Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
М’які навички як основа організації якісного освітнього процесу
»
Взяти участь Всі події

Методичний збірник фізичних вправ та ігор для дітей з тяжкими порушеннями зору "ЖИТИ – ОЗНАЧАЄ ДІЯТИ"

Вміст матеріалу:

+Показати ще (15)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

Соціально-економічні, екологічні умови сучасного суспільства призводять до різкого падіння рівня здоров'я як дорослого населення, так і дітей. Сьогодні ми змушені визнати досить сумну статистику: близько 65% дітей з'являються на світ, маючи деякі відхилення у здоров'ї та розвитку. Тому найбільш актуальною стає проблема надання корекційно-реабілітаційної допомоги таким дітям як з боку батьків, так і з боку освітніх закладів.

Патологія зору сьогодні є однією з найпоширеніших. Це і амбліопія, і косоокість, і ністагм, і астигматизм, і тяжкі порушення зору: тотальна сліпота. Діти, яким поставлено діагноз «важке порушення зору», можуть і мають здобути якісну освіту. Для цього є всі необхідні умови: організація дистанційного навчання дітей з обмеженими можливостями здоров'я, наявність комп'ютерної техніки, володіння педагогами інформаційно-комунікаційними технологіями.

Для організації системи навчання дітей із тяжкими порушеннями зору педагоги мають володіти технологіями роботи з дітьми. Необхідна описана система корекційно-реабілітаційної роботи, до змісту якої мають увійти як навчання дитини, так і її соціальна адаптація.

У зв'язку з цим цей методичний посібник надасть безперечну практичну допомогу педагогам та батькам, які працюють з дітьми з тяжкими порушеннями зору, та батькам, які виховують таку дитину.

Всім відомо, що в початкових класах збільшується навантаження на очі і, як правило, у більшості дітей гострота зору знижується. Особливо це стосується дітей, котрі вже мають певні проблеми зору.

Щоб зберегти зір, необхідно навчати дітей саморегуляції емоцій і відчуттів (методами релаксації, діафрагмально-релаксаційного дихання), щоб вони вміли користуватися цими знаннями в будь-яких ситуаціях, щоб ці вміння приходили на допомогу незалежно від їхнього стану та настрою, а також навчити людей та себе, до всіх бути “толерантними”.

Лише виконуючи вправи постійно, можна досягти певних результатів.

Перший закон гарного зору – це рух. Коли око рухається, значить, воно бачить.

Нормальне око часто блимає, щоб рівномірно розподілити слізну рідину відомо, що сльози не тільки зволожують рогівку, а й дезінфікують око, захищають його від мікробів.