Множення числа на 100. Розв’язування простих задач способом складання рівнянь.

Опис документу:
Мета: формувати вміння вчитися, використовувати здобутий досвід у конкретній навчальній та життєвій ситуації ; ознайомити з правилом множення числа на 100; продовжити роботу по формуванню навичок усних та письмових обчислень, умінь, розв’язування простих задач способом складання рівнянь; Тип уроку: інтегрований урок.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Множення числа на 100. Розв’язування простих задач способом складання рівнянь.

Мета:   формувати вміння вчитися, використовувати здобутий досвід у конкретній навчальній та життєвій ситуації ; ознайомити з правилом множення числа на 100; продовжити роботу по  формуванню    навичок усних та письмових обчислень, умінь, розв’язування  простих задач способом складання рівнянь;

Виховна:   виховувати інтерес до математики , бажання піклуватися про власне здоров’я.

Обладнання: мультимедійна презентація фіз.хвилинки, ілюстративний матеріал (малюнок сніговика), методичні матеріали( надруковані правила безпеки поведінки взимку),  картка – сніжинки, демонстраційний матеріал ( модель снігова  кулька, сніговик).

Тип уроку: інтегрований урок.

Хід уроку 

I. Організація учнів до уроку

1. Перевірка готовності учнів до уроку.

2.– Діти, девізом нашого уроку будуть такі слова:

Математика – наука, друже,

І цікава  дуже – дуже!

Вона розум розвиває,

Мислить правильно навчає!

– Як ви їх розумієте?

3.  – І сьогоднішній урок покаже нам, що математика потрібна нам у будь – якій життєвій ситуації, зокрема, коли особливо ось ця пора року. А яка, ви дізнаєтесь, розгадавши загадку.

 Мухи білі прилітають, на головоньки сідають,

Замітають всі доріжки  і дарують діткам сніжки.

Хто ж дарує  жартома  білі мухи?   Це … (Зима)                                                                                                                      

– На парту  до вас впала сніжинка, на аркуші паперу ви  в кінці уроку поставите собі об’єктивну оцінку за вашу роботу протягом уроку.

II. Контроль, корекція і закріплення знань

1. Гра « Вгадай сніжку». Усний рахунок.

280-150 150-60 120-70

(130) (90) (50)

2. Математичний диктант з логічним навантаженням (взаємоперевірка)

Запиши трицифрове число і пропиши його:

1) порядковий номер місяця який зараз іде за календарем;

2) номер нашої школи;

3) кількість поверхів у нашій школі.

  1. «Мозковий  штурм»  Доповніть речення:

– Для гри нам потрібно пригадати правила множення та ділення на 1, 0, 10.

– При множенні   1  на  будь –  яке число ,   отримуємо -…  (теж саме число).

– При множенні  будь – якого числа на 1 отримуємо -…   (теж саме число).

При діленні будь – якого числа на одиницю  отримуємо -…  (теж саме число).

–   При  множенні  0 на будь – яке число отримуємо…  ( 0)

При діленні  0 на будь – яке число отримуємо…  (0)

На  0 ділити … ( не можна).

В)  При діленні числа само на себе  отримуємо…  (1 )

Г) Щоб помножити число на 10, потрібно справа …  ( приписати один 0)

Щоб поділити число на 10, потрібно справа … ( відкинути один 0)

–  Отже, які правила множення  на 1 і 10 нам потрібно знати?

Загадка

На галяві край доріжки
Полетіли влучні сніжки,
І почався білий бій,
Закрутився у сувій.
Закрутився, покотився,
Під горою зупинився.
Зверху сніг
І знизу сніг,
І ніхто узнать не міг,
Де чиї стирчали ніжки.
Ой, весела гра у сніжки!

– Яка гра зі снігом була в загадці? ( Сніжки).

– Ми з вами проведемо гру, яка так і називається « Сніжки».

2 . Дидактична гра «Передай сніжку».

