До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
6
міс.
2
4
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА УРОКУ на тему: «Оформлення журнальної форми реєстрації вхідної, вихідної документації»

Опис документу:
Тема програми № 6. Організаційна робота з документами. Тема уроку. Оформлення журнальної форми реєстрації вхідної, вихідної документації. Мета уроку. Навчальна - навчати учнів відпрацюванню навичок журнальної форми реєстрації вхідної, вихідної документації в установах, організаціях на підприємстві.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

КИЇВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ

БУДІВНИЦТВА І ДИЗАЙНУ

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА УРОКУ

на тему: «Оформлення журнальної форми реєстрації вхідної, вихідної документації»

Підготував майстер

виробничого навчання

12 тарифного розряду

Галина КАРПЕНКО

Київ – 2019

Тема програми № 6. Організаційна робота з документами.

Тема уроку. Оформлення журнальної форми реєстрації вхідної, вихідної документації.

Мета уроку. Навчальна - навчати учнів відпрацюванню навичок журнальної форми реєстрації вхідної, вихідної документації в установах, організаціях на підприємстві.

Розвивальна – розвивати в учнів самостійність, пізнавальну активність, почуття відповідальності за прийнятих рішень та їх виконання.

Виховна – виховувати в учнів професійну компетентність, комунікабельність, любов до обраної професії.

Тип уроку. Урок формування умінь і навичок.

Методи. Пояснювально-ілюстративний, репродуктивний, бліцопитування, наочний, метод вправ.

Міжпредметні зв’язки. Українське ділове мовлення, діловодство.

Місце проведення уроку. Майстерня «Навчальне - туристичне агентство»

Матеріально-технічне забезпечення:

Кмз

Од. вим.

К-ть

Назва

Учнівське робоче місце

шт

24

Робоче місце діловода

Картки-завдання

шт

38

«Створи макет документа», «Угадай кросворд».

Інструкційно-технологічні картки

шт

38

«Реєстрація вхідних документів»,

« Реєстрація вихідних документів».

Відео фрагмент

шт

2

«Реєстрація вхідних документів»,

« Реєстрація вихідних документів».

Об’єкт навчальної чи продуктивної праці. Робота з журнальними формами реєстрації.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина – 3-5 хв. (Рапорт чергового, загальна готовність учнів до уроку, перевірка зовнішнього вигляду).

ІІ. Вступний інструктаж – 40 хв. (Перевірка домашнього завдання, актуалізація та корекція знань учнів за вивченим матеріалом на уроках спецдисциплін).

Повідомлення теми уроку: «Оформлення журнальної форми реєстрації вхідної, вихідної документації ».

Повідомлення навчальної мети уроку – навчати учнів відпрацюванню навичок журнальної форми реєстрації вхідної, вихідної, та внутрішньої документації.

Актуалізація опорних знань (бесіда за вивченим матеріалом, короткий зміст контрольних запитань, підготовка учнів до самостійного відпрацювання практичних умінь та навичок).

п/п

Запитання учням

Очікувана відповідь

1.

Як Ви розумієте поняття реєстраційний індекс документа?

Реєстраційний індекс складається з порядкового номеру в межах груп документів, що реєструються й доповнюється індексом кореспондента для вихідних документів (індексом структурного підрозділу,питань діяльності, кореспондентів )

2.

Як Ви розумієте поняття реєстраційний номер документа?

Реєстраційний номер – це порядковий номер, що присвоюється вхідним чи вихідним документам під час їх реєстрації та є частиною індексу документа.

3.

Що таке реєстрація документа?

Реєстрація документа – це фіксування факту створення чи надходження документа шляхом поставлення на ньому умовного позначення – реєстраційного індексу з подальшим записом у реєстраційних формах необхідних відомостей про документ.

4.

Коли реєструються вхідні документи?

Вхідні документи реєструються в день їх надходження, або не пізніше наступного дня, якщо документ надійшов у неробочий час.

5.

Яка мета реєстрації документів?

Мета реєстрацiї - забезпечення їх обліку, контролю виконання та оперативного використання наявної в них iнформацiї.

Мотивація навчальної діяльності учнів: Вміння вчасно та правильно проводить реєстрацію вхідних та вихідних документів допоможе вам стати відповідальним помічником директора підприємства. Саме від роботи діловода залежить весь темп та оперативність роботи вашої організації чи підприємства. Це показує вашу професійну майстерність, відповідальність під час виконання обов’язків діловода, а в майбутньому це дасть вам можливість бути конкурентоспроможним фахівцем на сучасному ринку праці.

Показ робочих прийомів з поясненням:

1. Демонстрація зразків, еталонів навально-виробничих робіт.

2. Ознайомлення учнів з інструкційно-технологічними картками для виконання навчально-виробничих вправ.

3. Інструктаж з охорони праці та техніки безпеки

4. Самостійне виконання учнями прийомів робіт

Конспект уроку

  1. Конкурс « Збери документ » (робота в групах) учні витягають по пелюстку від квітки де зазначені відокремлено один від іншого реквізити документа «Пропозиція». Учні використовуючи реквізити створюють макет документа.

  2. Реєстрація вхідної кореспонденції (Перегляд відео фрагменту «Реєстрація вхідних документів»).

  3. Створення внутрішнього документа «Довідка» ( особистий показ майстра).

