Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення

Опис документу:
вчити учнів планувати послідовність виконання дій під час письмового множення круглих чисел на круглі числа; закріплювати вміння розв’язувати задачі з буквеними даними та задачі з пропорційною залежністю;розвивати життєво необхідні компетентності школярів, творчу уяву, логічне мислення,увагу, спостережливість; виховувати інтерес до математики і бережливе ставлення до птахів

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення

Мета:вчити учнів планувати послідовність виконання дій під час письмового множення круглих чисел на круглі числа; закріплювати вміння розв’язувати задачі з буквеними даними та задачі з пропорційною залежністю;розвивати життєво необхідні компетентності школярів, творчу уяву, логічне мислення,увагу, спостережливість; виховувати інтерес до математики і бережливе ставлення до птахів

Обладнання: комп’ютерна презентація уроку, фонозапис співу пташок, музична «Зарядка для маляток», картки для парної і групової роботи

Хід уроку

І Оргмомент

На уроці математики

Треба дружно працювати,

Щоб змогли на всі питання

(Повні відповіді дати)

ІІ Контроль , корекція, закріплення знань

1.Перевірка домашнього завдання

а) завдання № 838

– Назвіть результати виразів у порядку зростання.

б) завдання № 837

– Чи змогли відразу дати відповідь на запитання задачі?

  • Що потрібно було шукати спочатку?

  1. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 1)

  2. Усні обчислення

а) Гра «Влучний стрілець» (картка для групової роботи)

1700 : 10 + 210 8115

590 – 90 • 3 380

26000 : 100 + 260 320

560 : 70 • 7 520

90 • 90 + 15 56

0 • 15 +83 1000

350 •2 + 300 83

б) Гра « Вгадай знак дії» (картки для парної роботи)

25…5…4…2 = 22 (25 : 5 • 4 + 2 = 22)

9…3…6…2 = 0 ((9 + 3) : 6 – 2 = 0)

36…4…9…3 = 6 ((36 : 4 + 9) : 3 = 6)

  1. Каліграфічна хвилинка

2400 і 30

ІІІ Розвиток математичних знань

  • Сьогодні нам по інтернету прийшла незвичайна телеграма. А зміст її дуже цікавий (слайд2)

Телеграма
Дорогі учні!
Пишуть Вам друзі – захисники лісів, полів, луків. Ми зараз живемо на чужині, та вже навесні дуже хочемо повернутись додому, щоб звити свою домівку, мати сім’ю і діточок. Але казковий Змій – Горинич не відпускає нас. Лише ви можете нам допомогти. Якщо виконаєте завдання, які він для вас приготував, то ми незабаром будемо вдома. Виручайте нас! Бажаємо успіхів!

  • Як ви думаєте, хто нам написав? (Пташки)

  • Чому вони на чужині?

  • Чи готові ви допомогти пташкам?

  • А кому саме будете допомагати , ви дізнаєтеся протягом уроку

  • Перше завдання від Змія – Горинича (слайд 3)

1.Математичний диктант (слайд 4)

Записати результати:

* Скільки хвилин у п’ятій частині години?

* Скільки годин у третині доби?

* Скільки дециметрів у половині метра?

* Довжина класної кімнати 6 м, а ширина 4 м. Знайдіть площу класної кімнати

Перевір себе ( слайд 5)

  • А ось і перша пташка, якій ви допомогли. (слайд 6)

Лелека – символ любові до батька- матері, котрі благословили тебе на світ, а тому це – символ сімейного благополуччя, любові до рідної землі, Батьківщини. Щасливий той двір, де є гніздо лелеки, бо він – птаха священна, за розорення його гнізда – кара вогнем. А ще лелека приносить до оселі не-мовлят… І щасливе те село, яке має хоч одне лелече гніздо – його обходити-муть стороною чорні хмари та злі буреломи. Своїм прильотом в рідні краї лелека провіщає весну… Якщо ж лелека несподівано залишає гніздо в дворі й не повертається до нього, то двір і дім цей згодом спорожніють… Окрім цього, лелека є символом вогню і сонячного світла: він завжди прилітає з наближенням бурі або грози. Лелека довіряє людям, на господарстві яких проживає, тому може спокійно розгулювати по двору навіть у їх присутності. Вважають, коли дівчина вперше навесні побачить лелеку високо в небі, то цього року обов’язково вийде заміж, а якщо в гнізді – то ще рік залишиться в батьківському домі...

2. Обчислити вирази

– Друга пташка , яка просить допомоги, теж має завдання від Змія – Горини-ча завдання № 841(самостійно)(слайд7)

Перевір себе (слайд 8)

  • Ми допомогли ластівці. .(слайд 9)

Ластівка – символ весни і відродження, добра і щастя. Вона – Божа пташка,а тому вбити її – великий гріх; зруйнувати гніздо – накликати на себе велику біду. Благословенний той дім, на якому поселиться ластівчина сім’я… Божа благодать на ластівці через те, що в час, коли іудеї розпинали Христа, ластівки крали у них цвяхи. Тож ластівка – співучасниця долі людини. Вважають, якщо взяти ластівку в руки, то на обличчі з’явиться ластовиння. Якщо ластівки залишають місцину чи окрему оселю, де вони перебували, то людям слід остерігатися великої біди, наприклад, мору, або руйнівного стихійного лиха. Вважається, що з ластівкою, яка несподівано влітає в хату, прилітає і душа покійного родича. Тому-то з ластівками завжди і всюди треба бути максимально обережним і вдячним за їх присутність.

3. Розв’язати задачі № 842 і 843

– Далі нас чекають нові завдання

(колективне розв’язання задач)

842(колективно) (слайд 10)

843(самостійно)(слайд 11)

  • Пташка, якій ми допомогли – зозуля.(слайд 12)

Зозуля – символ суму і вдівства, весни і, водночас, нещастя, туги за мину-лим і страждань нерозважливої матері. Вона має віщий дар – «кукує» людині літа, щасливе або нещасливе заміжжя. Може бути передвісником доброго чи поганого врожаю: коли закує на голе дерево – бути голодному літу,а якщо дерево уже розпуститься – то чекай доброго врожаю. Перекази вважають її перевернутою на птаху вдовою, через що вона і гнізда собі не в’є – бо ні з ким в цьому гнізді сім’ю заводити. Сказано, вдова… «Кує» зозуля навесні – від Благовіщення до Івана Купала – а як виб’ється ячмінний колос, перестає. Вперше почувши зозулю навесні, треба мати в кишені гроші, то будеш при грошах цілий рік. Зозуля першою вилітає у вирій і останньою звідти повертається.

4 Фізкультхвилинка (музичний супровід «Зарядка для маляток»)

  • Коли птахи долають великі відстані, відпочивають. От і ми з вами відпочинемо.

  1. Робота над задачею

  • Нашої допомоги чекає наступна пташка. У неї теж є для нас завдання.

Задача №844: складання короткої умови (слайд 13)

Самостійне розв’язання задачі

Перевір себе (слайд 14)

  • Подивимось, кого ми з вами врятували… Це соловейко (слайд 15)

Соловейко – свята і вільна Божа пташка, співець добра і кохання, символ весни і волі, високого натхнення і неперевершеного таланту. Виконати свою роботу так, як виконує свою соловейко . не здатен жоден інший птах: соло-вейко – найдосконаліший співучий талант пташиного світу. Тому часто кажуть про талановитого співака: «Співає, як соловейко! » Його спів насті-льки високий і чистий, що людина, слухаючи соловейка, підноситься духом, очищується душевно і втішається чуттями. Він – передвісник справжньої весни в лісах та гаях, але тільки тоді розпочинає оспівувати весну, коли нап’ється води з березового листя, і співає доти, поки не перецвітуть сади. Осипається цвіт – поступово стихає солов’їний спів. Здавна соловейко вважався улюбленим птахом богині Лелі: як вона леліяла своєю увагою та покровительством молодих дівчат, так і він леліє своїм співом весну, люд-ську душу і навіть кожне деревце, з якого можна почути його витьохкував-ння. Має соловейко і свою магію: якщо співає він у пізню пору літа, треба готуватися до великої біди… Цього співучого птаха настільки люблять всі, що назва «соловей» поступилася лагідному слову «соловейко»!

  1. Завдання на логіку (робота в групах)

Накреслити прямокутник, периметр якого 16 см, а довжина – 5 см. Розділи прямокутник двома відрізками на 2 чотирикутники і 1 трикутник (слайд 16)

– Хто це в нас був останнім? (Журавель)( слайд 17)

  • Журавель названий «Божою птицею» або «птахом сонця». Журавлині відльоти у вирій особливі. І не лише формою польоту – відомим журавли-ним ключем або клином, а й самим змістом та метою осінніх та весняних перельотів. Коли люди бачать весняний журавлиний ключ, то кажуть, що це не журавлі, а «веселики» летять, (бо в слові «журавлі» є щось від жури – журби) та несуть з собою безжурну весну і щасливе літо. Коли журавлі від-літають у вирій, то їхнє «кру-кру» відчутно сумне і дійсно журливе (а тому й журливе!), бо покидають вони рідну землю.

  • Із завданнями Змія – Горинича ми впоралися. З нетерпінням будемо чекати повернення своїх пернатих друзів.

ІV Підсумок

  • Скільки пташок отримали допомогу?

  • А яку пташку було визволяти важче? Чому?

  • Сьогодні пташки дякують вам за допомогу.

(фонозапис співу пташок)

(слайд 18,19)

V Домашнє завдання

С. 140, № 847, 848 (слайд 20,21)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
2
міс.
2
3
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!