Умова гри : вам необхідно розв’язати  приклад, перекинути сніжку іншому в руки  для розв’язання наступного приклада, ланцюжком.   Всі повинні бути уважними та готові виправити помилку.

0 • 6                21 : 21              1 • 17                  0 • 79           10 • 10

71 : 71             9 •  1               810 : 10              10 : 10          34 : 0

280 : 10           72  • 10             0 • 5                  20 • 10          930 : 0

24 • 0               0 • 21               60 : 10                99 • 0            7 • 10

0 :  10               8 •10               126 : 1             490  : 10        170:10

–  Ви, діти, молодці! Засвоїли правили які ми вивчили!

– Отже, запам’ятайте таке правило:  Грай уважно! (Картки з записом правила прикріплюються на дошку).

III. Повідомлення теми, і мети  завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

— Сьогодні на уроці ми розглянемо прийоми множення числа на 100, продовжимо роботу над задачами, які   розв’язуються за допомогою рівнянь.  Наше завдання засвоїти це правило, навчитися його застосовувати під час практичних вправ.

Ці знання нам необхідні для подальшого вивчення математики та у повсякденному житті.

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального  матеріалу

1.  Пояснення  множення числа на 100  з використанням  мультимедійної презентації .

  1. Первинне закріплення.

Робота за підручником с.94. Правило.

V. Узагальнення та систематизація знань

1. Тренувальні вправи.  Робота в групах.

Обчислення значень  виразів (перевірка)

2. - Наступне наше завдання пов’язане з такою загадкою:

Кулі снігові катаємо

Та докупоньки складаємо.

Капелюх – відро стареньке,

Ніс морквяний, червоненький…

Вийде білий чоловік.

Як він зветься?    (Сніговик)                                                                                                                       –

–  І ми  зараз  ми з  вами зліпимо сніговита, обчисливши значення виразів. А допоможуть нам  вивчені правила.

7 • 100               9 • 100                  2  • 100

6  • 100              4 •  100                 3 • 100

5 • (50+50)        3 • (70+30)           9 •  (10+90)

Вирази записані на елементах сніговита.

– Зараз ви об’єднаєтесь в групи. На виконання завдання вам дається 1 хвилина.

Перевірка у формі презентації ( перевіряємо правильність та скріплюємо частинки сніговика).

– Ви справилися з завданням, бо не тільки засвоїли правило множення, а й були дружніми.

Правило: «Грай дружно! Обирай безпечне місце для розваг!»  (Картка з записом правила прикріплюються на дошку).

3.  Розв’язання прикладів з коментуванням  біля дошки.  № 591.

– Діти, які правила треба знати, щоб правильно розв’язувати приклади?

VІ. Формування вмінь та навичок на основі отриманих знань

1 Самостійно № 592.  Інструктаж щодо виконання. Час виконання .

Перевірка.

Фізкультхвилинка   « Танці зігріванні»

2.Повторення взаємозв’язків компонентів дій, дидактична гра «Хокей».

– Для того, щоб виконати наступне завдання   потрібно пригадати,  як знаходяться невідомі компоненти арифметичних дій.

– А допоможе нам зимова гра. Відгадайте загадку.

Дві команди, як в футболі,

Та на крижаному полі,

І дорослих, і дітей

Позбирав на лід… ( Хокей )

3. Гра « Математичний хокей» .  Завдання висвітлюється у змісті мультимедійної презентації. Розв’язування рівнянь.  (Хлопчики грають, а дівчатка – вболівають ( контролюють правильність відповіді).

Х • 9 =72  (х =8)          х : 2 = 9    (х=18)         120 : х = 10  ( х = 12)

Підсумок гри. Перевірка.

Правило:   « Кататися на льоду треба у спеціально відведених місцях (Картка з записом правила прикріплюються на дошку).

4.Відгадування загадки.

– Прочитайте загадку та уявіть про що йде мова.

Покатають нас вони,

Але це не ковзани!

Білі, чорні, сині, рижі…

Дощечки ці звуться..   (Лижі.)

– Для катання на лижах потрібно  бути спритним та в уважним.

– Це потрібно і для наступних завдань: розв’язування задач.

5. Робота над розв’язуванням задач.

У змагання з лижного спорту приймали участь дві сусідні  школи. З другої школи прибуло у 2 рази більше учасників, що становило 40 лижників. Скільки було учасників з першої школи?

– Прочитайте задачу і уявіть про кого йде мова.

– Що означає число 2?

– Що означає число 40?

– Яке запитання задачі?

– Отже, нам невідомо скільки було лижників з першої школи.

– Якою буквою позначимо їх?

Прочитайте, що сказано про лижників другої школи?

– У 2 рази більше. Яка це дія? ( Дія множення).

– То, коли ми Х помножимо на 2, скільки отримаємо?  Яке рівняння ми склали?

– Розв’язуємо рівняння.

– Діти, отже ми утворили рівняння. Підніміть руку, хто може його розв’язати самостійно.

Працюєте в зошитах. А інші діти працюють коментовано з допомогою вчителя.

– Який компонент дії множення у нас  невідомий?

– Як його знайти?

– Запишемо: х = 40: 2   х = 20 Робимо перевірку.

– Чи дали відповідь на запитання задачі? – Яка відповідь?

– Діти, хто працював самостійно, підніміть руку. У кого отрималась  інша відповідь.

(При потребі працюємо над виправленням помили з поясненням)

– Яке правило нам допомогло обчислити  задачу?

6. Відгадайте загадку.

У зимову веселу пору

Ми – кращі друзі дітвори.

Вивозять діти нас на гору,

А ми веземо їх з гори.  (Санки)

– На санчатах краще кататися самому, чи з друзями?  – Ось ви зараз в парі з другом по парті розв*яжите задачу. Разом, думаю вам це вдасться зробити.

7.Робота в парах.  Розв’язування логічної задачі

У мішку 100 кг зерна. Як розподілити це зерно на дві частини, щоб в одній було на 20 кг більше, ніж у другій? (40 кг і 60 кг)

Представлення відповідей задачі.

Правило:    Не катайся на санчатах та лижах поблизу  доріг, водойм!    (Картка з записом правила прикріплюються на дошку).

Гра-змагання між рядами

0-6 + 26

9-8-71 : 71

(33 - 33) • 33

961 : 961 + 1

0:6 + 36:6

___640 - 40 : 40

21 : 7-8

36 : 9 • 8

72 : 8 • 5

24 + 8-9

8 • 8 - 8 • 0

___(364 - 364): 8

1-17 + 45

48:6 + 22

7-3 + 0-5

0-21 + 0-79

126:1 + 45

___7-8 + 28

VI.  Підсумок уроку

1.Аналіз засвоєння матеріалу.

– Яке правило множення числа на 100?

– Помножте числа на 100 .  8 , 5, 3, 9, 4.

– Де ми використаємо  набуті сьогодні знання?

– Яких правил безпечного зимового відпочинку  необхідно дотримуватись? (Використовуємо картки).

2.Загальна оцінка роботи учнів на уроці.   ( Запис  на сніжинці  та обґрунтування усно).

VІІ. Домашнє завдання С.95, завдання 597; 598.   Інструктаж щодо виконання.

(Дом.завдан. записується на сніжинці та прикріплюється цукерка).

Літературні джерела:

https://naurok.com.ua/urok-mnozhennya-na-100-rozv-yazuvannya-prostih-zadach-sposobom-skladannya-rivnyan-23938.html

https://urok-ua.com/konspekt-uroku-z-matematiki-u-3-klasi-mnozhennya-chisla-na-100-rozv-yazuvannya-prostih-zadach-sposobom-skladannya-rivnyan/

https://rozumaka.com/konspekt-uroku-na-temu-mnozhennya-na-100-rozv-yazuvannya-prostih-zadach-sposobom-skladannya-rivnyan-matematika-3-klas/

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.