і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Ми – діти славного й великого народу, що споконвіку жив на цій землі.

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема відкритої виховної години :

Ми – діти славного й великого народу, що споконвіку жив на цій землі.

Мета: Спростувати міфи про спільну історію та знайти витоки української державності,
Дослідити територію наших споконвічних земель,довести автентичність нашої нації,показати національну гідність українців та їх саможертовність в ім'я блага нашої Вітчизни.
Ознайомитись із цвітом української нації - найкращими провідниками та геніями. Виховувати любов до Батьківщини та пошану до героїв.

Обладнання:мультимедійний проектор,цитати істориків та науковців, книги з історії України,портрети героїв.

Епіграф уроку:

Слава не поляже,

Не поляже, а розкаже

Чия правда, чия кривда, і чиї ми діти!

(Т. Шевченко)

Хід уроку

Слово вчителя: Мабуть не знайдеться жодної людини, яка байдуже ставилась до сьогоднішніх подій, що відбуваються в Україні. У нас усіх здригається серце від болю і слово війна, досі нам незнайоме, вбиває всі паростки починань в душі. Усі ми не відходимо від телевізора та живемо новинами з фронту. І найстрашніше те, що ми починаємо до цього звикати. В нас усіх вмирає часточка душі з черговим героєм, що відходить на небеса. Наша свідомість рветься від несправедливості та підлості, що бачимо навкруги. Ми не знаємо, що буде завтра, бо важко щось прогнозувати, коли на порозі вже не гібридна, а повномасштабна війна.

Знову імперія зла та її прихвосні втовкмачують під міфом Русского мира, Православного, і якогось ще там мира, що нас українців немає і не було ніколи, а ми пріхлебатаї, малороси, хохли. І країни в нас немає,а є окраїна Великої та могучої Росії. Нашу державу вже навіть поділили великі стратеги на Малоросію, Новоросію, лнр, днр. Зрозуміло, що коренем всього цього є політика Росії. Які почуття та емоції викликають такі вислови у підростаючого покоління,ми почуємо з уст юних патріотів:

Я запитую в себе, питаю у вас, у людей,
Я питаю в книжок, роззираюсь на кожній сторінці:
Де той рік, де той проклятий тиждень і день,
Коли ми, українці, забули, що ми українці?

І що є в нас душа, повна власних чеснот і щедрот,
І що є у нас дума, яка ще од Байди нам в’ється,
І що ми на Вкраїні — таки український народ,
А не просто населення, як це у звітах дається.

І що хміль наш — у пісні, а не у барилах вина.
І що щедрість — в серцях, а не лиш у крамничних вітринах.
І що є у нас мова, і що українська вона,
Без якої наш край — територія, а не Вкраїна.

Я до себе каже і до кожного з вас — Говори!
Говоримо усі, хоч ми й добре навчились мовчати!
Запитайте у себе: відколи, з якої пори
Почали українці себе у собі забувати?

Запитаймо й про те, як ми дружно дійшли до буття,
У якому свідомості нашій збагнути незмога,
Чим солодший од меду нам видався чад забуття
Рідних слів, і пісень, і джерел, і стежок від порога.

Українці мої! То вкраїнці ми з вами, чи як?
Чи в "моголах" і вмерти судила нам доля пихата?
Чи в могили й забрати судилось нам наш переляк,
Що розцвів нам у думах смиренністю "меншого брата"?

Українці мої! Як гірчать мені власні слова…
Знаю добре, що й вам вони теж — не солодкі гостинці.
Але мушу казати, бо серце, мов свічка, сплива,
Коли бачу, як люто себе зневажають вкраїнці.

Я вже й сам ладен мовить: "Воно тобі треба?.. Стерпи!"
Тільки ж хочу, вкраїнці, спитати у вас нелукаво:
Ради кого Шевченкові йти було в Орські степи?
Ради кого ховати свій біль за солдатську халяву?

То хіба ж не впаде, не закотиться наша зоря,
І хіба не зотліє на тлін українство між нами,
Коли навіть на згарищі долі й зорі Кобзаря
Ми і досі спокійно себе почуваєм хохлами?

Українці мої! Дай вам Боже і щастя, і сил.
Можна жити й хохлом, і не згіркне від того хлібина.
Тільки хто ж колись небо нахилить до Ваших могил,
Як не зраджена вами, зневажена вами Вкраїна…

Поділитись0

Вчитель:Підступна пропагандистська машина нацькувала на нас 160 мільйонів вчорашніх братів , як нацьковують доберманів на жертву і вже сьогодні ми для більшості росіян ми – безродні, зрадники, христопродавці, бандерівці, бо ж не тільки земля наша ,а й віра, життя – все ним дароване. Одним словом немає в нас ні Бога за душею,ні Вітчизни,а ті добровольці, які голодні і холодні заради своєї Вітчизни йдуть на вірну смерть – вони просто карателі. Весь світ кричить, а Росія не бачить і не чує. І тому у цей час іуд та зрадників я вас,юних патріотів прошу: закарбуйте у своєму серці велику правду і передайте своїм дітям та онукам. Правду про свою землю та про нас самих. БО ви сини великого і славного народу, бо ви ходите священною землею, де народилась найдревніша культура на землі –Трипілля. Давайте звернемось до найдавніших джерел нашої культури - до історії Геродота,який розповідає, що на сучасних теренах України жили скіфи та сармати. Південний кордон Скіфії тягся від річки Дунаю до Дону. А відстань від східної до західної сторони Скіфії займає 20 днів подорожі.

ЩО являли собою Скіфи?

Учень розказує про скіфів

Вчитель:Цікава історія виникнення Сарматії.

(Учень розказує легенду)

Мабуть виникає питання: чому нас називають слов’янами і русами? Слов’янами нас називали візантійці( склавенами). Візантійський імператор Костянтин казав : «Цей народ ми називаємо скіфами або гунами. Щоправда самі себе вони звуть русами»

Саме на теренах Скіфії зародилась найдавніша цивілізаційна культура – Трипілля.

Як жили трипільці?

Вчитель:Отож саме тут на цій землі не просто навчились їсти мамонтів і вбивати слабшого сусіда, вмиватись його кров’ю та відбирати нажите, а жити мирно,будувати, засівати та пожинати плоди своєї праці. Наші найдревніші предки не поневолювали інших народів і не знали рабства. І це перша унікальна сторінка нашої історії. Ще колись Трипілля було центром Європи, найбагатшим її краєм. І на наших предків рівнялася вся Європа. Мабуть тому українці, що зростають на цій землі і це доведено вченими, другі у світі за інтелектом. А ще добрі, не лукаві. За що на була подарована ця земля Богом ми зараз послухаємо.

Легенда про Українців.

Вчитель:Може знаючи це саме на нашу землю Ісус прислав першого апостола Андрія Первозванного. Це наші прадіди зуміли у сиву давнину утворити Київську Русь– найбільшу і найсильнішу державу в Європі. Це сюди Великий князь Володимир привіз з Європи християнську віру для єднання руських племен. Це на нашу землю ступали Кирило та Мефодій. Тоді, як відомо ніхто тієї Росії ще не чув і не бачив , як і її столиці Москви. І це щира правда.

Давайте знімемо полуду з очей і подивимося європейські карти вже не 11-12 ст, а 16- де теперішня Україна іменується Руссю, а Росія- Московією. І це абсолютно різні держави за своєю ментальністю і культурою, наголошують історики. Московію у Європі вважали не чим іншим як нащадками орди. Давайте подивимось які землі Були Руськими, а які _ Московськими.(ролик)

Далі ще більший парадокс. Після Переяславської Ради гарантовану рівність України почали нещадно і свідомо нищити. Останніх 400 років знищувалось все українське. Спочатку заборонили викладання у Києво- Могилянській академії, бо не міг Московський університет конкурувати з нею,бо ж Ломоносов спочатку закінчив її а потім заснував Московський університет.

Потім забрали християнську митрополію, пояснюючи це тим , що Київ був зруйнований. Але ми можемо відповісти -Константинопіль не тільки був зруйнований,але й у мусульманське місто перетворився,але ніхто звідти вселенського патріарха не виселяв і статусу його не позбавляв.

А далі ще цікавіше.368 циркулярів було видано впродовж 400 років на заборону української мови- рідної мови українців. Чому такою небезпечною була ця мова для імперії.

Вірш про мову.

Не говори: в нас мова солов’їна
Бо мова вище, ніж пташиний спів.
В її скарбниці — доля України,
Глибинна таємниця правіків.

Вона нуртує джерелом криничним,
Із попелища феніксом встає.
Для нації вона гарант на вічність,
Тому її так люто ворог б’є.

Все заберуть, а залишилось слово.
Знов до життя повернемося ми.
Лише тому, що не пропала мова,
То й ми ще наче люди між людьми.

Без мови — не створити нам держави,
Доріг тернистих — не перебрести!
Хай вороги жорстокі і лукаві —
Стіною стань і мову захисти!

Річ не про те, що мова солов’їна,
Бо мова — глибше, ніж пташиний спів.
В її скарбниці — доля України,
Космічна нерозгаданість віків.

Вчитель:Бо ніхто не хотів визнавати у Європі Московію цивілізованою державою з древнім корінням. Такою визнавали Русь – Україну. От тоді великий цар Московського царства Петро 1 задумав хитрий план, в документах наводиться пряма мова: «Отнине народ Московский будет зваться народом Руским». На тому зникло царство ї з’явилась імперія. Відтоді Українців насильно русифікували,щоб вони віднині творили лише для російської мови та культури. Шевченко писав «Це той перший , що розпинав нашу Україну,а вторая доконала вдову- сиротину.Хто така та вторая і який її внесок в зруйнування _кр.. держави.?

Але козацький дух невмирущий. Першу демократію у світі народила Запорізька Січ. Першу Конституцію у світі написав гетьман Пилип Орлик, Щоправда в вигнанні . Першими словами в цій Конституції були слова-цитата «Україна з обох боків Дніпра має бути на вічні часи вільною від чужого панування». Але це був лише папір. А на ділі через таку братню політику 22мільйони українців подались в світи. Це половина нації. І всюди вони досягали успіхів. Лиш не на рідній землі. А кого з великих українців ви знаєте?

Учні презентують повідомлення про великих українців.

Вчитель:Більшість митрополитів світу- українці,з шести лавр світу 3 знаходяться в Україні,всесвітньо відомі режисери, оперні співаки, поети-родом з України, але все це століттями нівелювалось. Бо хто ми в очах великих і могучих загарбників. Наші Славні князівни Анна, Єлизавета, Анастасія, Євпраксія –стали королевами Європейських держав і вчили своїх чоловіків грамоти. Згадаймо Роксолану. За часів Сулеймана припинились набіги осман на укр. землю. А на рідній землі українки ставали покритками від москалів –окупаційного війська. Чому воно стояло в Україні? Мабуть тому, що щоб приборкати бунтівничий дух українських кріпаків.

А тепер давайте узагальнимо -Петро 1 насправді не тільки рубав вікно в Європу, але й підмінив історію. Все те, що належало українцям, просто вкрали,і вже Московія стала іменуватись Росією, а Україна - Малоросією. Запорізьку Січ - колиску нашого війська спалили, а козаків стерли з лиця землі. В залізних лещатах втримували наш непокірний дух протягом століть. І так протягом століть.

Але далі ще гірше -20 і 21 століття для українців стали епопеєю ницості, жорстокості та цинізму по відношенню до України та самих українців. Правда на початку 20 століття з’явився шанс в Українців стати вільними,але ця спроба була невдала. Коли в огнях революції палала Росія і згорів престол царя , в України народилась надія на волю. Центральна Рада,Директорія,Генеральний Секретаріат. За рік змінилося 4 влади. Всі вони проукраїнськими силами, патріотично налаштованими, але забракло політичної волі, не знайшли спільної мови. Слабкістю політичної системи України скористалась Росія, де до влади вже прийшли Більшовики -визволителі. Множились шеренги « мучнів- українців»: полягли студенти під крутами, Грушевський, Винниченко , національно - свідомі українці стали ворогами народу, ватажками терористичних організацій. І виявилось що нам ще довго «по кривавій по дорозі нам іти у світ.»Голод 33, політичні репресії..Настала тяжка година для українців. Комуністична влада знищила всіх тих, хто не доносив, хто відмовлявся брехати, хто не забирав з рук голодних дітей останній шматок хліба.,хто не скидав дзвони з храмів, хто не вбивав священників..

Цинічно і несправедливо звучать слова очільника Росії про роль укр. народу у Великій вітчизняній війні,сказавши, що Росія виграла б війну і без укр. народу бо ми –це країна переможців. Що скажеш?Ніхто і ніколи вже не порахує кількість тих жертв мирного населення, яке залишилось в окупаціі під німцями . Хто скаже ,скільки загинуло ?

Далі були Колимські морози для Стуса, Чорновола,Лук’яненка, Тихого, Литвина. В новому варіанті російської імперії під назвою СРСР Україна стала безправною провінцією. Ніхто не думав, що це все повернеться через 23 роки незалежності.

Звучить пісня про Україну

Заключне слово вчителя.Нас знову кличуть у православний мир, мир безбожництва і гулагів, де було закатовано 90 млн людей за інакодумство. А насправді - це чергова спроба продовжити геноцид нації і витравити , як кислотою, українців з рідної землі, і немає насправді «Русского мира», а є 180 різноликих народностей Росії,завойованих та поневолених, в яких явно переважає азійське. Все це міф для простачків і якщо слідувати логіці то приєднатись потрібно слов’янській частині Росії до нас, бо ж ми насправді і є та Русь, назву і історію якої вони приписали собі. Отож єднаймося і піднімаймо голови бо ми великі і непереможні, і не тому що в нас є сила влади і сила війська , ні у нас є сила духу ,завзяття, свідомості і правди .А ще у нас є сила силенна патріотів, і бажання бути людьми серед людей .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Виховна година має за мету дослідити територію наших споконвічних земель,довести автентичність нашої нації,показати національну гідність українців та їх саможертовність в ім'я блага нашої Вітчизни.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти