Мистецький проект «Берегиня»2

Опис документу:
Образотворчість

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ТВОРЧИЙ ЗВІТ

про виконання проекту «Берегиня»

«Розвиток та поширення мистецтва ліплення картин із солоного тіста»

РОЗДІЛ 1

Протягом звітного періоду планувалося виконати такі завдання:

  1. Розробка методик.

  2. Презентація роботи серед широкого загалу зацікавлених структур м. Ніжина, Чернігівської області та загалом всієї України.Чернігівської та м. Ніжина

  3. Комплектування груп для проведення семінарів практикумів.

  4. Підготовка інформаційно - методичних матеріалів (запрошення, афіші, буклети).

  5. Придбання необхідних матеріалів (клей ПВА, лаки, фарби, сіль, монтажна піна, борошно, сатен-гіпс, тканина, сіль тощо).

  6. Листування із зацікавленими структурами України та близького зарубіжжя.

  7. Виготовлення конкурсних та виставкових картин і заготовок для проведення майстер-класів.

  8. Майстер-класи в ряді міст України та Чернігівської області.

9. Організація виставок в ряді міст України (за можливості м. Київ,

м. Львів, м. Севастополь, м. Чернігів, м. Ужгород, м. Одесса,

м. Прилуки, м. Дніпропетровськ, м. Харків, «Артек»…).

10. Участь у різнорівневих конкурсах малюнка та декоративно-прикладного мистецтва.

11. Видання книги «Ліплення з солоного тіста».

12. Підведення підсумків роботи по проекту.

РОЗДІЛ 2

За звітний період виконавцем був проведений такий обсяг робіт:

І. Розроблена серія методик для навчання мистецтву ліплення з солоного тіста вихованців різних вікових груп у комплексі з навчанням образотворчому мистецтву.

1. Програма з образотворчого мистецтва для 4-6 –річних дітей «Малюк» із ілюстративними додатками, на основі асоціативного мислення.

2. Програма з вивчення нетрадиційних видів образотворчого мистецтва

( в тому числі й ліплення з солоного тіста) для учнів середньої школи «Різнобарвний дивограй».

3. Дитяча книжечка – самоучка «Дивовижні перетворення в Палаці Образотворчого мистецтва».

4. Міні - посібник «Ліплення картин – барельєфів з біопластики».

5. Серія розробок занять – майстер-класів з навчання учнів ліпленню об’ємних та барельєфних композицій з солоного тіста.

ІІ. Скомплектована група юних тренерів для проведення семінарів - практикумів та майстер – класів.

Протягом звітного періоду робота в цьому напрямку була поставлена таким чином, що по закінченню проекту кожен з його учасників автоматично ставав і практикантом, і тренером, бо навчався виконувати весь обсяг пропонованої роботи. Тому під кінець року тренери вибиралися уже зі всього загалу слухачів-практикантів. Це дало змогу розширити заплановані раніше межі проекту, створити, так звану «піраміду пізнання».

ІІІ. Проведені презентації проекту та майстер - класи серед широкого загалу зацікавлених структур м. Ніжина, Чернігівської області, України та близького зарубіжжя:

ІV. Організовані виставки картин – барельєфів із солоного тіста Виконавця та її учнів у ряді міст України, близького та далекого зарубіжжя.

V. Участь у різнорівневих конкурсах малюнка та декоративно – прикладного мистецтва.

VІ. Підготовлені інформаційнометодичні матеріали:

1. Посібник Ю.Петренко «Берегиня. Світ об’ємів. Біопластика. Ліплення з солоного тіста».

2. Збірка «Авторські картини-барельєфи з солоного тіста».

3. Збірка «Юні митці»

4. Календар з роботами дітей – переможців Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, наймолодших учасників проекту.

5. Запрошення, візитки, буклети, афіші.

Видана література користується великим попитом серед працівників освіти та культури, бо крім пропаганди проекту, несе в собі ще й методичне спрямування, демонструючи техніки й види декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.

Як приклад, можна навести один з листів, яких приходить на адресу Виконавця величезна кількість:

«Доброго дня, шановна пані Юлія!

Мене звати Катерина, я є Головою Громадської Жіночої Організації «Берегиня». Свою діяльність спрямовуємо на підтримку та реалізацію жінок у селі, а також працюємо з дітьми. Нещодавно нами був створений «Майстер-клас писанкарства та вишивки» для того, щоби усі бажаючі діти змогли долучитися до відновлення давніх ремесел, якими займалися їхні прабабусі та дідусі.

Одним з елементів навчальної програми є так звана «біопластика», яка дуже цікава дітям. Проте наші майстрині не дуже обізнані у цій справі, тому я звертаюся до Вас. Відома майстриня порадила Вашу книгу, щоби можна було по ній навчатися. Якщо у Вас є можливість вислати нам Вашу книгу по біопластиці, то ми будемо дуже вдячні Вам за це. Адже така література є досить специфічною, тому її непросто знайти на ринках.

VІІ. Розіслані листи та дитячі роботи до зацікавлених структур України, близького та далекого зарубіжжя з метою презентації проекту, проведення виставок та участі в конкурсах:

VІІІ. Подаровані виставкові картини:

РОЗДІЛ 3

Робота щодо реалізації проекту неодноразово висвітлювалась телерадіокомпаніями.

Саме в цьому випадку якнайкраще спрацювала так звана «піраміда пізнання», коли тренерами дошкільнят виступили недавні учасники майстер-класів, учні 4 класу.

РОЗДІЛ 4

Результат виконаної роботи за звітний період

Виявляється, хоча проект і закінчений, робота лише починається: в голові нуртуються нові плани, надходять цікаві пропозиції, до школи мистецтв поспішають новенькі «найменшенькі», а «досвідчені» «ходять хвостиками», бо вже не уявляють свого життя без такого напруженого, але водночас захоплюючого способу життя. Та це й не дивно: незаангажованою Особистістю здатна стати лише ТВОРЧА ЛЮДИНА.

Виконавець же спочатку аналізує промахи й недоліки, а вже потім рахує перемоги. Проте все це лише в собі. Діти ж розцвітають після кожної вдалої художньої знахідки, горять бажанням створювати свої все нові й нові шедеври. Якому б вчителеві було таке не до вподоби?

Приємно бачити сяючі очі малят, котрі вперше в житті спробували ліпити з солоного тіста під час майстер-класів у ДНЗ. Вже через кілька днів діти змогли самостійно виліпити емблеми до Екологічних акцій «Чиста криниця» та «Захистимо озера та малі річки України!», із захватом розповідаючи про всюдисущого Капітошка, без якого нема життя на планеті Земля.

А яким захватом переповнювалися серця маленьких умільців, коли вони отримали підтвердження свого таланту у публікації журналу «Колосок»! Підтримані таким чином малята «потягнулися» на навчання до школи мистецтв, де разом з педагогами та батьками виношують уже нові ідеї.

Корисними виявилися спостереження за вихованцями Ніжинського дитячого будинку-інтернату, підпорядкованого Міністерству охорони здоровя України. Корисними навіть для вихователів цього закладу, бо такого «відчуття матеріалу» ті від своїх підопічних просто не чекали.

Методикою ліплення з біопластики зацікавилися працівники пришкільних та приміських оздоровчих таборів відпочинку. Уже зараз надходять «заявки на надання тренерів» під час літніх канікул.

Захоплено працювали з солоним тістом і в університетських аудиторіях ( і юнаки в тому числі). Переконана, що майбутні педагоги обовязково принесуть нову методику в ті навчальні заклади, куди, в силу об’єктивних чи суб’єктивних причин не змогла доїхати Виконавець проекту.

Проведені презентації та майстер-класи дали змогу педагогічним працівникам навчальних закладів та позашкільних установ міст України, з метою розвитку у своїх вихованців образотворчості, ввести техніку ліплення об’ємних та барельєфних композицій з солоного тіста, що допомагає не лише створювати дивовижні декоративно-прикладні полотна й виставляти їх на різнорівневих конкурсах та виставках ( бо саме така форма роботи найефективніше сприяє народженню ТВОРЦЯ), розвивати у дітей фантазію та образне мислення, виховувати патріотичні почуття, але й працювати над розвитком дрібної моторики рук малят, що є однією з найголовніших передумов успішного навчання підростаючого покоління.

Всі починання і наполеглива праця не залишилися без уваги: проектом «Берегиня» зацікавилися. Зацікавилися маленькі пустотливі хлопчики й дівчатка, яким не терпиться спробувати себе в чомусь новому і незвіданому, «дорослі» старшокласники, котрих, здається, і здивувати нічим, зовсім «поважні» студенти вузів, які у свій вільний час, без нагадування викладачів і кураторів, поспішали навчитися цікавої справи у десятилітніх вихованців школи мистецтв.

Що вже говорити про освітян: проект розширює межі учнівського образотворення, стимулює політ дитячої уяви та фантазії, дає можливість кожній маленькій особистості спробувати себе в «дорослій» справі! До того ж техніка ліплення з солоного тіста настільки проста й дохідлива, що нею може оволодіти будь-яка зацікавлена людина. Отож, проводити майстер-класи з працівниками позашкільних закладів, учителями образотворчого мистецтва, слухачами курсів удосконалення було приємно і, водночас, корисно (вийшов, такий собі, обмін досвідом).

