгве Хальвдан Лі)

 2. В якому місті працювала перша Генеральна Асамблея ООН? (Лондон)

 3. В якому році ЮНІСЕФ було нагороджено Нобелевською премією? (1965)

 4. Представники скількох країн брали участь в установчій конференції ООН, що проходила у Сан-Франциско з 25 квітня по 26 червня ? (46 держав)

 5. Які країни були постійними членами Ради Ліги Націй? (Велика Британія, Франція, Італія, Японія, США)

 6. На який термін обирається Генеральний Секретар ООН? (на п'ять років з можливим переобранням на новий термін)

 7. Як називається документ прийнятий Генеральною Асамблеєю ООН, що визначає обов’язки держав по виконанню основних громадянських прав? (МІЖНАРОДНИЙ ПАКТ ПРО ГРОМАДЯНСЬКІ ТА ПОЛІТИЧНІ ПРАВА)

 8. Який міжнародний договір був розроблений ООН з метою захисту озонового шару Землі? (Віденська конвенція)

 9. Коли на Землі було вперше виявлено озонову дірку? (1985)

 10. Яка тема Всесвітнього дня народонаселення була оголошена на 2010 рік? Кожна людина-важлива»)

Ф І Н А Л

 1. Де розташований Міжнародний Суд юстиції ООН? (Гаага)

 2. Коли відбулося перше засідання Генеральної Асамблеї ООН? (10.01.1946)

 3. Хто був Генеральним секретарем ООН у період з 1 січня 1997 по 1 січня 2007? (Кофі Аннан)

 4. У якому місті проходила конференція ООН із проблем навколишнього середовища 1972 року? (Ріо-де-Жанейро)

 5. Який міжнародний документ було прийнято у грудні 1997 року як доповнення до Рамкової конвенції ООН? (1996)

 6. Коли було створено Дитячий фонд ООН і в якій країні знаходиться його штаб-квартира? (11 грудня 1946 року в Нью-Йорку)

КОНФЕРЕНЦІЯ «МОДЕЛЬ ООН. УКРАЇНА. КАХОВКА – 2015».

«ЄДНАЙМОСЯ ЗАРАДИ ДІТЕЙ»

РЕЗОЛЮЦІЯ

ЗІБРАННЯ: Рада з прав людини

ПИТАННЯ: Шляхи підвищення правової захищеності неповнолітніх

Рада з прав дитини виражає глибоку занепокоєність проблемою правового захисту дітей та у повній мірі усвідомлює важливість нагального її вирішення, тому що майбутнє планети залежить не лише від сьогоднішніх поколінь, а найбільшою мірою від прийдешніх, Тому, світова спільнота має зосередити свою увагу на аспекті саме юридично-правового захисту неповнолітніх. Створюючи максимально можливе у рамках дійсних ресурсів збереження базових гарантій дітей, Об'єднані Нації мінімізують дитячі втрати у рівні життя. Також, світова спільнота має зосередити свою увагу на проблемах дітей, ідо перебувають у особливо важких умовах, наприклад, дітей-сиріт або дітей з обмеженими фізичними можливостями.

Для вирішення проблеми правового захисту дітей Рада з прав людини пропонує таю кроки:

1. Запропонувати Об'єднаним Націям більш глибинно синхронізувати міжнародні правові норми із власними законами про захист прав дітей. Тобто, Велика Британія пропонує відмовитися від формату Мінімальних стандартних правил ООН та перейти до більш досконалого дослідження та подальшого впровадження необхідних змін до законів про захист прав дітей окремо кожної держави-члена ООН, базуючись на соціальних дослідженнях та статистичних даних, що дасть змогу краще подолати проріхи у правовому забезпеченні дітей загалом у усіх країнах-членах.

2. Запровадити між державами обмін висококваліфікованими лікарями, що займаються дослідженнями певної хвороби, яка найбільше турбує державу, що приймає іноземного фахівця.

