До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
5
міс.
2
9
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Міні-конспект уроку "Постіндустріальне (інформаційне) суспільство. Розвиток науки і техніки" (Всесвітня історія, 11 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до кожного уроку всесвітньої історії в 11 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу всесвітньої історії (рівень стандарту) для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі всесвітньої історії для 11 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Охредько О. Е., Коломєєць Л. Г., 2019

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок №30. Постіндустріальне (інформаційне) суспільство.
Розвиток науки і техніки

Мета: сформувати в учнів та учениць уявлення про розвиток науки та техніки в дру-
гій половині XX — на початку XXI ст.; створити умови для розуміння причин
науково-технічної революції; проаналізувати наслідки досягнень людства; визна-
чати особливості постіндустріального (інформаційного) суспільства; розглянути
вплив науково-технічних відкриттів на суспільство: охарактеризувати глобальні
проблеми людства; порівнювати цінності різних суспільств, висловлювати влас-
ну думку щодо цінності науково-технічних досягнень та життя людини.

Обладнання: підручник, атлас, карти світу, Європи.

Тип уроку: комбінований.

Поняття та назви: постіндустріальне (інформаційне) суспільство, деурбанізація,
глобалізація, науково-технічна революція (НТР), генно-модифіковані рослини
і тварини, Інтернет, Римський клуб.

Основні дати та події: 1986 р. — аварія на Чорнобильській АЕС; 2011 р. — ава-
рія на АЕС Фукусіма; 1957 р. — запуск першого штучного с/іутника Землі;
1961 р. — політ першої людини в космосі.

Очікувані результати: учні та учениці навчаться: називати дати, пов'язані з те-
мою уроку; показувати на карті місця світових катастроф, спричинених люди-
ною; застосовувати й пояснювати на прикладах поняття й терміни; характе-
ризувати глобальні проблеми людства; аналізувати наслідки досягнень людства;
порівнювати цінності різних суспільств, висловлювати власну думку щодо цін-
ності науково-технічних досягнень та життя людини.

Компетентності

Ключові: спілкування державною (і рідною в разі відмінності) мовами (доступно
і переконливо висловлювати думки); основні компетентності у природничих
науках і технологіях (розкривати зміст і значення господарських, промисло-
вих, наукових та науково-технічних революцій, вплив на суспільне життя тех-
нологій, технічних винаходів і наукових теорій); математична компетентність
(оперувати цифровими даними, математичними поняттями для пізнання і по-
яснення минулого й сучасних суспільних подій, явищ і процесів).

Предметні: хронологічна (розглядати суспільні явища в розвитку та в конкретно-
історичних умовах певного часу); інформаційна (користуватися довідковою лі-
тературою, Інтернетом тощо для самостійного пошуку інформації); просторо-
ва (розглядати суспільні явища в розвитку та в конкретно-історичних умовах
певного часу); логічна (аналізувати взаємозалежність наукових відкриттів та
глобальних проблем); аксіологічна (виявляти інтереси, потреби, суперечності
в позиціях соціальних груп і окремих осіб та їх роль в історичному процесі,
тенденції й напрямки історичного розвитку).

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО

Пояснити тему уроку, його план, мету та завдання, форми роботи.

  1. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Перевірка рівня знань матеріалу попередньої теми. 2. Опитування.

  1. Виконання тестових завдань.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

►► Вивчення нового матеріалу за планом

1. Постіндустріальне (інформаційне) суспільство та його вплив на
розвиток культури. 2. Розвиток науки і техніки в другій половині XX —
на початку XXI ст. 3. Глобальні проблеми людства.

Розглянути основні тенденції розвитку культури в другій половині
XX — на початку XXI ст.

Обсудити причини науково-технічної революції та її вплив на культуру.

Обговорити значення технічних досягнень людства.

Охарактеризувати глобальні проблеми людства та показати можливі
шляхи їх вирішення.

Показати наслідки людського втручання в природу.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдань підручника ( ). 2. Робота з візуальни-

ми джерелами (ілюстрації підручника). 3. Робота з картою атласу.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових по-
милках.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Опрацювати матеріал підручника (§21) та виконати завдання до ньо-
    го ( ).

  2. Творче завдання: написати есе на тему «Технічне відкриття, яке змі-
    нило світ».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Соціальне партнерство закладу позашкільної освіти та сім’ї»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.