Метод "Фішбоун" на уроках історії

Всесвітня історія

Для кого: 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас

18.06.2019

6309

294

3

Опис документу:
На дошці перед уроком з’являється порожній скелет риби, учні заходячи до кабінету бачать її радію вигукують рибка, сьогодні рибка, і поспішають ще на перерві встигнути намалювати схемку, адже так полюбляють губи як у Анджеліни Джолі, фарбовані очі і кольорові кісточки. А після уроку із задоволенням демонструють свої результати один одному і підходять до мене з пропозицією сфотографувати їх шедевр до моєї колекції що я і роблю із задоволенням.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Фішбоун, «скелет риби» (діаграми Ішикава) – дозволяє учням розбити тему для причин та аргументів. Застосування цього методу допоможе учням зрозуміти важливість аргументації, а також те, що кожна проблема багатогранна, може мати кілька причин, що впливають одна на одну.

Мета використання цього методу – навчити учнів аналізувати інформацію (текст, лекцію і т.п.), розрізняти факти і думки, причини й наслідки, робити власні висновки за результатами роботи.

Зазвичай метод використовується під час основної частини уроку, але можливо його використовувати і для перевірки засвоєних знань і під час практичного заняття.

На дошці порожній скелет риби. Учні роблять відповідну схему і у своєму зошиті.

На голові записується тема, або проблемне питання уроку. На верхніх кісточках риби учні зазначають причини, передумови, привід до проблемного питання. На нижніх кісточках основні факти (дати, персоналії, події, терміни, особливості), що підтверджують наявність сформульованих причин. «Хвіст» - це місце для висновків стосовно заданої теми.

За бажанням учні можуть розфарбувати свою готову «рибку», або додати їй певні особисті ознаки (губи, очі).

На уроках історії найчастіше ми використовуємо рибку для дослідження тем війн, повстань і революцій.

Зразки:

7 клас всесвітня історія «Столітня війна».

7 клас всесвітня історія «Війна Червоної і Білої троянд».

8 клас історія України «Козацько-селянські повстання 20-30-х рр.. 17 ст».

9 клас історія України. Реформи Олександра ІІ та їх вплив на Україну.

9 клас всесвітня історія «Велика Французька революція» тут я можу запропонувати зробити одразу 3 рибки: перша охоплюватиме події 1789-1794 від початку роботи Генеральних штатів до страти Максиміліана Робесп’єра. Друга від 1794 до 1799 від страти Робесп’єра до приходу до влади Наполеона (період Директорії). І третя підсумкова-узагальнююча. Це може бути завдання для домашньої роботи на узагальнення матеріалу.

10 клас всесвітня історія «Версальсько-Вашингтонська система її суть, події і підсумки».

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.