  4. Реєстрація вихідних, внутрішніх документів (Перегляд відео фрагменту «Реєстрація вихідних документів» ).

Інструктування учнів щодо виконання навчально-виробничих вправ та завдань.

Майстер в\н. Реєстрація вхідної чи вихідної кореспонденції – це фіксація факту створення або одержання документів через присвоєння їм порядкових номерів та запису необхідних відомостей, що містяться в них.

Мета реєстрації полягає у забезпеченні обліку, контролю та пошуку документів. Кожний документ має реєструватися в даній установі лише один раз. Вхідні документи реєструють у день надходження, а вихідні та внутрішні – в день підписання. В установах може застосовуватися одна з трьох форм реєстрації документів - журнальна, карткова та автоматизована (з використанням спеціальних комп'ютерних програм).

Використання журнальної форми реєстрації документів допускається в установах з обсягом документообігу до 600 документів на рік.

Переходимо до теми нашого уроку: «Оформлення журнальної форми реєстрації вхідної, вихідної, та внутрішньої документації ».

Пропоную відпрацювати конкурс « Збери документ», завданням якого є створення за реквізитами вхідного документа.

Учні працюють у групах. Витягають пелюстки квітки на кожній з яких зазначений один реквізит документа за якими складають шаблон вхідної скарги.

Майстер в/ н : Пропоную переглянути відео фрагмент на тему: «Реєстрація вхідних документів».

Вправа: Учні демонструють реєстрацію раніше створеного вхідного документу «Пропозиція» , використовуючи бланк журналу вхідної кореспонденції.

ЖУРНАЛ
реєстрації вхідних документів

Дата надходження та індекс документа

Кореспондент одержаного документа

Короткий зміст

Резолюція або відповідальний виконавець

Підпис особи яка отримала документ

Відмітка про виконання документа

Реєстрація вихідної кореспонденції

Майстер в\н.

Вихідний документ - документ, створений на даному підприємстві і відправленний адресату, копія якого, як правило, залишається у справі.

Запитання учням: Коли реєструються внутрішні чи вихідні документи?

Очікувана відповідь: Створені в установi документи реєструються в день підписання їх або затвердження.

Майстер в\н: Перш ніж ми розпочнемо відпрацьовувати навички роботи з журнальною формою реєстрації вихідної та внутрішньої документації, пропоную створити внутрішній документ «Довідка».

Пояснення майстром послідовності складання документа «Довідка», використовуючи проблемний метод «Неповне» вступне інструктування у вигляді: майстер, пояснюючи виконання завдання, пропонує учням самим визначити, яку операцію він навмисно пропустив.

Учні доповнюють майстра рішенням проблеми при складанні документа та відпрацьовують його створення.

Майстер в\н: Після перегляду відео фрагменту щодо реєстрації вихідної кореспонденції, створений документ необхідно Вам зареєструвати у журналі вихідних документів.

Вправа: Використовуючи шаблони документів, здійснити реєстрацію вихідного документу.

Журнал

реєстрації вихідної кореспонденції

з/п

Дата відправлення

Індекс документа

Назва виду документа

Короткий зміст

Кількість аркушів

Кому адресовано

Виконавець

1

2

3

4

5

6

7

8

Закріплення виробничих прийомів.

Форма роботи: кросворд

  1. Як називають документи службового і неслужбового характеру (вхідні, вихідні)? (кориспонденція)

  2. Куди передають корисподенцію, якщо вона надійшла до установи? (канцелярію)

  3. Що роблять з документами які пошкоджені або не правильно оформлені? (повертаються)

  4. Куди повертаються пошкоджені документи? (відправнику)

  5. Що виконують з документами, які надійшли до установи? (розглядається)

  6. Що реєструється в установі організації лише одинраз? (документ)

  7. За яким принципом здійснюється реєстрація всіх видів документів? (нумерації)

  8. Які умовні позначки надаються при реєстрації документу? (індекси)

  9. Що проставляється на документах надзвичайно термінового характеру? (час)

  10. У якій формі надається доручення виконавцям? (резолюції).

ІІІ. Поточні інструктажі (270 хв):

  1. Обхід робочих місць учнів:

а) організація робочого місця;

б) дотримання правил техніки безпеки;

в) послідовність використання технологічного процесу.

2. Додатковий інструктаж після виявлення типових помилок, які допускають учні під час самостійної роботи.

ІV. Заключний інструктаж (30 хв):

Підведення підсумків.

а) перевірити роботи учнів;

б) оголосити оцінки, мотивувати їх (аналізуємо виконані учнями роботи за такими параметрами: правильність та послідовність, грамотність, логічність викладу думок під час реєстрації документів у журналах реєстрації). Виставлення оцінок у журнал обліку виробничого навчання;

в) відзначення кращих робіт;

г) аналіз типових помилок, їх причини, способи усунення і виправлення;

ґ) кожному учню надаються індивідуальні рекомендації щодо покращення виконання практичних завдань із теми, проводиться рефлексія щодо проведеного уроку, пропонується вирішення кросворду для самоконтролю учнів;

д) аналіз дотримання вимог охорони праці;

е) оголошення теми наступного уроку;

є) інструктаж домашнього завдання;

ж) прибирання робочих місць.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн
590 грн