Робота в ДЦ «Молода гвардія» додала наснаги й переконання в тому, що шлях вибраний правильно.

Треба було бачити, як старанно ліпили стилізовану Ведмідь гору дітлахи з усіх куточків України, а потім, уже без Виконавця проекту, під неухильним контролем юних ніжинських тренерів, сушили свої перші в житті барельєфи і розписували їх!

Під час проведення усіх майстер-класів до тіста додавалась йодована сіль, що дало змогу дітям ще й дещо оздоровитися. Адже відомо, що тіло людини здатне вбирати лише стільки йоду, скільки йому в даний час потрібно. Отож, боротися з проблемою йододефіциту можна й таким нетрадиційним способом, не ковтаючи пігулок.

Виставки теж не залишилися без уваги, як пересічних громадян, так і зацікавлених структур. Біля виставкових картин завжди були люди: розпитували, брали рецепт маси для ліплення, щось радили, запрошували на нові виставки та майстер – класи. «В народі» картини – барельєфи з біопластики (солоного тіста) уже називають «об’ємним живописом» та «псевдомайолікою», тим самим доводячи ствердження про винахід абсолютно нової технології. (Див. відгук художника А.П. Кисельова).

Саме завдяки виставкам та майстер-класам, проведеним на всеукраїнському рівні, журналістам ЗМІ, які не обминули своєю увагою жодну з виставок, випала нагода ознайомити з проектом «Берегиня» близьке й далеке зарубіжжя (в рамках International Art Campus «Eurointegration through Art»), що проводився в Молдові .

Художники з Молдови, Румунії, України, Грузії та Латвії – посли євроінтеграції через мистецтво – висловили своє бачення важливості культури в процесі інтеграції нових країн в Європу, отримали можливість представити свої творіння широкому загалу поціновувачів мистецтва. Що ж до ліплення з солоного тіста, то для них це було вдивовижу, тому майстер-класи пройшли напрочуд злагоджено й азартно.

Виконавець проекту «Берегиня» стала членом Милосердного фонду професійних художників, майстрів української народної творчості, художніх ремесел та промислів «Відродження» Молдови.

Завдяки працівникам ЗМІ з’явилися запрошення на Першу Всеукраїнську зірницю «Козаченьки», на участь у Міжнародному проекті «Мости дружби. Україна – Грузія» та загальнодержавній виставковій акції «Барвиста Україна», презентація у видавництвах «Країна мрій», «Преса України», ЗАТ «Артсервіс» тощо.

Міжкультурний діалог через мистецтво є важливим інструментом, що дасть можливість порозумітися людській спільноті, як у Європі, так і на планеті Земля. Тому, після співпраці в Міжнародному Арт Кампусі, постала нагальна необхідність донести свої знання, думки та бачення проблеми євроінтеграції через мистецтво до однодумців.

Тож почалася робота у Міжнародному Молодіжному Фестивалі «Дружба», який зібрав українську, білоруську та придністровську молодь на кордоні трьох держав (України, Білорусі) в с. Сеньківка Чернігівської області.

Ще одним підтвердженням того, що методикою ліплення з солоного тіста цікавляться, є прохання педагогів, дітей, дорослих, митців і просто зацікавлених своєю минувшиною людей отримати книгу «Берегиня» та інші інформаційно-методичні матеріали, пов’язані з проектом.

За книгою «Берегиня» уже працюють в деяких школах Мінської та Вітебської областей Білорусі; в Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Львівській, Закарпатській, Київській, Одеській, Луцькій, Черкаській областях України; в республіці Крим; в Грузії та Молдові, в Ризі.

Варто лише уважно поглянути на зацікавлені та проникнуті натхненням творчості обличчя як дорослих, так і дітей на фотографіях (Див. величезну добірку фото на дискеті в додатках), щоб усвідомити високий рівень якості виконаної роботи.

Україна ліпить. Хотілось би, щоб про дану методику більше дізналися в близькому та далекому зарубіжжі.

А ще маю глибоке переконання, що ліплення з солоного тіста просто необхідне (як педагогічний, психологічний, лікувальний та реабілітаційний засіб) для людей з особливими потребами. То ж наступний проект можна було б назвати «Пізнай себе». Впевнена, що він допоміг би пройти соціальну реабілітацію багатьом, потребуючим цього, мешканцям України, вселив би в них упевненість у власних силах, дещо зміцнив би їх здоров’я, а, можливо, й дав би можливість заробити власною творчістю на хліб насушний.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.