• Всеосвіта
 • Бібліотека
 • Економіка
 • Методична розробка уроку з дисципліни "Економіка будівництва" на тему: "Створення та юридичне оформлення будівельної організації"

Методична розробка уроку з дисципліни "Економіка будівництва" на тему: "Створення та юридичне оформлення будівельної організації"

Опис документу:
Методична розробка уроку з дисципліни "Економіка будівництва" на тему: "Створення та юридичне оформлення будівельної організації" використовується на уроках теоретичного навчання в закладах професійно технічної освіти у групах молодших спеціалістів

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Створення та юридичне оформлення будівельної організації.

Утворення нових будівельних організацій і розширення діючих визначається такими факторами:

 1. організацією нового великомасштабного будівництва у віддаленій та неосвоєній місцевості;

 2. наявністю незадоволеного попиту па будівельну продукцію (роботи та послуги);

 3. розширенням обсягів будівельно-монтажних робіт у вузлах зосередженого будівництва та промислових центрах.

Визначальним є попит на будівельну продукцію: якщо продукція будівельної організації не буде користуватися попитом, їй загрожує банкрутство.

Рішення про формування нових будівельних організацій приймає власник капіталу. На першому етапі капітал потрібний для будівництва об’єктів і організації будівельного виробництва, закупівлі достатніх запасів сировини та матеріалів, наймання робочої сили. На основі первісних капітальних вкладень, що витрачені або призначені на вказані цілі, утворюється статутний капітал будівельної організації.

Збільшення статутного капіталу відбувається за рахунок прибутку, що залишається па промисловому підприємстві для розвитку виробництва, а в окремих випадках - за рахунок асигнувань із бюджету. Крім того, підприємство може отримати кошти за рахунок випуску й продажу акцій та інших цінних паперів, а також отримати кредит, який потім погашається з прибутку.

При утворенні нової будівельної організації маються на увазі в основному такі цілі:

 1. збільшення випуску продукції, яка необхідна споживачам, та отримання доходу за рахунок її реалізації;

 2. залучення у виробництво незайнятого працездатного населення, тобто вирішення соціальної проблеми працевлаштування;

 3. залучення у виробництво наявних додаткових природних ресурсів;

 4. виробництво нових видів будівельної продукції з використанням передових досягнень науки й техніки;

 5. задоволення особистих потреб населення у житлі та інших індивідуальних і колективних будинках і спорудах.

Створення будівельної організації фіксується у відповідних документах. Насамперед оформляється основний документ - статут будівельної організації, в якому вказуються тип і юридичний статус нової будівельної організації, завдання, обґрунтування та принципи її створення, засновники, їхні адреси, грошовий вклад кожного засновника, його права та обов’язки як юридичної особи.

У статуті зазначається розмір статутного капіталу та джерело його утворення, указуються вид і сфера діяльності будівельної організації, установлюється форма управління будівельною організацією та його структура, вказуються система обліку й звітності, адреса нової будівельної організації, її назва.

Статут будівельної організації затверджується засновниками та разом із заявкою засновників реєструється в місцевих органах влади. Після цього будівельна організація отримує право на власну печатку та відкриває розрахунковий рахунок у банку.

Рішення про ліквідацію чи реорганізацію будівельної організації, так як і про її створення, приймає власник або арбітражний суд, якщо будівельна організація виявилася банкрутом.

Причинами припинення діяльності чи кардинальної перебудови роботи будівельної організації можуть бути:

 1. відсутність або різке зниження попиту на виконання будівельно-монтажних
  робіт (послуги, які надаються);

 2. збитковість будівельного виробництва;

 3. можливість використання будинків, споруд, техніки й інших засобів будівельного підприємства для організації і випуску вигіднішої та необхіднішої споживачам продукції;

 4. перетворення будівельної організації в акціонерне товариство або товариство
  з обмеженою відповідальністю.

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»