Місце для дракона (за творчістю Ю.Винничука)

Опис документу:
У повісті-казці Юрія Винничука «Місце для дракона» автор примушує своїх читачів поміркувати над багатьма буттєвими питаннями буття. Так, основна увага автора, на мою думку, звернена на розгляд одвічних морально-етичних проблем. Серед яких варто виокремити проблему добра і зла, життя та смерті, кохання та ненависті, дружби та зради, прекрасного та потворного. Проте, я вважаю, що головна проблема полягає в доцільності самопожертви й проблема вибору.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

3

Місце для дракона

У повісті-казці Юрія Винничука «Місце для дракона» автор примушує своїх читачів поміркувати над багатьма буттєвими питаннями буття. Так, основна увага автора, на мою думку, звернена на розгляд одвічних морально-етичних проблем. Серед яких варто виокремити проблему добра і зла, життя та смерті, кохання та ненависті, дружби та зради, прекрасного та потворного.

Проте, я вважаю, що головна проблема полягає в доцільності самопожертви й проблема вибору.

На перший погляд, усе зрозуміло. Дракон Грицько виступає уособленням добра, який здатний піти на самопожертву заради дружби та кохання. Дракон Грицько при такій самопожертві нехтує інстинктом самозбереження.

Мені здається, що самопожертва − це риса, яка є протилежною до поняття «егоїзм», коли людина жертвує собою, своїми особистісними інтересами задля єдиної мети, заради благополуччя інших.

Я вважаю, що Грицько під час поєдинку навмисно піддається й гине від списа джури лицаря Лавріна... А незадовго до цього помирає від старості мудрий пустельник, який навчив дракона грамоти.

Отже, може здатися, що підступному князю вдалося досягти своєї мети, адже зло отримало перемогу над добром.

Але якщо поміркувати над цими подіями, то побачимо, що Ю.Винничук не все так однозначно змальовує у творі. Наприклад, автор не просто так змальовує страждання підлого володаря, який усвідомив свою помилку й гірко пожалкував про неї. Зі сторінок твору ми помічаємо, як біля могил дракона та пустельника кається князь. При цьому каятті князь називає ракона і пустельника своїми найкращими друзями. Лицар Лаврін під час поєдинку дивним чином зумів розпізнати добру натуру дракона та відмовився знищувати його.

Таким чином, Ю. Винничук, я переконана, показує, що у князівстві залишилися лише моральні особистості, в яких наявними є розум, чеснота та доброта!

Настуня одружується не з чоловіком, якого їй вибрав батько, а з коханим джурою.Також залишилися романтичні вірші дракона Григорія, які здатні пробуджувати в мешканцях Люботина найкращі почуття.

Тому можу з впевненістю сказати, що у творі Юрія Винничука «Місце для дракона» все перевертається з ніг на голову: дракон із лютогота кровожерливого хижака, який поїдає пишних молодиць, перетворюється на доброго травоїдного мрійника та романтика. Автор показує як дракон грається із метеликам, пише вірші та читає Біблію. Біля його печери розгорнулися гарні і ошатні клумби мальв, а своє полум’яне дихання він спрямовує тільки вгору – щоб не нищити природу. А найцікавіше, що дракон, він же Грицько, пише вірші.

Зі сторінок твору ми спостерігаємо те, що у людському суспільстві ще й досі діють драконячі закони. Традиції, мислить володар, у князівстві якого миролюбно живе дракон Грицько, зобов’язують будь-що вбити дракона. Тож князівські посланці скликають лицарів із усіх усюд.

Отже, я можу запропонувати свій варіант закінчення твору. Наприклад, можна залишити позитивних персонажів казки-повісті «Місце для дракона» живими і перенести їх існування в наші дні. І герої нас будуть вчити багатьом речам. Лицарі виявляються зовсім не лицарями, а сучасними українцями, і не має значення, що на них справжні яскраві обладунки. В образі люботинського князя можна змалювати правителя сучасної Роії, який має дотримуватися справедливості й бути взірцем для своїх підданців, а насправді буде зрадником. І зраджує він найсвятіше - довіру, дружбу.

Тому цей твір цей не втрачає своєї актуальності і в наш час. Він учить нас, що зі злом, несправедливістю треба боротися, але так, щоб не скоїти ще більшого зла, бо далеко не всіма шляхами можна дійти праведного діяння.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00