Міні-конспект уроку «Початок становлення індустріального суспільства» (Всесвітня історія, 9 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до кожного уроку всесвітньої історії в 9 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу всесвітньої історії для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі всесвітньої історії для 9 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Охредько О. Е., 2017

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 6. Початок становлення індустріального суспільства

Мета: сформувати в учнів уявлення про становлення індустріального суспільства; ана-
лізувати ідеологічні концепції, які виникають та розвиваються в першій половині
XIX ст.; розглянути наслідки промислового перевороту; пояснити сутність консер-
ватизму, лібералізму та утопізму; охарактеризувати марксизм; розвивати в учнів
уміння оцінювати діяльність ідеологів провідних політичних течій першої полови-
ни XIX ст., висловлювати власну думку щодо впливу особистості на історію.

Обладнання: підручник, карти світу, Європи.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Поняття та назви: пролетаріат, промислова революція (переворот).

Історичні постаті: Т. Карлейль, Ш. Сисмонді, І. Бентам, Б. Констан, А. де Токвіль,
Й. Г. Фіхте, П. Леру, Р. Оуен, А. Сен-Симон, Ш. Фур'є, П. Ж. Прудон, К. Маркс,
Ф. Енгельс.

Очікувані результати: учні навчаться: тлумачити, співвідносити та застосовувати
поняття і терміни; аналізувати ідеологічні концепції, які виникають та розви-
ваються в першій половині XIX ст.; описувати наслідки промислового перево-
роту; пояснювати сутність консерватизму, лібералізму та утопізму; характери-
зувати марксизм; розвинуть вміння оцінювати діяльність ідеологів провідних
політичних течій першої половини XIX ст., висловлювати власну думку щодо
впливу особистості на історію.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ

Пояснити назву розділу II «Європа та Америка в добу революцій і на-
ціонального об'єднання (1815—1870 рр.)», оголосити тему уроку, його план,
мету, завдання, форми роботи.

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Евристична бесіда. 2. Опитування. 3. Тестові завдання.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

С-оставити перед класом проблемне запитання.

Вивчення нового матеріалу за планом

1. Промислова революція (переворот) у країнах Західної Європи та йо-
го наслідки. Початок становлення індустріального суспільства. 2. Розви-
ток консерватизму. 3. Розвиток лібералізму, 4. Націоналізм. 5. Утопічний
соціалізм. 6. Виникнення марксизму.

Розповісти про промисловий переворот та дати його основні ознаки.
Пояснити причини виникнення ідеологічних концепцій в першій по-
ловині XIX ст., зупинитися на консерватизмі та його ідеологах.

Охарактеризувати ідеологічні концепції лібералізму та націоналізму,
показати погляди ідеологів течій.

Роз'яснити причини виникнення утопічного соціалізму та охаракте-
ризувати його на прикладах творів видатних представників.

Обговорити основні положення марксизму, розглянути діяльність
К. Маркса та Ф. Енгельса.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдань підручника. 2. Робота з візуальними джерела-
ми (ілюстрації підручника). 3. Робота з історичною картою.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових по-
милках. Підсумовуючи урок, повернутися до проблемного запитання.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацювати матеріал § 4. 2. Виконайте завдання підручника. 3. Творче
завдання: напишіть реферат про одного з теоретиків ідеологічних концепцій.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методологічні основи організації психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу дитини із особливими освітніми потребами»
Маргарита Сергіївна Чайка
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.