3. Створити дитячій оздоровчий табір-курорт. де б змогли відпочивати діти зі всього світу. Включаючи малорозвинені країни, або регіони ,що потерпіли стихійне лихо або іншу катастрофу.

4. Запровадження акції «Життя – це диво», яка передбачає зібрати дітей зі смертельними діагнозами з усього світу та подарувати їм свято тепла та радості із солодощами. Спеціальними конкурсами та іграми, цікавими іграшками та щирими посмішками. За допомогою телекамер транслювати це свято по всьому світі. Щоб кожна людина зрозуміла наскільки цінне її життя.

5. Проводити агітаційну та волонтерську роботу з метою поширення серед дітей знань з метою поширення серед дітей знань про їх права.

6. Забезпечення посилення уваги до виконання та забезпечення прав дітей з обмеженими можливостями.

7. Оскільки діти офіційно можуть працювати з 14 років, ввести стажування на робочі професії терміном від 3 місяців до 1 року.

КОНФЕРЕНЦІЯ «МОДЕЛЬ ООН. УКРАЇНА. КАХОВКА – 2015».

«ЄДНАЙМОСЯ ЗАРАДИ ДІТЕЙ»

РЕЗОЛЮЦІЯ

ЗІБРАННЯ: Комісія з охорони здоров'я

ПИТАННЯ: Формування у підростаючого покоління ідеології здорового способу життя

Шановні делегати! Країни – учасники конференції глибоко занепокоєні Формуванням у підростаючого покоління ідеології здорового способу життя. Здоровий спосіб життя - це система суспільних індивідуальних заходів та взаємин у суспільстві, що забезпечують високу якість фізичного й духовного здоров'я, довголіття, здорову спадковість, широкі функціональні можливості організму в вирішенні трудових, соціально - побутових, громадських питань та індивідуальних можливостей, з також підтримують високу культуру праці, побуту й взаємовідносин із суспільством і природою. Сьогоднішній стан здоров'я дітей викликає серйозну тривогу. Здоровими вважаються діти з гармонійним фізичним і нервово-психічним розвитком, в яких немає захворювань та функціональних порушень в організмі. Стан здоров'я дітей визначається за показниками фізичного розвитку, захворюваності, функціонального стану органів і систем, а рівень нервово-психічного розвитку перевіряє лікар-педіатр.

ООН визнає цю проблему і приділяє багато уваги її вирішенню. Так, 7 квітня 1948 року була створена спеціалізована установа ООН - Всесвітня організація охорони здоров'я. Головна мета ВООЗ — сприяння забезпеченню охорони здоров'я населення усіх країн світу. Текст Статуту ВООЗ можна коротко сформулювати як «Право на здоров'я»

Розвиток сучасних міжнародних відносин явно свідчить про те, що внутрішньодержавні відносини в галузі прав дитини і людини в цілому на охорону здоров'я стали безпосереднім об'єктом міжнародно-правового регулювання. Міжнародне законодавство з прав людини посилається на «Найвищий досяжний рівень стану здоров'я», як об’єкт гарантованого права на охорону здоров'я»

Країни – делегати прийняли такі пропозиції:

1. Введення спеціальних премій МВФ за просування здорового способу життя та здорового харчування.

2. Впровадження експериментальної моделі організації медичної допомоги в навчальних закладах.

3. Залучення дітей до вищевказаних програм (Конвенції від 1978, яка повела за собою програми з оздоровлення дітей), використовуючи фінанси ЮНІ ДО (спеціальна установа ООН зі сприяння промисловому розвитку)

4. Залучати все більше батьків до занять спортом, тим самим даючи дітям правильний приклад для наслідування;

5. Введення в шкільну програму уроків, основною метою яких буде поширення інформації про здоровий спосіб життя та його важливість.

6. Звертати увагу батьків на дану проблему за допомогою ЗМІ.

7. Закупка та розробка сучасного медичного обладнання, для проведення певних діагностичних маніпуляцій для швидкого та точного результату медичного обстежень всього організму.

Дякую за увагу!

КОНФЕРЕНЦІЯ «МОДЕЛЬ ООН. УКРАЇНА. КАХОВКА – 2015».

«ЄДНАЙМОСЯ ЗАРАДИ ДІТЕЙ»

РЕЗОЛЮЦІЯ

ЗІБРАННЯ: Комітет соціальних, гуманітарних питань

ПИТАННЯ: Підвищення ефективності державної допомоги родинам з дітьми з метою попередження соціального сирітства

 • Пам’ятаючи про те, що соціальне сирітство – один з найактуальніших і соціально значущих факторів, що постають перед світовою спільнотою сьогодні, соціальне явище, обумовлене наявністю в суспільстві дітей, які залишилися без піклування батьків внаслідок позбавлення їх батьківських прав, визнання батьків недієздатними, вкрай стривожені причинами виникнення бездоглядності дітей і підлітків сьогодні, руйнуванням державної інфраструктури суспільного виховання дітей без формування нової структури соціалізації й дозвілля дітей,

 • Пропонує розвиненим країнам, зокрема тим, які мають значний вплив на світову спільноту, якомога більше сприяти на державному рівні підвищенню ефективності допомоги родинам з дітьми з метою попередження соціального сирітства.

 • Якнайглибше переконані в необхідності підвищення ефективності діяльності в галузі профілактики сімейного неблагополуччя, соціального сирітства, а також бездоглядності неповнолітніх.

 • Закликає до того, щоб виявити найбільш вагомі фактори, які обумовлюють прогресуюче зростання масштабів соціального сирітства у світі й визначити заходи його профілактики.

 • Визначає важливу роль пошуку шляхів уповільнення зростання бездоглядності й безпритульності неповнолітніх, соціального сирітства та підвищення ефективності державної допомоги родинам з дітьми,

ПРОПОНУЄ:

 1. Залучати підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності та форм господарювання до надання реабілітаційних послуг дітям та сім'ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих умовах.

 2. Повідомляти місцеві органи опіки та піклування про виникнення в прийомній сім'ї несприятливих умов щодо утримання, виховання ц навчання дітей.

 3. Розміщення соціальної реклами з метою попередження проблеми соціального сирітства.

 4. Надавати державні податкові пільги сім'ям з дітьми.

 5. Відкривати заклади соціального спрямування, центрів на зразок «Матері й дитини».

 6. Реалізувати соціальні програми, спрямовані на матеріальну й соціальну підтримку молодих сімей, неповних сімей, родин, що мають дітей – інвалідів.

 7. Удосконалення форм і методів добору та підготовки кандидатів в усиновлювачі.

КОНФЕРЕНЦІЯ «МОДЕЛЬ ООН. УКРАЇНА. КАХОВКА – 2015».

«ЄДНАЙМОСЯ ЗАРАДИ ДІТЕЙ»

РЕЗОЛЮЦІЯ

ЗІБРАННЯ: Комітет з питань культури

ПИТАННЯ: Створення сприятливих умов для виховання дітей у містах

Під час засідання Комітету з культури були розглянуті й прийняті такі пропозиції:

 1. Тісно пов'язати навчання з науковою діяльністю.

 2. Забезпечити доступ до якісної освіти, що відповідає вимогам суспільства, запитам особистості.

 3. Посилювати виховний вплив на учнівську молодь за допомогою різноманітних тренінгів, вікторин, організовувати відвідування театрів, концертів, музеїв за допомогою шкіл.

 4. Виділяти кошти на створення нових розвиваючих гуртків та центрів, як для маленьких дітей віком від 1 до 6 років, так і для підлітків; винаймати на роботу лише висококваліфікованих працівників;

 5. Заохочувати дітей до вироблення активної громадської позиції, розвитку інтелектуальних здібностей, їх реалізації.

 6. Ширше вводити домашнє навчання для дітей з особливими потребами.

 7. Зміцнювати й розширювати мережі додаткової освіти й виховання дітей, незалежно від розмірів населених пунктів.

 8. Надавати всім дітям можливість діяльної участі в житті громад.

