Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Навчаємось за новим правописом: особливості розвитку мовної компетентності учнів і учениць
»
Взяти участь Всі події

Методична розробка (8, 11 класи): «Вимірювання опору фоторезистора, в залежності від степені освітлення»

Фізика

Для кого: 8 Клас, 11 Клас

21.01.2022

79

0

0

Опис документу:

Вперше фотопровідність було виявлено у селена, згодом було виявлено й інші матеріали з аналогічними властивостями. Сучасні фоторезистори виконані з сульфіду свинцю, селеніду свинцю, антимоніду індію, але найчастіше з сульфіду кадмію та селеніду кадмію.

Фоторезистор - це неполярний прилад, що змінює опір під дією джерела світла.

Принцип роботи фоторезистора грунтується на ефекті фотопровідності напівпровідників. Затемнений прилад має максимальний опір, при засвіченні він зменшується в 20...150 разів!

Фоторезистори мають високу чутливість до випромінювання в найширшому діапазоні - від інфрачервоної до рентгенівської області спектра, опір їх може змінюватися на кілька порядків. Фоторезисторам притаманні висока стабільність у часі, вони мають невеликі габарити та випускаються на різні номінали опорів. Прилади оформлені в корпус із прозорим вікном та двома виводами, полярність підключення значення не має. Найбільшого поширення набули фоторезистори, виготовлені із сірчистого свинцю, сірчистого кадмію, селенистого кадмію.

Селеністо-кадмієві, типу ФСД-0, ФСД-1, ФСД-Г1 СФ3-1. Чутливість фоторезисторів змінюється (зменшується) у перші 50 годин роботи, залишаючись надалі практично постійною протягом усього терміну служби, що вимірюється кількома тисячами годин. Інтервал робочих температур для сірчано-кадмієвих фоторезисторів становить від -60 до +85 ° С для селеністо-кадмієвих - від -60 до +40 ° С і для сірчано-свинцевих - від -60 до +70 ° С.

Основною сферою застосування фоторезисторів є автоматика. Маючи підвищену допустиму потужність розсіювання в порівнянні з деякими типами фотоелементів, фоторезистори дозволяють створювати прості та надійні фотореле без підсилювачів струму. Такі фотореле незамінні в пристроях для телеуправління, контролю та регулювання, в автоматах для розбраковування, при сортуванні та рахунку готової продукції, для контролю якості та готовності найрізноманітніших деталей.

Широко використовуються фоторезистори в поліграфічній промисловості при виявленні обривів паперової стрічки, контролі за кількістю аркушів, що подаються до друкарської машини. Контроль рівня рідини та сипких тіл, захист персоналу від входу в небезпечні зони, контроль за запиленістю та задимленістю найрізноманітніших об'єктів, автоматичні вимикачі вуличного освітлення тощо.

Це не повний перелік областей застосування фоторезисторів.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.