і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

МЕТОДИЧНА СТАТТЯ НА ТЕМУ : ПРОФОРІЄНТАЦІЯ НА УРОКАХ ГЕОГРАФІЇ.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Донецька область,м. Маріуполь

Загальноосвітня школа IIII ступенів Ν 58

Хараджа Інна Павлівна, вчитель географії

Методична стаття на тему : профорієнтація на уроках географії.

Географія як шкільний предмет відіграє важливу роль у справі виховання молоді, і особливо у виборі майбутньої професії

Географія має тісні зв'язки з багатьма науками, так як методів вивчення і пізнання сучасного світу сьогодні дуже багато: історичний, фізичний, хімічний, математичний біологічний і т. д. Для географії, і в тому числі для її викладання, завжди мало і має принципове значення положення про тісні зв'язки між історією природи та історією людства.

Тематика шкільних уроків з географії дає можливість у рамках виховних цілей знайомити школярів з особливостями професії геолога, еколога, гідрогеолога, метеоролога і так далі.

Я проводжу профорієнтаційну роботу на уроках. Наприклад, при вивченні теми «Трудові ресурси» розповідаю учням про щільність населення, про розміщення його на території України. Звертаю увагу на те, що розвиток науки і техніки полегшує людині освоєння природних ресурсів.

На прикладі нашого селища розповідаю про роль трудових ресурсів для розвитку та процвітання його економіки. При цьому не забуваю згадати про тих випускників нашої школи, які в даний час не тільки працюють в апараті управління, але і займають робочі спеціальності—дуже важливі для економічного розвитку селища.

При вивченні теми «Паливна промисловість» розповідаю про професії в нафтовій і газовій промисловості. Але більш докладно зупиняюся на професії електрогазозварника. На цей урок ми запрошували,одного з батьків, який працює електрогазозварником , і який розповів про те, що ця професія вимагає міцного здоров'я, фізичного гарту і знань з окремих предметів.

При вивченні теми «Машинобудування» знайомлю учнів з Концерном «Азовмаш » — найбільшим машинобудівним підприємством України. Яке спеціалізується на випуску обладнання для гірничо-металургійного комплексу, цистерн-вагонів, портових кранів, казанів, паливозаправників тощо. Знайомлю з професією слюсаря. Тим більше, підприємства, на яких затребувана дана спеціальність, розташовані не тільки в нашому селі, а й в нашому промисловому місті.

При вивченні теми «Металургійна промисловість» розповідаю про «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» найбільше підприємство народного господарства Донбасу один з найбільших експортерів України, підприємство з повним металургійним циклом. Тим паче учні 9 класу із класним керівником їздили туди на екскурсію, спочатку в учбовий корпус ,вивчали там теорію,а потім їх повезли на завод,у доменний цех.

При вивченні тем «Харчова і легка промисловість» ,розповідаю про м ясокомбінат «Гермар»,який розташований у нашому селищіна.

Далі діти самостійно розповідають про професії і роблять висновки про значення даних спеціальностей для населення селища, району, області. Таке поєднання роботи на уроці та позакласної роботи дає свої позитивні результати: багато випускників нашої школи йдуть працювати на ці підприємства.

Ні в одну тему шкільних курсів географії неможливо включити розповідь про вчительську професію. Сам вчитель, його творче ставлення до праці, любов до дітей, вміння розкрити перед ними багатство світу є пропагандою вчительської професії.

Тому закликаю всіх! Більше розповідайте дітям про те, що професія повинна бути бажаною і цікавою!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Географія як шкільний предмет відіграє важливу роль у справі виховання молоді, і особливо у виборі майбутньої професії Географія має тісні зв'язки з багатьма науками, так як методів вивчення і пізнання сучасного світу сьогодні дуже багато: історичний, фізичний, хімічний, математичний біологічний і т. д.
 • Додано
  26.02.2018
 • Розділ
  Географія
 • Клас
  8 Клас
 • Тип
  Стаття
 • Переглядів
  1020
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  1
 • Номер матеріала
  CW798560
 • Вподобань
  0
Курс:«Інтегрований курс «Мистецтво»: теоретико-прикладний аспект»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь