і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

«Ми за чисту планету»

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Виховна година

«Ми за чисту планету»

Мета: формувати активну соціальну позицію; виховувати екологічну культуру особистості, почуття особистої відповідальності за охоро­ну довкілля, любові до рідного краю.

ХІД ЗАХОДУ

Звучить мелодія. До класу вибігає дівчинка з підня­тим над головою глобусом.

Дівчинка

Зупиніться! Подивіться! Що принесла сюди я, Це ж бо наша найрідніша, найгарніша Земля.

1-й учень Ось вона — наша планета.

2 - й учень Ось вона — сонцем зігріта.

3-й учень Ось вона — дощами вмита.

4-й учень Морями оперезана.

5-й учень Ріками помережана.

1-й учень Це наша планета Земля!

2-й учень Поки жити планета ця буде,

3-й учень Поки світ ще в полоні краси,

4-й учень Бережіть же красу її, люди,

5-й учень Сонцем сяє хай крапля роси!

1-й учень Доля планети у наших руках.

2-й учень. Ми — майбутнє України!

3-й учень. Нас цікавить життя степу й лісу.

4-й учень. Нас зворушує схід сонця і спів птахів.

5-й учень. Нас турбує стан повітря, яким ми дихаємо.

1-й учень. Вода, яку ми п'ємо.

2-й учень. Земля, на якій ми живемо.

3-й учень. Нас об'єднує

4-й учень. Віра в те, що ми здатні зробити

5-й учень Нашу Землю прекрасною!

Хлопчик

Ще назва є, а річки вже немає.

Усохли верби, вижовкли рови,

І дика качка тоскно обминає

Рудиментарні залишки багви.

І тільки степ, і тільки спека, спека,

І озеревин проблиски скупі,

І той у небі зморений лелека,

І те гніздо лелече на стовпі.

Куди ти ділась, річечко? Воскресни!

У берегів потріскались вуста.

Барвистих лук не знають твої весни,

І світить спека ребрами моста.

Дівчинка Щоб до життя нам повернути річку,

Трудитись треба всім чимало.

Не лити бруд їдкий в водичку

І не кидати, що попало,

Розчистити дзвінкі джерельця,

Навкруг дерева посадити.

Прийняти біль ріки до серця...

Тепер вже треба це робити!

Вчитель. А як почувається річка у нашій міс­цевості? Як їй допомогти?

А тепер для вас завдання.

Задача. Радіус землі дорівнює 6 400км . Знайдіть довжину екватора. ( 4 019 2 км)

Задача. Запаси прісної води на Землі складають 35 000 000 км3. населення Землі складає 7 000 000 000 ( 7 млрд.). Кожен день людина витрачає від 3 до 700 літрів води .Давайте підрахуємо на скільки днів вистачить людині запасів води .

ГРА «ЯК ЗБЕРЕГТИ ПРИРОДУ»

Учитель. Робіть те, що я скажу.

Якщо ти не нариваєш великих букетів польо­вих квітів, то сплесни у долоні над головою. . Якщо ти ніколи не залишаєш сміття у лісі, то тупни ногою.

Якщо ти не ламаєш гілочок дерев, то під­стрибни.

Якщо ти саджаєш і доглядаєш квіти, дерева, кущі, то підніми руку.

Якщо тобі подобаються квіти — посміхнись. Якщо до твоєї кімнати залетів джміль або інша комаха і ти намагаєшся випустити її на волю, то змахни руками.

Якщо ти підібрав приблудне кошеня, собаку, то простягни руки вперед. Якщо болить душа, коли бачите понівечене дерево, зрубану ялинку, забруднену річку, — покладіть руку на серце.

Якщо ти переконаний, що треба кожній люди­ні піклуватися про природу, про все живе, — простягни руки своїм сусідам і візьми їх за руки.

Давайте ось так як ви дружно взялись за руки, ми будемо єдині у прагненні зберегти нашу матінку-природу!

Хлопчик

У березневий день її зрубали,

Вона, немов лебідонька, стояла,

Стан обвивали шовковисті коси,

Була нам мила в спеку і в морози.

У березневий день її зрубали,

Від болю затремтіла, застогнала.

Мов скошена, упала при дорозі,

Весняним соком пролилися сльози.

Той сік цілющий, а вона вже мертва.

Рука не заніміла, не затерпла!

Яке жорстоке серце треба мати,

Щоб ту красу навіки зруйнувати.

Стікали додолу ще живі сльозинки.

А небо чисте — жодної хмаринки.

Весна ішла — життя всім дарувала,

А на землі берізка помирала.

Вчитель. Ми бачимо в рослині беззахисне по­кірне створіння і часто забуваємо, що їй боляче, коли її топчуть, ламають, трощать.

СЦЕНКА

Продавець повітря. Чисте, цілюще повітря! Купуйте для всіх і для кожного!

Продавець води. Питна вода! Жива вода! Ку­пуйте!

Продавець повітря. Купуйте протигази від смогу! Парасольки від кислотних дощів! Тільки у нас! Останні зразки!

Учень. Усе це нісенітниці. Це якісь казки!

Продавець води. Не казки це, молоді люди. Це сумна реальність. Ще трохи — і на Землі не знайдеться ні краплини справжньої питної води, яку й називають «живою».

Продавець повітря. А за один подих свіжо­го повітря доведеться платити таку ціну!..

Учень. Яку ж?

Продавець повітря. Навіть страшно вимо­вити... Ціною всьому може стати людське життя! Ваше і ваших дітей!

Учень

Повітря забруднюють дим і заводи,

І це завдає всім великої шкоди,

Бо гинуть дерева, травичка і квіти,

Хворіють частенько дорослі і діти.

Та й листя, й гілляччя... Не треба губити!

Завісу із диму не можна робити.

Бо цим ви природі приносите шкоду.

Ще й шкода від диму легеням народу.

Сценка: «Шкільне подвір'я»

Двоє учнів сидять за комп'ютером і розглядають план шкільного подвір'я.

— І як його тут прибирати?

І що його тут садити? (Думають.) Заходять ще два учні.

Дівчатка, що це ви робите?

Та ось, вчитель природознавства запропонувала розробити план участі в проекті «Прибери планету». От і ду­маємо, як навести порядок на шкільній території. Що краще посадити на шкільному подвір'ї? Що ми можемо зробити власними силами?

А що, якби біля нашого ставочка прибрати (по­казує на план) та посадити бамбуковий гай, і рос­те швидко, і красивий — вудочки з нього зробити та й ловити рибку.

Та що бамбук! Ех, посадити б ананаси, фініко­ві й кокосові пальми. Уявляєте (робить мрійливе обличчя), приходили б у шкільну їдальню, а там подають тобі кокосове молоко, фініки, ананаси. Ніхто б не відмовився.

— А ось тут, за школою, я б посадив манго, ли­мони, мандарини й апельсини. Восени на пере­рву вибіжиш, а вони висять на гілках жовтога­рячі, красиві, смачні.

— Друзі! Ну про що ви говорите, географію та бі­ологію вивчаєте і повинні розуміти, що ці рослини не можуть рости у нашій місцевості, адже тут не субтропіки.

А що ти пропонуєш? Тополі вирощувати, липи, берези, яблуні? Це не цікаво. Ми їх кожен день бачимо. Про них вже все відомо. (Усі схиляють­ся над столом.)

Відкриваються двері, заходить Чобіт і Сміття. Ви­гляд у них незалежний, руки в кишенях, щось насви­стують.

Чобіт. Як вас багато! Чому це всі тут зібра­лися?

У ч є н ь. А ви хто такі?

Чобіт. Я Чобіт насаджень.

гроза клумб, газонів і зелених

Сміття. А я Сміття — гроза чистоти і порядку.

Учень. Вам тут робити нічого. Ми обговорює­мо глобальні проблеми: як планету прибрати, як зробити територію школи красивою, де посадити рослини. А від вас — одні неприємності.

Сміття. Значить, прибиранням вирішили зай­нятись? Нічого у вас не вийде. Щоб не прибира­ли — все одно засмічу.

все одно витопчу.

Чобіт. І щоб не посадили І тут, і тут, і ось тут!

Учень. Ідіть звідси геть!

Учень

Людина жива, як і дерево, й квітка,

Як білка, їжак і маленька чечітка.

Вона без повітря не може прожити,

їй хочеться спати, і їсти, і пити...

Людина — це витвір живої природи,

Як пташці, солодкий їй запах свободи.

І щоб у довкіллі здоровому жити.

Людині потрібно природу любити.

Вчитель . Яке ж добро ви принесете природі?

Учень. Ми посадимо липи і клени — буде все місто зелене.

Учень. Ми посадимо в полі тополі, хай вони зростають у поволі.

Учень. Ми обсадимо школу бузками, при­красимо клумбу квітками.

Учень. Хай ростуть дерева і квіти, хай бу­дуть здоровими діти!

Учень. Дерева зростатимуть з нами, ше­лестітимуть тихо гілками. Хай же шумить топо­лина.

Всі. Хай цвіте, розквіта Україна!

Учень

Нам би хотілось намалювати мрію

Кольором чистим, синім-синім!

Щоб веселка з неба нам завжди всміхалась,

Щоб метелики в полі з вітерцем танцювали!

Та щоб квітів було на планеті багато,

Щоб лелеки повертались до рідної хати!

Щоб повітря було ніби край неозорий!

Щоб нам сонечко сяяло й не згасло ніколи!

Та щоб згодом матінка-Земля більш розквітала,

Щоб для неї, для рідної, чиста ера настала!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Мета: формувати активну соціальну позицію; виховувати екологічну культуру особистості, почуття особистої відповідальності за охоро¬ну довкілля, любові до рідного краю.
  • Додано
    02.03.2018
  • Розділ
    Виховна робота
  • Клас
    5 Клас, 6 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    397
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    XJ112316
  • Вподобань
    0
Курс:«Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь