Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Методичні рекомендації до використання на уроках фізики дидактичної гри ''Доміно''. Самоіндукція. Індуктивність. Енергія магнітного поля. 11 клас.

Фізика

Для кого: 11 Клас

04.04.2020

516

0

0

Опис документу:
Матеріал являє собою методичні поради колегам щодо застосування на уроках фізики дидактичної гри «Доміно». Всім добре відомо, що ігрові форми навчання, застосування дидактичних ігор на уроках гарно впливають на рівень засвоєння учнями навчального матеріалу. Пропоную вашій увазі декілька порад щодо використання однієї з таких дидактичних ігор. Також матеріал включає зразок, і це головне, який може бути використаний на уроках фізики в 11 класі з теми «Самоіндукція. індуктивність, енергія м.поля».
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дидактична гра «Доміно»

Методичні рекомендації

Завдання полягає в роботі з картками. Картки поділені навпіл. На одній картці справа записане питання, на іншій зліва – відповідь на це питання. Всього карток 13, отже, питань – 12. Картки роздаються учням. Перше питання зачитує вчитель, учні на своїх картках шукають відповідь. Учень, у якого на лівій стороні картки правильна відповідь, зачитує наступне питання з правої сторони своєї картки і прикріплює її на дошці магнітиком до попередньої картки і т.д. На дошці утворюється своєрідне «доміно». Якщо скласти «доміно» не вдається – шукайте помилку.

Завдання можна давати малій групі – двом учням на парту. Якщо «доміно» складене без помилок з першого разу, то учні отримують максимальну оцінку – 12 балів. В іншому випадку бали нараховуються за кожну правильну відповідь.

Зразок завдання подано нижче. Дане «доміно» може бути використане при вивченні теми «Самоіндукція. Індуктивність. Енергія магнітного поля» в 11класі.

 1. Бажаємо успіху!/Магнітне поле – це…

 2. Вид матерії, що виникає навколо рухомих електричних зарядів/Індуктивність позначається буквою… і вимірюється в…

 3. L, Гн/Яка лампа при замиканні ключа почне світити раніше?

 1. Верхня/Електромагнітна індукція – це…

 2. Явище виникнення індукційного струму в замкнутому контурі при зміні магнітного потоку, що пронизує даний контур/ЕРС індукції позначається буквою… і вимірюється у…

 3. Ԑ, В/Закон ЕМІ має вигляд…

 4. Ԑ = - /Енергія магнітного поля позначається буквою… вимірюється у… і обчислюється за формулою…

 5. W, Дж, W = LI2/2 /Самоіндукція – це…

 6. Явище виникнення ЕРС індукції в провідному контурі внаслідок зміни сили струму в цьому контурі/За 2с магнітний потік збільшився від 2 до 10Вб. Чому дорівнює ЕРС індукції?

 7. 4В/Індуктивність котушки 5мГн. Сила струму в ній 2А. Яка енергія магнітного поля котушки?

 8. 10мДж/ЕРС індукції 10В. Яка зміна магнітного потоку за 5с?

 9. 50Вб/ЕРС самоіндукції 20В. Яка індуктивність котушки при швидкості зміни сили струму 100А/с?

 10. 200мГн/Молодці!

Для перевірки правильності виконання завдання зручно скористатися фотографією вірно складеного «доміно», спроектувавши її на екран. Залишається тільки порівняти відповіді учнів з цим фото.

Користуйтесь будь ласка! Бажаємо успіхів!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.