У посібнику запропоновано вивчення лінійної алгебри та аналітичної геометрії на другому курсі для студентів спеціальності «Прикладна математика». Запропонований матеріал поділяється на два розділи:
Лінійна алгебра;
Аналітична геометрія .
Кожен розділ містить загальні положення, в яких сформульовані теми розділу, базисні поняття, основні задачі, вимоги до теоретичних та практичних знань і вмінь студентів, якими вони повинні володіти після вивчення даного модуля.
Тема (мікророзділ) містить:
1) теоретичну частину;
2) практичну частину.
У теоретичній частині викладено у стислій формі необхідний матеріал для опанування розглядуваної теми (конспект лекцій). До всіх тем подано посилання на літературу, що дасть можливість студентам у разі необхідності більш детально і ґрунтовно опанувати теоретичний матеріал.
Практична частина містить приклади розв’язання типових задач, які ілюструють теоретичний матеріал, а також вправи з відповідями для аудиторної роботи студентів.
Наприкінці теми вміщено індивідуальні завдання, які слугують для контролю засвоювання студентами матеріалу даного розділу. На кожному практичному заняття студент здає індивідуальне завдання попереднього мікромодуля, виконане у письмовій формі.
Мета :формування базових математичних знань апарату лінійної алгебри та аналітичної геометрії, необхідних для дослідження прикладних проблем та вивчення інших фундаментальних та спеціальних дисциплін; формування навичок та вмінь побудови математичних моделей та їх дослідження математичними засобами; сприяння формуванню у студентів навичок самостійної роботи з дослідження теоретичних та прикладних задач з обраної спеціальності.
Основні завдання вивчення дисципліни:застосування математичних знань у процесі дослідження та розв’язування математично сформульованих задач з використанням теорії матриць та визначників, систем лінійних рівнянь, векторної алгебри, аналітичної геометрії, теорії лінійних просторів та операторів, аналізі отриманих результатів; розвиток аналітичного та логічного мислення; самостійне формулювання математичних задач при моделюванні пристроїв, процесів та явищ у професійній діяльності.