Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Шляхи формування української ідентичності в новій українській школі
»
Взяти участь Всі події

Моя родина.

Етика

Для кого: 2 Клас

22.08.2018

761

7

0

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Моя родина.

Мета. З’ясувати зміст поняття «родина», її завдання, опрацювати Біблійну історію про створення перших людей, плекати повагу і вдячність своїм рідним..

Біблійна історія. Створення людини (Бут. 1:26 -31).

Ключовий вірш: «Ніхто не є без родини у цьому світі: церква є домом і родиною всіх...» (Мт. 11:28)

Навчальні засоби. Свічка, «цеглинки» для побудови «родинного будинку», «мікрофон», кольорові олівці, журнал «Зернятко», магнітофонний запис.

Перебіг уроку

І. Вступна частина.

1. Християнське вітання.

2. Мотивація молитви.

Помолимось за найрідніших людей, які з нами поруч щодня, піклуються про нас , люблять нас. Це наші батьки і матері, бабусі й дідусі, братики і сестрички.

3. Молитва.

ІІ. Актуалізація життєвого, чуттєвого та читацького досвіду.

  1. Запалювання свічки.

  2. Виконання пісні «Бог любить всіх нас».

Бог любить всіх людей: і мене, і тебе.

І великих, і малих з любов’ю прийми.

Всім скажіть, вість усім несіть,

Що Отець Небесний радо всіх прийме.

  • Про Кого ця пісня? Якою є Божа Любов? (Божа Любов безмежна. Бог любить і дорослих, і малих. Він любить усіх нас.)

  1. Інтерактивна вправа «Незакінчені речення» (з використанням «мікрофона»).

    • Донька моєї мами – то моя … (сестра.)

    • Найбільше в нашій хаті свято, коли приходить з роботи … (тато.)

    • Своїх онуків розуму навчає старенький … (дідусь.)

    • Найбільше пестять і голублять своїх дітей … (матері.)

    • Батькам на потіху росте здоровий, розумний … (син.)

    • Твою матусю донечкою кличе твоя … (бабуся.)

  2. Вправа «Асоціативний кущ».

  • Які почуття, спогади, враження у вас виникають, коли ви чуєте слово «роддина»?

тато ← ← ← ← ← ← ← РОДИНА → → → → → → → мама

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

бабуся ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ дідусь

сім’я ↓ тепло ↓ ↓ любов

рідня ↓ затишок

молитва

  1. Завдання намалювати свою родину.

  • Які кольори ви використали? (Теплі.)

  • Чому теплі? (Бо родина – це тепло, яке передається взаємно. І ми повинні підтримувати це родинне тепло своєю любов’ю, добрими вчинками і спільною молитвою.)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Визначення теми і мети уроку.

    • Про що ми сьогодні говоримо на уроці? (Про родину.)

  2. Ознайомлення з ключовим Біблійним віршем.

  3. Декламування підготовленим учнем епіграфа до уроку.

Ми всі – одна сім’я,

Єдина ми родина.

Мільйони різних «я» –

А разом Україна.

ІV. Засвоєння нових знань, формування опорних умінь і навичок.

  1. Пошук відповіді на проблемне запитання.

    • Чому всіх людей можна назвати родиною? (Тому що перших людей на землі створив один Бог, і від них почався рід людських. Всі люди – діти одного Небесного Отця.)

  2. Читання вчителем опорної Біблійної історії.

  3. Її обговорення.

  • Як звали перших людей, яких сотворив Бог?

  • Чому Бог створив і чоловіка, і жінку?

  1. Розповідь учителя.

  • Родина є Божою установою.

  • Родинний дім – це перша Церква і перша школа.

  • Недаремно кажуть у народі, що мама, тато, сестричка, братик та я – дружна і міцна сім’я.

  • Взірцем для нашої родини є Свята Родина з Назарету, в якій народився і виріс наш Спаситель.

V. Закріплення навчальних досягнень, поглиблення знань.

  1. Розгадування ребусів про маленького Ісусика з журналу «Зернятко».

  2. Створення учнями на дошці і в робочих зошитах своїх родовідних дерев.

VІ. Узагальнення та систематизація набутих компетентностей.

  1. Прослуховування у магнітофонному запису пісні на слова Вадима Крищенка «Родина».

  2. Запис на «цеглинках» тих основ, які творять дружну родину.

  3. Символічна «побудова» оселі дружної родини з окремих «цеглин».

  4. Заключне слово вчителя.

Дитина – це дар Божий, і кожен з нас є найбільшим скарбом для своєї сім’ї, тому ваші матусі й татусі люблять вас понад усе на світі, і ви маєте відповідати їм тим же.

VІІ. Інструктаж домашнього завдання.

Вивчити вірш про родину.

VІІІ. Підсумкова частина.

1. Відзначення хорошої роботи учнів.

Молитва «Царю Небесний».

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.