Методичні рекомендації до використання на уроках фізики дидактичної гри ''Доміно''. Електромагнітне поле. 11 клас.

Фізика

Для кого: 11 Клас

23.03.2020

250

0

0

Опис документу:
Матеріал являє собою методичні поради колегам щодо застосування на уроках фізики дидактичної гри «Доміно». Всім добре відомо, що ігрові форми навчання, застосування дидактичних ігор на уроках гарно впливають на рівень засвоєння учнями навчального матеріалу. Пропоную вашій увазі декілька порад щодо використання однієї з таких дидактичних ігор. Також матеріал включає зразок, і це головне, який може бути використаний на уроці фізики в 11 класі з теми «Електромагнітне поле».
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дидактична гра «Доміно»

Методичні рекомендації

Завдання полягає в роботі з картками. Картки поділені навпіл. На одній картці справа записане питання, на іншій зліва – відповідь на це питання. Всього карток 13, отже, питань – 12. Картки роздаються учням. Перше питання зачитує вчитель, учні на своїх картках шукають відповідь. Учень, у якого на лівій стороні картки правильна відповідь, зачитує наступне питання з правої сторони своєї картки і прикріплює її на дошці магнітиком до попередньої картки і т.д. На дошці утворюється своєрідне «доміно». Якщо скласти «доміно» не вдається – шукайте помилку.

Завдання можна давати малій групі – двом учням на парту. Якщо «доміно» складене без помилок з першого разу, то учні отримують максимальну оцінку – 12 балів. В іншому випадку бали нараховуються за кожну правильну відповідь.

Зразок завдання подано нижче. Дане «доміно» може бути використане на уроці узагальнення знань з частини 2 «Електромагнетизм» в 11 класі.

 1. Бажаємо успіху!/Магнітне поле – це…

 2. Вид матерії, що виникає навколо рухомих електричних зарядів/Закон електромагнітної індукції має вигляд…

 3. Ԑ = - /Індуктивність – це характеристика самої котушки. Так чи ні?

 4. Так/Одиницею вимірювання ЕРС є…

 5. 1В/ЕРС самоіндукції обчислюється за формулою…

 6. Ԑсі = - L /При зміні магнітного потоку на 20Вб за 4с ЕРС індукції становить…

 7. 5В/Індуктивність позначається буквою… і вимірюється в…

 8. L, Гн/При швидкості зміни сили струму 5А/с в котушці виникає ЕРС самоіндукції 20мВ. Яка індуктивність котушки?

 9. 4мГн/За який час магнітний потік змінився на 10Вб, якщо в котушці виникла ЕРС індукції 5В?

 10. 2с/Магнітний потік вимірюється в амперах. Так чи ні?

 11. Ні, у веберах/Електромагнітне поле – це…

 12. Форма існування матерії, за допомогою якої відбувається взаємодія між зарядженими частинками/Чи можуть існувати електричне й магнітне поля окремо, незалежно одне від одного?

 13. Ні/Молодці!

Для перевірки правильності виконання завдання зручно скористатися фотографією вірно складеного «доміно», спроектувавши її на екран. Залишається тільки порівняти відповіді учнів з цим фото.

Користуйтесь будь ласка! Бажаємо успіхів!

Якщо на те ваша воля, буду вдячний будь – якій фінансовій підтримці кабінету.

Картка ПриватБанку № 5168 7573 7158 3982. Дуже дякую!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.