Метод Ейлера

Опис документу:
У цьому документі йде мова про метод Ейлера та його використання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Метод Ейлера

Якщо інтеграл у правій частині формули (5) обчислити за формулою лівих прямокутників, то знайдемо

у(хк+1)=у(хк)+hf(xk,y(xk))+O(h2) (6)

Відкинувши в цій рівності доданок порядку O(h2), дістанемо розрахункову формулу

ук+1к+hf(xk,yk) (k=0,1,2,..., n-1), h=xk+1-xk, (7)

яку називають формулою Ейлера. Тут і далі скрізь ук і y(xk) – відповідно, наближене і точне значення шуканого розв’язку задачі (1)-(2) у точці xk. Різницю ук-y(xk) називають похибкою наближеного значення в ук точці хк.

Оскільки дотична до графіка функції у(х) в точці (хкк) має кутовий коефіцієнт k, який дорівнює значенню похідної , то рівняння дотичної до інтегральної кривої у(х) задачі (1)-(2) в точці (хкк) має вигляд

або .

Звідси для ординати точки ук+1 перетину цієї дотичної з прямою х= хк+1 дістанемо формулу (7). А це означає, що на кожному з відрізків [хk; xk+1], (k=0,1,...,n-1) інтегральна крива наближено замінюється відрізком дотичної до неї в точці (хкк).

Якщо в площині Оху позначити точки Мккк), k=0,1,...,n і сполучити їх по порядку відрізками, то дістанемо ламану (її називають ламаною Ейлера), яка наближено зображує графік шуканого розв’язку задачі (1)-(2). У цьому полягає геометричний зміст методу Ейлера (рис. 1).

Зазначимо, що похибка методу Ейлера на кожному кроці є величина порядку O(h2). Точність методу досить мала і з переходом від точки хк до точки хк+1 її похибка систематично зростає.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!