До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
5
міс.
2
5
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Міні-конспект уроку "Країни Латинської Америки" (Всесвітня історія, 11 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до кожного уроку всесвітньої історії в 11 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу всесвітньої історії (рівень стандарту) для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника зі всесвітньої історії для 11 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Охредько О. Е., Коломєєць Л. Г., 2019

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок №22. Країни Латинської Америки

Мета: сформувати в учнів та учениць уявлення про країни Латинської Америки після
Другої світової війни; створити умови для розуміння причин партизанських рухів
у Латинській Америці; проаналізувати Вплив США на держави Латинської Амери-
ки; визначати особливості розвитку країн Латинської Америки; розглянути міжна-
родну співпрацю та інтеграційні процеси в Латинській Америці; охарактеризува-
ти діяльність відомих політичних осіб; порівнювати країни Латинської Америки та
висловлювати власну думку щодо поширення ідеологій військовим шляхом.

Обладнання: підручник, атлас, карти світу, Латинської Америки.

Тип уроку: комбінований.

Поняття та назви: латифундія, імпортозамінна індустріалізація, військова хунта,
Організація Американських Держав (ОАД).

Основні дати та події: 1959 р. — революція на Кубі, 1973 р. — переворот у Чилі.
Історичні постаті: Ф. Кастро, Е. Че Гевара, С. Альєнде, А. Піночет, Д. Ортега.

Очікувані результати: учні та учениці навчаться: називати дати, пов'язані з те-
мою уроку; показувати на карті країни та міждержавні об'єднання Латинської
Америки; застосовувати й пояснювати на прикладах поняття й терміни; ха-
рактеризувати діяльність відомих політичних осіб; аналізувати вплив США на
держави Латинської Америки; порівнювати країни Латинської Америки та ви-
словлювати власну думку щодо поширення ідеологій військовим шляхом.

Компетентності

Ключові: спілкування державною (і рідною в разі відмінності) мовами (доступно
і переконливо висловлювати думки); математична компетентність (перетворю-
вати джерельну інформацію з однієї форми на іншу (текст, графік, таблиця,
схема тощо)); уміння вчитися впродовж життя (визначати власні навчальні ці-
лі в соціальній сфері й галузі знань про минуле).

Предметні: хронологічна (уміння учнів та учениць орієнтуватися в історичному
часі); інформаційна (уміння учнів та учениць працювати з джерелами історичної
інформації); просторова (показувати на карті країни та міждержавні об'єднання
Латинської Америки); логічна (розуміти множинність трактувань минулого та
зіставляти різні його інтерпретації); аксіологічна (уміння формулювати оцінку
історичних подій та історичних постатей, суголосну до цінностей та уявлень
відповідного часу або відповідної групи людей).

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО

Пояснити тему уроку, його план, мету та завдання, форми роботи.

  1. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Перевірка виконання завдань підручника (§17). 2. Опитування. 3. Ви-
конання тестових завдань.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Вивчення нового матеріалу за планом

1. Основні тенденції розвитку країн Латинської Америки після Дру-
гої світової війни. 2. Інтеграційні процеси в регіоні.

Охарактеризувати загальні тенденції для країн Латинської Америки
після Другої світової війни.

Пояснити причини військових переворотів у державах Латинської Аме-
рики.

Обговорити особливості соціально-економічних перетворень.

Показати наслідки втручання інших країн у внутрішні справи держав
Латинської Америки.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдань підручника ( ). 2. Робота з візуальни-

ми джерелами (ілюстрації підручника). 3. Робота з картою атласу.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових по-
милках.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Опрацювати матеріал підручника (§18) та виконати завдання до ньо-
    го ( ).

  2. Творче завдання: підготуватись до дискусії на тему популярності Че Ге-
    вари серед молоді.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.