Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Гостра травма та посттравматичні стресові розлади: особливості роботи з дітьми
»
Взяти участь Всі події

Методична розробка для профтехучилища електротехнічного профілю, для 8, 11 класів: «Вимірювання опору терморезистора в залежності від температури»

Фізика

Для кого: 8 Клас, 11 Клас, Дорослі

23.01.2022

102

0

0

Опис документу:

Перший термістор з негативним температурним коефіцієнтом був створений у 1833 році Майклом Фарадеєм, який виявив напівпровідникову поведінку сульфіду срібла. Фарадей помітив, що опір сульфіду срібла різко зменшується при підвищенні температури. Цей дослід був також першим документованим спостереженням напівпровідникового матеріалу.

Перші термістори були складними у виготовленні і застосування технології було обмеженим. Промислове виробництво терморезисторів почалося лише після 1930 року. Перший термістор, який вже можливо було використовувати, був винайдений американцем Самуелем Рубеном у 1930 році.

Терморезистор, (термістор) — напівпровідниковий резистор, активний електричний опір якого залежить від температури; терморезистори випускаються у вигляді стрижнів, трубок, дисків, шайб і намистинок; розміри варіюються від декількох мкм до декількох см.

Для термістора характерні великий температурний коефіцієнт опору (ТКО) (у десятки раз перевищує цей коефіцієнт для металів), простота використання, здатність працювати в різних кліматичних умовах при значних механічних навантаженнях, стабільність характеристик у часі.

Терморезистори виготовляють у вигляді стрижнів, трубок, дисків, шайб, намистинок і тонких пластинок переважно методами порошкової металургії. Їхні розміри можуть варіюватися в межах від 1—10 мкм до 1—2 см.

Основними параметрами терморезистора є: номінальний опір, температурний коефіцієнт опору, інтервал робочих температур, максимально припустима потужність розсіювання.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.