 9. Розвивати систему технічної та художньої творчості, відкривати гуртки, секції, спортивні табори.

 10. Заохочувати видавництва до видання дитячої літератури.

 11. Введення обов’язкових психологічних тренінгів до шкільної програми.

 12. Створення «професійних академій» або «професійних шкіл» на базі середніх.

Список використаної й рекомендованої літератури

 1. Абрамович С.Д. Риторика загальна та судова / Абрамович С.Д., Молданан В.В., Чикарькова М.Ю. — К., 2002.

 2. Арах М. Европейский союз: видение политического объединения / Арах М. — М., 1998.

 3. Барановский В.Г. Западная Европа: военно-политическая интеграция / Барановский В.Г. — М., 1986.

 4. Белов Е.А. Политология / Белов Е.А. — М., 1998.

 5. Бургупов А.Ф. Международная интеграция — тенденции XXI века / Бургупов А.Ф. - С.-Петербург, 1999.

 6. Волощук П. НАТО та Євробезпека / Волощук П. // Підтекст. – 1997. - № 5-6.

 7. Глобализация: человеческое измерение. — М., 2002

 8. Зонова Т.В. Современная модель дипломатии: истоки становления и перспективы развития / Зонова Т.В. — М., 2003

 9. Иванов В. Социальные технологии в современном мире / Иванов В. — М., 1996.

 10. История европейской интеграции (1945 - 1994). — М., 1995.

 11. Ковалев А. Азбука дипломатии / Ковалев А. — М., 1993

 12. Коппель О.А., Пархомчук О.С. Міжнародні відносини XX сторіччя / Коппель О.А., Пархомчук О.С. — К., 1999.

 13. Котика В.ВІ. Європейський Союз: заснування і етапи становления / Котика В.В., Шинкаренко Т.І. — К., 2001.

 14. Кофи А. Аннан. Годовой доклад о работе организации 2003 г. / Кофи А. Аннан. — Нью-Йорк, 2001.

 15. Лебедева М.М. Мировая политика / Лебедева М.М. — М., 2003

 16. Международные акты о правах человека: Сборник документов. — М, 2002.

 17. Міжнародні відносини та зовнішня політика 1980-2000 роки/ Гайдуков Л.Ф., Кре­мень В.Г., Губерський Л.В., Білоусов М.М., О.А. Копнель — К., 2001.

 18. Модель ООН — знову з нами. — К., 2002

 19. Модель ООН: Програма та методичні рекомендації до спецкурсу / Кобзар Л.А., Стаценко Н.В, Рева Г.О. – К., 2004. – 78 с.

 20. Никапоров А.М.. Глобальная экология / Никапоров А.М., Хоружая Т.А. — М., 2000.

 21. Организация Объединенных Наций: Основные факты. — М., 2000.

 22. Погорлецкий А.И. Экономика зарубежных стран / Погорлецкий А.И. - С.-Петербург, 2001.

 23. Попов В.П. Современная дипломатия. Теория и практика. / Попов В.П. - М., 2003

 24. Права человека. — М., 2001

 25. Современные международные отношения. — М., 2000

 26. Стернин И.А. Практическая риторика / Стернин И.А. — М., 2003.

 27. Стеш Г. Інформаційний довідник / Стеш Г., Вільямс Д. — К., 2002.

 28. Україна: Звіт з людського розвитку 2003. Сила децентралізації.- К., 2003

 29. Уткин А.И. Глобализация: процесс и осмысление / Уткин А.И. — М., 2001

 30. Фельтхэм Р. Настольная книга дипломата / Фельтхэм Р. — М., 2000

 31. Хлопова Т.И. Протокол и этикет для деловых людей / Хлопова Т.И., Лебедева М.М.. — М., 1995.

 32. Хроника человечества (сост. Хеленберг-Водо). — М., Большая энциклопедия, 1996.

 33. Циганкова Т.М. Міжнародні організації / Циганкова Т.М., ГордееваТ.Ф. — К., 2001.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
4
міс.
0
5
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!