Метод Зейделя розв’язування СЛР

Опис документу:
У цьому документі йде мова про розв'язування СЛР методом Зейделя.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Метод Зейделя розв’язування СЛР

Метод Зейделя – деяка модифікація методу простої ітерації. У методі простої ітерації при обчисленні компонентів вектора-стовпця на-му кроці використовується значення вектора-стовпця , обчисленого в попередньому кроці.

Метод Зейделя відрізняється від методу простої ітерації тільки тим, що при обчисленні -го наближення компоненти враховуються значення , обчислені на цьому ж кроці.

Програма методу Зейделя відрізняється від методу простої ітерації тільки фрагментом обчислення наступних наближень. У програмі методу простої ітерації необхідно одночасно зберігати усі попередні й наступні наближення, оскільки найбільшу різницю можна знайти тільки після закінчення кроку ітерації.

Користуючись методом Зейделя, немає потреби зберігати всі знайдені наближення , оскільки вони відразу використовуються для знаходження . Тому у програмі методу Зейделя змінну позначимо змінною , яка зберігає обчислене значення до того часу, поки воно не присвоїться змінній

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!